Starity

2012 - Világvége?

8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. november 23. 15:58 #1
RetroGirl13
RetroGirl13
visszatérő vendég
 
Státusz:$$
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.11.
Hozzászólás: 435
Csatolások: 17
Azonosító: 129097
Offline offline
A Galaktikus együttállás elméletét az 1980-as években megalkotó John Major Jenkins feltételezi, hogy a maják a naptárukat a Tejút Fekete hasadék vagy Nagy hasadék néven ismert porfelhőjének megfigyelésére alapozták. A maják ezt a Xibalba be, azaz Fekete Út névvel illették.
Jenkins úgy véli, a legendás nép tudta azt is, hogy a Fekete hasadék hol keresztezi az ekliptika síkját (a Nap és a Naprendszer kringési pályájának síkja).

Ez a pozíció vagy metszéspont aztán különösen jelentős helyet foglalt el a maja kozmológiában (a világegyetem keletkezését és működését egészben vizsgáló módszer).

Jenkins elmélete szerint a Nap a 2012-es téli napforduló időpontjában egészen precízen beáll a Fekete hasadék és az ekliptika találkozásának pontjába.

Hitt abban, hogy a maják várták ezt az együttállást, és az emberiség mély spirituális átalakulásának hírnökeként tekintettek rá. Ezért is jelölték meg ennek várható időpontját öröknaptáruk utolsó napjaként.

Hollandok
Hollandok ezreinek meggyőződése, hogy a maja öröknaptár alapján felállított világvége-jóslatok igazak, és 2012. december 21-én globális katasztrófa következik be. A De Volkskrant című újság arról ír: a hollandok közül sokan hajókatvásárolnak, élelmiszer-készletet halmoznak fel és bunkereket építtetnek maguknak.





2010. november 23. 16:01 #2
- törölt felhasználó -    
Idézet (RetroGirl13 @ 2010.11.23. 15:58)
A Galaktikus együttállás elméletét az 1980-as években megalkotó John Major Jenkins feltételezi, hogy a maják a naptárukat a Tejút Fekete hasadék vagy Nagy hasadék néven ismert porfelhőjének megfigyelésére alapozták. A maják ezt a Xibalba be, azaz Fekete Út névvel illették.
Jenkins úgy véli, a legendás nép tudta azt is, hogy a Fekete hasadék hol keresztezi az ekliptika síkját (a Nap és a Naprendszer kringési pályájának síkja).
Ez a pozíció vagy metszéspont aztán különösen jelentős helyet foglalt el a maja kozmológiában (a világegyetem keletkezését és működését egészben vizsgáló módszer).
Jenkins elmélete szerint a Nap a 2012-es téli napforduló időpontjában egészen precízen beáll a Fekete hasadék és az ekliptika találkozásának pontjába.
Hitt abban, hogy a maják várták ezt az együttállást, és az emberiség mély spirituális átalakulásának hírnökeként tekintettek rá. Ezért is jelölték meg ennek várható időpontját öröknaptáruk utolsó napjaként.
Hollandok
Hollandok ezreinek meggyőződése, hogy a maja öröknaptár alapján felállított világvége-jóslatok igazak, és 2012. december 21-én globális katasztrófa következik be. A De Volkskrant című újság arról ír: a hollandok közül sokan hajókatvásárolnak, élelmiszer-készletet halmoznak fel és bunkereket építtetnek maguknak.

örökké sosem írhatták a naptárat think.gif
És amúgy is: miért vásárolnak hajókat? Állítólag úgy sem éli túl senki. A hollandok sem kivételek dry.gif
1 felhasználónak tetszik: Sári93
2010. november 23. 16:02 #3
RetroGirl13
RetroGirl13
visszatérő vendég
 
Státusz:$$
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.11.
Hozzászólás: 435
Csatolások: 17
Azonosító: 129097
Offline offline
Igazad van biggrin.gif
2010. november 25. 08:50 #4
AMaya
AMaya
Átérző *-*
 
StátuszKit szeretünk igazán? Akiben az álmunk és a valóságunk egybeesik.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.17.
Hozzászólás: 2108
Csatolások: 755
Azonosító: 43838
Offline offline
Hasonló lesz mint 2000-ben ,amikor amit lehetett 1999 éjfél előtt áramtalanítottunk, mert mindent beharangoztak.És biztos ami biztos.De nem történt semmi.
A Földön érezhetően sok változás zajlik most is. Rengeteg a természeti katasztrófa, sokan halnak meg emiatt, vagy ezek következményeként. De ez valóban a világ végéhez vezet?
Nem hiszem.De nem lesz sok ember aki 1x sem fog elgondolkodni azon mi lesz ha igaz a hír?
Hallottam,hogy lesz napfogyatkozás,holdfogyatkozás és a Vénusz bolygó is eltűnik a horizont alatt,de visszatér és nem szűnik meg.És sok bolygó egy vonalba kerül ami hatással lesz a földre is.Állítólag a NASA is adott ki valamilyen nyilatkozatot.Nem tudom lefordította e valaki jól magyarra.

A Jelenések könyve írja:
Legyetek hát éberek, mert nem tudjátok, melyik órában jön el Uratok.
Gondoljatok erre: Ha a ház ura tudná, hogy melyik órában jön a tolvaj, bizonyára virrasztana, és nem engedné, hogy házába betörjön.
Legyetek hát készen, mert az Emberfia abban az órában jön el, amelyikben nem is gondoljátok!
2 felhasználónak tetszik: Catherine, Long Fart
2010. december 02. 21:03 #5
- törölt felhasználó -    
Nem lesz Világvége 2012-ben, a tudósok szerint még van 300 évünk rohog.gif
3 felhasználónak tetszik: Zsüdi, evoo, Catherine
2010. december 24. 14:37 #6
Zsüdi
Zsüdi
 
StátuszBeYoutiful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.11.
Hozzászólás: 5217
Csatolások: 231
Azonosító: 124795
Offline offline
Idézet (RetroGirl13 @ 2010.11.23. 15:58)
A Galaktikus együttállás elméletét az 1980-as években megalkotó John Major Jenkins feltételezi, hogy a maják a naptárukat a Tejút Fekete hasadék vagy Nagy hasadék néven ismert porfelhőjének megfigyelésére alapozták. A maják ezt a Xibalba be, azaz Fekete Út névvel illették.
Jenkins úgy véli, a legendás nép tudta azt is, hogy a Fekete hasadék hol keresztezi az ekliptika síkját (a Nap és a Naprendszer kringési pályájának síkja).
Ez a pozíció vagy metszéspont aztán különösen jelentős helyet foglalt el a maja kozmológiában (a világegyetem keletkezését és működését egészben vizsgáló módszer).
Jenkins elmélete szerint a Nap a 2012-es téli napforduló időpontjában egészen precízen beáll a Fekete hasadék és az ekliptika találkozásának pontjába.
Hitt abban, hogy a maják várták ezt az együttállást, és az emberiség mély spirituális átalakulásának hírnökeként tekintettek rá. Ezért is jelölték meg ennek várható időpontját öröknaptáruk utolsó napjaként.
Hollandok
Hollandok ezreinek meggyőződése, hogy a maja öröknaptár alapján felállított világvége-jóslatok igazak, és 2012. december 21-én globális katasztrófa következik be. A De Volkskrant című újság arról ír: a hollandok közül sokan hajókatvásárolnak, élelmiszer-készletet halmoznak fel és bunkereket építtetnek maguknak.


H-Ü-LY-E-S-É-G.
Nem hiszek benne, hisz lám', már 2000-ben ki kellett volna halnunk, és még mindig élünk. rohog.gif
A NASA is megerősítette, hogy 2012-ben SEMMILYEN "világvége" nem várható (habár ha lenne is, akkor is tuti, hogy ezt mondanák).

Egyébként olvastam már olyanokat is, hogy 2012-ben a bőrünk átlátszóbb lesz, mert az emberiség egy új mérföldkőhöz ér ( omg.gif ), vagy hogyha nem lesz 2012-ben Világvége, akkor majd lesz 2015-ben, vagy 2017-ben. Tippelni én is tudok, emberek. Ez egy nagy hülyeség, valamelyik ökör kitalálta, és most rajtunk röhög, hogy mi meg bevesszük. rolleyes.gif yes.gif

SZERK.: És biztos az is véletlen, hogy 2012-ben pont karácsony napjára esik a "Világvége". rolleyes.gif
8 felhasználónak tetszik: Vy98, Muffyn.Girl, anna21, evoo, Catherine, Málnahab, Dolly-Lolly, Nórii. SelFan.
2010. december 24. 14:40 #7
Fruzsyka11
Fruzsyka11
Princess❤️
 
Státusz3 év után újra aktív ! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.02.
Hozzászólás: 1534
Csatolások: 530
Azonosító: 126243
Offline offline
Ez hülyeség nem halunk meg 2000-ben is ezt mondták! _nevet.gif
3 felhasználónak tetszik: Muffyn.Girl, cicusmicus8, Nórii. SelFan.
2010. december 24. 14:41 #8
Barak Stefánia
Barak Stefánia
örök álmodozó
 
StátuszA lehetetlen nem létezik.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.11.20.
Hozzászólás: 6372
Csatolások: 608
Azonosító: 112664
Offline offline
Eljön a világ vége!! Ez egy hülyeség! A Maják megjósolták, mondják nekem ezt sokan!
Egy olyan nép ami már rég kihalt nekem ne magyarázzon!!! tongue.gif A majáknak már eljött a világ vége!!! wink.gif
7 felhasználónak tetszik: Zsüdi, Adri98, pillecukor3, anna21, Pannika XD, riri17, Málnahab
2010. december 24. 14:43 #9
Nana95
Nana95
Cián
 
Státusz^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.28.
Hozzászólás: 812
Csatolások: 3
Azonosító: 132107
Offline offline
nem hiszem, hogy 2012 lenne a világvége...-.-
2010. december 24. 14:51 #10
pixxii
pixxii
visszatérő vendég
 
StátuszDon't let go never give up it such a wonderful life. ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.01.
Hozzászólás: 143
Csatolások: 21
Azonosító: 139916
Offline offline
Idézet (RetroGirl13 @ 2010.11.23. 15:58)
A Galaktikus együttállás elméletét az 1980-as években megalkotó John Major Jenkins feltételezi, hogy a maják a naptárukat a Tejút Fekete hasadék vagy Nagy hasadék néven ismert porfelhőjének megfigyelésére alapozták. A maják ezt a Xibalba be, azaz Fekete Út névvel illették.
Jenkins úgy véli, a legendás nép tudta azt is, hogy a Fekete hasadék hol keresztezi az ekliptika síkját (a Nap és a Naprendszer kringési pályájának síkja).
Ez a pozíció vagy metszéspont aztán különösen jelentős helyet foglalt el a maja kozmológiában (a világegyetem keletkezését és működését egészben vizsgáló módszer).
Jenkins elmélete szerint a Nap a 2012-es téli napforduló időpontjában egészen precízen beáll a Fekete hasadék és az ekliptika találkozásának pontjába.
Hitt abban, hogy a maják várták ezt az együttállást, és az emberiség mély spirituális átalakulásának hírnökeként tekintettek rá. Ezért is jelölték meg ennek várható időpontját öröknaptáruk utolsó napjaként.
Hollandok
Hollandok ezreinek meggyőződése, hogy a maja öröknaptár alapján felállított világvége-jóslatok igazak, és 2012. december 21-én globális katasztrófa következik be. A De Volkskrant című újság arról ír: a hollandok közül sokan hajókatvásárolnak, élelmiszer-készletet halmoznak fel és bunkereket építtetnek maguknak.

höhö.jóvicc biggrin.gif
amugy volt a Fókuszban egy riport,és a maják azt mondták,hogy nem tudják pontosan mikor lesz ez, és egyáltalán nem biztos,hogy 2012-ben..
1 felhasználónak tetszik: riri17
2010. december 24. 15:16 #11
eva tarko
eva tarko
єxpєc†o pα†ronum™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.15.
Hozzászólás: 2149
Csatolások: 7196
Azonosító: 114770
Offline offline
Mar az anyamon jon ki ez a tema,lehet hogy eljon de akkor mar ne toltsuk evvel az idonket wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Málnahab
2010. december 25. 16:29 #12
Cynthi JB forever
Cynthi JB forever
 
StátuszJustin retweeted me on Twitter. 2012.01.12 12:01. ♥ My dream came true. ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.21.
Hozzászólás: 504
Csatolások: 67
Azonosító: 129684
Offline offline
Én hiszek abban amit a Biblia mond.Senki sem tudja megjósolni előre ,ezt csak az Úr tudja.Szerintem ebben van valami.Egyszer úgyis lesz világvége,bár az elég durva lenne,ha ismét nem lenne élet az egész univerzumban.Az emberek úgyis elfogják pusztítani a Földet még azelőtt mielőtt az Univerzumban történne valami ami megszünteteti az egész életet.Minenesetre én rettegek ettől a dologtól és nem akarom,hogy az életemben történjen.Had haljak meg magamtól,és aztán éljenek még nyugodtan a gyerekeim ,unokáim stb.És a 2000 világvégére is már nagyon készültek,anyuk azt mondta,hogy mikor kicsi volt már akkor azt mondták,hogy lesz.És nem lett.Amúgy meg az hülyeség ,hogy napra biztosan megmondják.Egyépként is éllítólag kb 2 hét múlva lesz dry.gif .
Ja és olyat is tudok,hogy asszem 2008-ban volt olyan ,hogy egy hívő család bevonult egy barlangba,mert megjósolták a világvégét.És nem lett semmi.Higgyétek el ,ezt nem lehet megjósolni.
4 felhasználónak tetszik: Adri98, riri17, Málnahab, Corby
2010. december 25. 19:57 #13
- törölt felhasználó -    
Ha világvége van, akkor fölösleges kajakészleteket fölhalmozni, meg hajókat vásárolni, az azt jelenti, hogy menekülhetsz, de elpusztulsz.
Személy szerint nem hiszek benne, ha lenne bármi ilyesmi, akkor nem a majákkal takaróznának, hanem megmondanák hogy milyen tudományos úton jutottak erre a meghatározásra. És hiába, lehet szegény maják megjósoltak több dolgot, de ők is emberek voltak, tehát tévedhettek is akár. beer.gif
9 felhasználónak tetszik: Lindsay019, sz.fannie, Twilight6, pillecukor3, anna21, BaByGaGa, riri17, Vampire Lady, Nórii. SelFan.
2010. december 25. 20:04 #14
Lordi Angel
Lordi Angel
 
StátuszFirst rule of avoiding disappointment: lower your expectations.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.11.
Hozzászólás: 1580
Csatolások: 323
Azonosító: 126872
Offline offline
én sem hiszek benne...
nem hiszem, hogy 2012-ben eljön a világvége...
2010. december 26. 09:49 #15
elba
elba
 
StátuszHomo Horroricus
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.30.
Hozzászólás: 816
Csatolások: 3210
Azonosító: 854
Offline offline
Szerintem pár ezer éve ez így történhetett:
-Te,Winetou hagyd a francba már,azt a naptár készítést,megjött Bojhos Nyuszitappancs,az apacs sztárénekesnő.Mindjárt kezdődik a konci.
Winetou,pedig a koncerten szerelmes lett a lányba,ő lett a menedzsere,és onnantól kezdve szervezte a fellépéseit,a naptárat pedig leszarta,az inkák meg kihaltak. smileeee.gif
Mindenesetre a naptár díváknak lehet,hogy gyengébb évük lesz 2013-ban. biggrin.gif
5 felhasználónak tetszik: Adri98, evoo, riri17, Málnahab, Vampire Lady
2010. december 27. 00:38 #16
x maite x
x maite x
strickt.
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.22.
Hozzászólás: 2001
Csatolások: 2561
Azonosító: 141371
Offline offline
aha persze.
világvége volt már 2000-ben (hú az ezredforduló!!!) és 2006-ban is.
erről ennyit.
2010. december 27. 00:43 #17
- törölt felhasználó -    
Szerintem butaság már többször is mondták és még mindig élünk ha meg mindez bekövetkezik akkor legalább a családommal együtt halok meg.
2010. december 27. 01:17 #18
- törölt felhasználó -    
ha most meg is történik mi lenne? Meghalunk onnantól meg nem túl rózsás élet várna ránk. Szerintem jobb nem ezt zargatni mert ki tudja ha megtörténik, akkor arra a személyre fogják fogni mert megtörtént és ő tudta. Jobb élni mint meghalni. Hisz ha már élünk mennyi mindenen mentünk túl és még menyin fogunk. Ha meghalunk örökre egy koporsóban fogunk feküdni és sajnáljuk, hogy elvitt minket a Halál. És senki nem tudja, hogy milyen a halál utána élet, mert ugye mint köz tudod senki nem kelt fel a sírból és kezdett el kávét főzni!
2010. december 27. 10:19 #19
- törölt felhasználó -    
nem tudom hogy mi igaz ebből!Én nem hiszek benne senki nem tudhatja mi lesz akkor!SENKI,akár milyen okos!lehet hogy igaza van de ezt nem lehet biztosra mondani pl:2000-be is azt mondták világ vége lesz oszt semmi!
2010. december 27. 10:34 #20
- törölt felhasználó -    
Én erre csak annyit tudok mondani, hogy a Bibliában nincs benne, hogy mikor halunk meg, tehát biztos vagyok benne, hogy 2013-ban még vígan élni fogunk. Ha tényleg meghalnánk akkor, akkor benne lenne a Bibliában szó szerint. Ilyen hülyeség miatt nem aggódom.
8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!