Starity

Nem forgalmaz többé DVD-t az Forum Home Entertainment

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. január 20. 13:50 #1
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Február 1-jétõl nem ad ki több DVD-t és Blu-Rayt Magyarországon a Fórum Home Entertainment. Hazánk egyik legnagyobb DVD-forgalmazója – mely korábban Warner Home Video néven mûködött – jelenleg a meglévõ raktárkészletét árusítja ki.

Egyelõre nem lehet tudni, hogy mi lesz a sorsa a továbbiakban a kiadó eddigi fennhatósága alá tartozó Sony, ABLO, SPI, New Line Cinema, Fórum Hungary és egyéb független stúdiók filmjei magyarországi DVD-kiadásának.

A Fórum Home csak a tavalyi évben olyan mûveket jelentetett meg, mint az Erõszakik, a Zuhanás, a Hazugságok hálója, A zsaruk becsülete, az Alkonyat, a Csillogó fekete lemezek, a Spíler, a Dalok ismerkedéshez, az Elégia, Az igenember, a Rachel esküvõje, a Benjamin Button különös élete, a Gettó milliomos, a Halálos közellenség 1. és 2., a Hét élet, a Hetedik, a Nem kellesz eléggé, A bûn árfolyama, az Ellenállók, A pankrátor, az Angyalok és démonok, a Dark City, a Terminátor – Megváltás, továbbá számos sorozatot (Halottnak a csók, Nancy ül a fûben, Vészhelyzet, Terminátor – Sarah Connor krónikái, A pletykafészek, A fiúk a klubból, Tudorok, Két pasi meg egy kicsi).

A forgalmazó utolsó, idei januári kiadványai közt pedig olyan címeket találunk, mint A csúf igazság, a Szex, hazugság, videó, a This Is It, a Pippa Lee négy élete, A kezdet kezdete vagy a Szabad világ Ken Loachtól.

Korábban egyébként az FHE forgalmazta DVD-n hazánkban a Warner Bros. filmjeit is, de tavaly szeptember 1-jétõl nem hosszabbították meg velük az együttmûködési szerzõdést (így rövid szünetet követõen azóta egy új forgalmazóhoz, a Pro Videóhoz került a Warner-filmek magyarországi DVD-forgalmazási joga). Sõt 2006. szeptember 1-jéig a Fórum Home Entertainment Warner Home Video néven mûködött (akkor alakították át ugyanis a Warner magyarországi forgalmazási struktúráját oly módon, hogy filmjeiket a Fórum Hungary nevû filmforgalmazó cégével a magyar piacon 2005. áprilisában megjelent Cinema City Internationalen keresztül kezdték el forgalmazni hazánkban).


(Bár ez nem sztárpletyka, és valószínûleg hamarosan offtopic lesz, azért úgy gondoltam lehet, hogy belinkelem, hátha nem hallotta valaki. sad.gif )
2010. január 20. 14:42 #2
Turmalina
Turmalina
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.16.
Hozzászólás: 183
Csatolások: 273
Azonosító: 66442
Offline offline
ohmy.gif Már csak az a kérdés,hogy mi lesz a tavaszra ígért DVD-ikkel,például az Újholddal...
2010. január 20. 14:52 #3
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Na jó ez hirtelen érintett. Tudtam, hogy gond van a kiadónál, de basszus, ez durva!
2010. január 20. 15:13 #4
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Jah ezt már egy jó ideje tudom... elég shit helyzet, fõleg a Supnat Season 2 DVD-ért vérzik a szívem... minden szart kiadtak, csak azt nem dry.gif
2010. január 20. 15:31 #5
linus04
linus04
OTH & Glee ♥
 
StátuszLea, Dianna, Naya- Lovesong ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.18.
Hozzászólás: 1545
Csatolások: 1294
Azonosító: 74401
Offline offline
ez a hír ütött........... reklamalo.gif tudom hogy válság meg minden de azért ez durva. Jó pár film illetve sorozat miatt fáj a szívem sad.gif sad.gif
2010. január 20. 15:34 #6
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
Már hallottam róla korábban, szomorú hír...
2010. január 20. 15:37 #7
Lindsay019
Lindsay019
Disney princess♔
 
Státusz"Some people are worth melting for." Olaf ♥
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.04.22.
Hozzászólás: 4957
Csatolások: 54911
Azonosító: 58811
Offline offline
teljesen egyet értek, ezt azért nem kéne... érdekes, hogy tudok pár DVD-t, amit februárra ígérnek.. blink.gif blink.gif akkor ezt most hogy? sad.gif sad.gif
2010. január 20. 15:44 #8
katie993
katie993
kp
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.08.17.
Hozzászólás: 4442
Csatolások: 9868
Azonosító: 105388
Offline offline
uhh. ne máár mad.gif
2010. január 20. 17:05 #9
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Na, utána jártam egy picit (én is kiadónál dolgoztam egy éve, aztán van kapcsolat szerencsére) smileeee.gif

Az Újhold jogai az SPI-nál vannak ugye, úgyhogy no para, szinte biztos hogy kiadják valamikor tavasszal. Valószínûleg leszerzõdnek egy új kiadó vállalattal.

Egyébként a szakma berkeiben is meglepetést keltett a Fórum DVD kiadványainak megszûnése, de az ok az, hogy a Warnerrel a szerzõdésbontást követõen a Fórumnak nem sok olyan filmje maradt, amivel fenn tudná tartani magát, hiszen a Warner filmek hozták fõleg a bevételeket. Az új katalógusuk is elég gyatrára sikeredett. Mindössze 3-4 filmet tartalmaz az eddigi 15 - 20 helyett.

Úgy hírlik, hogy minden Fórum által hírdetett film meg fog jelenni, csak más kiadó gondozásában. Állítólag nem kell aggódni.
2010. január 20. 17:41 #10
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet(Christo @ 2010. January 20. - 15:13)
Jah ezt már egy jó ideje tudom... elég shit helyzet, fõleg a Supnat Season 2 DVD-ért vérzik a szívem... minden szart kiadtak, csak azt nem dry.gif

Ne is mondd! Nagyon sokáig reménykedtem, hogy hátha... Azért nem igazság, hogy máshol megjelentek a DVD-k csak nálunk nem! Basszus egyetlen egy évadot kiadni reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif bolond.gif box2.gif furesz.gif furesz.gif furesz.gif grrr.gif grrr.gif tucherch.gif tucherch.gif tucherch.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!