Starity

Engedély nélkül kínoztak rockzenével foglyokat Guantánamón

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. október 24. 17:18 #1
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
Az R.E.M. szerint engedély nélkül kínoztak rockzenével foglyokat Guantánamón

Több rockegyüttes is számon kéri az amerikai védelmi minisztériumon, hogy dalaikkal kínozták a terrorizmussal gyanúsított foglyokat Guantánamón és más börtönökben.

A Pearl Jam, az R.E.M. és más zenekarok tájékoztatást kértek a Pentagontól azzal kapcsolatban, hogy az amerikai vallatótisztek milyen számokat játszottak a jogvédõk által kifogásolt durva vallatási módszerek alkalmazásakor - jelentette az AHN hírügynökség pénteken.

Korábbi vallomásokból és meghallgatásokból kiderült: a Kuba szigetén levõ amerikai börtöntáborban és máshol egyebek között fülsiketítõ könnyûzenével, többek közt Eminem számaival akarták megtörni és szóra bírni a gyanús foglyokat.

A kihallgatásokkal kapcsolatos iratokból - amelyek titkosságát részlegesen feloldották - kitûnik, a vallatások részeként mintegy 35 elõadó számait ordíttatták teljes hangerõn a foglyok fülébe, hogy vallomást csikarjanak ki tõlük.

A Guantánamo bezárását támogató zenekarok szerint a Pentagon jogtalanul, szerzõi engedély nélkül használta fel dalaikat emberek kínzására.

*** laugh.gif
2009. október 24. 17:21 #2
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Engem nem rock zenével lehetne kínozni, hanem nótákkal. Fél óra után azt is elmondanám, amit nem tettem _nevet.gif _nevet.gif _nevet.gif _nevet.gif
2009. október 24. 17:57 #3
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
blink.gif Aha, szóval, ha fizettek volna, akkor rendben van? Ok, nem csalódtam. cool.gif _nevet.gif
2009. október 24. 19:45 #4
LucafromHungary
LucafromHungary
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.02.25.
Hozzászólás: 778
Csatolások: 202
Azonosító: 53312
Offline offline
csak azért rockzenét használtak, mert nem hallották még Jimmyt meg Balázs Palit... biggrin.gif _nevet.gif
2009. október 24. 21:20 #5
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet(LucafromHungary @ 2009. October 24. - 18:45)
csak azért rockzenét használtak, mert nem hallották még Jimmyt meg Balázs Palit... biggrin.gif  _nevet.gif

Direkt nem akartam ezeket kiírni _nevet.gif _nevet.gif _nevet.gif _nevet.gif _nevet.gif
Köszi Luca meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif
2009. október 24. 21:53 #6
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet(LucafromHungary @ 2009. October 24. - 18:45)
csak azért rockzenét használtak, mert nem hallották még Jimmyt meg Balázs Palit... biggrin.gif  _nevet.gif

Kínozni akartak, nem ölni laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Necros
2009. október 28. 22:37 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet(Fuller @ 2009. October 24. - 20:53)
Kínozni akartak, nem ölni  laugh.gif

_nevet.gif _nevet.gif _nevet.gif
2009. október 30. 14:03 #8
LucafromHungary
LucafromHungary
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.02.25.
Hozzászólás: 778
Csatolások: 202
Azonosító: 53312
Offline offline
Idézet(Fuller @ 2009. October 24. - 21:53)
Kínozni akartak, nem ölni  laugh.gif

ott a pont biggrin.gif laugh.gif
bár gyilkoláshoz szerintem egy telefonbeszélgetés Gyõzikével sokkal hatásosabb biggrin.gif
nem tudom ki az, akit R.E.M.-mel lehet kínozni. mellow.gif én szeretem õket.
bár sokakat a country zenével is ki lehet ûzni a világból. én azt is szeretem biggrin.gif thumbsup.gif
2009. október 30. 14:14 #9
House Of Wax
House Of Wax
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.11.
Hozzászólás: 14672
Csatolások: 120245
Azonosító: 57759
Offline offline
Idézet(LucafromHungary @ 2009. October 30. - 14:03)
ott a pont biggrin.gif bár gyilkoláshoz szerintem egy telefonbeszélgetés Gyõzikével éppen elég biggrin.gif


_nevet.gif

Szerintem az is átcsúszik a gyilkolás kategóriába laugh.gif
2009. október 30. 18:40 #10
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
A Metallica büszke arra, hogy kínzásra használják a zenéjét

Évek óta lehet tudni, hogy az amerikai hadsereg pszichológiai megtörésre (kínzásra) egyéb módszerek mellett "nyugati" zenéket is felhasznál. Az elõadók újra mozgolódnak az ügyben, általában elítélõleg - kivéve James Hetfieldet, aki kifejezetten büszke, hogy a Metallicát érdemesnek találták ilyetén felhasználásra.

Tavaly nyáron írtunk arról, hogy egyes zenészek felvetették, hogy 1) nem lehetne-e, hogy beleszólásuk legyen abba, hogy szerzeményeiket ne használják pszichológiai megtörésre / kínzásra, 2) és egyébként pedig nem járna-e nekik jogdíj, ha már felhasználták. Télen pedig még egy szövetség is alakult a témában, Tom Morello (Rage Against The Machine) abból az alkalomból azt is elmondta, hogy õ szívesen kínozná inkább George W. Bush elnököt ilyeténképpen. Nemrég pedig arra álltak össze a hírek vagy információk szerint az ügyben érintett zenészek, hogy az információszabadságról szóló törvény jegyében hozzák nyilvánosságra: pontosan mely szerzeményeket használta az amerikai hadsereg az említett célokra; valamint persze ismételten elítélték a módszert. Michael Stipe is nyilatkozott - bár állítólag REM-et nem játszottak a fogva tartottaknak -, miszerint: "Harminc éve támogatjuk a béke és az igazságosság ügyét. Szörnyû dolog volt megtudni, hogy néhány barátunk zenéjét beleegyezésük és tudomásuk nélkül kínzásra használják. Ez anti-amerikai dolog, pont."

James Hetfield viszont különvéleményének adott hangot a 3satnak nyilatkozva, miszerint lényének legalább egy része büszke a dologra. "A zenénk ennyire erõs; olyasmit jelképez, amit õk [mármint a terroristák / ezzel gyanúsítottak] nem szeretnek. Talán a szabadságot, az agressziót... nem is tudom... a szólásszabadságot. Ugyanakkor félek, hogy ezáltal egyesek majd bizonyos politikai elkötelezettséget tulajdonítanak nekünk. Semmi közünk nincs ehhez a dologhoz, és egyáltalán, számunkra a politika és a zene nem fér össze."

A washingtoni székhelyû, a kormánytól független National Security Archive szerint a dokumentumok a következõ elõadókra tesznek explicit utalást (vannak köztük egyes zeneszámok, fõként filmzenék, ezeket dõlt betûvel jelöltük): AC/DC, Aerosmith, Barney theme song (Bob Singleton), The Bee Gees, Britney Spears, Bruce Springsteen, Christina Aguilera, David Gray, Deicide, Don McLean, Dope, Dr. Dre, Drowning Pool, Eminem, Hed P.E., James Taylor, Limp Bizkit, Marilyn Manson, Matchbox Twenty, Meatloaf, Meow mix jingle, Metallica, Neil Diamond, Nine Inch Nails, Pink, Prince, Queen, Rage Against the Machine, Red Hot Chili Peppers, Redman, Saliva, Sesame Street theme music (Christopher Cerf), Stanley Brothers, The Star Spangled Banner, Tupac Shakur.



engem mondjuk Queennel, Red Hot Chilivel, Aerosmith-el nyugodtan kínozhatnának egész nap... biggrin.gif
2009. október 30. 18:48 #11
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Engem Lolával... magamra vállalnék mindent... 110.gif
(bocsánat a fanoktól)
2009. október 30. 23:38 #12
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Amúgy komolyan nem értem, hogy hogy lehet kínozni zenével? mellow.gif Oké, vannak eléggé elviselhetetlen hangú énekesek vagy zavaró számok, de kínozni? Max fejfájást tudna okozni vagy én nem tudom blink.gif Bár az nem derül ki milyen körülmények között történt az a zenei kínzás... unsure.gif
2009. október 31. 15:20 #13
LucafromHungary
LucafromHungary
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.02.25.
Hozzászólás: 778
Csatolások: 202
Azonosító: 53312
Offline offline
Idézet(Fuller @ 2009. October 31. - 00:38)
Amúgy komolyan nem értem, hogy hogy lehet kínozni zenével?  mellow.gif  Oké, vannak eléggé elviselhetetlen hangú énekesek vagy zavaró számok, de kínozni? Max fejfájást tudna okozni vagy én nem tudom blink.gif Bár az nem derül ki milyen körülmények között történt az a zenei kínzás...  unsure.gif

mondjuk egy hét nem alvás és nem evés után lehet, hogy a kedvenc zenéinktõl is becsavarodnánk. a metallica meg elég hangos ahhoz, hogy zavaró legyen ilyen állapotban.
2009. október 31. 19:21 #14
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet(LucafromHungary @ 2009. October 31. - 15:20)
mondjuk egy hét nem alvás és nem evés után lehet, hogy a kedvenc zenéinktõl is becsavarodnánk. a metallica meg elég hangos ahhoz, hogy zavaró legyen ilyen állapotban.

Tehát akkor az éhség és kialvatlanság miatt "beszéltek". Akkor így erõs kijelentés az hogy a zenével kínoztak. Na mindegy, csak elmélkedtem smileeee.gif
2011. március 12. 16:17 #15
dana
dana
"Evolution?"
 
Státusz" Légy önmagad! Mindenki más már foglalt."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.11.
Hozzászólás: 1776
Csatolások: 3
Azonosító: 147029
Offline offline
Nekem a rock energiát ad, kínozni nem tudnának vele.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!