Starity

Polanski nem kíván jelen lenni

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. január 11. 22:27 #21
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
Idézet(bart1 @ 2010. January 11. - 16:21)
A tizenhárom éves kislány.

mostanában Polanski egy filmjének a bemutatóján:



õ már lezárta ezt az egészet, minket is erre kér.
2010. január 11. 23:03 #22
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Te meg olvass a sorok között.
Saját idézésed:
Idézet
Nagyon durva dolgot tett velem

A téma már rég le lenne zárva, ha Polansi maradt volna Amerikában és vállalta volna a büntetését.

Samantha Geimer vallomása
2010. január 11. 23:22 #23
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Akárhogy is nézzük Polanski egy pedofil! Akár benne volt a lány, vagy nem. Ezek után a többi pedofil is felmentést kérhet, ha valami tragédia történik vele?
Nekem ez a véleményem, és ezt senki sem fogja megváltoztatni
2010. január 12. 00:25 #24
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
Idézet(Fuller @ 2010. January 11. - 23:03)
Te meg olvass a sorok között.

Samantha Geimer vallomása


így folytatja: "de az életemet nem õ, hanem a média tette tönkre."
olvass a sorok között te!

igen, olvasd el csak a vallomását. én már megtettem, éppen akartam is belinkelni. csak hogy NE a bulvárhírekre alapozd az erkölcsi ítéleteidet!
ennyi.
2010. január 12. 01:01 #25
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet(fuge7 @ 2010. January 12. - 00:25)
igen, olvasd el csak a vallomását. én már megtettem, éppen akartam is belinkelni. csak hogy NE a bulvárhírekre alapozd az erkölcsi ítéleteidet!
ennyi.

Szerinted olvasás nélkül belinkelnék valamit? blink.gif Megmondom, nem.
Én nem alapoztam bulvárhírekre az ítéletemet. Vallomás szerint történt erõszak, akkor mirõl is vitázunk?

Idézet(fuge7 @ 2010. January 12. - 00:25)
így folytatja: "de az életemet nem õ, hanem a média tette tönkre."
olvass a sorok között te!

Nem arról alakult ki a vita, hogy ki tette tönkre az életét, hanem, hogy erõszak történt e.
Idézet
ennyi.
2010. január 12. 07:23 #26
bart1
bart1
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.10.20.
Hozzászólás: 27
Csatolások: 2
Azonosító: 19102
Offline offline
Nem Blikk hanem ABC News. Az, hogy a magyarra fordítása a Blikkben megjelent az más dolog. Mellesleg a Blikket, Indexet, Origót és a többi csodálatos hírforrást nyugodtan egy kalap alá veheted.
Ha egy ember híres rendezõ, zsidó, holokauszt, haláleset a családban ect, akkor minden el van nézve? A törvény mindenkire vonatkozik! Társadalmi helyzettõl, vallástól, bõrszíntõl függetlenül!

Éljen a liberalizmus!! Mindenki egyenlõ, de vannak egyenlõbbek.
Elnézést, hogy belemásztam a fórumba, és remélem ha egyszer szülõk lesztek majd másképp fogtok gondolkodni.
2010. január 12. 10:33 #27
LucafromHungary
LucafromHungary
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.02.25.
Hozzászólás: 778
Csatolások: 202
Azonosító: 53312
Offline offline
Idézet(Cynthia @ 2010. January 11. - 00:12)
Szerintem meg az egy dolog h a nõ akart szobára menni vele, egy negyvenes pasasnak akkor sem kellett volna, mindegy hogy mi történt... Én elítélem, lehetett volna esze...

nem tudom, 13 éves kislánynak én nem biztos, hogy adnék a szavára. sok esetben nem mernek ellent mondani egy felnõttnek. 13 évesen nem hiszem, hogy bárkivel is lefekszik, hogy színésznõ legyen. azt se tudja, mi az. most lehet, hogy a 13 évesek meg vannak õrülve azért, hogy elmondhassák, hogy szexeltek valakivel, de 30 éve szerintem nem ez volt a helyzet...

Idézet(bart1 @ 2010. January 12. - 07:23)
.
Ha egy ember híres rendezõ, zsidó, holokauszt, haláleset a családban ect, akkor minden el van nézve?

sajnos igen. és nálunk is ez megy.
2010. január 13. 02:25 #28
Marvin
Marvin
a paranoid android
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 05.07.11.
Hozzászólás: 1349
Csatolások: 30
Azonosító: 7472
Offline offline
Idézet
LucafromHungary (2010. January 12. - 10:33)
nem tudom, 13 éves kislánynak én nem biztos, hogy adnék a szavára. sok esetben nem mernek ellent mondani egy felnõttnek. 13 évesen nem hiszem, hogy bárkivel is lefekszik, hogy színésznõ legyen. azt se tudja, mi az. most lehet, hogy a 13 évesek meg vannak õrülve azért, hogy elmondhassák, hogy szexeltek valakivel, de 30 éve szerintem nem ez volt a helyzet...

pedig dehogyis nem… sõt! smileeee.gif gondolok itt elsõsorban azokra, akik elõszeretettel a '68-as nemzedékként emlegetik magukat és tizenévesen(!) mindenféle kommunákba szervezõdve közösültek össze-vissza, bárkivel aki egy kicsit is hippinek látszott vagy annak vallotta magát wink.gif …Love Generation, Napgyermekei, Woodstock, miegymás rolleyes.gif …csak néhány közismert fogalom a '60-as '70-es évek perverzióira utalva wink.gif
Idézet
fuge7 (2010. January 10. - 21:48)
én olvastam a nõnek (aki akkor 13 volt, most 43 ugye) véleményét is az egész ügyrõl, õ nyilatkozta, hogy õ maga ment el a Polanskival szobára, meg hogy még el is akart szökni vele otthonról, mert lázadó volt akkoriban, és színésznõ akart lenni, meg hogy utálta a szüleit, stb... és azt is mondta, hogy egyszerûen nevettséges, most megint elõszedték ezt az ügyet, õ már rég lezárta magában az életének ezt a korszakát, és most megint mindenki ezzel zaklatja. és õ is aláírta azt a petíciót, hogy engedjék szabadon a Polanskit.
úgyhogy ennyit errõl az ügyrõl.  dry.gif meg azokról is, akik ezért elítélnek egy ilyen kiváló filmmûvészt, amikor abszolute semmit nem tudnak az egész ügy hátterérõl.

egyáltalán nem nevetséges, nagyon is véresen komoly a téma, de persze nem csak maga az ügy miatt, hanem amiatt is, ami miatt ismét elõtérbe került ez az ügy, aminek csak látszólagosan az az oka amirõl itt ebben a topikban mindenki ír …az ügy révén többrõl van itt szó. Ami bennem elsõre felmerül: miért most, 30 év elteltével? miért Svájc? hiszen az usa-nak közvetlenül is, de akár az interpol révén is számlálhatatlan alkalma lett volna (30 év alatt!) érvényesíteni a kiszabott ítéletet rolleyes.gif

az elsõ kérdésre, miszerint miért most, az látszik a leglogikusabb magyarázatnak, hogy az usa már évek óta baszogatja Svájcot, adja át az amerikai kormányzatnak az országban kezelt összes banki adatokat a fenenagy/rémbonyolult rolleyes.gif terrorizmus elleni harcuk érdekében rolleyes.gif Egyértelmû, hogy erre Svájc reakciója évek óta lényegében az, hogy: „meg egy büdös lóf@sz a seggetekbe” …ami egyébként teljesen korrekt üzenet amerika számára smileeee.gif

a második kérdésre, miszerint miért Svájc, az tûnik a leglogikusabb magyarázatnak, hogy Svájc ezzel a Polanski üggyel voltaképpen csak megvillantotta Obamának és bandájának, hogy milyen is lenne az, ha netán svájc tardícióit feledve/feladva, a cionizmustól túlfûtött amerikai kormányzat kényére-kedvére hanyagolnák a diszkréciójukat smileeee.gif …a svájciak részérõl zseniális húzás volt ez, hiszen Obamát az a balos csûrhe támogatja odaát, akiknek Polanski azért valamelyest ma is ikonnak számít és nem csak a munkássága miatt, hanem származása miatt is, így voltaképpen svájcnak gyakorlatilag sikerült Obamáékat kompromittálnia smileeee.gif mivel ha ezuttal is futni hagyják Polanskit, azzal Obamáék saját maguk fogják hitelteleníteni azt a szerepkört, amit amerika kreált magáról, miszerint õk lennének a világ csendõrei rolleyes.gif , ha pedig lefogják Polanskit, akkor pedig annak a balos/liberál világnak vívják ki az ellenszenvét akiktõl eddig az anyagi és szellemi támogatást kapták/kapják wink.gif

így kell ezt csinálni, egy ilyen szintû probléma kezelést tutira nem néztek ki a svájciakból, akik ezáltal megvillanthatták, hogy azért õk is tudnak kellemetlen pillanatokat elõidézni a pofátlan amerikai vezetés számára, ha nagyon akarnak, és ehhez még túlzottan megerõltetniük sem kellett magukat smileeee.gif
(szépmunka… smileeee.gif)
2 felhasználónak tetszik: Necros, Bessie
2010. január 13. 21:12 #29
- törölt felhasználó -    
Idézet(bart1 @ 2010. January 11. - 17:36)
Olvastam a hozzászólásokat és sajnálattal tölt el, hogy egyesek így gondolkodnak.
Remélem, hogy soha az életben nem kell átélnetek egy ilyen borzalmat egyik szenvedõ fél részérõl sem.
Ezt az ügyet nem újra elõvették hanem soha nem évült el. Az ítélet elõl elmenekült, és az eset óta franciáknál tartózkodott majd 93-ban fél millió dollárt kínált fel áldozatának jóindulatáért.
Tiltakozása ellenére análisan, vaginálisan és orálisan is közösült 13 éves áldozatával Roman Polanski, aki italt és drogot adott a kislánynak a bûncselekmény elkövetése elõtt. Az ABC News megszerezte a 32 évvel ezelõtt megerõszakolt lány vallomásának másolatát, melybõl további megdöbbentõ részleteket is megtudhatunk az esetrõl.
A vallomás szerint Samantha elõször saját otthonában találkozott az akkor 43 éves rendezõvel, aki ekkor megkérdezte az édesanyjától, hogy lefotózhatná-e a francia Vogue számára. A nõ igent mondott, Polanski pedig egy hét múlva megjelent, és elvitte a lányt egy közeli domb tetejére, ahol megkérte, hogy cserélje át a pólóját, amit a lány meg is tett. Ezután arra kérte, hogy pózoljon félmeztelenül a kamerának. Samantha erre se mondott nemet, annak ellenére, hogy meglehetõsen kellemetlenül érezte magát a szituációban.
A lány hazatérte után nem számolt be édesanyjának a meztelenkedésrõl, ehelyett úgy döntött, hogy ha legközelebb jön a rendezõ, akkor elutasítja õt. Polanski nem sokkal késõbb ismét megjelent, Samantha pedig fogadalma ellenére vele tartott.
Polanski ekkor egy ismeretlen lakásba vitte, ahol csinált néhány képet róla, majd Jack Nicholson lakásába hajtottak. Itt a rendezõ pezsgõt adott neki, majd megkérte, hogy vegye le a felsõjét.
Polanski nem sokkal késõbb megkínálta a lányt egy erõs, hallucinogén droggal, amit Samantha bevett. A rendezõ ezután megkérte, hogy vetkõzzön le, és üljön be a jacuzziba. Polanski ilyen pozícióban is csinált róla néhány fotót, majd levette ruháját, beszállt a lány mellé, átölelte a derekát, kezét a csípõje felé csúsztatta, mire Samantha kiugrott a kádból és a fürdõszoba felé hátrált. Polanski követte a lányt, aki közölte, hogy haza akar menni.
A rendezõ nem engedett a kérésnek, ehelyett rábeszélte, hogy feküdjön le a hálóban, és pihenjen egy kicsit. A lány a bent lévõ kanapén foglalt helyet, a rendezõ pedig leült mellé és megpróbálta megcsókolni. Samantha tiltakozott, és ismét megkérte, hogy vigye haza. Ez Polanskit nem érdekelte különösebben, letérdelt, és a lány vaginájához helyezte a száját. Samantha ekkor heves tiltakozásba kezdett. Hiába, Polanskit már nem lehetett megállítani, megerõszakolta a lányt, akitõl aktus közben megkérdezte, hogy szed-e tablettát, illetve, hogy mikor menstruált utoljára.
"Szeretnéd, hogy hátulról is beléd menjek?" - hangzott a következõ kérdés, a választ viszont nem várta meg a rendezõ, análisan is behatolt a gyermekbe. Az erõszakot egy kopogás szakította félbe, Anjelica Houston érkezett meg. Polanski kiment az ajtóhoz és résnyire kinyitotta. Közben Samantha felöltözött, és elindult az ajtó felé. Mikor megkérdezték a lánytól, hogy miért nem mondott semmit a nõnek, azt válaszolta: azért, mert nagyon félt Polanskitól.
A rendezõ ezután becsukta az ajtót, és tovább folytatta a nemi erõszakot. Miután végeztek, hazavitte a lányt. Az esetre úgy derült fény, hogy Samantha testvére kihallgatta, amint elmeséli az esetet a barátjának. Az édesanyja azonnal hívta a rendõrséget, és Polanskit másnap letartóztatták.



Errõl van szó! Remélem a sitten rohad el, az meg már bohózatba illõ ahogyan felszólalnak mellette. Kiváltképpen Amerika. Hányinger...
Nem úszhatja meg, remélem egy kétszemélyes zárkába dugják valami 120kilós mexikói mellé, ahol majd minden este úgyérzi mintha egy vonat ment volna át rajta..
1 felhasználónak tetszik: TYÜTYI2006
2010. január 13. 21:25 #30
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Ámen thumbsup.gif
2010. január 13. 21:28 #31
- törölt felhasználó -    
Idézet(Dirthy @ 2010. January 13. - 21:12)
Errõl van szó! Remélem a sitten rohad el, az meg már bohózatba illõ ahogyan felszólalnak mellette. Kiváltképpen Amerika. Hányinger...
Nem úszhatja meg, remélem egy kétszemélyes zárkába dugják valami 120kilós mexikói mellé, ahol majd minden este úgyérzi mintha egy vonat ment volna át rajta..

Megérdemelné...
2010. január 13. 21:35 #32
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
Idézet(Dirthy @ 2010. January 13. - 21:12)
Errõl van szó! Remélem a sitten rohad el, az meg már bohózatba illõ ahogyan felszólalnak mellette. Kiváltképpen Amerika. Hányinger...
Nem úszhatja meg, remélem egy kétszemélyes zárkába dugják valami 120kilós mexikói mellé, ahol majd minden este úgyérzi mintha egy vonat ment volna át rajta..

És ez téged boldoggá tenne...

Hát igen, más emberek vagyunk mindannyian, nekem például nem okoz örömöt más szenvedése.
De ezzel biztos sokan nem értenek egyet, úgyhogy jöhet rám a kõzápor...!
2010. január 13. 21:42 #33
- törölt felhasználó -    
Idézet(ventura @ 2010. January 13. - 22:35)
És ez téged boldoggá tenne...

Hát igen, más emberek vagyunk mindannyian, nekem például nem okoz örömöt más szenvedése.
De ezzel biztos sokan nem értenek egyet, úgyhogy jöhet rám a kõzápor...!


Ahogy mondod. Elégtétel. Vezekelnie kell nagyon is. Ha létezik még igazságszolgáltatás.. Szeretnék hinni benne.
És azért az okokat és az okozatokat ne cseréljük már fel...tehát az mégsem megy, hogy amikor a koncentrációs tábor fölszabadul, akkor a kápó sírva odaük hogy "beszélgessünk"...tudod?

"Hemingway egyszer azt írta valahol: Szép ez a világ, és érdemes harcolni érte.
A második részével egyetértek..."
2010. január 13. 21:43 #34
bajer
bajer
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.25.
Hozzászólás: 7390
Csatolások: 46079
Azonosító: 61874
Offline offline
Idézet(ventura @ 2010. January 13. - 21:35)
És ez téged boldoggá tenne...

Hát igen, más emberek vagyunk mindannyian, nekem például nem okoz örömöt más szenvedése.
De ezzel biztos sokan nem értenek egyet, úgyhogy jöhet rám a kõzápor...!

Én Veled értek egyet teljes mértékben...
De szerintem még mindig az a legszánalmasabb, hogy azok, akik most itt szitkozódnak, azoknak a fele nem is tudott errõl az egész ügyrõl, addig ameddig le nem tartóztatták tavaly Polanski-t.
Arról meg gondolom még annyit sem, hogy mennyire félresiklott az élete ez elõtt az eset elõtt.
Nem tudom, hogy akik itt osztják az észt, azok hogy jönnének ki hasonló helyzetekbõl...
2010. január 13. 21:44 #35
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Idézet(bajer @ 2010. January 13. - 21:43)
Én Veled értek egyet teljes mértékben...
De szerintem még mindig az a legszánalmasabb, hogy azok, akik most itt szitkozódnak, azoknak a fele nem is tudott errõl az egész ügyrõl, addig ameddig le nem tartóztatták tavaly Polanski-t.
Arról meg gondolom még annyit sem, hogy mennyire félresiklott az élete ez elõtt az eset elõtt.
Nem tudom, hogy akik itt osztják az észt, azok hogy jönnének ki hasonló helyzetekbõl...

beer.gif
2010. január 13. 21:53 #36
- törölt felhasználó -    
Idézet(bajer @ 2010. January 13. - 22:43)
Én Veled értek egyet teljes mértékben...
De szerintem még mindig az a legszánalmasabb, hogy azok, akik most itt szitkozódnak, azoknak a fele nem is tudott errõl az egész ügyrõl, addig ameddig le nem tartóztatták tavaly Polanski-t.
Arról meg gondolom még annyit sem, hogy mennyire félresiklott az élete ez elõtt az eset elõtt.
Nem tudom, hogy akik itt osztják az észt, azok hogy jönnének ki hasonló helyzetekbõl...


Szánalmasságról annyit, nem hiszem azt hogy az én hibám lenne az, inkább a médiáé. (Pláne koromból kiindulva). Infantilis.

És én "aki itt osztja az észt" neked, nem gondolnám hogy ki akarnék jönni hasonló helyzetbõl, bújkálni egy életen át kvázi kerülni az USA-t. Egy patkány ember,na!
Megkéne már tanulni végre hogy tetteinkel felelõséggel tartozunk.

Persze akkor legyen ez az eset a norma, az etalon, az alternatíva, és POLANSKY FREE, POLANSKY FREE!
...
2010. január 13. 22:02 #37
bajer
bajer
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.25.
Hozzászólás: 7390
Csatolások: 46079
Azonosító: 61874
Offline offline
Idézet(Dirthy @ 2010. January 13. - 21:53)
Szánalmasságról annyit, nem hiszem azt hogy az én hibám lenne az, inkább a médiáé. (Pláne koromból kiindulva). Infantilis.

És én "aki itt osztja az észt" neked, nem gondolnám hogy ki akarnék jönni hasonló helyzetbõl, bújkálni egy életen át kvázi kerülni az USA-t. Egy patkány ember,na!
Megkéne már tanulni végre hogy tetteinkel felelõséggel tartozunk.

Persze akkor legyen ez az eset a norma, az etalon, az alternatíva, és POLANSKY FREE, POLANSKY FREE!
...

Errõl csak annyit, hogy én nem hozzád szóltam. Vagy esetleg odaírtam, hogy akkor én most név szerint kivel szeretnék itt veszekedni? Nem.Úgy általánosságban mindenkinek szólt.
Nem áll szándékomban vitatkozni.Nem is fogok.
Az utolsó soromon meg ha annyira vágod a témát, akkor gondolkozz el egy kicsit.
Kösz.
2010. január 13. 22:11 #38
- törölt felhasználó -    
Idézet(bajer @ 2010. January 13. - 23:02)
Errõl csak annyit, hogy én nem hozzád szóltam. Vagy esetleg odaírtam, hogy akkor én most név szerint kivel szeretnék itt veszekedni? Nem.Úgy általánosságban mindenkinek szólt.
Nem áll szándékomban vitatkozni.Nem is fogok.
Az utolsó soromon meg ha annyira vágod a témát, akkor gondolkozz el egy kicsit.
Kösz.


biggrin.gif evidens, hogy általánosságban értetted, hisz' többes számot használtál. És nem kell mentegetõznöd, nem szívtam mellre, ahhoz nekem egy ilyen régen édes kevés:)

Viszont egy ilyen topikhoz kár is hozzászólni az "én nem vitatkozom senkivel" mentalitás alapján. Én csak ugyanúgy leírom a saját véleményemet mint Te. Egy fórum meg e célt hivatott kiszolgálni, az álláspontok ütköztetését vagy elfogadását.
Peace.
2010. január 13. 23:44 #39
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet(bajer @ 2010. January 13. - 21:43)
Én Veled értek egyet teljes mértékben...
De szerintem még mindig az a legszánalmasabb, hogy azok, akik most itt szitkozódnak, azoknak a fele nem is tudott errõl az egész ügyrõl, addig ameddig le nem tartóztatták tavaly Polanski-t.

Valamikor meg kell tudni és nem lehet mindenki napra kész.
Gondolom ez a része a hozzászólásodnak rám (is) vonatkozik, hisz be is írtam, hogy nem hallottam az ügyrõl.
Idézet(bajer @ 2010. January 13. - 21:43)
Arról meg gondolom még annyit sem, hogy mennyire félresiklott az élete ez elõtt az eset elõtt.
Nem tudom, hogy akik itt osztják az észt, azok hogy jönnének ki hasonló helyzetekbõl...

A helyzeteket konkrétan mire érted? Az esett elõttre vagy utánra vagy úgy az egész együtt?
2010. január 13. 23:51 #40
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Idézet(Fuller @ 2010. January 13. - 23:44)


A helyzeteket konkrétan mire érted? Az esett elõttre vagy utánra vagy úgy az egész együtt?

Gondolom, hogy mi történt vele meg a feleségével az eset elõtt.
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!