Starity

Cikkek írása

9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2010. augusztus 27. 17:07 #81
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.08.27. 17:03)
Ezt nem egészen értem...

hát tudod, amikor akarnák begépelni valamit, odakattintok, de nem lehet semmit sem írni.
2010. augusztus 27. 17:11 #82
- törölt felhasználó -    
na így.
2010. augusztus 27. 17:12 #83
Marcsycicus
Marcsycicus
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.04.
Hozzászólás: 345
Csatolások: 5
Azonosító: 132585
Offline offline
Idézet (Karina197 @ 2010.08.27. 17:11)
na így.

jó!! wub.gif wub.gif
2010. augusztus 27. 17:16 #84
- törölt felhasználó -    
Idézet (Karina197 @ 2010.08.27. 17:11)
na így.


Próbáld meg frissíteni az oldalt, vagy bezárni a böngészőt és megnyitni újra.
2010. augusztus 27. 17:19 #85
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.08.27. 17:16)
Próbáld meg frissíteni az oldalt, vagy bezárni a böngészőt és megnyitni újra.

próbáltam.
2010. augusztus 29. 01:20 #86
Freeze
Freeze
**********
    Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.06.
Hozzászólás: 6470
Csatolások: 2512
Azonosító: 1
Offline offline
Idézet (Karina197 @ 2010.08.27. 17:19)
próbáltam.

Másik böngészőben sem megy?
2010. augusztus 31. 19:50 #87
- törölt felhasználó -    
Még néhány dolog, amivel redszeresen találkozom a cikkeknél.

Úgy látom, többen bajban vannak a vonatkozó névmásokkal. Ha konkrét dologról (előzményről) van szó, akkor célszerű az (a)melyt használni, és ennek többes száma is van: (a)melyek. Tudom, hogy ilyet általában nem mondunk, de az írott nyelvben illik tudni megkülönböztetni az amitól, amely egy mondatrészre (nem egy konkrét dologra) vonatkozik. Ha emberek csoportjáról van szó (pl. együttes), akkor az vagy akik vagy amely, de semmiképpen sem ami.

Kerüljük azt, hogy Amerikában (és társai). Amerika egy kontinens, és van rajta legalább 20 ország. Pontosabb az, hogy az Egyesült Államokban, vagy az USA-ban. Ezért megint hőbörögni fognak néhányan, már látom előre, de akkor is, én negatív diszkriminációnak tartom, hogy "USA = Amerika", mert ez nem igaz.

Szokjatok le arról, hogy a mondatban értelmetlenül mindenhova vesszőt tesztek, amikor sem felsorolás, sem tagmondathatár stb. nincs. Ugyanakkor a tagmondatok elválasztásánál rendszeresen lehagyjátok a vesszőt ott, ahol tényleg kellene.

Próbáljátok megérteni a -ba/-be és a -ban/-ben közötti különbséget. Jóllehet, kiejtésben ma már nincs különbség köztük a spontán beszédben, de leírni akkor sem lehet egyik helyett a másikat. A -ba/-be irányt, mozgást jelöl, a -ban/-ben pedig helyzetet.
2 felhasználónak tetszik: Dancsy, xxangi20xx
2010. szeptember 04. 16:56 #88
xBlondie
xBlondie
fashionista
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 09.11.14.
Hozzászólás: 2713
Csatolások: 14045
Azonosító: 112254
Offline offline
Idézet (Karina197 @ 2010.08.27. 17:19)
próbáltam.

Nekem is ilyen, de ha belekattintasz a fehérségbe és elkezdesz gépelni, működnie kell! Csak ez a vonal nem lesz ott (nem tudom, minek hívják, ami itt villog, egyszer fekete máskor fehér rohog.gif )
2010. szeptember 04. 16:58 #89
- törölt felhasználó -    
Idézet (xBlondie @ 2010.09.04. 16:56)
... nem tudom, minek hívják, ami itt villog, egyszer fekete máskor fehér  rohog.gif  )


Kurzornak. smileeee.gif
2010. szeptember 04. 17:49 #90
- törölt felhasználó -    
Szeretném felhívni a cikkírók figyelmét az alábbi mondatra, amely a "Cikket írok" gombra kattintva is ott van a tájékoztató szöveg végén (és úgy tűnik, nem sokan olvassák el):

"Máshonnan másolt, helyesírási hibákkal teli, összefüggéstelenül vagy pongyolán megfogalmazott, rövid tőmondatokban íródott cikkeket, amik nem aktuális vagy semmilyen hírértékű információt nem hordoznak nem tudunk megjeleníteni."
2010. szeptember 04. 18:49 #91
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.09.04. 17:49)
Szeretném felhívni a cikkírók figyelmét az alábbi mondatra, 
... amik nem aktuális ... nem tudunk megjeleníteni.[/i]"


Akkor ez mi?

Nem kell kifejteni a dolgot és privit sem kérek ... csak legyünk már akkor példaértékűek. wink.gif
2010. szeptember 04. 19:25 #92
- törölt felhasználó -    
Idézet (Billy Costigan @ 2010.09.04. 18:49)
Akkor ez mi?
Nem kell kifejteni a dolgot és privit sem kérek ... csak legyünk már akkor példaértékűek.  wink.gif


Kiragadtál egy részt a mondatból, utána viszont van még valami: "vagy semmilyen hírértékű információt nem hordoznak". Ebben pedig igenis van hírértékű információ, így nem tartom jogosnak a reklamációt. Egy hír aktualitása számomra nem azt jelenti, hogy frissen történt eseményről kell szóljon, hanem azt (is), hogy van benne olyan információ vagy fejlemény, amit az emberek nem tudnak. Szóval nem érzem úgy, hogy bármilyen szabályt megszegtem volna. beer.gif
2010. szeptember 17. 17:15 #93
Eszty Morgan
Eszty Morgan
♥Team Nikolas♥
 
Státusz™ :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.23.
Hozzászólás: 1133
Csatolások: 47
Azonosító: 133717
Offline offline
Sziasztok!
Miért van az, hogy a cikk végére akarnék YT linket "beágyazni" (embedKód), de hiába másolom be, nem tudok a Rendben gombra kattintani, mert nem engedi.
Próbáltam már párszor, de semmi.
Egyébként a profilnál sem engedi, ma próbáltam, hogy majd frissítek, de ott sem engedi a kódot, hiába másolom be.
Én csinálok valamit rosszul?
(Nagyon nem kizárt!!)
De hátha mégsem..
Köszi előre is meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif
2010. szeptember 18. 12:19 #94
- törölt felhasználó -    
Idézet (Eszty Morgan @ 2010.09.17. 17:15)
Sziasztok!
Miért van az, hogy a cikk végére akarnék YT linket "beágyazni" (embedKód), de hiába másolom be, nem tudok a Rendben gombra kattintani, mert nem engedi. 
Próbáltam már párszor, de semmi. 
Egyébként a profilnál sem engedi, ma próbáltam, hogy majd frissítek, de ott sem engedi a kódot, hiába másolom be. 
Én csinálok valamit rosszul? 
(Nagyon nem kizárt!!)
De hátha mégsem.. 
Köszi előre is  meghajolo.gif  meghajolo.gif  meghajolo.gif


A JavaScript-parancsok beállításával lehet probléma. Próbáld meg az összes böngészőelőzményt és ideiglenes internetfájlt törölni, nyomj CTRL+F5-öt, majd úgy próbáld meg. Ha úgy sem megy, akkor az internetbeállításoknál nézd meg, hogy engedélyezve vannak-e az aktív scriptek és a parancsok.
2010. november 02. 18:11 #95
- törölt felhasználó -    
Sziasztok!
Én nem régen írtam egy cikket. Ki is került.
A címből eltűnt a kettőspont és az aposztróf. blink.gif
Különösebb bajom nincs vele, csak így értelmetlen és utána hozzám jönnek, hogy miért így írtam stb..
Az alap cím így lett volna: Janicsák Veca: "Számítottam a párbajozásra."
Valaki nem tudná kijavítani? unsure.gif Hálás köszönetem. meghajolo.gif heart.gif

SZERK: Látom ki lett javítva. Köszönöm. meghajolo.gif heart.gif
2010. november 02. 20:19 #96
- törölt felhasználó -    
egy kérdéssel/kéréssel fordulnék a kedves szerkesztőkhöz.
Szerintem rengetegen vagyunk úgy, hogy írunk egy cikket és nem jelenik meg. Nem lehetne megoldani, hogy esetleg kapjunk egy választ, hogy mi az oka? Abból mi is tudnánk tanulni és legközelebb odafigyelnénk azokra a dolgokra is smileeee.gif
(személy szerint ma írtam egy cikket , elég sokat dolgoztam rajta de nem kaptam semmilyen választ, hogy miért nem jelenítették meg.)
2 felhasználónak tetszik: Beba13, Dancsy
2010. november 11. 16:13 #97
Kiim
Kiim
 
StátuszThe toxicity of our city..
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.30.
Hozzászólás: 1079
Csatolások: 0
Azonosító: 135455
Offline offline
Hasonló a problémám mint az előttem szólónak, nekem sem jelenik meg a cikkem, pedig szerintem nem értelmetlen. Brittany Murphy halálának a megemlékezéséről szólt volna meg stb..
Ráadásul utánam meg megjelent egy teljesen idióta cikk :S
Legalább okot ha kaphatnék, köszönöm smileeee.gifsmileeee.gif
2010. november 11. 20:56 #98
- törölt felhasználó -    
Nagyon szépen megkérünk mindenkit, hogy többet ne írogassatok azzal, hogy "miért nem került ki a cikkem". Nem áll szándékunkban magyarázkodni, mert minden ott van leírva a tájékoztató szövegben, a szerkesztőablak felett. Rengeteg dedós, semmitmondó, összecsapott, hanyagul megfogalmazott és hibákkal teli cikket küldtök be, és akkor még odaírjátok, hogy "lécci jelenjen meg a cikkem". Bármennyire is fáj, nem biztos, hogy 10-13 évesen tudtok cikket írni, ezt vegyétek már észre. Ha nem ismeritek az irodalmi nyelvet, nincsen szókincsetek, nem értetek bizonyos szavakat, nem tudtok fogalmazni, akkor nem kell erőltetni a cikkírást, mert feleslegesen dolgoztok.

Én próbáltam segíteni, hogy mégis mit hogyan kellene, nem vettétek figyelembe, nem olvastátok el, nem tartottátok be, innentől kezdve mi sem fogunk magyarázkodni. Ha megfelelő a cikk, kikerül, ha nem, akkor nem.
6 felhasználónak tetszik: kateblock, Grace Benning, kriszti145, Zsanett.Zsüliett, Dancsy, Coco Selly
2010. november 13. 16:49 #99
cseszt
cseszt
 
StátuszI still call Australia home... ^^ Let's go Bulls ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.12.18.
Hozzászólás: 735
Csatolások: 452
Azonosító: 79973
Offline offline
Villámkérdés: ha azt írja ki, hogy 24 órán belül jelent már meg cikk egy adott sztárról, az arra vonatkozik, ha az én írásomban jelent meg róla 24 órán belül, vagy mindenki másé is beletartozik? Megköszönném a választ levélben smileeee.gif
2010. november 13. 19:27 #100
- törölt felhasználó -    
Idézet (cseszt @ 2010.11.13. 16:49)
Villámkérdés: ha azt írja ki, hogy 24 órán belül jelent már meg cikk egy adott sztárról, az arra vonatkozik, ha az én írásomban jelent meg róla 24 órán belül, vagy mindenki másé is beletartozik? Megköszönném a választ levélben  smileeee.gif

Mindenki másé is. wink.gif
9 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!