Starity

Kutya vagy macska?

13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. január 25. 09:42 #1
Fanni00
Fanni00
 
Státusz"So fuck you,you can go cry me an ocean and leave me be...."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.03.
Hozzászólás: 4117
Csatolások: 1483
Azonosító: 126355
Offline offline
Egy háziállat befogadása a családba nagyon fontos pillanat. Vannak akik egy hörcsög, esetleg egy madár mellett találják meg a boldogságot. A legtöbb ember a kutya vagy a macska mellett dönt, azonban nagyon sok fontos szempontot kell figyelembe a két állat választása között is.
A teljes cikkhez kattints ide!
2012. január 25. 09:53 #2
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
A cikkben elég sok elgépelési hiba van, plusz szókihagyások, ezeket érdemes lenne javítani... smileeee.gif
Egyébként, hogy magához a cikkhez is hozzászóljak. Én mindkét állatot, jelen esetben a macskát és a kutyát is nagyon szeretem. Nem nagyon tudnék választani, melyiket kedvelem inkább. Ám ha mégis kellene, talán a kutyusok felé billenne a mérleg. (Bár nem mindegy, milyen kutyáról van szó. Nyilván egy cicával szemben inkább voksolok egy németjuhira, viszont egy westie és egy cica között már nem biztos, hogy mondjuk az ebre voksolnék - én NAGYkutyapárti volnék elsősorban. biggrin.gif )
Nekem volt már több kutyám és több macskám is. Mindkettő nagyon szeretetreméltó és sok boldogságot ad. Ahogy a cikkben is írják, mind más-más személyiség. Még állaton belül is. Minden macska és kutya külön-külön is egyéniség. És adott fajtákra lebontva is van rengeteg különbség. Szóval mielőtt amellett dönt valaki, hogy állatot tart, nagyon meg kell fontolnia. Nem csak azt, hogy képes-e még egy életről gondoskodni, hanem hogy tényleg a megfelelő társat válassza maga mellé. smileeee.gif
2012. január 25. 10:42 #3
Selena G. Bella T.
Selena G. Bella T.
új tag
 
Státusz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.07.
Hozzászólás: 49
Csatolások: 2
Azonosító: 164942
Offline offline
szeretem mindkét állatot mert egy nagy állatbarát vagyok, viszont a macskákat jobban csípem biggrin.gif de az életmódomhoz talán a kutyus illik jobban mert állandóan sétálok és mozgok, és ha nem lenne kutyám akkor valszeg bediliznék mert tök jó nagy sétákat szoktunk együtt tenni, úgyhogy ha nem lenne....Viszont a macskákat télleg jobban csípem és imádok otthon hozzábújni a cicámhoz és vele aludni ♥
2012. január 25. 10:48 #4
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12493
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Én szeretek mindenféle állatot (najó, a diznicsatorna növendékeit nem smileeee.gif), de csak cicáim vannak jelenleg. Az balgaság, hogy a házhoz kötődnek. Apu pincsicicának hívja őket, mert mindenhova követnek engem. A kutyákat több mindenre meg lehet tanítani, pl az említett újságbehordásra, erre a cica fizikailag képtelen, és nem tanítási gátja van. De ha már itt tartunk, a macska legalább elkaparja a piszkát, míg a kutya otthagyja ahova kiengedte pardon.gif Semmi értelme hasonlítgatni őket, ilyen erővel össze lehetne vetni őket egy lóval is. Mindegyik más tulajdonságokkal bír, a lényeg, hogy szeretni kell őket. A cicáknak is megvannak a jelzéseik, csak ránézek és tudom, hogy éhes, játszani akar vagy csak egy kis simogatást vár. Ugyanúgy odahozza a játékait (kupakot, műegeret stb) a lábamhoz vagy az ágyra ha játszani akar, mint kutya a teniszlabdát vagy a botot. Rettentően érdeklődőek, mindent megnéznek, megszagolnak, mindenről tudni akarnak, valamit elpakolok, elmozdítok a megszokott helyéről, körüljárják, megvizsgálják, mert eddig ez nem úgy volt smileeee.gif
Egy biztos, a kutyák nem tudnak így leülni és ennyire elgondolkozni a világ dolgain, mint itt az én Charliem a videón:

11 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, joe_r, Bessie, MycySmiley, patrícia4, Musegirl, Fruzsi26, Porcicca, Cassie3, itsmestella, Elody
2012. január 25. 10:55 #5
Selena111
Selena111
look at the flowers™
 
Státusznine lives, remember?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 5421
Csatolások: 1635
Azonosító: 131691
Offline offline
Ez nagyon jó cikk lett. Én pont a kutya témán gondolkodom. Macskát nem szeretnék mert unokatesóméknak van és az pont elég, nem vagyok oda a macskákért mert karmolnak fújnak stb.. Viszont a kutyákat imádom és szemmel láthatóan ők is engem, de tényleg érdekes az állatokhoz van valami kisugárzásom vagy nem tudom mi de nagyon oda vannak értem főleg a kutyák, de tényleg sétálok az utcán és rögtön oda rohannak, tehát én így egyből a kutyusok mellett döntenék, persze a macskák is aranyosak de én nem kedvelem őket. smileeee.gif
2012. január 25. 11:03 #6
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2012.01.25. 10:48)

Egy biztos, a kutyák nem tudnak így leülni és ennyire elgondolkozni a világ dolgain, mint itt az én Charliem a videón:


_nevet.gif A cicád csak nem a VV-t vélte felfedezni a tévében? Csak a tekintetéből erre következtettem... rofl.gif
2 felhasználónak tetszik: MycySmiley, Musegirl
2012. január 25. 11:06 #7
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Jó cikk, de ebben is sok a sztereotípia. Főleg a macskákkal kapcsolatban. Igen, makacsabbak, szabadabbak, mint a kutyák, de ettől függetlenül nagyon kötődnek az emberekhez, és ugyanúgy szeretnek minket, mint a kutyák. Tudom mit beszélek, hisz van kutyám és macskám is.
Azt is cáfolnám, hogy házhoz kötődnek. Szomszédunk cicái már többet vannak nálunk, mint náluk. Sőt, annyira megnyíltak nekünk, hogy elkezdtek beszélni. rohog.gif
Egy szó, mint száz: imádni valóak. A cicák és a kutyák is. Csak szeretnünk kell őket. És nem utolsó sorban azt kapjuk tőluk, amit mi adunk nekik. biggrin.gif

Idézet (_ToTo_ @ 2012.01.25. 10:48)


Szerelmes lettem. rohog.gif Úristen, milyen aranyosan ül. Rengeteg képet láttam már róla, de videón csak másabb. wub.gif Gina merre kóborol? laugh.gif
2 felhasználónak tetszik: _ToTo_, Musegirl
2012. január 25. 11:16 #8
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12493
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.01.25. 11:03)
_nevet.gif A cicád csak nem a VV-t vélte felfedezni a tévében? Csak a tekintetéből erre következtettem... rofl.gif


Nem, a galambokat látta meg, hogy repkednek az ablak elött pardon.gif VV-t nem nézhet, csak a Macskarisztokraták éredkli pardon.gif

egyébként Ginát is érdeklik a galambok :

rohog.gif
6 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Bessie, patrícia4, Musegirl, itsmestella, Elody
2012. január 25. 11:16 #9
- törölt felhasználó -    
Nem értek egyet a macskák lealacsonyításával. Két macskával lakok, ebből az egyik az "enyém", aki rettentő intelligens, és nem a lakáshoz kötődik, hanem hozzám.
Ódákat tudnék zengeni róla, de megkímélek mindenkit, inkáb csak olyan dolgokat írnék le, amire "egy macska biztosan nem képes": amikor hazaérek, akkor ott vár az ajtó előtt, addig kezet mosni sem tudok elmenni míg meg nem szeretgettem, de néha azon is megsértődik, ha csak le akarom venni előtte a kabátomat. Ha szólok neki, hívom, akkor általában odajön, ha mondok neki valamit akkor megérti, az már más ha kérem valamire és nem csinálja - gazdi effektus, lesz*rja.

És egy igazán jó példa: a múltkor mondtam neki hogy adjon puszit, nem kaptam mert durcázott, megint kértem, mondtam neki hogy ha nincs puszi nincs vacsi, és adott. Rettentő intelligens, ez csak pár példa volt, de nekem akárki akármit mond, ha fejen is áll az illető, akkor sem fogom elhinni neki, hogy a macska buta, és csak magával törődik. Ezt példázza hogy amikor beteg voltam folyamatosan ott volt velem, egy pillanatra sem mozdult el mellőlem...

Persze néha antiszoc, de erre csak azt szoktam mondani, hogy olyan mint én, amivel alapjában véve szerintem nincs semmi baj...

A kutyák valahogy nem az én terepem, velük nem tudok úgy azonosulni, persze aranyosak, de nem nőnek a szívemhez feleannyira sem, mint pl a Macus.
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. január 25. 11:34 #10
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Az én Lionelem is nagy puszilkodós. Ha hazaérek első dolga, hogy nyújtja a nyakát puszira. De nem csak nekem. Szüleimnek, és a barátnőmnek is. De olyan kis kurvinc, hogy nem áll meg egynél soha. Mindig annyit ad, amennyit kedve van. rohog.gif
Na és hogy tud könyörögni, hogy feküdjünk már le. _nevet.gif De sorolhatnám én is,hogy miket szoktak művelni. (Igen szoktak, mivel 4 cicóm van. rohog.gif )Mindegyik egy külön egyéniség.

ToTo, agyonimádtam a cicáidat távolról. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: _ToTo_
2012. január 25. 11:35 #11
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Cynthia @ 2012.01.25. 11:16)
Ódákat tudnék zengeni róla, de megkímélek mindenkit, inkáb csak olyan dolgokat írnék le, amire "egy macska biztosan nem képes": amikor hazaérek, akkor ott vár az ajtó előtt, addig kezet mosni sem tudok elmenni míg meg nem szeretgettem, de néha azon is megsértődik, ha csak le akarom venni előtte a kabátomat. Ha szólok neki, hívom, akkor általában odajön, ha mondok neki valamit akkor megérti, az már más ha kérem valamire és nem csinálja - gazdi effektus, lesz*rja.

Az én cicám is pontosan ezt csinálta. Egyébként szerintem függ attól is egy macska ragaszkodása, hogy be van-e zárva egy lakásba, vagy mondjuk szabadon járhat-kelhet. Utóbbi esetben sokkal inkább érvényesül az a nézet, hogy a cica szeret nagyon önálló és önfejű lenni. Főleg azért, mert erre lehetősége van, nincs bezárva a 4 fal közé.
2012. január 25. 11:41 #12
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2012.01.25. 11:35)
Az én cicám is pontosan ezt csinálta. Egyébként szerintem függ attól is egy macska ragaszkodása, hogy be van-e zárva egy lakásba, vagy mondjuk szabadon járhat-kelhet. Utóbbi esetben sokkal inkább érvényesül az a nézet, hogy a cica szeret nagyon önálló és önfejű lenni. Főleg azért, mert erre lehetősége van, nincs bezárva a 4 fal közé.

Eleinte én is kiengedtem őket, és minden nap haza is jöttek. Egy ideje viszont inkább nem engedem ki. Így nem szednek össze minden nyavaját. Plusz tovább élhetnek. biggrin.gif
2012. január 25. 12:06 #13
19én96
19én96
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.11.22.
Hozzászólás: 4
Csatolások: 0
Azonosító: 112860
Offline offline
Én inkább a macskára voksolok, van is egy, imádnivaló. Ezelőtt nagyon sok kutyánk, macskánk és egyéb állatunk volt, mert egy farmon éltünk, de pár éve menhelyre kellett vinnünk a kutyámat, mert rám támadt, és a fejemet tépte, mikor anyukám meghallotta a sikításomat. Ha nincs itthon senki, valószínűleg nem tudnám ezt írni most.
Persze tudom, hogy nem minden kutya ilyen, mert az az előttiek nagyon cukik voltak, okosak meg minden, csak sajnos elpusztultak. Ez az incidens 5 éve volt, és azóta félek a kutyákkal egyedül maradni, legyen az akármilyen. :\
Szóval: macska
2012. január 25. 12:44 #14
Emcsike
Emcsike
 
StátuszA valóság csupán illúzió, bár nagyon kitartó. "Albert Einstein"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.09.29.
Hozzászólás: 843
Csatolások: 1
Azonosító: 40288
Offline offline
Én abszolút KUTYA párti vagyok!
2012. január 25. 12:48 #15
- törölt felhasználó -    
Nem értek egyet a cikkben megfogalmazottak egy részével ugyanis 2 cica tulajdonosa vagyok és azt hogy oda szegődne ahol az érdeke kivánja,túlzásnak tartom.Ráadásul legalább úgy tudnak szeretni mint a kutyák.Jó példa erre például az is hogy mikor nem voltam jól,beteg voltam,esetleg letört voltam valami miatt,ők odajöttek hozzám,ott voltak mellettem.Én biztos vagyok benne és nyugodt szívvel ki is tudom jelenteni hogy igenis hozzám kötődnek,nem a házhoz.Nagyon aranyosak és nagyon szeretnivalóak,semmivel sem rosszabbak vagy jobbak mint a kutyák.
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. január 25. 13:02 #16
xxNikixx
xxNikixx
*Nikita
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.30.
Hozzászólás: 3275
Csatolások: 7279
Azonosító: 33464
Offline offline
Cica párti vagyok!
Az én cicám nagyon hűséges, van olyan mint egy kutya! Amint meghallja, hogy hívom már rohan is, nagyon aranyos kisállat! smileeee.gif wub.gif
3 felhasználónak tetszik: Bessie, _ToTo_, MycySmiley
2012. január 25. 13:09 #17
linna
linna
♥ Brian&Justin ♥
 
Státusz~Oberyn was dead, but I never forget him!~ ♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.03.
Hozzászólás: 4901
Csatolások: 0
Azonosító: 164721
Offline offline
Hát én mindkettő álatot imádom smileeee.gif
De mivel tudom magamról h lusta vagyok és a cicák töbsége is így ezért talán ők. laugh.gif
De a kutyusokkal meg több mindent lehet csinálni biggrin.gif
Egyépként 7 macskám van biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, MycySmiley
2012. január 25. 13:14 #18
Natuci98
Natuci98
új tag
 
StátuszAdatlap frissítés!!! ^^
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.29.
Hozzászólás: 78
Csatolások: 56
Azonosító: 128336
Offline offline
Egyértelműen kutyuusss!! <3
2012. január 25. 13:53 #19
Katttah
Katttah
A Talk™
 
Státusz"They don't teach French in jail!" - Robert Downey Jr.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.12.
Hozzászólás: 1849
Csatolások: 686
Azonosító: 145297
Offline offline
én inkább kutyás vagyok smileeee.gif
olyan cukik *.*
2012. január 25. 14:09 #20
Kyra99
Kyra99
 
StátuszJó ideje inaktív; csak szemlélődő tag vagyok.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.03.
Hozzászólás: 3654
Csatolások: 603
Azonosító: 150526
Offline offline
Én allergiás vagyok mindkettőre, de apunál van 2 kutyánk, anyunál meg 1 kutyánk és két macskánk is, és mindegyiket imádom... thumbsup.gif
13 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!