Starity

A magyar rock története

17 oldal 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. október 26. 23:03 #321
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
A Kerozin egy magyar könnyűzenei együttes.

Az együttes 1996-ban alakult, Debrecenben, a csapat tagjai egy hangstúdióban találkoztak először, ahol az angol szakos egyetemi hallgató Axel hangtechnikusként dolgozott és szabadidejében különböző együttesekkel készített felvételeket. Előtte egy rockegyüttesben énekelt és Tv műsorokat vezetett több vidéki televízióban. Mosquito akkor épp egy szinti-pop banda billentyűseként működött akik felkeresték ezt a stúdiót, hogy rögzítsenek pár dalt. A közös stúdiómunka annyira megtetszett nekik, hogy a felvételek után közösen kezdtek el dalokat írni, majd Overdrive néven együttest alapítottak. Dalaikkal sok kiadó felkerestek, de érdemleges választ sehol nem kaptak. Végül Mosquito egy régi ismerőséhez, a Joyride Produceri Irodánál dolgozó Tabár Istvánhoz, az egykori Exotic lelkéhez fordultak segítségért. Zenéjükre nagy hatással volt a rave korszak, amely a későbbi Kerozin albumokra is rányomta bélyegét. Egy fellépés alkalmával a Kismalac, Kismalac engedj be! felkiáltással kezdték el hergelni a közönséget. A buli után már másnap munkához láttak és 1998 nyarán megszületett a Kismalac című dal. Ezzel egy időben nevüket Kerozinra változtatták. 1998 novemberében megjelent első albumuk Kismalac címmel a BMG kiadó jóvoltából. 1999. februárjában megjelent az album második kislemeze a Dá, dá..., majd ezt követte júniusban a Full House téboly című dal, ősszel elkészítették a Durva didi című albumot. 2000 február elején kiadták az albumról a Durva Didi majd a Hugacsaka című kislemezt. Ezután az egykori Adriano Celentano dalt, az Azzurro-t dolgozták fel, Nagypapa punk volt címmel. A klipforgatás utáni napon 2000. szeptember 29-én autóbalesetet szenvedtek, Axel súlyos sérülései miatt a bulik egy időre szüneteltek. Ez idő alatt Mosquito megírta az általuk segített Desperado együttes első nagylemezének zenei anyagát. Miután Axel felépült, 2001 júliusában kiadták a harmadik nagylemezt beharangozó a Halál a Májra! című kislemezt Abaházi Csaba a legendás Sing-sing együttes egykori énekesének vendégszereplésével. 2001 novemberében jelent meg a Kerozin harmadik albuma Ki a góré? címmel. Ezután a Nelly az elefánt kislemez következett, majd 2002 nyarán az együttes az élő koncert erejéig négytagúra bővült egy gitárossal és egy dobossal Guantanamera klipjében már a négyes formáció látható. 2002-ben és 2003-ban a Kerozin zárta a Sziget fesztivál programját a Pop színpadon. 2002 őszén elkezdődtek a negyedik album felvételei, melynek témája az eddig ismeretlen oldaláról mutatta be az együttest. Az album címe: Boldog Karácsonyt! és csak korlátozott példányszámban jelent meg. Emellett a Kerozin nagyban közreműködött a Desperado együttes Gyere és álmodj! című albumának megjelenésében. Az együttes 2003 nyarán meghívást kapott a TV2 Dalnokok Ligája című műsorába.

2003 végén az együttes tagjai között zenei stílusbeli ellentétek és a külső munkák összeegyeztethetetlensége miatt ellentétek szövődtek, ezért külön-külön folytatták karrierjüket.

Axel ekkor egyedül vette kezébe az új együttestagok verbuválását, Mosquito a csapat addigi szintise pedig különböző zenei produkciók producereként a stúdiómunkáknak szentelte ideje fő részét.

2004. nyarán az új zenei stílussal és új kislemezzel, Bonnie&Clyde-dal jelentkezett az együttes, majd 2005 végén elkezdődtek az együttes új albumának munkálatai. Novemberben elkészült a Mindhalálig Party! című kislemez. 2006 tavaszán a Hip Hip Hurrá! című kislemez került a boltokba, amin a csapat teljesen felhagyott az addigi digitális hangzással. 2006 nyarán jelent meg a Kerozin együttes első rock albuma A Rémálom visszatért! címmel. Novemberben jelent meg a Bocsáss Meg! című kislemez, amelyben a csapat bocsánatot kér minden eddigi "disznóságáért".
1 felhasználónak tetszik: Domcicc
2010. október 26. 23:28 #322
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
1992. 06. 12-ig 100 000db 200 000db 400 000 db(arany,gyémánt,platina)
1992. 06. 12-től 50 000 100 000 200 000
1997. 12. 03-tól 25 000 50 000 -
2002. 04. 23-tól 15 000 30 000 -
2005. 02. 23-tól 10 000 20 000 -
2006. 09. 13-tól 7 500 15 000 -
2009. 10. 01-től 5 000 10 000 -
A kiemelkedő fogyást produkáló albumokat világszerte arany és platina (egyes országokban emellett még ezüst illetve gyémánt) lemezekkel jutalmazza az adott ország zeneiparának közös szervezete. Magyarországon ezt a feladatot megalakulása óta a MAHASZ látja el. (Korábban maga a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat végezte nem csak a lemezek gyártását, hanem az aranylemezek hitelesítését is.)

Az arany- illetve platinalemez eléréséhez szükséges eladási darabszámok az idők során többször változtak.
PLATINA (jelenleg)CD, MC, SACD, ADVD
- Hazai 5 000 10 000
- Nemzetközi 3 000 6 000
- Komolyzene, Jazz, World Music, Próza 1 500 3 000
KISLEMEZ 1 500 3 000
DVD
- Pop 2 000 4 000
- Komolyzene, Jazz, World Music, Próza 1 000 2 000
2010. november 18. 15:38 #323
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
A Bojtorján egy magyar countryegyüttes, mely 1977-ben alakult.

Népszerűségük a nyolcvanas évek elején volt a tetőponton. Többször jártak az Egyesült Államokban, és játszottak a londoni Wembley Stadionban. 1981 óta Kansas állam díszpolgárai. 1984-ben Nashville-ben fesztiváldíjat nyertek. Több gyereklemezen közreműködtek dalszerzőként és előadóként, állandó közreműködői Halász Judit lemezeinek és koncertturnéinak.

Az eredeti Bojtorján tagság a következő zenészekből állt: Buchwart László (akusztikus és elektromos gitár, ének), Kemény Győző (akusztikus gitár, hegedü, dobrogitár, ének), Pomázi Zoltán (6 és 12 húros akusztikus gitár, autoharp, ének) és Vörös Andor (pedal steel - gitár, szintetizátor, zongora, harmonika, öthúros bendzsó, ének). A két utóbbi tag írta és hangszerelte a Bojtorján dalok túlnyomó részét. A zenekar állandó vendég zenészei voltak Sötét Gábor (basszusgitár) és Barna Zoltán (Csibi) - dob.

Az együttes 1999-ben újjáalakult, és Új Bojtorján néven koncertezik Magyarországon, valamint Erdélyben, Székelyföldön. Saját hanglemezkiadójuk jelenteti meg a zenekar új lemezeit, melyek zenei felvételei saját zenei stúdiójukban készülnek. Magyarországon főleg gyerekkoncertekkel, Székelyföldön pedig monstre, háromórás koncertjeikkel aratnak sikert.

Bordács Attila basszusgitár, ének (1955-2010)+
Gál István dob, ütőhangszerek
Pomázi Zoltán gitárok, autoharp, ének (www.pomazizoltan.hu)
Tóth András elektromos és akusztikus gitár, dobrogitár, mandolin, öthúros bendzsó
Vörös Andor pedál steel-gitár, harmonika, zongora, szintetizátor, ének
2010. november 18. 15:42 #324
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
Az Express egy 1962-ben alakult magyar könnyűzenei együttes. Nevüket néha magyarosan Expressznek is írják.

Kalmusz Pál – szaxofon
Kangyal Ferenc – dob
Malek Miklós – trombita
Magyar Csaba – billentyűs hangszerek
Silye Attila – basszusgitár
Solymos Antal (Tóni) – gitár, ének
1968 Ó, egy kis csók
1968 Szállj, szállj, madár
1971 Kislány, vigyázz
1972 Ne félj semmit
1972 Jani
1973 Hull az elsárgult levél
1975 Jöjj hozzám
1975 Véletlen
1976 Drágám
1977 A harmonikás
1977 Vártalak
1977 Ahogy a két szemeddel nézel
1981 Olyan jólesik
2010. november 18. 15:48 #325
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
Express : Szállj, szállj madár Van sokféle kis madár, nagy madár, jómadár,
Szállj, szállj madár!
Fogtam egyet, jaj de kár, elrepült, messze szállt,
Szállj, szállj madár!

Itt állok most madár nélkül, kérem,
Újat fogok, de azt jól megnézem,
Mert én voltam egy nagy szamár,
S feleségem a madár,
Szállj, szállj madár!

Újat fogok, de azt megígérem,
Hogy nekem többé nem lesz feleségem,
Mert nem kell többet kis madár
Sem nagy madár, sem jómadár,
Szállj, szállj madár!
2010. november 18. 15:49 #326
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
1 felhasználónak tetszik: Domcicc
2010. november 20. 14:53 #327
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
1982 augusztusában alakultak. A Solaris együttesből átigazolt Kisszabó Gábor, Bogdán Csaba, Tereh, és Rausch Feri megkeresték a Lobogó instrumentális zenekar billentyűsét, Berkes Gábort, hogy csatlakozzon hozzájuk. Néhány nappal később csatlakozott hozzájuk Cser György, aki az együttes énekese lett. Első daluk stílusa leginkább a német újhullámra hasonlított, ez a külső megjelenésükön is látszott. Az első koncertjük 1982. november 13-án a volt gödöllői Agrártudományi Egyetem pinceklubjában, majd néhány nappal később a budapesti bemutatkozás követte. A zenekar főleg egyetemi klubokban lépett fel, majd 1983 tavaszán Rausch Ferit Tóth Vili váltotta fel, mivel Rauschot behívták katonának.

Az első igazi megmérettetés 1983 nyarán volt. Ekkor oszlott fel a Hungária, majd Szikora Robi megalapította az R-Go-t. A nagy nyári turnéjukhoz az Első Emelet volt az előzenekar, ahol több ezres tömeg előtt mutatkoztak be. A siker "túl nagy volt" egy előzenekarhoz képest, ezért csökkentették a műsoridejüket. Ezzel egyidőben elkészültek a Rádió 8-as stúdiójában, és az LGM Stúdióban az első felvételek. Az első kislemez is ebben az évben jelent meg, ezen még Cser György énekelt, majd a sok feszültség miatt a Kandó kollégiumi koncert előtt távozott a zenekarból.

A zenekar énekest keresett, majd a választás Kikire esett, aki az Óceán együttes tagja volt. 1984-ben még egy csere történt, Tóth Vili helyére Michel került a dobokhoz, majd ekkor jött létre a klasszikus Emelet-felállás. A tavaszi Pop-Meccs gálán az "Év ígérete" díjat kapták. 1984. április 29-én a KeK bulira meghívták a Magyar Hanglemezgyártó Vállalattól Wilpert Imrét, aki a hatalmas siker láttán lemezszerződést ajánlott. A dalok szövegét Geszti Péter írta, aki a "Dadogós Break" sikere után teljesen átvette ezt a szerepet.

A jellegzetes Emelet betűtípus ötlete Kozma Péteré volt, aki grafikusként segítette a zenekart, majd később Fazekas Zsolttal néhány videoklip, és koncert rögzítésére is sor került. A bemutatkozó album 1984 őszén jelent meg, a koncertet az Almássy téri Szabadidőközpontban tartották, ahol a csapat ezek után gyakran megfordult. Több teltházas koncertet adtak. Ősszel az NDK-ban is felléptek, majd 1985 tavaszán már több közönségdíjjal is büszkélkedhetett az együttes. Márciusban a Kaja's (ex-Kajagoogoo) előzenekarai voltak. Ezután jelent meg a második kislemez.

Májusban a pesten koncertező Dire Straits meghívta a csapatot a "Money for Nothing" videoklip forgatásába, mely az év klipje volt az egész világon. Az első album ezekben az időkben elérte a 100 ezres példányszámot, annak ellenére, hogy Victor Máté elég negatív kritikát alkotott az albumról. Az első Aranylemez átvétele ezek után történt az agárdi Popstrandon, ahol az együttes elkezdte a zenekari napok programsorozatát, melyet később többen is követtek.

1985 nyarán a Petőfi Csarnokban forgatták a Linda című filmet az együttes koncertjén, majd ez év őszén Svájcban léptek fel. A genfi rádióban élő koncertet is adtak, majd a második lemez jelent meg. 1986 februárjában a Pop Meccs gálán három első helyet gyűjtött be a csapat, majd Jugoszláviában is felléptek. A "Tessék Választani" című fesztiválon is felléptek, de az illetékesek az "Állj vagy lövök" című dalt, csak "Állj mert jövök" címmel engedték csak bemutatni. Nyáron aranylemez lett a második album is. Ősszel a 3. album is megjelent. Ezek után egy 50 előadásos koncert kezdődött, melyen Linda (Görbe Nóra) volt a vendég.

1987 januárjában Kisszabó és Tereh bejelentette, hogy kilépnek, és megalakították a Step együttest. A két tagot Oláh Ali, és Gay Tamás segítette. Tavasszal egy 11 állomásból álló Sportcsarnok turnéba kezdtek. Összesen 33000 néző látta őket. Ezt egy turnéfilmen örökítették meg. Tavasszal a harmadik lemez is bearanyozódott, majd megjelent ősszel a negyedik nagylemez. Az évet a KEK koncerttel zárták, melyet a televízió is közvetített.

1988-ban 11 díjat gyűjtöttek a Pop Meccsen, majd újabb koncertturnéba kezdtek, melyet a Turné '88 c. lemezen is rögzítettek, majd megjelent a Naplemez című album. Ez volt az első lemez, mely CD-n is megjelent. Ősszel Kisszabó Gabi lett a régi-új basszusgitáros, majd 1989-ben már a négy tagú Emelet létszáma ötre bővült.

A 7. album, a Vadkelet is elkészült. A Popmeccsen 8 első hellyel csúcsot állítottak fel, majd Szlovákia magyarlakta településein koncerteztek. Az első koncert Füleken volt, ahol 5000 ember előtt álltak színpadra. Az Esti Hírlap szavazásán az év végén az Év zenekara címet is elnyerték, majd megjelent az "Első az emelet" című könyv is.

1990 tavaszán a Proton Hanglemezkiadónál jelentek meg a lemezeik. Az új album elkészülte előtt Michel távozott a zenekarból, majd Szörényi Örs lépett a helyére, és elkészült a "Kis Generáció" album. Élő koncerteket már ebben az évben nem nagyon adtak, még a VSZM Közösségi Házban tartottak klub és sportnapokat. Ez volt a levelezési cím, és a csapat próbahelye is.

Az Emelet utoljára Oláh Ali emlékkoncertjén játszott 1992 nyarán, majd mindenki saját útján folytatta a zenei karrierjét. Berkes és Michel Geszti Péterrel megalakította a Rapülők zenekart, majd megalakult az Emberek zenekar. Kisszabó albumán Berkes, és Bogdán Csaba dolgozott. Kiki szintén Bogdán Csabival készítette szólólemezét. 1997-ben megjelent a Best of lemez, és egy válogatás CD Dance Party az Emeleten címmel, ahol ismert előadók dolgozták fel az együttes slágereit. 1997-ben koncerteztek, melyet a TV is rögzített.

2003-ban a Sport 1 Fesztiválon léptek fel, majd 2007 júniusában Kiki jubileumi koncertjén a Müpá-ban állt össze a csapat három dal erejéig. 2007-ben megjelent az Első DVD, mely klippeket, koncertrészleteket, és werkfilmet is tartalmaz. A 2. DVD 2008 tavaszára várható.

A 25 éves együttes (Szentmihályi Gábor helyett Hastó Zsolttal a dobok mögött) 2008 február 9-én a SYMA csarnokban adott koncertet. A sikeres konceret követően 2008. május 8-án Miskolcon az Miskolci Egyetemi Napok (MEN) keretében egy újabb koncert következett és a koncertet követő beszélgetések során elhangzott, hogy a "feltörekvő zenekar" további fellépéseket tervez...tehát a "Film forog tovább..."



Tagok

Berkes Gábor – billentyűs hangszerek, vokál

Bogdán Csaba – gitár, billentyűs hangszerek, vokál

Kiki (Patkó Béla) – ének

Kisszabó Gábor – basszusgitár, gitár, vokál

Szentmihályi Gábor – dobok

Tereh István – vokál, ütőhangszerek
1 felhasználónak tetszik: tiffany giardina fan
2011. április 05. 22:16 #328
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
Bródy János : Haggyá' má' békibe - dalszöveg

mondd mé' nem hagysz má' békibe
minek tolakszó' még ide
a hócipőm már úgy tele
nekem má' nem kell senki se

ne hintsed itt a rossz dumát
engem te nem versz többet át
há' mé' nem húzol elfele
és mé' nem hagysz má' békibe

nem érdekel hogy mit papolsz
neked már jobb ha szót se szó'sz
belőled több volt mint elég
hogy nem szakadt még rád az ég

ne esküdözz hogy jót akarsz
nem kóser az amit kavarsz
há' mé' nem húzol e'fele
és mé' nem hagysz má' békibe

felejts el engem kiscsibém
amíg szolidan kérem én
ne próbá'kozz má' semmivel
szolidan tűnj a francba el

figyelj már szá'szor megmon'tam neked
unom nagyon a képedet
keresd meg inkább anyukád
és vele szórakozz tovább

te itt má' ne játszd meg magad
szívóggyá fő' és nincs harag
maradjunk inkább ennyibe
és haggy má' engem békibe

felejts el engem kiscsibém
amíg szolidan kérem én
ne próbá'kozz má' semmivel
szolidan tűnj a francba el

figyelj há' mé' nem hagysz má' békibe
minek tolakszó' még ide
belőled több vót mint elég
hogy nem szakadt még rád az ég

nekünk itt ne játszd meg magad
mindenki tuggya mán ki vagy
hát mé' nem húzol elfele
és mé' nem hagysz már békibe
mé' nem hagysz már békibe
há mé' nem hagysz má' békibe
te hüje
2011. április 11. 23:20 #329
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
Edda Művek : Vörös tigris - dalszöveg

Öt napig vártam,
Öt teljes napig,
Hogy szóljon az asszony:
Vesd le rongyaid!
Nekem nem kellett kétszer mondani,
A szobába mentem ágyat bontani.
A férje messze egy szénbányában dolgozik,
Nem tér házába hajnalig.

Levetem a csizmám,
Ágyadba fekszem,
A szíjam egy szögre akasztom,
A véred szívom, a húsod rágom,
A kutyát, a házad is felzabálom,
Asszony, Vörös Tigris,
Van erőm, hogy leigázzalak,
Mire visszatér a férjed,
Hajnal lesz az égen.
Rég elfogyasztalak.
2011. április 11. 23:22 #330
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
http://youtu.be/CULdWGQB59c
a teljes kopaszkutya című magyar film.
hobo blues band főszereplésével
2011. május 20. 17:04 #331
- törölt felhasználó -    
bocsi, de szerintem magyar rock nincs dry.gif
2011. május 23. 16:36 #332
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Idézet (Damon_Salvatore @ 2011.05.20. 17:04)
bocsi, de szerintem magyar rock nincs dry.gif

Hát ha te a mostani gyökér dolgokra gondolsz, akkor lehet hogy nincs, de a régi zenekarok nagy része még mindig zenél, szóval nem lehet azt mondani, hogy nincs.
2 felhasználónak tetszik: Domcicc, agadu
2011. május 25. 20:20 #333
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
Idézet (Damon_Salvatore @ 2011.05.20. 17:04)
bocsi, de szerintem magyar rock nincs dry.gif


ez sértő minden magyar rockzenész és zenét szerető számára!!a ROCK örök és elpusztíthatatlan!
2011. május 25. 20:25 #334
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
[b][/b]P. Mobil : Oh yeah - dalszöveg
meghajolo.gif thumbsup.gif beer.gif
Az első naptól sötétség és fény lett,
A második naptól szétvált a tűz és a víz,
A harmadik naptól forgatja a Napot és a Földet,
A negyedik naptól csillagokat látsz, ha felnézel az égre.

Oh yeah,
Oh yeah - mondta az Úr, hogy
Oh yeah...

Az ötödik naptól az állatok sokasodni kezdtek,
A hatodik naptól a képére formált egy embert,
A hetedik naptól üldögél és azt hiszi, hogy kész van,
A nyolcadik naptól kiabál és üvölti, hogy Oh yeah.

Oh yeah…
1 felhasználónak tetszik: Domcicc
2011. május 25. 20:27 #335
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
P. Mobil : Rocktóber - dalszöveg
[b][/b] meghajolo.gif thumbsup.gif

Kövéren és kopaszon
A hangerőt már nem bírom
De ha már eljöttetek
Egy kicsit még ilyen leszek

Elkopik a bőrnadrág
A hosszú hajat levágják
Meghíznak a rockerek
Akkor is ilyen leszek

Megyek az út másik felén
Kemény kő a szívem helyén
Véssd fel, jegyezd meg jól
Hogy Rocktóberben születtem én

Eltűnik a diszkóláz
Összedől az üvegház
Ágyamban már kisgyerek
Akkor is ilyen leszek

Megyek az út másik felén
Kemény kő a szívem helyén
Véssd fel, jegyezd meg jól
Hogy Rocktóberben születtem én

Sör folyik a vér helyett
Sárkány száll a domb felett
Nem ismersz meg még lehet
Én akkor is ilyen leszek


Megyek az út másik felén
Kemény kő a szívem helyén
Véssd fel, jegyezd meg jól
Hogy Rocktóberben születtem én
2011. május 25. 20:30 #336
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
Piramis : A becsület - dalszöveg
[b][/b] meghajolo.gif thumbsup.gif beer.gif

1. Ismerlek, néha kérsz,
Azt mondod, kell a pénz.
Mindig van, ki pénzt ígér,
A becsület ennél mégis többet ér!

2. Álmok közt ébren élsz,
Másoknak adni félsz,
Kóbor vagy mint a szél,
A becsület ennél mégis többet ér!

R. Közeledni tiszta szívvel hozzád nem lehet,
Elhagynak a jó barátok,
Elkerülnek majd az emberek.

4. Élni így nem lehet,
Rossz lesz majd az életed,
Megtépáz a gyönge szél,
A becsület ennél mégis többet ér!


Üldözöd a kétes hírnév, hiú árnyait
Szemeidben jóság bujkál,
szívedben mégis bűn lakik.

R.

Élni így nem lehet,
Rossz lesz majd az életed,
Megtéveszt ki mit ígér,
A becsület ennél mégis többet ér!
2011. május 25. 20:33 #337
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
Korál : Ne állj meg soha - dalszöveg meghajolo.gif thumbsup.gif beer.gif

Ha magasabbra vágysz, nyugtalan szivvel
Indulj el ameddig nem késõ
Látványos ugrásra nem számíthatsz már
De vár rád a következõ lépcsõ

Ne állj meg soha, ne állj meg soha már
Ha elindultál ne állj meg soha már!

Lesz aki segít, lesz aki gátol
Lesznek kik az egészet nem értik
Lesz ki visszafordul, mert nem elég erõs
lesz aki veled marad végig

Ne állj meg soha, ne állj meg soha már
Ha elindultál ne állj meg soha már!

Bárki megkisért nézz a tükörbe
Ne probállj az lenni ki nem vagy
Ha válasz úthoz érsz, jobb egy õszinte ellenség
mint egy jóbarát aki holnapra elhagy

Ne állj meg soha, ne állj meg soha már
Ez az életed, ne állj meg soha már



Az ÖRÖK kedvenc rock zeném!
2011. június 08. 23:29 #338
agadu
agadu
Viva Rock & Roll
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.22.
Hozzászólás: 1095
Csatolások: 4422
Azonosító: 99378
Offline offline
meghajolo.gif thumbsup.gif beer.gif
17 oldal 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!