Starity

Angol sorozatok és filmek

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. január 02. 10:59 #61
wannascream
wannascream
-
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.05.
Hozzászólás: 1866
Csatolások: 3203
Azonosító: 126443
Offline offline
Idézet (ggerdi @ 2011.01.02. 10:57)
Nekem a kedvenc angol filmem : Anyád napja, 16 kívánság  és a kedvenc angol sorozatom:wowp


...és ez már csak azért is rettenetesen jó, mert ezek nem angolok, hanem amerikaiak. -.-"
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, kateblock, Sally Sparrow, Little Dreamer
2011. január 02. 11:06 #62
- törölt felhasználó -    
Lehet, hogy Bessie nem tud magyarul írni? Az "Angol sorozat és filmajánló topik. Várjuk a véleményeiteket." nem azt jelenti, hogy minden angol nyelvű film jöhet. Miért olyan nehéz megérteni a kérdést? unsure.gif
4 felhasználónak tetszik: Hesztia, Bessie, Sally Sparrow, Grace Benning
2011. január 02. 16:18 #63
Hesztia
Hesztia
anglomán
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.10.26.
Hozzászólás: 4103
Csatolások: 26677
Azonosító: 19294
Offline offline
Idézet (kateblock @ 2011.01.02. 10:09)
_nevet.gif  _nevet.gif 
Látta itt valaki a Downtonwn Abbeyt? Meg akarom nézni végig. 
Azt olvastam, hogy Amerikában be akarták mutatni egy csatornán, és szombat estét néztek ki időpontnak, de túl jóra sikeredett, és attól félnek, hogy nagyobb sikere lenne, mint amit betennének helyette szombatra, ezért vasárnap késő estére tették be. Tényleg ennyire jó volt?  blink.gif


A 45. hsz-ben írtam róla pár sort...és igen, tényleg ennyire jó. blush.gif
2011. január 02. 16:20 #64
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hesztia @ 2011.01.02. 16:18)
A 45. hsz-ben írtam róla pár sort...és igen, tényleg ennyire jó. blush.gif


Akkor előre kell venni a listán cool.gif
Azért mekkora kicseszés már ez azokkal, akik szeretnék megnézni. Vasárnap késő estére tenni egy ilyen művet ..
2011. január 02. 16:23 #65
krisztin005
krisztin005
visszatérő vendég
 
Státusz....Being happy doesn't mean everything is totally perfect....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.10.
Hozzászólás: 126
Csatolások: 12
Azonosító: 136058
Offline offline
Számora a SKINS a nyerő.
IMÁDOM thumbsup.gif meghajolo.gif
2011. január 02. 16:26 #66
Hesztia
Hesztia
anglomán
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.10.26.
Hozzászólás: 4103
Csatolások: 26677
Azonosító: 19294
Offline offline
Idézet (kateblock @ 2011.01.02. 16:20)
Akkor előre kell venni a listán  cool.gif 
Azért mekkora kicseszés már ez azokkal, akik szeretnék megnézni. Vasárnap késő estére tenni egy ilyen művet ..


Persze az lenne az ideális, ha emberi időben adnák, de az tvzők nagy többsége úgyis rögízi vmilyen módon. Náluk legalább nem az a legnagyobb gond, hogy el sem jut a hazai csatornára. dry.gif Nem mintha bántam volna, hogy eredeti hangon nézem, de náluk még ez sem téma. biggrin.gif

Mellesleg furcsállom az óriási sikert, nem gondoltam volna, hogy egy század elején játszódó, vérbeli szigetországi hangulatú, lassú tempójú kosztümös sorozat, amiben nem lő öt percenként Jack Bauer/történik vmi világméretű összeesküvés, ekkora sikert arat mindenhol. Én szerelmese vagyok a műfajnak, de azt hittem, szűkebb táborral rendelkezik.
1 felhasználónak tetszik: kateblock
2011. január 02. 16:41 #67
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Én szeretem a kosztümös filmeket, sorozatokat, úgyhogy biztosan megszerzem én is. biggrin.gif

Egyébként ha már a lövöldözésről van szó: ma végre megnéztem a Primeval 4-ik évadjának az első részét. biggrin.gif Nem csalódtam. heart.gif
1 felhasználónak tetszik: kateblock
2011. január 02. 16:44 #68
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hesztia @ 2011.01.02. 16:26)
Persze az lenne az ideális, ha emberi időben adnák, de az tvzők nagy többsége úgyis rögízi vmilyen módon. Náluk legalább nem az a legnagyobb gond, hogy el sem jut a hazai csatornára. dry.gif Nem mintha bántam volna, hogy eredeti hangon nézem, de náluk még ez sem téma. biggrin.gif
Mellesleg furcsállom az óriási sikert, nem gondoltam volna, hogy egy század elején játszódó, vérbeli szigetországi hangulatú, lassú tempójú kosztümös sorozat, amiben nem lő öt percenként Jack Bauer/történik vmi világméretű összeesküvés, ekkora sikert arat mindenhol. Én szerelmese vagyok a műfajnak, de azt hittem, szűkebb táborral rendelkezik.


Mondjuk igaz, hozzájuk legalább eljut, eredeti nyelven. Esküszöm fizetnek egy plusz csatornáért ha igényes angol filmek, sorozatok mennének rajta felirattal vagy anélkül, de nekünk ugyebár ez sem adatik meg. dry.gif

Most a Cashback című filmet nézem meg, utána nyomom az Abbeyt, majd lejön valamikor thumbsup.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2011. január 02. 16:45 #69
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (kateblock @ 2011.01.02. 11:06)
Lehet, hogy Bessie nem tud magyarul írni? Az "Angol sorozat és filmajánló topik. Várjuk a véleményeiteket." nem azt jelenti, hogy minden angol nyelvű film jöhet. Miért olyan nehéz megérteni a kérdést?  unsure.gif

Lehet hogy kéne nyitni egy amerikai filmek és sorozatok topikot is. rohog.gif Habár az teljesen felesleges, hisz a legtöbb film, sorozat amerikai. mellow.gif Lehet, hogy britet kellett volna írnom? biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, kateblock
2011. január 03. 17:23 #70
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hesztia @ 2011.01.02. 16:18)
A 45. hsz-ben írtam róla pár sort...és igen, tényleg ennyire jó. blush.gif


Most olvastam el, hogy mi ez a nagy felhajtás körülötte. Ha jól olvastam, megvágják és szerkesztik, hogy az amerikai igényeknek megfeleljen. blink.gif Oh dear. Kivágnak egy órányi jelenetet így a produkció immárom 6 órában fog nekik lemenni. Egy, ismétlem egy órányi jelenetet kivágni megbocsáthatatlan bűn blink.gif ohmy.gif
2011. január 03. 18:55 #71
Hesztia
Hesztia
anglomán
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.10.26.
Hozzászólás: 4103
Csatolások: 26677
Azonosító: 19294
Offline offline
Idézet (kateblock @ 2011.01.03. 17:23)
Most olvastam el, hogy mi ez a nagy felhajtás körülötte. Ha jól olvastam, megvágják és szerkesztik, hogy az amerikai igényeknek megfeleljen.  blink.gif Oh dear. Kivágnak egy órányi jelenetet így a produkció immárom 6 órában fog nekik lemenni. Egy, ismétlem egy órányi jelenetet kivágni megbocsáthatatlan bűn  blink.gif  ohmy.gif


Ugyanezt csinálták a VIII. Henrikkel is, amit a Hallmark adott le itthon (az is amerikai csatorna, a Universalhoz tartozik), egy órát kivágtak belőle.
Nem is értem, hogy egy kerek egészből, ami rendezői-forgatókönyvíró koncepció, hogy lehet kiszabdalni részleteket. blink.gif Ezzel azt érik el, hogy ott is mindenki megszerzi suttyomban, vagy megrendeli dvd-n a szigetországból.
2 felhasználónak tetszik: kateblock, Sally Sparrow
2011. január 04. 09:02 #72
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hesztia @ 2011.01.03. 18:55)
Ugyanezt csinálták a VIII. Henrikkel is, amit a Hallmark adott le itthon (az is amerikai csatorna, a Universalhoz tartozik), egy órát kivágtak belőle.
Nem is értem, hogy egy kerek egészből, ami rendezői-forgatókönyvíró koncepció, hogy lehet kiszabdalni részleteket. blink.gif Ezzel azt érik el, hogy ott is mindenki megszerzi suttyomban, vagy megrendeli dvd-n a szigetországból.


Én sem értem. De az sem világos, hogy mit értenek azalatt, hogy
'jobban megfeleljen az amerikaiak igényeinek'. Mert nekik mi felel meg? Ez nem akármilyen dráma, mi a fenét (ráadásul 1 óra hosszát) akarnak kivágni belőle? De ha megszabdalják rendesen, akkor mi értelme bemutatni és betenni vasárnap késő estére?
Ennyi. Mindent a nézettségért. mellow.gif
2011. január 04. 14:10 #73
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hesztia @ 2011.01.03. 18:55)
Ugyanezt csinálták a VIII. Henrikkel is, amit a Hallmark adott le itthon (az is amerikai csatorna, a Universalhoz tartozik), egy órát kivágtak belőle.
Nem is értem, hogy egy kerek egészből, ami rendezői-forgatókönyvíró koncepció, hogy lehet kiszabdalni részleteket. blink.gif Ezzel azt érik el, hogy ott is mindenki megszerzi suttyomban, vagy megrendeli dvd-n a szigetországból.


Itt van az indoklás.

"A történetet az Államokban műsorra tűző PBS producere Rebecca Eaton a Daily Mailnek elmondta, hogy az amerikai nézők „más sebességhez vannak szokva”, így hatórásra vágták a szériát, és a sorozatban sokat emlegetett hitbizomány öröklésével kapcsolatos utalásokat is csökkentették. Emellett a tervek szerint – az egyébként remek színésznő - Laura Linney az elso epizód vetítése elott röviden összefoglalja majd a kedves nézőknek, hogy mirol is fog szólni a történet, és mit jelentett hitbizományt örökölni a 20. század elején Angliában."

dry.gif dry.gif
2011. január 04. 14:13 #74
Hesztia
Hesztia
anglomán
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.10.26.
Hozzászólás: 4103
Csatolások: 26677
Azonosító: 19294
Offline offline
Idézet (kateblock @ 2011.01.04. 14:10)
Itt van az indoklás. 
"A történetet az Államokban műsorra tűző PBS producere Rebecca Eaton a Daily Mailnek elmondta, hogy az amerikai nézők „más sebességhez vannak szokva”, így hatórásra vágták a szériát, és a sorozatban sokat emlegetett hitbizomány öröklésével kapcsolatos utalásokat is csökkentették. Emellett a tervek szerint – az egyébként remek színésznő - Laura Linney az elso epizód vetítése elott röviden összefoglalja majd a kedves nézőknek, hogy mirol is fog szólni a történet, és mit jelentett hitbizományt örökölni a 20. század elején Angliában."
dry.gif  dry.gif


Csupán az egész film alapja ez a hitbizományos cirkusz, miért is ne lehetne kivágni. dry.gif
Ráadásul eleget fejtegetik ahhoz, hogy mindenki felfogja hét rész alatt. Mindek ehhez még Laura Linney is? (Akit nagyon kedvelek, nem ellene irányul a megjegyzésem.)
2011. január 04. 14:47 #75
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hesztia @ 2011.01.04. 14:13)
Csupán az egész film alapja ez a hitbizományos cirkusz, miért is ne lehetne kivágni. dry.gif 
Ráadásul eleget fejtegetik ahhoz, hogy mindenki felfogja hét rész alatt. Mindek ehhez még Laura Linney is? (Akit nagyon kedvelek, nem ellene irányul a megjegyzésem.)


Laura Linney is benne van?
Fogalmam sincs miért pont ő meg minek egyáltalán magyarázkodni. Akit érdekel, az googlezza ki. Olyan felesleges, úgy sem fogják sokan nézni, nem sokan bírják az ilyen témájú filmeket dry.gif
2011. január 04. 14:54 #76
Hesztia
Hesztia
anglomán
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.10.26.
Hozzászólás: 4103
Csatolások: 26677
Azonosító: 19294
Offline offline
Idézet (kateblock @ 2011.01.04. 14:47)
Laura Linney is benne van?
Fogalmam sincs miért pont ő meg minek egyáltalán magyarázkodni. Akit érdekel, az googlezza ki. Olyan felesleges, úgy sem fogják sokan nézni, nem sokan bírják az ilyen témájú filmeket  dry.gif


Hát ez az, hogy nincs. biggrin.gif
A sajátjaikat nézik hülyének, pedig nem hinném, hogy akit érdekel ez a téma, az egyébként gagyi tinivígjátékokkal tölti az idejét, és nem képes felfogni egy egyébként egyátalán nem bonyolult jogi szösszenetet. Legalábbis azt a részét, ami nekünk, nézőknek szükséges a történet megértéséhez.
1 felhasználónak tetszik: kateblock
2011. január 04. 15:01 #77
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hesztia @ 2011.01.04. 14:54)
Hát ez az, hogy nincs. biggrin.gif 
A sajátjaikat nézik hülyének, pedig nem hinném, hogy akit érdekel ez a téma, az egyébként gagyi tinivígjátékokkal tölti az idejét, és nem képes felfogni egy egyébként egyátalán nem bonyolult jogi szösszenetet. Legalábbis azt a részét, ami nekünk, nézőknek szükséges a történet megértéséhez.


Laura Linneyt gyakran dobálják angol filmekbe is. De ezzel a feltétellel akkor mást is lehetett volna betenni helyette ha ragaszkodnak a bemutatóhoz. 110.gif
Nem értem miért kell ekkora gondot csinálni ebből, ez már nevetséges. Valami vagy legyen eredeti vagy akkor inkább le se adják. Vegyék meg DVD-n vagy töltsék le. dry.gif
2011. január 04. 15:04 #78
Hesztia
Hesztia
anglomán
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.10.26.
Hozzászólás: 4103
Csatolások: 26677
Azonosító: 19294
Offline offline
Idézet (kateblock @ 2011.01.04. 15:01)
Valami vagy legyen eredeti vagy akkor inkább le se adják. Vegyék meg DVD-n vagy töltsék le.  dry.gif


Ezért nem nézek kereskedelmi csatornákon filmeket, megvagdossák az összeset.
A letöltést náluk sokkal komolyabban büntetik, úgyhogy azt gondolom kicsit óvatosabban teszik. Aztán lehet, hogy nem így van, nem tudom. rolleyes.gif
2011. január 04. 15:06 #79
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hesztia @ 2011.01.04. 15:04)
Ezért nem nézek kereskedelmi csatornákon filmeket, megvagdossák az összeset.
A letöltést náluk sokkal komolyabban büntetik, úgyhogy azt gondolom kicsit óvatosabban teszik. Aztán lehet, hogy nem így van, nem tudom. rolleyes.gif


Én sem nézek filmeket kereskedelmi csatornákon. Ezért sem. A másik ok a szinkron. mellow.gif
Akkor vegyék meg DVD-n. Nem féltem őket, anyagilag biztosan megengedhetik maguknak. biggrin.gif
2011. január 12. 14:54 #80
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hesztia @ 2011.01.04. 15:04)


Ezt nézd most mit találtam .. itt
Istenem, ha a hülyeség fájna .. mellow.gif
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!