Starity

Polanski nem kíván jelen lenni

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. január 14. 00:01 #41
Marvin
Marvin
a paranoid android
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 05.07.11.
Hozzászólás: 1349
Csatolások: 30
Azonosító: 7472
Offline offline
Idézet
bajer (2010. January 13. - 21:43)
De szerintem még mindig az a legszánalmasabb, hogy azok, akik most itt szitkozódnak, azoknak a fele nem is tudott errõl az egész ügyrõl, addig ameddig le nem tartóztatták tavaly Polanski-t.

ezt honnan veszed? smileeee.gif ez valami házi-közvéleménykutatás eredménye a részedrõl vagy csak a hasadra ütöttél? biggrin.gif de ugye azért azt tudod, hogy ez itt nem bemondásra megy? smileeee.gif
Idézet
bajer (2010. January 13. - 21:43)
Arról meg gondolom még annyit sem, hogy mennyire félresiklott az élete ez elõtt az eset elõtt.

hmm… rolleyes.gif ezzel nálad is és az elv-társaidnál is ott kezdõdik a probléma, hogy a tényeket nem gondolni kell, hanem tudni wink.gif ellenkezõ esetben csak lufikat eregettek a semmibe smileeee.gif egyébként nem tudom, hogy mitõl él általában a díszliberális/mûértelmiségi egyedekben az a reflex, hogyha valaki más állásponton van egy adott kérdésben, akkor annak egyetlen és kizárólagos oka az alulmûveltség vagy hiányos lexikális tudás smileeee.gif …lényegében részetekrõl azonnal személyeskedésre irányul a dolog, miközben nálatok érveket, eszmefutatást még nyomokban sem találni smileeee.gif
Idézet
bajer (2010. January 13. - 21:43)
Nem tudom, hogy akik itt osztják az észt, azok hogy jönnének ki hasonló helyzetekbõl...

Ez most komoly?! smileeee.gif itt most tényleg másoknak kellene választ adni arra, hogy Polanskinak mit és hogyan kellett volna másként tennie az adott szituációkat követõen, mert ha netán nincs érdembeli válasz akkor abból egyenesen és igazoltan következik, hogy a vádlott ártatlan? érdekes megközelítés rolleyes.gif bár nekem egy kissé túl neoliberális laugh.gif
2010. január 14. 00:04 #42
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
najó.. most már ott tartunk hogy díszliberális, mûértelmiségi meg neoliberális...
talán ideje volna lassan lakatot tenni a topikra.
2010. január 14. 00:06 #43
Marvin
Marvin
a paranoid android
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 05.07.11.
Hozzászólás: 1349
Csatolások: 30
Azonosító: 7472
Offline offline
áruld már el miért? kíváncsi lennék…
2010. január 14. 00:07 #44
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
mert eddig is csak indulatokat szított, Te pedig már elkezdtél politikát is belekeverni. Talán ezért.
2010. január 14. 00:11 #45
Marvin
Marvin
a paranoid android
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 05.07.11.
Hozzászólás: 1349
Csatolások: 30
Azonosító: 7472
Offline offline
mégis mivel? azzal, hogy a nevén nevezem a dolgokat? nem reagálod túl egy picit?
2010. január 14. 00:12 #46
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet(nozso13 @ 2010. January 13. - 23:51)
Gondolom, hogy mi történt vele meg a feleségével az eset elõtt.

Csak azért kérdezem, mert bármilyen borzalmas eset is történik valakivel, az nem jogosítja fel más szörnyû tettekre.
2010. január 14. 00:18 #47
- törölt felhasználó -    
Idézet(Marvin @ 2010. January 14. - 01:06)
áruld már el miért? kíváncsi lennék…


Biztos pusztán csak azért mert normális érvelésre képtelen az ellenvélemény, míg te rohadt jó dolgokat írtál le. smileeee.gif ergó magas a léc. biggrin.gif

Bár nem tudom hány évvel kellett volna fiatalabbnak lennie annak a szerencsétlen kislánynak hogy hasonlóképpen "jókat" kívánjanak neki mint pl. én. Talán 5?? Talán 10???
Normális civilációkban szerintem nem kivételes a reakciónk.
Persze ha nem egy ismert (vagy ez az) emberrõl szólna a fáma, akkor az most maga lenne az antikrisztus.
Senki sem teljesen szabad ember, azt nem lehet hogy azt teszem, amit a kib@szott úri kedvem éppen óhajt.

Justicia mérlege elõtt nincsenek privillégiumok.
2010. január 14. 00:23 #48
- törölt felhasználó -    
Idézet(Fuller @ 2010. January 14. - 01:12)
Csak azért kérdezem, mert bármilyen borzalmas eset is történik valakivel, az nem jogosítja fel más szörnyû tettekre.


Dehogynem. . Láthatod. Elhagyott/megcsalt/meghalt az asszony?! Hát nosza, erõszakoljunk meg egy 13 évest. Akik védik, még biztos tetszene is nekik. Sõt, azt sem bánnák ha õk a sértettek...

Irónia ide vagy oda, nekem sem fér a fejembe:)
2010. január 14. 00:26 #49
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Idézet(Dirthy @ 2010. January 14. - 00:18)

Normális civilációkban szerintem nem kivételes a reakciónk.


Az esettõl teljesen elvonatkoztatva érdekelne, hogy mit értesz normális civilizáció alatt.
(semminemû hátsó gondolat nincs bennem, egyszerûen érdekel)
2010. január 14. 00:31 #50
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
Na, akkor az utolsó hozzászólásom ebben a topikban, csak hogy tiszta legyen az álláspontom. Én nem védem Polanskit, csak nem hinném hogy attól jobb lenne, ha így 30 év elteltével elítélnék, és egy 120kilós mexikói minden nap rajta elégülne ki. Mindez úgy hogy Samatha rég megbocsátott neki, és õ sem kívánja ezt a büntetést Polanskinak. Ennyi.
De ha ez tényleg ennyire védhetetlen álláspont, akkor ám legyen, börtönbe vele, és mindeki boldog lesz...
2010. január 14. 00:39 #51
- törölt felhasználó -    
Idézet(nozso13 @ 2010. January 14. - 01:26)
Az esettõl teljesen elvonatkoztatva érdekelne, hogy mit értesz normális civilizáció alatt.
(semminemû hátsó gondolat nincs bennem, egyszerûen érdekel)


Összetett kérdés. Minden van benne; relatív, szubjektív stb álláspont. smileeee.gif ahhoz elõbb a szabadság mint fogalmat kellene deklarálni.
Az ügy kapcsán tudok csak most válaszolni, pl ahol az efféle dolgokat az alkotmány bünteti. Ahogy a társadalom nagy része viszonyul az adott dologhoz. Legtöbb helyen pedig...(persze abban a mondatban nem ledegradálni akartam azt ami nálunk van, éppen ellenkezõleg: rámutatni kicsit)
2010. január 14. 00:44 #52
- törölt felhasználó -    
Idézet(ventura @ 2010. January 14. - 01:31)
Mindez úgy hogy Samatha rég megbocsátott neki, és õ sem kívánja ezt a büntetést Polanskinak. Ennyi.


Látod, itt a gond. Tök mindegy, hogy megbocsájtott neki vagy sem; mivel 13 éves volt (meg ugye egy 'csekély', elhanyagolható körülmény: ERÕSZAK), az ügyészségnek KÖTELEZÕ vádat emelnie.

Amúgy a hsz-od többi része korrekt.
2010. január 14. 00:49 #53
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
Persze, jogilag így van ahogy írtad. De én nem is errõl beszéltem. Én mint ember írtam ezt, nem mint jogász.
2010. január 14. 01:34 #54
- törölt felhasználó -    
Idézet(ventura @ 2010. January 14. - 01:49)
Persze, jogilag így van ahogy írtad. De én nem is errõl beszéltem. Én mint ember írtam ezt, nem mint jogász.


Ha mint ember írtad, akkor merem remélni hogy azért némi empátiát mutatsz a dolgok iránt, és úgy is elítéled. Akkor már ugyanott járunk. smileeee.gif
Ha nem fizetsz be három havi lakástörlesztést a banknak, rohadtul nem érdekli hogy milyen ember vagy, de árverezni fog. smileeee.gif
Ez egy ilyen kegyetlen világ, a jogban vannak normák, akik mindenkire ugyanúgy vonatkoznak. (Legalábbis szeretnénk hinni ebben)

"Mindannyian gyengék vagyunk, ezért inkább az elnyomhatást választjuk a szabadság helyett. De akarjuk a hatalmat is. Amely megköveteli a szabadságot, hogy mindenki maga döntse el..egyénileg: hogy mi a jó. És mi a rossz.

Az igazi szabadság mindig a bûn kockázatával jár, mert elõnyt élvez a társadalommal szemben."

Ez az, amit nem szabad engedni. smileeee.gif már pedig nekem az csípte a szemem még októberben,/azon kívül hogy a gyengébbik nem ellen keménykedtek/ az ügy kirobbanásakor, hogy vannak lelkes védõi, akik örömmel szólaltak fel az érdekében és bûntudat nélkül felmentetnék õt.. Ahelyett hogy hallgatnának ha már ez a véleményük.. (A franciákra, amcsikra célzok)
Nem tudom tolerálni ezt az egészet.

Remélem érthetõ.

Amúgy szvsz felfüggesztettel is megúszhatja, vagy pár hónappal, tehát aggódni érte nem érdemes.
2010. január 14. 04:30 #55
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Érdekes ez a vallomás... Az ártatlan kis lányka az elsõ fotózás után, ahol nem történt semmi, azt mondta, nem akar újra elmenni Polanskival. Egy hónappal késõbb mégis elment, egy szó nélkül. Mikor választhatott, hogy kér-e pezsgõt, flegmán azt mondta, igen, pedig nem kényszerítette senki. Utána sem mondta, hogy nem kér többet. Mikor az anyját felhívták, akkor sem szólt semmit, hogy kellemetlen lenne neki a dolog vagy valami. A nyugtatót is önként bevette, azt sem erõltette rá Polanski.
Az, hogy ezután mi történt, nem tiszta, az egyik azt mondja, beleegyezéssel történt a szex, a másik azt, hogy nem úgy volt. Tanú nem volt, szóval ez nem eldöntött. A 13 éves ártatlan lányka egyébként kétszer már lefeküdt valakivel korábban és részeg is volt már, ha jól emlékszek. Ez azért nálam egybõl gyanússá teszi a dolgot. Késõbb, jó szokás szerint pénzt is követelt, pedig a per idején elvileg megegyeztek és csak kiskorúval való közösülésért ítélték volna felfüggesztett börtönre (mely egyezséget valószínûleg nem akart betartani a bíró és letöltendõ börtönt szabott volna ki).

Szóval érdekes az ügy, én nem tartom vadállatnak Polanskit, ilyen zavaros háttérrel (lehet, hogy nem is volt szabályos a per lefolytatása) börtönbüntetést semmiképp nem adnék neki. Meg gondolom, akkor is népszerû volt már az a szokás, hogy "lefekszek egy hírességgel, aztán jól megvádolom". Persze, lehet, hogy a lánynak van igaza, de csak az õ vallomása alapján én egyáltalán nem vagyok biztos benne. Lehet, hogy neki vagy a szüleinek voltak hátsó szándékaik.
2010. január 14. 08:00 #56
frenetiq
frenetiq
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.14.
Hozzászólás: 928
Csatolások: 81
Azonosító: 286
Offline offline
Tökmindegy melyik fél mit állít és valójában mi történt. Lefeküdt egy GYERMEKKORÚ személlyel, ami pedofília a részérõl. Nincs mit szépíteni, rontani, ez a lényeg az egészben és emiatt kijár neki a börtön. Tudtommal csak 14 éves kor felett írja elõ a jog hogy a lány beleegyezésével lehet csak lefeküdni vele, az alatt még ha bele is egyezik, akkor se.
2010. január 14. 13:35 #57
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
Idézet(Necros @ 2010. January 14. - 04:30)
Érdekes ez a vallomás... Az ártatlan kis lányka az elsõ fotózás után, ahol nem történt semmi, azt mondta, nem akar újra elmenni Polanskival. Egy hónappal késõbb mégis elment, egy szó nélkül. Mikor választhatott, hogy kér-e pezsgõt, flegmán azt mondta, igen, pedig nem kényszerítette senki. Utána sem mondta, hogy nem kér többet. Mikor az anyját felhívták, akkor sem szólt semmit, hogy kellemetlen lenne neki a dolog vagy valami. A nyugtatót is önként bevette, azt sem erõltette rá Polanski.
Az, hogy ezután mi történt, nem tiszta, az egyik azt mondja, beleegyezéssel történt a szex, a másik azt, hogy nem úgy volt. Tanú nem volt, szóval ez nem eldöntött. A 13 éves ártatlan lányka egyébként kétszer már lefeküdt valakivel korábban és részeg is volt már, ha jól emlékszek. Ez azért nálam egybõl gyanússá teszi a dolgot. Késõbb, jó szokás szerint pénzt is követelt, pedig a per idején elvileg megegyeztek és csak kiskorúval való közösülésért ítélték volna felfüggesztett börtönre (mely egyezséget valószínûleg nem akart betartani a bíró és letöltendõ börtönt szabott volna ki).

Szóval érdekes az ügy, én nem tartom vadállatnak Polanskit, ilyen zavaros háttérrel (lehet, hogy nem is volt szabályos a per lefolytatása) börtönbüntetést semmiképp nem adnék neki. Meg gondolom, akkor is népszerû volt már az a szokás, hogy "lefekszek egy hírességgel, aztán jól megvádolom". Persze, lehet, hogy a lánynak van igaza, de csak az õ vallomása alapján én egyáltalán nem vagyok biztos benne. Lehet, hogy neki vagy a szüleinek voltak hátsó szándékaik.


thumbsup.gif
2010. január 14. 14:06 #58
intermentor
intermentor
visszatérő vendég
    Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 07.11.20.
Hozzászólás: 287
Csatolások: 0
Azonosító: 44096
Offline offline
Idézet(Marvin @ 2010. January 13. - 02:25)
…nagyon is véresen komoly a téma, de persze nem csak maga az ügy miatt, hanem amiatt is, ami miatt ismét elõtérbe került ez az ügy, aminek csak látszólagosan az az oka amirõl itt ebben a topikban mindenki ír. …az ügy révén többrõl van itt szó. Ami bennem elsõre felmerül: miért most, 30 év elteltével? miért Svájc? hiszen az usa-nak közvetlenül is, de akár az interpol révén is számlálhatatlan alkalma lett volna (30 év alatt!) érvényesíteni a kiszabott ítéletet rolleyes.gif

az elsõ kérdésre, miszerint miért most, az látszik a leglogikusabb magyarázatnak, hogy az usa már évek óta baszogatja Svájcot, adja át az amerikai kormányzatnak az országban kezelt összes banki adatokat a fenenagy/rémbonyolult rolleyes.gif terrorizmus elleni harcuk érdekében rolleyes.gif Egyértelmû, hogy erre Svájc reakciója évek óta lényegében az, hogy: „meg egy büdös lóf@sz a seggetekbe” …ami egyébként teljesen korrekt üzenet amerika számára smileeee.gif

a második kérdésre, miszerint miért Svájc, az tûnik a leglogikusabb magyarázatnak, hogy Svájc ezzel a Polanski üggyel voltaképpen csak megvillantotta Obamának és bandájának, hogy milyen is lenne az, ha netán svájc tradícióit feledve/feladva, a cionizmustól túlfûtött amerikai kormányzat kényére-kedvére hanyagolnák a diszkréciójukat smileeee.gif …a svájciak részérõl zseniális húzás volt ez, hiszen Obamát az a balos csûrhe támogatja odaát, akiknek Polanski azért valamelyest ma is ikonnak számít és nem csak a munkássága miatt, hanem származása miatt is, így voltaképpen svájcnak gyakorlatilag sikerült Obamáékat kompromittálnia smileeee.gif mivel ha ezuttal is futni hagyják Polanskit, azzal Obamáék saját maguk fogják hitelteleníteni azt a szerepkört, amit amerika kreált magáról, miszerint õk lennének a világ csendõrei rolleyes.gif , ha pedig lefogják Polanskit, akkor pedig annak a balos/liberál világnak vívják ki az ellenszenvét akiktõl eddig az anyagi és szellemi támogatást kapták/kapják wink.gif

így kell ezt csinálni, egy ilyen szintû problémakezelést tutira nem néztek ki a svájciakból, akik ezáltal megvillanthatták, hogy azért õk is tudnak kellemetlen pillanatokat elõidézni a pofátlan amerikai vezetés számára, ha nagyon akarnak, és ehhez még túlzottan megerõltetniük sem kellett magukat smileeee.gif
(szépmunka… smileeee.gif)

meghajolo.gif beer.gif
2010. január 28. 16:05 #59
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Elutasította a Roman Polanski ügyében eljáró amerikai bíró, hogy távollétében hozzanak ítéletet a Oscar-díjas filmrendezõ harminc éve húzódó liliomtiprási ügyében.

Peter Espinoza Los Angeles-i bíró az ügyben helyi idõ szerint pénteken tartott meghallgatáson közölte: úgy határozott, hogy a filmrendezõnek vissza kell térnie Kaliforniába a bírósági eljárás lefolytatása érdekében. Polanski ügyvédei azonnal közölték, hogy fellebbezést nyújtanak be a bírói döntés ellen.

A 76 esztendõs filmest tavaly szeptemberben tartóztatták le Zürichben nemzetközi elfogatóparancs alapján. Az Egyesült Államok kérte a kiadatását, mert Polanski három évtizeddel ezelõtt megszökött az amerikai igazságszolgáltatás elõl, amely liliomtiprásért akarta felelõsségre vonni. Polanski annak idején egy 13 éves lányt kábított el és rontott meg, tettét akkor vádalku keretében el is ismerte.

A rendezõ két hónapot töltött egy zürichi börtönben, majd december 4-én tetemes óvadék fejében házi õrizetbe kerülhetett; jelenleg gstaadi házában várja, hogy a svájci hatóságok döntsenek az Egyesült Államokba történõ kiadatásáról. Január elején Polanski ügyvédei segítségével arra kérte a Los Angeles-i bíróságot, hogy távollétében folytassa le ellene a pert.
2010. július 13. 02:48 #60
- törölt felhasználó -    
Idézet (frenetiq @ 2010.01.14. 08:00)
Tökmindegy melyik fél mit állít és valójában mi történt. Lefeküdt egy GYERMEKKORÚ személlyel, ami pedofília a részérõl. Nincs mit szépíteni, rontani, ez a lényeg az egészben és emiatt kijár neki a börtön. Tudtommal csak 14 éves kor felett írja elõ a jog hogy a lány beleegyezésével lehet csak lefeküdni vele, az alatt még ha bele is egyezik, akkor se.


Elérte (ismét) célját a zsidó lobbi: nem adja ki Svájc a pedofil rendezőt.


(Gondolom egy palesztin már régen a kötélen lógna)





http://anti-cion.uw.hu/un-zionist.jpg

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!