Starity

Felrobbantotta az internetet Kat Von D legutóbbi kijelentése: nem oltatja majd gyerekét

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. június 14. 10:30 #41
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Idézet (Freeze @ 2018.06.14. 08:59)
Én írtam át a címet. Egyrészt a "felrobbantotta az internetet" kifejezést már ideje elfelejteni (sosem szabadott volna használni sehol), másrészt szerettem volna már a címben megjeleníteni, hogy mekkora ostobaságot csinál ez a nő azzal, hogy nem adat be oltásokat, nehogy valaki azt gondolja, hogy itt teret engedünk bármiféle áltudományos összeesküvés-elméletes gondolatoknak.


Jó, elismerem, az tényleg nem volt a legjobb kifejezés, de ettől függetlenül kicsit kellemetlen, hogy ilyen erős vélemény került ezzel a címbe. Még az oltást illetően talán nem is bánnám, mert mint írtam, ezzel tényleg nem értek egyet, de vegánokat nem állt szándékomban megsérteni.
2018. június 14. 10:41 #42
Coco St. Claire
Coco St. Claire
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.06.14.
Hozzászólás: 38
Csatolások: 1
Azonosító: 270080
Offline offline
A vegán életformája nem zavar, azt ad enni a gyerekének, amit csak akar, az oltásellenesség viszont egyértelműen közveszélyokozás. Tavaly olvastam egy cikket arról, hogy a kaliforniai gazdagnegyedekben az átoltottság aránya a legelmaradottabb afrikai országokéhoz hasonló. Ha túl kevés gyereket oltanak be, nem fog érvényesülni a nyájhatás és olyan járványok fognak kitörni, amilyeneket vagy 150 éve nem láttunk.
2018. június 14. 11:12 #43
timi5
timi5
 
StátuszHamilton harmadszorra is világbajnok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.13.
Hozzászólás: 2703
Csatolások: 81
Azonosító: 211719
Offline offline
ez a nő tényleg elvetemült. a vegánság nem is baj, de ha nem oltatja, én azt büntetném
2018. június 14. 12:59 #44
Ash19
Ash19
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.25.
Hozzászólás: 781
Csatolások: 1952
Azonosító: 153850
Offline offline
Az oltásellenességet rohadtul nem tudom megérteni senkinél sem. Igen, ha valaki oltást kap, az valamennyi rizikófaktort magában hordoz, viszont az, ha valaki egyáltalán nem kap oltásokat az sokkal több és nagyobb veszélyt jelent. Nem véletlenül találták ki ezeket az oltásokat. Igen akad olyan, hogy egy gyerek rosszul reagál egy oltóanyagra, de ilyen ritkán fordul elő...Egyszerűen nem értem az ilyen embereket, akik tiltakoznak ellenük. Utána pedig, ha - ne adj isten - valami baja lesz a gyereknek, akkor meg ők lesznek a legjobban felháborodva, hogy esetleg nem tudnak rajta segíteni az orvosok.
2018. június 14. 13:43 #45
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (Fannycska999 @ 2018.06.14. 10:30)
Jó, elismerem, az tényleg nem volt a legjobb kifejezés, de ettől függetlenül kicsit kellemetlen, hogy ilyen erős vélemény került ezzel a címbe. Még az oltást illetően talán nem is bánnám, mert mint írtam, ezzel tényleg nem értek egyet, de vegánokat nem állt szándékomban megsérteni.

Ez nem vélemény, hanem tény: aki oltásellenes nézeteket hangoztat, az a butaságot terjeszti.

A hús kimaradhatott volna a címből valóban, bár én nem szeretnék elmenni amellett, hogy a gyerekek esetén mindenfajta szélsőséges táplálkozás veszélyes hiánybetegségeket okozhat, ha valaki ész nélkül csinálja, ezért nem állhat követendő példaként.
1 felhasználónak tetszik: Glamster
2018. június 14. 16:27 #46
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
nekem nincs bajom a vegánokkal, felőlem azt eszik mindenki, amit csak akar, de szerintem annyira önző dolog a saját gyerekedre ráerőltetni az egészet. úgyis eltudja dönteni mit akar, nekemse nyomták le anyámék a torkomon azt, amit nem voltam hajlandó megenni. egy idő után úgyis látni fogja, hogy a szülei így étkeznek, aztán lehet később meg is tetszik neki.
az otthonszülés szerintem nagyon veszélyes dolog, akármilyen komplikáció felléphet szülés közben és ezt nem biztos, hogy egy bába is megtudja oldani úgy, mint egy kórházban. az pedig hogy nem oltatja be a gyerekét....ehhez inkább már nem is fűzök semmit. csalódtam benne egyébként.
2018. június 14. 17:31 #47
- törölt felhasználó -    
Elvakult homeotapias, oltás ellenes kretenek, h a jo bubanatban nézett o utana bárminek is, eléve egy kis gyereknek kell az a fehérje mellesleg, amit a húsból és halból szerez, csak ugy btw ezt az embert rohadt sokan követik, és btos van pár olyan idióta, aki elhiszi neki ezt a baromságot, hány csecsemőnek és kisgyereknek kell meg meghalnia, h ra jöjjenek, az oltások nem károsak
2018. június 14. 17:57 #48
- törölt felhasználó -    
Nem kéne így veszélyeztetni a gyereket.
2018. június 16. 10:31 #49
Lexavie
Lexavie
A
 
StátuszLet us be elegant or die.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.02.23.
Hozzászólás: 2720
Csatolások: 0
Azonosító: 262632
Offline offline
Én úgy gondolom, hogy mindenkinek, így tehát a kisfiának is saját magának kéne eldöntenie, hogy hogyan szeretne táplálkozni. Semmi baj nincs azzal, ha valaki vegán életmódot választ, de azt saját akaratából kell tennie, nem pedig ráerőltetés nyomán. Én mindig is bírtam Kat-et, de ezt a lépést most nem értem részéről. A védőoltások hiányának veszélyeiről már nem is beszélve. Ez egy kifejezetten felelőtlen dolog a gyerek és mások egészségével kapcsolatban, ahogy azt a cikkben is leírták.
2018. június 16. 13:11 #50
jennette13
jennette13
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.08.13.
Hozzászólás: 458
Csatolások: 0
Azonosító: 266018
Offline offline
"Ez az én testem. A mi gyerekünk. A mi szülővé válásunk" ebben tökéletesen egyetértek vele. Csakhogy hiányzik innen az a mondtad, hogy "de nem az én tulajdonom". Majd az a gyerek eldönti, ha felnő, hogy akar-e húst enni, vagy támogatja-e az oltásokat. A nem kötelező oltásokat (pl. kullancs) én se kaptam meg, nem is adatnám ve a gyermekemnek, ahogy a felhype-olt h1n1 ellen se lettem beoltva (ami amúgy szerintem nem is létezett, na mindegy), de a kötelezők ellen sose harcolnék. Azért azok valóban bizonyítottan megmenthetik a babákat/embereket. A vegánságról meg csak annyit, hogy én eszek húst, szeretem a húst, nem tudnék és nem is akarok lemondani róla. De ha a gyerekem azt mondaná, hogy mostantól nem fogyaszt húst, tojást stb, akkor se kényszeríteném rá a sült oldalast. Na de akkor ez a hibbant elvakult vegán nőszemély miért kényszerítené rá a gyerekére a vegán életmódot? Mindenki el tudja maga dönteni, hogyan akar étkezni. Ismétlem, a te gyereked, nem a te tulajdonod. Ez azért elég nagy különbség
2018. június 16. 13:29 #51
jennette13
jennette13
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.08.13.
Hozzászólás: 458
Csatolások: 0
Azonosító: 266018
Offline offline
Paska: nem olvastam el a teljes kommentedet amit írtál, csak arra szeretnék reagálni, hogy "ha a nem vegánok rendesen utána néznének a dolgoknak a nagy részük már vegán lenne". Én nagyon sokat kutakodtam ez ügyben (nem azért, mert az akarnék lenni, egyszerűen kiváncsi voltam a dolgokra), és még ezek után is azt tudom mondani, hogy nem azért eszek állati eredetű dolgokat, mert az milyen jó, vagy mennyire hasznos, hanem azért eszek húst, tojást stb mert szeretem az ízét és nem is akarok megválni tőle. Ennyi. Ja meg nincs annyi felesleges pénzem amit a hülye étrendkiegészítőkre meg vegán sajtokra, chia magokra és a többire költhetnék. Meg vagyok elégedve az olcsó rizses hússal sok sárgarépával, ami bármikor jó, és nem sír a pénztárcám az összetevők miatt
2018. június 16. 16:33 #52
BTR fan
BTR fan
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.12.
Hozzászólás: 240
Csatolások: 0
Azonosító: 150961
Offline offline
A cikkhez és a kommentekhez is annyit szeretnék fűzni, hogy a világ sokkal jobb hely lenne ha mindenki csak magával és a saját dolgával törődne. Senkinek nincs joga beleszólni sem abba, hogy más mit és hogyan csinál az életében, senki nem kér mások véleményéből, és vegán is vagyok és védőoltásokat sem kaptam soha, mégis élek és virulok, egészséges vagyok és soha nem is voltam komolyan beteg, maximum egy megfázás vagy arcureg gyulladás, amit persze nem befolyásolnak a védőoltások, akkor sem ha be vannak adva. Amíg a pici megkapja a megfelelő tápanyagokat, amik elősegítik a megfelelő fejlődését, addig semmi baja nem lesz hússal, vagy hús nélkül sem. Kívánom hogy legyen erős és egészséges a pici.
2018. június 16. 16:38 #53
BTR fan
BTR fan
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.12.
Hozzászólás: 240
Csatolások: 0
Azonosító: 150961
Offline offline
Oh, és hozzátenném, hogy megkaptam minden vitamint gyerekkoromban, ha himlős voltam, nem beoltattak,hanem vittek olyan gyerekekhez akik himlősek voltak, hogy kapjam el, mert inkább gyerek korodban viszkess egy hétig, minthogy felnőtt korodban belehalj. Azokat az embereket is meg tudom érteni akik beoltatják a gyermeküket, de aki nem oltatja be, az sem feltétlenül egyenlő azzal, hogy a gyerek mindent össze fog szedni amibe akár bele is halhat.
2018. július 05. 17:36 #54
jennette13
jennette13
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.08.13.
Hozzászólás: 458
Csatolások: 0
Azonosító: 266018
Offline offline
BTR fan: látom neked sem sikerült megértened a védőoltások szükségét. Csak legalább ne terjeszd a butaságot. Nem TE leszel beteg (illetve lehetsz, de itt pont nem ez a lényeg), hanem TE adod át a betegséget olyannak, aki NEM kaphat védőoltást. Mert bizony, ilyen is létezik. Hogy valaki nem kaphatja meg a szükséges oltásokat. És emiatt az immunrendszere is eleve gyengébb. Nem csak a védőoltások hiánya miatt, hanem alapvetően. De gondolom erről nem tudtál. Ezért kell olvasni, tájékozódni.
2018. július 16. 21:45 #55
meyah_
meyah_
• bite for fun •
 
StátuszHa bejelölsz, üzenetben indokold meg miért! Ha nem teszed, felkérésed törlöm!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.14.
Hozzászólás: 5305
Csatolások: 2
Azonosító: 131197
Offline offline
Én beoltatnám, de ez az ő döntésük.
2018. július 22. 07:20 #56
Blarece
Blarece
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.10.
Hozzászólás: 532
Csatolások: 5438
Azonosító: 258797
Offline offline
Azzal semmi bajom, hogy vegánnak szeretné a gyerekét. Sőt.
De én úgy gondolom, hogy ha már vannak védőoltások, akkor azok nem véletlen lettek kitalálva. Szerintem semmit nem veszít, ha beoltatja. Habár végülis nem a mi dolgunk eldönteni, ez teljesen szubjektív dolog.
2018. július 26. 19:27 #57
Djberni
Djberni
visszatérő vendég
 
StátuszWith great power comes great responsibility.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.10.07.
Hozzászólás: 107
Csatolások: 0
Azonosító: 260198
Offline offline
A kötelező védőoltások kötelezőek és semmit sem veszítene azzal, hogyha beadatná majd a gyereknek. Nem lesz tőle semmi baja, de ha nem adják be neki, akkor nagyobb az esélye, hogy megbetegedik a gyerek.
Amúgy pedig kicsit alpári ez a cím, nem?
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok