Starity

Polanski nem kíván jelen lenni

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. január 10. 18:09 #1
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Roman Polanskit ügyvédjén keresztül, levélben arra kérte a bíróságot, hogy távollétében ítélkezzenek a harminckét éve húzódó liliomtiprási ügyben.



Chad Hummel, az Oscar-díjas filmrendezõ Los Angeles-i ügyvédje szerdán közölte: védence levélben kérte a per lefolytatását távollétében. Peter Espinoza bíró is megkapta a levelet, és január 22-én kívánja meghallgatni a filmrendezõ jogi képviselõjének indoklását.

A francia-lengyel származású, Oscar-díjas rendezõt tavaly szeptemberben tartóztatták le Zürichben nemzetközi elfogatóparancs alapján. Majd az Egyesült Államok csak hosszas huzavona után kérte kiadatását a svájci hatóságoktól.

A rendezõre a harminc évvel ezelõtt elkövetett bûncselekmény miatt két év börtön várhat egy kaliforniai fegyintézetben. Polanski annak idején egy 13 éves lányt kábított el és rontott meg, egy az Oscar-díjas Jack Nicholson és akkori párja Angelica Houston házában tartott partyn. Tettét akkor vádalku keretében el is ismerte.
A rendezõ két hónapot töltött egy zürichi börtönben, majd december 4-én tetemes óvadék fejében házi õrizetbe kerülhetett.
2010. január 10. 19:35 #2
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Errõl még nem is hallottam... ohmy.gif
2010. január 10. 19:49 #3
Sxsyew
Sxsyew
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.27.
Hozzászólás: 252
Csatolások: 1819
Azonosító: 37890
Offline offline
Egy perverz. Ennyi.
Az ilyen ügyeket a legegyszerûbben úgy lehetne megoldani hogyha egy órára összezárják a kislány apjával.
De ami a nevetséges az ügyben az az hogy 30 éve volt, most ítélkeznek, a pasas meg azt írja hogy õ most távol van de azért ítéljék csak el.
Ennyi erõvel azt is írhatta volna hogy: nem érdekel mit akartok úgysem megyek vissza.
2010. január 10. 21:42 #4
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Az ilyen komoly dolgok elkövetõivel csak annyit tennék, amit õ tett másokkal. Rászabadítanék egy homit blush.gif
2010. január 10. 21:48 #5
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
én olvastam a nõnek (aki akkor 13 volt, most 43 ugye) véleményét is az egész ügyrõl, õ nyilatkozta, hogy õ maga ment el a Polanskival szobára, meg hogy még el is akart szökni vele otthonról, mert lázadó volt akkoriban, és színésznõ akart lenni, meg hogy utálta a szüleit, stb... és azt is mondta, hogy egyszerûen nevettséges, most megint elõszedték ezt az ügyet, õ már rég lezárta magában az életének ezt a korszakát, és most megint mindenki ezzel zaklatja. és õ is aláírta azt a petíciót, hogy engedjék szabadon a Polanskit.
úgyhogy ennyit errõl az ügyrõl. dry.gif meg azokról is, akik ezért elítélnek egy ilyen kiváló filmmûvészt, amikor abszolute semmit nem tudnak az egész ügy hátterérõl.
2 felhasználónak tetszik: ventura, Necros
2010. január 10. 22:20 #6
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Idézet(fuge7 @ 2010. January 10. - 21:48)
én olvastam a nõnek (aki akkor 13 volt, most 43 ugye) véleményét is az egész ügyrõl, õ nyilatkozta, hogy õ maga ment el a Polanskival szobára, meg hogy még el is akart szökni vele otthonról, mert lázadó volt akkoriban, és színésznõ akart lenni, meg hogy utálta a szüleit, stb... és azt is mondta, hogy egyszerûen nevettséges, most megint elõszedték ezt az ügyet, õ már rég lezárta magában az életének ezt a korszakát, és most megint mindenki ezzel zaklatja. és õ is aláírta azt a petíciót, hogy engedjék szabadon a Polanskit.
úgyhogy ennyit errõl az ügyrõl.  dry.gif meg azokról is, akik ezért elítélnek egy ilyen kiváló filmmûvészt, amikor abszolute semmit nem tudnak az egész ügy hátterérõl.

Igen, ráadásul elõtte gyilkolták meg a várandós feleségét, ami persze nem lenne mentség a tettre, ha valóban erõszak történt volna...
2010. január 10. 22:39 #7
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet(fuge7 @ 2010. January 10. - 21:48)
én olvastam a nõnek (aki akkor 13 volt, most 43 ugye) véleményét is az egész ügyrõl, õ nyilatkozta, hogy õ maga ment el a Polanskival szobára, meg hogy még el is akart szökni vele otthonról, mert lázadó volt akkoriban, és színésznõ akart lenni, meg hogy utálta a szüleit, stb... és azt is mondta, hogy egyszerûen nevettséges, most megint elõszedték ezt az ügyet, õ már rég lezárta magában az életének ezt a korszakát, és most megint mindenki ezzel zaklatja. és õ is aláírta azt a petíciót, hogy engedjék szabadon a Polanskit.
úgyhogy ennyit errõl az ügyrõl.  dry.gif meg azokról is, akik ezért elítélnek egy ilyen kiváló filmmûvészt, amikor abszolute semmit nem tudnak az egész ügy hátterérõl.

Ha valaki nem ismeri a teljes és valós történetet, az nem is tud más alapján véleményt alkotni csak a "kábított el és rontott meg" sztori alapján és ez esetén teljesen jogos lenne az elítélés. Annak, hogy milyen filmmûvész, semmi köze nincs az egész dolgokhoz blink.gif
2010. január 10. 22:39 #8
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
Szerintem is kabaré ez az egész, fuge7 nagyjából leírta hogy mit gondolok errõl.
2010. január 11. 00:12 #9
- törölt felhasználó -    
Szerintem meg az egy dolog h a nõ akart szobára menni vele, egy negyvenes pasasnak akkor sem kellett volna, mindegy hogy mi történt... Én elítélem, lehetett volna esze.. Ennyi erõvel ha valaki megkéri hogy ugorjon ki a harmadikról, akkor megteszi? blink.gif Jó, a nõt megértem hogy védi, de azért bízok az amerikai törvényekben, amiket ugye törvénynek hívnak, nem úgy mint a magyart, ami egyenlõ egy kupac szeméttel... cool.gif
2010. január 11. 01:54 #10
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
Idézet(Cynthia @ 2010. January 11. - 00:12)
Szerintem meg az egy dolog h a nõ akart szobára menni vele, egy negyvenes pasasnak akkor sem kellett volna, mindegy hogy mi történt... Én elítélem, lehetett volna esze.. Ennyi erõvel ha valaki megkéri hogy ugorjon ki a harmadikról, akkor megteszi? blink.gif Jó, a nõt megértem hogy védi, de azért bízok az amerikai törvényekben, amiket ugye törvénynek hívnak, nem úgy mint a magyart, ami egyenlõ egy kupac szeméttel... cool.gif


lehet hogy csak én vagyok túl szabadelvû, de a halál nem egyenlõ egy kupakolással. smileeee.gif
egyébként is, mit keresett a kiscsaj 13 évesen Jack Nicholson zártkörû partiján? biztos annyira szeretett volna színésznõcske lenni, hogy bárkinek a szereposztó díványára felfeküdt volna. Hollywood egyszerûen ilyen világ, és kész, és még csak nem is a Polanski tette ilyenné. dry.gif
2010. január 11. 02:26 #11
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Idézet(fuge7 @ 2010. January 10. - 21:48)
én olvastam a nõnek (aki akkor 13 volt, most 43 ugye) véleményét is az egész ügyrõl, õ nyilatkozta, hogy õ maga ment el a Polanskival szobára, meg hogy még el is akart szökni vele otthonról, mert lázadó volt akkoriban, és színésznõ akart lenni, meg hogy utálta a szüleit, stb... és azt is mondta, hogy egyszerûen nevettséges, most megint elõszedték ezt az ügyet, õ már rég lezárta magában az életének ezt a korszakát, és most megint mindenki ezzel zaklatja. és õ is aláírta azt a petíciót, hogy engedjék szabadon a Polanskit.
úgyhogy ennyit errõl az ügyrõl.  dry.gif meg azokról is, akik ezért elítélnek egy ilyen kiváló filmmûvészt, amikor abszolute semmit nem tudnak az egész ügy hátterérõl.

user posted image Egyetértek. Gondolom, a koránál idõsebbnek is nézett ki, de a lényeg az, hogy mindketten akarták a szexet. Akkor hol itt a gond? Röhej az ilyen "megrontás" témájú ügyek nagy része. Ha megvan a beleegyezés, tehát nem történt erõszak, akkor mi a probléma?

Viszont remélem, hogy a bíróságon is elmondja ezt a nõ és akkor gyorsan le lesz zárva az egész, Polanski mehet vissza filmezni.
2010. január 11. 02:43 #12
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Idézet(Necros @ 2010. January 11. - 02:26)

Viszont remélem, hogy a bíróságon is elmondja ezt a nõ és akkor gyorsan le lesz zárva az egész, Polanski mehet vissza filmezni.

Bár nem vagyok jogász, de azt hiszem ezzel nincs vége az ügynek, ugyanis jogilag megtörtént a megrontás, még csak nem is liliomtiprás. Hiába akarták mindketten, a törvénykönyvek szerint nem léphet szexuális kapcsolatba egy nagykorú és egy kiskorú (azt hiszem szülõi beleegyezéssel, maximum), ha ez mégis megtörténik azt szankcionálni kell.Legalábbis azt hiszem nálunk így mûködött, amikor ezt belém tömték.
2010. január 11. 11:31 #13
Alexa555
Alexa555
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.08.27.
Hozzászólás: 167
Csatolások: 98
Azonosító: 8551
Offline offline
Idézet(fuge7 @ 2010. January 11. - 01:54)
lehet hogy csak én vagyok túl szabadelvû, de a halál nem egyenlõ egy kupakolással. smileeee.gif
egyébként is, mit keresett a kiscsaj 13 évesen Jack Nicholson zártkörû partiján? biztos annyira szeretett volna színésznõcske lenni, hogy bárkinek a szereposztó díványára felfeküdt volna. Hollywood egyszerûen ilyen világ, és kész, és még csak nem is a Polanski tette ilyenné. dry.gif

egyetértek. tényleg mit keresett ott egy 13 éves lány...hülyeség az egész.
2010. január 11. 12:53 #14
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet(fuge7 @ 2010. January 10. - 21:48)
én olvastam a nõnek (aki akkor 13 volt, most 43 ugye) véleményét is az egész ügyrõl, õ nyilatkozta, hogy õ maga ment el a Polanskival szobára, meg hogy még el is akart szökni vele otthonról, mert lázadó volt akkoriban, és színésznõ akart lenni, meg hogy utálta a szüleit, stb... és azt is mondta, hogy egyszerûen nevettséges, most megint elõszedték ezt az ügyet, õ már rég lezárta magában az életének ezt a korszakát, és most megint mindenki ezzel zaklatja. és õ is aláírta azt a petíciót, hogy engedjék szabadon a Polanskit.
úgyhogy ennyit errõl az ügyrõl.  dry.gif meg azokról is, akik ezért elítélnek egy ilyen kiváló filmmûvészt, amikor abszolute semmit nem tudnak az egész ügy hátterérõl.

Én a lány vallomását olvastam és nincs benne beleegyezésrõl szó.
Idézet(Alexa555 @ 2010. January 11. - 11:31)
egyetértek. tényleg mit keresett ott egy 13 éves lány...hülyeség az egész.

Polanski vitte oda.
2010. január 11. 16:21 #15
bart1
bart1
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.10.20.
Hozzászólás: 27
Csatolások: 2
Azonosító: 19102
Offline offline
A tizenhárom éves kislány.
2010. január 11. 16:36 #16
bart1
bart1
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.10.20.
Hozzászólás: 27
Csatolások: 2
Azonosító: 19102
Offline offline
Olvastam a hozzászólásokat és sajnálattal tölt el, hogy egyesek így gondolkodnak.
Remélem, hogy soha az életben nem kell átélnetek egy ilyen borzalmat egyik szenvedõ fél részérõl sem.
Ezt az ügyet nem újra elõvették hanem soha nem évült el. Az ítélet elõl elmenekült, és az eset óta franciáknál tartózkodott majd 93-ban fél millió dollárt kínált fel áldozatának jóindulatáért.


Tiltakozása ellenére análisan, vaginálisan és orálisan is közösült 13 éves áldozatával Roman Polanski, aki italt és drogot adott a kislánynak a bûncselekmény elkövetése elõtt. Az ABC News megszerezte a 32 évvel ezelõtt megerõszakolt lány vallomásának másolatát, melybõl további megdöbbentõ részleteket is megtudhatunk az esetrõl.
A vallomás szerint Samantha elõször saját otthonában találkozott az akkor 43 éves rendezõvel, aki ekkor megkérdezte az édesanyjától, hogy lefotózhatná-e a francia Vogue számára. A nõ igent mondott, Polanski pedig egy hét múlva megjelent, és elvitte a lányt egy közeli domb tetejére, ahol megkérte, hogy cserélje át a pólóját, amit a lány meg is tett. Ezután arra kérte, hogy pózoljon félmeztelenül a kamerának. Samantha erre se mondott nemet, annak ellenére, hogy meglehetõsen kellemetlenül érezte magát a szituációban.
A lány hazatérte után nem számolt be édesanyjának a meztelenkedésrõl, ehelyett úgy döntött, hogy ha legközelebb jön a rendezõ, akkor elutasítja õt. Polanski nem sokkal késõbb ismét megjelent, Samantha pedig fogadalma ellenére vele tartott.
Polanski ekkor egy ismeretlen lakásba vitte, ahol csinált néhány képet róla, majd Jack Nicholson lakásába hajtottak. Itt a rendezõ pezsgõt adott neki, majd megkérte, hogy vegye le a felsõjét.
Polanski nem sokkal késõbb megkínálta a lányt egy erõs, hallucinogén droggal, amit Samantha bevett. A rendezõ ezután megkérte, hogy vetkõzzön le, és üljön be a jacuzziba. Polanski ilyen pozícióban is csinált róla néhány fotót, majd levette ruháját, beszállt a lány mellé, átölelte a derekát, kezét a csípõje felé csúsztatta, mire Samantha kiugrott a kádból és a fürdõszoba felé hátrált. Polanski követte a lányt, aki közölte, hogy haza akar menni.
A rendezõ nem engedett a kérésnek, ehelyett rábeszélte, hogy feküdjön le a hálóban, és pihenjen egy kicsit. A lány a bent lévõ kanapén foglalt helyet, a rendezõ pedig leült mellé és megpróbálta megcsókolni. Samantha tiltakozott, és ismét megkérte, hogy vigye haza. Ez Polanskit nem érdekelte különösebben, letérdelt, és a lány vaginájához helyezte a száját. Samantha ekkor heves tiltakozásba kezdett. Hiába, Polanskit már nem lehetett megállítani, megerõszakolta a lányt, akitõl aktus közben megkérdezte, hogy szed-e tablettát, illetve, hogy mikor menstruált utoljára.
"Szeretnéd, hogy hátulról is beléd menjek?" - hangzott a következõ kérdés, a választ viszont nem várta meg a rendezõ, análisan is behatolt a gyermekbe. Az erõszakot egy kopogás szakította félbe, Anjelica Houston érkezett meg. Polanski kiment az ajtóhoz és résnyire kinyitotta. Közben Samantha felöltözött, és elindult az ajtó felé. Mikor megkérdezték a lánytól, hogy miért nem mondott semmit a nõnek, azt válaszolta: azért, mert nagyon félt Polanskitól.
A rendezõ ezután becsukta az ajtót, és tovább folytatta a nemi erõszakot. Miután végeztek, hazavitte a lányt. Az esetre úgy derült fény, hogy Samantha testvére kihallgatta, amint elmeséli az esetet a barátjának. Az édesanyja azonnal hívta a rendõrséget, és Polanskit másnap letartóztatták.
2010. január 11. 17:20 #17
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Én is így olvastam. Köszi bart1, hogy bemásoltad.



Idézet
"úgyhogy ennyit errõl az ügyrõl.  meg azokról is, [...], amikor abszolute semmit nem tudnak az egész ügy hátterérõl. "

Hasonlókat mondanék.
2010. január 11. 17:24 #18
- törölt felhasználó -    
Nem azért, de mit keresett azon a party-n egy 13 éves kislány? blink.gif
2010. január 11. 17:27 #19
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet(CanDee Sweet @ 2010. January 11. - 17:24)
Nem azért, de mit keresett azon a party-n egy 13 éves kislány?  blink.gif


Idézet(bart1 @ 2010. January 11. - 16:36)
Polanski ekkor egy ismeretlen lakásba vitte, ahol csinált néhány képet róla, majd Jack Nicholson lakásába hajtottak.

2010. január 11. 22:23 #20
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
Idézet(bart1 @ 2010. January 11. - 16:36)
Olvastam a hozzászólásokat és sajnálattal tölt el, hogy egyesek így gondolkodnak.
Remélem, hogy soha az életben nem kell átélnetek egy ilyen borzalmat egyik szenvedõ fél részérõl sem.


olvass a blikk HAZUGSÁGAI helyett mást is, pl. origo filmklub: http://www.origo.hu/filmklub/blog/riport/2...ley-geimer.html

egy tanulságos részlet:
"Nem haragszom Polanskira" - vallotta 1997-ben a People magazinban. "Valamelyest még együtt is érzek vele. Az anyját megölték koncentrációs táborban, a feleségét, Sharon Tate-et pedig 8 hónapos terhesen gyilkolta meg Charles Manson szektája. És az elmúlt 20 évet számûzetésben élte le. Kegyetlen volt vele az élet, akárcsak velem. Nagyon durva dolgot tett velem, de az életemet nem õ, hanem a média tette tönkre."
Samantha azt állítja, "a botrány rosszabb volt, mint ami azon az éjszakán történt". (...) Samantha Gailey világa pedig összeomlik. Mindenkire haragszik - az anyjára is, amiért rászabadította ezt a felhajtást. Lázadó kamasz válik belõle, aki 16 évesen otthagyja az iskolát, hogy egy bandával lógjon, 18 évesen pedig már terhes az elsõ gyermekével.


ez alapján mindenki döntse el, mennyire bûnös Polanski. szerintem semennyire, ez a szereposztó dívány Hollywoodban, így érik el ezek a kiscsajok (akár ilyen fiatalon is) a producereknél, rendezõknél, hogy szerepeljenek egy filmben, hogy kiadják a lemezüket, stb... mad.gif ennyi erõvel fél Hollywoodot lecsukhatnák, mert szinte mindenkire rá lehetne bizonyítani ilyesmit.
börtönbe az összes producerrel meg rendezõvel.

téma részemrõl lezárva.
1 felhasználónak tetszik: ventura
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!