Starity

Az Oscart nem érdekli Farrah halála

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. március 09. 18:43 #1
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Kimaradt a vasárnapi Oscar-gála megemlékezõ filmjébõl Farrah Fawcett és Bea Arthur, pedig mindketten óriási filmes legendának számítanak.


Évrõl-évre megemlékeznek a kollégák az elmúlt évben elhunyt filmesekrõl egy rövid montázzsal az Oscar-gálán. Idén viszont két nagy név is kimaradt a megható képsorokból. A nagyobbik hiányzó Farrah Fawcett, aki ugyan Charlie egyik angyalaként vált világhírûvé, de szerepelt több mozifilmben is, például a Dr. T és a nõk-ben, az Ágyúgolyófutam-ban. Az Elszabadult indulatok címûért pedig Golden Globe-ra jelölték. Emellett csaknem negyven évig volt az Akadémia tagja, vagyis minden alakalommal szavazott a jelöltekre. A Farrahvál egy napon elhunyt Michael Jackson viszont része volt a megemlékezõ videónak, pedig csak két felejthetõ filmje, és a halála után bemutatott koncert dokuja volt. Ergo, filmtörténelmi szempontból nem sok ok volt a jelenlétére.
user posted image

Bea Arthur szintén nem kapott egy másodpercet sem, pedig az Öreglányok címû sorozattal évtizedeken keresztül a legnagyobb tévésztárok egyike volt. Sõt, volt néhány mozija is, de már szériával is létjogosultságot szerzett volna a szereplésre.
user posted image

Az Oscar sajtósa elismerte a hibájukat, de szerinte természetes, hogy minden évben kimaradnak nagy nevek a megemlékezésbõl. Mivel nincs elég idõ a rengeteg elvesztett filmes bemutatására. Ahogy a köszönõbeszédek is egyre rövidebbek, hogy több perc jusson az erõltetett poénoknak, amik a díjátadók szájából hangzanak el. Pedig sokkal a fontosabb és meghittebb pillanatokra kéne inkább a hangsúlyt fektetni.
2010. március 09. 18:57 #2
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Tényleg nagyon szomorú, de az Oscar az élõ filmesek gálája, ha minden elhunyt akadémia tagról megemlékeznének, akkor az meg egy emlékmûsor lenne, amire még kevesebben lennének kíváncsiak. Vannak megfelelõ fórumok, ahol ezek elõtt az emberek elõtt le lehet róni a tiszteletet. Szerintem.
2010. március 09. 19:32 #3
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Õk annyira nem érdekelnek, én tavaly jobban fájlaltam, hogy a zseniális George Carlin kimaradt a megemlékezésbõl.
2010. március 09. 22:07 #4
Sxsyew
Sxsyew
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.27.
Hozzászólás: 252
Csatolások: 1819
Azonosító: 37890
Offline offline
Farrah Fawcett nekem is feltûnt...illetve az tûnt fel hogy nem tûnt fel a képernyõn.
Az a szöveg meg hogy idõhiány miatt nem tudták berakni õket reklamalo.gif .
Egy két vágás kép berakása és meg is van a megemlékezés.
Nem, inkább poénokra kell az idõ. reklamalo.gif
Hát ennyit érdemelt Farrah Fawcett Charlie angyala?
Ez kb. olyan mint ha sok évvel késõbb Kate Beckinsale-t vágnák ki a megemlékezésbõl.
2010. március 09. 22:37 #5
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Igazából tegyük fel, hogy valóban idõhiány van, de akkor hogy a tökömbe fér bele a 40 reklám, aminek az egyikén idén is bealudtam. Komolyan ez a legbosszantóbb az egészben. reklamalo.gif
2010. március 09. 23:20 #6
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12518
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
rengeteg olyan név viszont volt a megemlékezésben akinek a neve nem sokat mond a nagyközönségnek mégis benne voltak ...
magyarázkodhatnak, foghatják az idõhiányra, de vki/k k***a nagyot hibázott ... ennyi.
2010. március 11. 15:42 #7
Szilvia_91
Szilvia_91
♥Michael Jackson Fan♥
 
StátuszBlood On The Dance Floor
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.06.14.
Hozzászólás: 2773
Csatolások: 15865
Azonosító: 63660
Offline offline
Szerintem is csúnya dolog volt ez, hogy kihagyták õket és ez a megmagyarázás, hogy idõhiány eléggé nonszensz.
2010. március 11. 18:10 #8
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
a legújabb magyarázat, amit olvastam, hogy azért nem kerültek be a listába, mert csak tévés sorozatsztárok voltak..... hát nem tudom. sad.gif
2010. március 11. 23:23 #9
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12518
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet(fuge7 @ 2010. March 11. - 18:10)
a legújabb magyarázat, amit olvastam, hogy azért nem kerültek be a listába, mert csak tévés sorozatsztárok voltak..... hát nem tudom. sad.gif


M. Jackson még az se volt, mégsem maradt ki ...
2010. március 12. 01:08 #10
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Idézet(_ToTo_ @ 2010. March 11. - 23:23)
M. Jackson még az se volt, mégsem maradt ki ...


Ezt egyébként én sem hittem, hogy MJ-t berakják... csak reméltem.

1. Hmmm... ott volt a The Wiz címû filmmusical, Sydney Lumet rendezésében, a film Oscar-jelöléseket kapott: Best Art Direction, Best Costume Design, Best Original Music Score, Best Cinematography.
A kritikusok szerint MJ alakítása adta a film emlékezetes pillanatait és "valódi színészi tehetségként" írtak róla.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image



2. Ott volt a Ben címû film betétdala a pici MJ elõadásában az 1973-as gálán, ami Oscar-jelölést kapott és Golden Globe díjat.

user posted image


3. A korszakalkotó videóit, amiket nem is videóknak, hanem rövidfilmeknek neveznek (nemcsak a hosszuk és a történet miatt, hanem azért is, mert filmes technikával készültek, nem videóssal), olyan nagyágyúk rendeztek, mint Martin Scorsese, John Landis, stb... és olyan nevek is felbukkantak bennük, mint pl Marlon Brando.

user posted image


4. A Ghosts címû filmjét a Cannes filmfesztiválon mutatták be; a forgatókönyvet együtt írta Stephen Kinggel.
MJ több karaktert is játszik benne, kiemelném az õsz, kövér, rosszindulatú polgármestert. Besz*rás, mert szégyen-nemszégyen, annak idején fel sem ismertem. Igaz, a sminkmesterek kitûnõ munkája miatt csak akkor lehetett felismerni (én vak voltam ezek szerint), ha az ember sokáig a szemét figyelte, de egyszerûen annyira elváltoztatta a hangját és úgy viselkedett, mint egy õsz, kövér, rosszindulatú polgármester, laugh.gif hogy nem esett le nálam.
Amikor a stáblistában a végén lelõtték a poént és bemutatták a sminkesek munkáját, akkor estem le a székrõl. blink.gif wub.gif w00t.gif meghajolo.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image




Hát, ezért reménykedtem, hogy bent lesz.
>>> De azért azt nem értem, hogy pl. Farrah hogy a bánatba maradt ki! blink.gif sad.gif sad.gif sad.gif

Mindegy, ezt csak abból a célból foglaltam össze, mert azt gondolom, sokan nem tudják ezeket a dolgokat; valami köze azért volt a filmekhez (a Men In Black 2-ben is feltûnt pl, bírtam az öniróniáját benne laugh.gif , és anno, ha jól emlékszem, Tim Burton neki ajánlotta fel az Ollókezû Edward szerepét! smileeee.gif cool.gif )


A The Wiz-bõl az összeállításban is volt jelenet, mellette a Thriller:

user posted image


Ennyit tudok hozzáfûzni a témához. smileeee.gif




1 felhasználónak tetszik: Balu
2010. március 12. 01:31 #11
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
MJ ha nem szerepelt volna az említett filmekben, akkor is bekerült volna, szerintem, holott Farrah is büszkélkedhet 6 Golden jelöléssel, jó pár filmje volt oszkáros, vagy minimum jelölt, nyilván sorozatsztárként emlékszünk rá elsõsorban (amely munkássága szintén díjazva lett az arra alkalmas eseményeken).
Én fenn tartom azt, hogy ez nem egy emlékmûsor, a célja nem az hogy egy vizuális memoár legyen. Kimaradt, ez van, ettõl én pl. nem felejtettem el az érdemeit, nem lett kisebb valaki a szememben.
2010. március 12. 01:40 #12
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline

Igen, ezzel én is így vagyok - Patrickre és Farrah-ra mérget vettem volna, hogy benne lesznek, ezért lepõdtem meg én is.

2010. március 12. 04:27 #13
Richman
Richman
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.29.
Hozzászólás: 6
Csatolások: 0
Azonosító: 12691
Offline offline
Igen, Az Oscar idén is lejáratta magát . Meg kéne gondolni mit és kiket dijjazgatnak, akkor talán érdekelne.
110.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!