Starity

Räikkönen visszatér a McLarenhez?

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. szeptember 20. 18:17 #1
- törölt felhasználó -    
Raikkönen visszatér a McLarenhez?
F1világ

Bár sokan arra számítottak, hogy az Olasz Nagydíjon véget érnek a hosszú ideje tartó találgatások, a Ferrari mégsem jelentette be Fernando Alonso érkezését, annyit erõsített csak meg, hogy egy öt évre szóló szponzori szerzõdést kötött a Santander spanyol bankkal.

Mindez azonban nem azt jelenti, hogy a kétszeres világbajnok jövõre biztosan nem igazol az olaszokhoz, egyesek szerint a Ferrari csak kivár, legalábbis addig, amíg le nem zárul a Renault szingapúri csalásügye.

Az olasz és a spanyol sajtó már tényként kezeli, hogy a Ferrari megegyezett Raikkönennel, hogy – busás összegért, amit egyébként a Santander utalhat át a finn számlájára – kivásárolja 2010 végén lejáró szerzõdésébõl.

Alonso pedig már jövõre érkezhet a helyére, és a sérülésébõl visszatérõ Felipe Massa mellett versenyezhet a Ferrari színeiben, amit nem is cáfolt. "Még nem lehetünk ebben 100%-osan biztosak, még dolgoznunk kell az ügyön" – mondta a Gazzetta.tv-nek.

Boxutcai értesülések szerint Raikkönen nem készül a raliba, és szívesen visszatérne egykori csapatához, a McLarenhez, ahol 2002 és 2006 között versenyzett. A finn versenyzõ Lewis Hamiltonnal alkothatna egy párost, miután a wokingiak minden bizonnyal megszabadulnak Heikki Kovalainentõl – aki a Williamsnél találhat menedéket.

A grove-i bázisú csapat német versenyzõje, Nico Rosberg pedig a Brawn GP-hez igazolhat Jenson Button mellé, a Mercedes-Benz közremûködésével, hiszen a német autógyártó állítólag az év végéig megszerzi a brit gárda 75%-át.

A Williamsnél Kovalainen mellé a GP2 újdonsült világbajnoka, a csapat tesztpilótája, Nico Hülkenberg érkezhet, jóllehet sokan azt gondolják, hogy Rubens Barrichello is kapcsolatban áll a csapattal, ugyanis a brazil – a bajnoki küzdelem végkimenetelétõl függetlenül – továbbra is a sportban szeretne maradni.

Annyi viszont biztos: amíg Alonso jövõjére nem derül fény, és Massa visszatérés nem válik teljesen biztossá, senki ne várjon nagyobb bejelentést.
2009. szeptember 20. 18:24 #2
- törölt felhasználó -    
köszi a hírt!

Raikkönen Hamiltonnal egy csapatban??? ohmy.gif ohmy.gif az még érdekes lenne biggrin.gif biggrin.gif
meglátjuk mit hoz a jövõ, csak Massa térjen vissza egészségesen!!! smileeee.gif happy.gif
2009. szeptember 20. 21:20 #3
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Én nem örülnék neki, bár akkor végre vége lenne a Massa-Kimi fanok háborújának ohmy.gif
2009. szeptember 21. 09:19 #4
linus04
linus04
OTH & Glee ♥
 
StátuszLea, Dianna, Naya- Lovesong ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.18.
Hozzászólás: 1545
Csatolások: 1294
Azonosító: 74401
Offline offline
én nagyon szerettem a Raikkönen-Massa párost!
Nem hiszem hogy a Mclaren beválalja a Hamilton-Raikkönen párost.... Két dudás nem fér meg...... (kb olyan akciókra szmínthatnnk mint amint Alonso csinálta Hamiltonnal a boxban.....)
Majd meglátjuk mit hozz a jõvõ smileeee.gif
2009. szeptember 21. 17:35 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet(linus04 @ 2009. September 21. - 09:19)
én nagyon szerettem a Raikkönen-Massa párost!
Nem hiszem hogy a Mclaren beválalja a Hamilton-Raikkönen párost.... Két dudás nem fér meg...... (kb olyan akciókra szmínthatnnk mint amint Alonso csinálta Hamiltonnal a boxban.....)
Majd meglátjuk mit hozz a jõvõ smileeee.gif



Kimi sokkal nyugisabb, mint Alo. Tehát kétlem, hogy belemenne olyan csetepatéba, mint az a két jómadár. És ha Kimi a McLaren-nél köt ki talán vége Lewis egyeduralmának a csapatnál.
2009. szeptember 21. 20:00 #6
Horgi
Horgi
Lady with an attitude
 
Státuszwords like violence, break the silence
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.25.
Hozzászólás: 5416
Csatolások: 41492
Azonosító: 35510
Offline offline
Räikkönen visszatér a McLarenhez? NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az utóbbi három évben az a csapat egy szánalmas bagázs, de most komolyan, kémbortány, össze-vissza hazudoznak... Nem ilyen egy normális gárda az biztos... 110.gif
Ha Kiminek mennie kell a Ferraritól akkor legjobb lenne ha a WRC-be távozna. smileeee.gif
2009. szeptember 21. 20:03 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet(Horgi @ 2009. September 21. - 20:00)
Räikkönen visszatér a McLarenhez? NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az utóbbi három évben az a csapat egy szánalmas bagázs, de most komolyan, kémbortány, össze-vissza hazudoznak... Nem ilyen egy normális gárda az biztos... 110.gif
Ha Kiminek mennie kell a Ferraritól akkor legjobb lenne ha a WRC-be távozna. smileeee.gif



Akkor meg kéne barátkoznom a Rallyval... Pedig eddig nagyon nem nyerte el a tetszésemet. Na meg nem is adja a tv.
2009. szeptember 21. 20:09 #8
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
én nem akarom,hogy elmenjen a Ferraritól cry.gif
a McLarennel mindig csak szenvedett,aztán érdekes,hogy ahogy elment onnan rögtön jött Hamilton és a csapat máris fantasztikus volt...
és amúgy is azt mondta,hogy a Ferrari lesz az utolsó csapata,innen nem akar már sehova se menni,most meg mégis ez van napirenden sad.gif meg itt lett vb is,azért ne csinálják már,mit gondolnak,hogy Alonso jobb lesz,mint Kimi?Én nem tagadom,hogy tehetséges,de nem tehetségesebb,mint Kimi,mégis évek óta bele van szerelmesedve a Ferrari,hogy "jaaaaaj,Fernando Alonso jöjjön hozzánk" nem tudom mit várnak amúgy tõle,vmi csodát?meg Alonso nem hiszem,hogy jól érezné magát másodikként Massa mögött...én inkább ott számítanék a már említett eset félére,mint sem Kimi meg Hamilton között,de remélem semmi ilyesmi változás nem fog történni...ha meg a Ferrari mégis elküldi,akkor hatalmasat fogok bennük csalódni,mert Kimitõl nem fognak jobbat kapni és így becsülik meg azt aki Schumi után a következõ vb címet hozta nekik..
2009. szeptember 22. 16:15 #9
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Ha Alonso jön a helyére, onnantól csak Massának szurkolok majd, a csapatnak nem. Alonso nem túl szimpatikus pilóta... dry.gif
2009. szeptember 22. 19:13 #10
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
Idézet(Necros @ 2009. September 22. - 15:15)
Ha Alonso jön a helyére, onnantól csak Massának szurkolok majd, a csapatnak nem. Alonso nem túl szimpatikus pilóta... dry.gif


pedig már régóta nem az a kérdés, hogy jön-e a Ferrarihoz, hanem hogy kinek a helyére. jelen állás szerint egy bezúzott fejû Massa esélyesebb, hogy Alonso csapattársa legyen jövõre, mint Kimi. dry.gif

én a Ferrarit mindig is gyûlöltem, de nekem végül is csak az a lényeg, hogy Alonso versenyképes autóban üljön, mind1 hogy miben. wub.gif smileeee.gif
2009. szeptember 22. 19:29 #11
raffy
raffy
    Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 06.11.03.
Hozzászólás: 724
Csatolások: 1266
Azonosító: 19659
Offline offline
Én szeretném ha KIMI maradna a Ferrarinál. A Mclarennél nem hiszem hogy
hagynák öket egymás ellen versenyezni mint az Alonso-Hamilton felállásnál, és Kimi sem törõdne bele a másodhegedûs szerepbe. A másik hogy Alonso elvárja minden csapatnál hogy õ legyen az elsõ számú pilóta, amibe szerintem sem a Ferrari sem Massa nem menne bele.
Tehát maradjon a Massa-Raikonnen páros, és Alonso menjen ahova tud.
2009. szeptember 22. 22:18 #12
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Idézet(fuge7 @ 2009. September 22. - 19:13)
pedig már régóta nem az a kérdés, hogy jön-e a Ferrarihoz, hanem hogy kinek a helyére. jelen állás szerint egy bezúzott fejû Massa esélyesebb, hogy Alonso csapattársa legyen jövõre, mint Kimi. dry.gif

én a Ferrarit mindig is gyûlöltem, de nekem végül is csak az a lényeg, hogy Alonso versenyképes autóban üljön, mind1 hogy miben.  wub.gif smileeee.gif


amúgy ez tényleg röhej,hogy Massára már akkor is számítottak mikor még szerencsétlent mûtötték,Kimirõl meg persze sosincs szó...nekem nincs különsebb bajom Massával,bár nem is kedvelem kifejezetten,de nem értem miért helyezik mindig Kimi elé,ennyit a nagy egyenlõségrõl...
2009. szeptember 23. 06:37 #13
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Idézet(fuge7 @ 2009. September 22. - 19:13)
pedig már régóta nem az a kérdés, hogy jön-e a Ferrarihoz, hanem hogy kinek a helyére.

Ha hiszel a pletykáknak, akkor nem kérdés. Elképzelhetõ, hogy így lesz, de mérget nem vennék rá.
2009. szeptember 23. 14:00 #14
zanessa
zanessa
új tag
 
StátuszJobb a pokolban uralkodni, mint a paradicsomban szolgálni :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.22.
Hozzászólás: 96
Csatolások: 0
Azonosító: 69715
Offline offline
Hát nagyon remélem h nem akar visszamenni dry.gif
Mert ha a köszöghamiltonnal mad.gif mad.gif lesz egy csapatba én nem nézem a forma1-et sad.gif
2009. szeptember 23. 19:27 #15
Gajcsi
Gajcsi
 
StátuszFinland <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.09.18.
Hozzászólás: 5271
Csatolások: 74226
Azonosító: 39575
Offline offline
Idézet
Olasz lapértesülések szerint Räikkönen helye sem fix a Ferarrinál. "Räikkönen helye nem biztos a csapatnál."


Bele kell törõdni, hogy Kimi jövõre NEM Ferraris lesz. De igazából amit ez a csapat csinál vele... no comment...
Mostmár úgy vagyok vele, hogy bármelyik csapatba megy Kimi, ott csak jobb lehet neki... És én követni fogom õt, mert én Kimit szeretem és nem a Ferrarit... smileeee.gif
2009. szeptember 23. 21:31 #16
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Idézet(Gajcsi @ 2009. September 23. - 19:27)
Bele kell törõdni, hogy Kimi jövõre NEM Ferraris lesz. De igazából amit ez a csapat csinál vele... no comment...
Mostmár úgy vagyok vele, hogy bármelyik csapatba megy Kimi, ott csak jobb lehet neki... És én követni fogom õt, mert én Kimit szeretem és nem a Ferrarit... smileeee.gif


én is Kimit szeretem és nem a Ferrarit,olyannyira,hogy mielõtt oda nem került nem is igazán kedveltem a csapatot...de aztán úgy láttam jól érzi magát ott és olyan szépen összeszoktak,meg Kimi is többször mondta,hogy jól érzi magát nálunk...szóval ezért esik nekem rosszul,hogy most ezt csinálják vele,de még reménykedem,hogy mégis marad...ha pedig nem ez fog történni,akkor nálam a Ferrari örökre totálisan leírta magát,bár tudom ez nekik nem sokat számítana tongue.gif

A Ferrari hamarosan választ a spanyol és a finn pilóta közül
Luca di Montezemolo, a Ferrari elnöke korábban terelte a témát Fernando Alonso szerzõdtetésével kapcsolatban, ám most elismerte, képben van a spanyol. Ha a kétszeres világbajnok érkezik az olaszokhoz, akkor Kimi Räikkönennek kell mennie, a lábadozó Felipe Massa ugyanis biztosan marad.

"Spanyol vagy finn pilóta? Néhány héten belül eldöntjük"- nyilatkozta a La Stampa címû lapnak Luca di Montezemolo, a Ferrari elnöke, aki természetesen az Alonso-Räikkönen kérdéskörre utalt.

Az elnök egyébként hetekkel ezelõtt még kerülte ezen felvetéseket, ám ezen megnyilvánulásából arra következtethetünk, hogy valóban napirenden van Fernando Alonso szerzõdtetése, mégpedig Kimi Räikkönen helyére, akinek meglehetõsen bizonytalan a sorsa a csapatnál.

Az elnök szerint a másik autóra egyébként már megvan az emberük: "Ami biztos, hogy lesz egy brazil pilótánk, aki megérdemel még egy esélyt, hiszen hála istennek már jól van. A többit majd eldöntjük."

A Ferrari terveit esetleg az írhatja át, ha Felipe Massa (õ lenne ugyebár a brazil) valami oknál fogva mégsem lenne alkalmas a versenyzésre a 2010-es idény rajtjára. Ez persze nem fog kiderülni a következõ hetekben (legkorábban január-február környékén ülhet F1-es autóba egy teszten), márpedig biztosak lehetünk benne, hogy sem Alonso, sem Räikkönen nem fog várni a végtelenségig, arról nem is beszélve, hogy az összes többi csapat is a két klasszis sorsát lesi. A Ferrarinak tehát hamarosan valóban döntenie kell.

f1hirek.hu

legalább már beismerik dry.gif
2009. szeptember 24. 16:42 #17
- törölt felhasználó -    
Idézet(Jessy @ 2009. September 23. - 21:31)


"Ami biztos, hogy lesz egy brazil pilótánk, aki megérdemel még egy esélyt, hiszen hála istennek már jól van. A többit majd eldöntjük."




Tehát csak azért marad mert megsérült?
2009. szeptember 24. 17:44 #18
tiana
tiana
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 177
Csatolások: 7
Azonosító: 23714
Offline offline
Kíváncsi leszek erre!Hamilton és Kimi!?Gyõzzön a jobbik!
2009. szeptember 24. 18:35 #19
Horgi
Horgi
Lady with an attitude
 
Státuszwords like violence, break the silence
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.25.
Hozzászólás: 5416
Csatolások: 41492
Azonosító: 35510
Offline offline
Idézet(Sucré @ 2009. September 24. - 15:42)
Tehát csak azért marad mert megsérült?

ez így elég szánalmas lenne... blink.gif
2009. szeptember 24. 19:12 #20
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
Idézet(Horgi @ 2009. September 24. - 17:35)
ez így elég szánalmas lenne... blink.gif

Nem az lenne inkább szánalmas, hogy most amíg még nem versenyképes kirúgnák, aztán utána meg jövõre ott lenne munka, csapat nélkül..?
Ez szerintem így teljesen korrekt, amúgy sem ezen fog múlni hogy marad-e Kimi... (És ez a dolog már rég eldölt, csak így hogy Montezemolo nyitva hagyja a kérdést, talán nagyobb lesz a motivációja Kiminek a hátralévõ futamokon... gondolja õ)
A lényeg, hogy maradjon még a forma 1-ben. Én a Brawn-nál is szurkolnék neki smileeee.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!