Starity

Állatvédelem

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. szeptember 09. 02:01 #1
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Ide írhattok bármit az állatvédelemmel kapcsolatban. meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: TVDfan_
2010. szeptember 09. 02:05 #2
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Talán már hallottátok, hogy szigorították az állatvédelmi törvényt. Íme egy kis összefoglaló:

A kormányrendelet szerint ezentúl tilos aranyhalat gömbakváriumban tartani. Egyes szakértők szerint ez az akváriumtípus nem megfelelő környezet, az ebben tartott halak könnyen depressziósak lehetnek, el is pusztulhatnak. A kérdés nem tekinthető tisztázottnak, sokan megkérdőjelezik ezt az álláspontot, mondván, hogy tudományos úton még nem sikerült bebizonyítani. A rendelet alkotói egy képletben azt is meghatározták, hogy egy centiméternyi halra mekkora vízmennyiségnek kell jutnia.

Ami az ember legjobb barátját illeti, az új szabályok szerint egy kutyának minimum 10 négyzetméteres területet kell biztosítani. Tilos állandóan láncon tartani, és a lánc nem lehet négy méternél rövidebb. Kutyákra és macskákra egyaránt vonatkozik, hogy elsejétől csakis chippel ellátva lehet őket eladni, sőt elajándékozni is.

Ami a többi kedvencet illeti, a madarakat sem lehet ezentúl gömb alakú kalitkában tartani. Az állatkereskedésekben 35 négyzetcentiméter alapterületet kell biztosítani minden egyes madárnak, és nem szabad túlzsúfolni a tengerimalacokat és a hörcsögöket sem. A rendelet kitér arra is, hogy a kereskedőknek valamennyi házi kedvencként tartott állathoz egyfajta “használati útmutatót” kell adniuk. Ebben teljeskörű felvilágosítást kell adni az új állattartónak. Tilos amerikai csíkos mókust, mosómedvét és majomféléket háziállatként tartani.

Az állatvédők szerint az új szabály hasznos, de nem foglalkozik elég részletesen olyan kardinális kérdésekkel, mint a kóbor állatok vagy a szaporítók ügye.

A szabályok betartását az állatvédelmi hatóság ellenőrzi majd, és ennek kapcsán sok a kétkedő. Valóban kérdéses, lesz-e elegendő ember, eszköz, és egyáltalán lehetőség ellenőrizni, betartják-e (vagyis betartjuk-e) a törvényt. „Nem tudjuk, hogy ki lesz az, aki ezeket a tartási módokat fogja ellenőrizni, ez egy új törvény, mi sem tudunk bővebbet jelenleg” – nyilatkozta Szabó Attila, a Mentsvár Alapítvány Állatvédelmi Őrszolgálatának vezetője.

A rendelet alkotói szerint a törvény nem arról szól, hogy az állattartókat állandóan ellenőrizzék, inkább felelős állattartásra szeretnék nevelni őket.


Cikk megtalálható itt.
8 felhasználónak tetszik: Levente1991, Domcicc, Chinty, Csinibaba, tothbianka, Vikici, TVDfan_, Lady Suzy
2010. szeptember 09. 12:40 #3
- törölt felhasználó -    
A halak depressziósak lehetnek? biggrin.gif Az kemény... biggrin.gif
2010. szeptember 09. 12:51 #4
- törölt felhasználó -    
Csak átfutottam, és egyet is értek vele nagyjából. Viszont az én értelmezésem szerint ez főként az kisállat-kereskedésekre állapít meg kötelezettségeket, vagyis azt, hogy ezentúl – értelemszerűen – nem lehetne forgalmazni pl. gömbkalitkát.

Mondjuk az aranyhalas dolgot én is kicsit viccesnek tartom, majd az egyik lakótárs feljelenti a másikat, hogy "láttam, hogy a szomszédom gömbakváriumban tartja a halakat!!!" _nevet.gif

Ami a kutyákat illeti, én szigorítanám, hogy milyen fajokat lehetne egyáltalán tartani. Őszinte leszek, nem a kedvencem a kutya (nagyon nem), de lássuk be, a kutya egy emberre is veszélyes ragadozó vadállat, ezért én meghatároznám, hogy bizonyos méretkategória feletti, ill. bizonyos fajtákat ne lehessen tartani. És ezt az emberek saját érdekében. Mert amikor megeszi a gyereket vagy megtámadja a gazdáját, akkor már késő. Továbbá azt is bevezetném, hogy azt a kutyát, amelyik bedilizett, és már a saját gazdájára sem hallgat, el kell altatni.
1 felhasználónak tetszik: Levente1991
2010. szeptember 09. 12:55 #5
zsuuu
zsuuu
új tag
 
StátuszVegyetek fel nyugisan :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 47
Csatolások: 0
Azonosító: 131652
Offline offline
Olyan rosszul esett amikor halottam a Tv be hogy: ejtőernyővel dobták a tengerbe a szamarat..Szinte elbogtem magam ;(
1 felhasználónak tetszik: tothbianka
2010. szeptember 09. 14:36 #6
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.09.09. 02:05)
Kutyákra és macskákra egyaránt vonatkozik, hogy elsejétől csakis chippel ellátva lehet őket eladni, sőt elajándékozni is.


Tehát ha én szerzek 5 hét múlva egy édes kiscicát, akkor abba is chippet kell tetetnem? unsure.gif Azt hittem, ez csak a kutyáknál van így... Amúgy ez a chip mire jó? Számontartani, vagy ha elveszik, akkor annak segítségével meg lehet találni?

A hal-depresszió vicceees! _nevet.gif
2010. szeptember 09. 15:34 #7
- törölt felhasználó -    
azt a kiba*ott leányt utálom ai a kiskutyákat dobta a folyóba reklamalo.gif
2 felhasználónak tetszik: tothbianka, Lady Suzy
2010. szeptember 09. 17:26 #8
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Nekünk van egy elég nagy akváriumunk, tele mindenféle jóval, a halak pedig jól megvannak benne. Mondjuk az a gömbakvárium szerintem is kicsi, akkor is ha csak 1 hal él benne.
1 felhasználónak tetszik: Lady Suzy
2010. szeptember 09. 18:43 #9
Kita
Kita
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.09.
Hozzászólás: 18
Csatolások: 12
Azonosító: 134507
Offline offline
annyira utálom azokat akik fogságban tartják az állatokat, vagy amikor kínozzák őket. szegény állatok. azokat az embereket életfogytiglant kéne adni. mad.gif
1 felhasználónak tetszik: tothbianka
2010. szeptember 09. 21:19 #10
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Segíteni szeretnétek a menhelyi kutyákon? Kövessétek a Pedigree Örökbefogadási Programját a Facebookon: http://www.facebook.com/pages/Pedigree-Orokbefogadasi-Program/112836472088176 meghajolo.gif meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: tothbianka
2010. szeptember 09. 21:28 #11
Gabor28
Gabor28
Mr. Sunshine
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.24.
Hozzászólás: 2116
Csatolások: 18119
Azonosító: 33038
Offline offline
Idézet (Domcicc @ 2010.09.09. 14:36)
Tehát ha én szerzek 5 hét múlva egy édes kiscicát, akkor abba is chippet kell tetetnem? unsure.gif Azt hittem, ez csak a kutyáknál van így... Amúgy ez a chip mire jó? Számontartani, vagy ha elveszik, akkor annak segítségével meg lehet találni?
A hal-depresszió vicceees! _nevet.gif


Elvileg a chip azért van, mert ha elviszed a kutyád/macskád az orvoshoz ő azt leolvassa egy ilyen bigyóval, és meg tudja nézni az adatait. Pl: ha nem a tiéd elveszi és megkeresi a gazdáját. Csak ezzel az a baj, hogy soha nem nézik meg az orvosok.

Egyébként tényleg jók ezek az új szabályok, csak az a baj, hogy az állatkínzást még mindig nem büntetik rendesen nálunk. Nem szeretem Amerikát, nem hiszem, hogy mindenbe követnünk kéne őket, de az állatkínzás terén az ő törvényeiket kéne követni. Itt is simán le kéne csukni valakit aki állatokat kínoz, meg kirakja az út szélére és elhajt.

El Mexicano: Egyszer már szerintem kifejtettem, nem a kutya tehet arról ha megvadul. Foglalkozni kell vele és akkor nem lesz probléma. Valamint az elég vicces, hogy ragadozó vadállatnak titulálod őket. rohog.gif
Amúgy meg sokan őrkutyáknak tartják őket ugye, na most ha te méretkorlátokat vezetnél be akkor Pincsik lennének a házőrzők és tacskók a rendőrkutyák?
2 felhasználónak tetszik: Bessie, zoeygirl
2010. szeptember 09. 21:33 #12
- törölt felhasználó -    
És pl ezt a chip-es dolgot hogy tartják be? Leviszi az ember sétáltatni a kiskutyát pl, és szaladnak utána fémdetektorral h van-e benne chip? rohog.gif
Amúgy pár héten belül kapok kiskutyát, akiben 100% tudom h nem lesz chip, de tökéletes lesz nekem ő úgy is, és ugyan úgy fogom szeretni mint a macskámat, aki már mondjuk "vén", de benne se hiszem hogy lesz valaha is pardon.gif
2010. szeptember 09. 21:37 #13
- törölt felhasználó -    
Egyszer megmentettem egy kutya életét pardon.gif egyszerűen én adtam neki inni, mert a gazdája nem akart, és majdnem szomjan halt dry.gif
5 felhasználónak tetszik: Bessie, Fuller, tothbianka, Vikici, Lady Suzy
2010. szeptember 09. 21:38 #14
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Hát igen. Ha valaki állatot vesz, azzal törődni is kell(ene), nemcsak dísznek tartani. mad.gif Én sem vagyok kutyaszakértő, viszont a National Geographic Kutyadoki című műsora éppen a nehéz természetű kutyákkal foglalkozik. Szerintem mindenkinek érdemes lenne megnézni. Sokat tanultam belőle, pedig a kutyum szerencsére szófogadó, tündéri kutyus. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: tothbianka
2010. szeptember 09. 21:40 #15
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2010.09.09. 21:38)
Hát igen. Ha valaki állatot vesz, azzal törődni is kell(ene), nemcsak dísznek tartani.  mad.gif Én sem vagyok kutyaszakértő, viszont a National Geographic Kutyadoki című műsora éppen a nehéz természetű kutyákkal foglalkozik. Szerintem mindenkinek érdemes lenne megnézni. Sokat tanultam belőle, pedig a kutyum szerencsére szófogadó, tündéri kutyus. biggrin.gif

Nem úgy mint az enyém biggrin.gif jelenleg békamániás rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: tothbianka
2010. szeptember 09. 21:50 #16
Gabor28
Gabor28
Mr. Sunshine
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.24.
Hozzászólás: 2116
Csatolások: 18119
Azonosító: 33038
Offline offline
Idézet (Cynthia @ 2010.09.09. 21:33)
És pl ezt a chip-es dolgot hogy tartják be? Leviszi az ember sétáltatni a kiskutyát pl, és szaladnak utána fémdetektorral h van-e benne chip? rohog.gif 
Amúgy pár héten belül kapok kiskutyát, akiben 100% tudom h nem lesz chip, de tökéletes lesz nekem ő úgy is, és ugyan úgy fogom szeretni mint a macskámat, aki már mondjuk "vén", de benne se hiszem hogy lesz valaha is pardon.gif


Nem ezt csak az állatorvosi rendelőbe olvassák le. (De nem szokták). Egyébként nem lenne rossz ez a chip dolog, ha az orvosok is úgy állnának hozzá. Volt egy ismerősöm eltünt a kutyája egy yorki, és fél év múlva hívta valami vidéki orvos, hogy ott a kutyája. Ő volt az első aki leolvasta a chipet. Szóval nem rossz dolog ez csak hát olyan hozzá állás is kéne.
Én örülök, hogy kötelezővé teszik. Főleg akkor ha valaki kirakja a kutyáját vissza lehet keresni és meg lehetne büntetni, ha lenne már ilyen törvény ugye, de ebbe nem akarok belemenni újra.
Szóval szerintem mindenképp érdemes beléjük rakatni, ráadásul ha esetleg külföldre vinnéd csak chippel és útlevéllel lehet.
2010. szeptember 09. 22:16 #17
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Idézet (Gabor28 @ 2010.09.09. 21:28)
Elvileg a chip azért van, mert ha elviszed a kutyád/macskád az orvoshoz ő azt leolvassa egy ilyen bigyóval, és meg tudja nézni az adatait. Pl: ha nem a tiéd elveszi és megkeresi a gazdáját. Csak ezzel az a baj, hogy soha nem nézik meg az orvosok.


Oh, köszönöm a választ. beer.gif
Hát nem tudom, ha a leendő cicám orvosa szőrözik majd ezzel, akkor biztos rakatok bele, de egyenlőre még azt se tudom, milyen nemű lesz a kis macsek, csak hogy fekete és tutira Lucifernek fogom hívni. biggrin.gif

Amúgy az emberekről annyit, hogy egyszer sétáltam hazafele és találtam egy sebesült kiscicát az utca közepén, az emberek csak úgy elmentek mellette, persze én nem hagyhattam ott, még élt, nyüszített szegény. Felhívtam a tudakozót, hogy van-e valami állatmentős számuk ilyen esetekre, adtak is egyet, felhívtam és esküszöm én segítőkészebb és felelősségteljesebb voltam 13 éves fejjel, mint a nő, akivel beszéltem. Késő volt már, a cím, amit mondott azt se tudtam hol van, hogy jutok oda, de nem küldtek volna ám senkit. Kb elhajtott, amikor magyaráztam neki, hogy nem tudok odamenni, küldjenek már valakit, szegény kiscica itt szenved... Idegesen rácsaptam a telefont, ott sírtam felette tehetetlenségemben. Aztán megjelent egy nő a házból, ami előtt álltam, hogy jaj mi történt, kiesett az erkélyről valószínűleg. Mikor odaért épp kimúlt szegény cica. cray.gif Lehozott egy dobozt és elástuk a sötétben, mert jobb ötletünk nem volt. Aztán hazaküldött egy zsepivel...
Tehát ennyire segítenek a "belsős" emberek is... dry.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2010. szeptember 09. 22:24 #18
Gabor28
Gabor28
Mr. Sunshine
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.24.
Hozzászólás: 2116
Csatolások: 18119
Azonosító: 33038
Offline offline
Idézet (Domcicc @ 2010.09.09. 22:16)
Oh, köszönöm a választ. beer.gif 
Hát nem tudom, ha a leendő cicám orvosa szőrözik majd ezzel, akkor biztos rakatok bele, de egyenlőre még azt se tudom, milyen nemű lesz a kis macsek, csak hogy fekete és tutira Lucifernek fogom hívni. biggrin.gif 
Amúgy az emberekről annyit, hogy egyszer sétáltam hazafele és találtam egy sebesült kiscicát az utca közepén, az emberek csak úgy elmentek mellette, persze én nem hagyhattam ott, még élt, nyüszített szegény. Felhívtam a tudakozót, hogy van-e valami állatmentős számuk ilyen esetekre, adtak is egyet, felhívtam és esküszöm én segítőkészebb és felelősségteljesebb voltam 13 éves fejjel, mint a nő, akivel beszéltem. Késő volt már, a cím, amit mondott azt se tudtam hol van, hogy jutok oda, de nem küldtek volna ám senkit. Kb elhajtott, amikor magyaráztam neki, hogy nem tudok odamenni, küldjenek már valakit, szegény kiscica itt szenved... Idegesen rácsaptam a telefont, ott sírtam felette tehetetlenségemben. Aztán megjelent egy nő a házból, ami előtt álltam, hogy jaj mi történt, kiesett az erkélyről valószínűleg. Mikor odaért épp kimúlt szegény cica. cray.gif Lehozott egy dobozt és elástuk a sötétben, mert jobb ötletünk nem volt. Aztán hazaküldött egy zsepivel...
Tehát ennyire segítenek a "belsős" emberek is... dry.gif


Hát ez elég szar. De szerencsére nem mindenki ilyen. És még szerencse hogy van még olyan ember aki nem megy el mellette.
Én is találtam már pár kutyát és macskát. Szerencsére eddig mindig találtam gazdát nekik. Vagy újat vagy a sajátja meg került. Egyszer egy kis cicát találtam egy ház előtt, becsöngettem, hogy nem az övék e véletlenül, erre az ablakból kikiabált, hogy nem kérik és becsapta. Na az ilyen emberektől vagyok rosszul. Szerencsére találtam neki gazdát végül.
1 felhasználónak tetszik: tothbianka
2010. szeptember 09. 22:32 #19
- törölt felhasználó -    
Idézet (Gabor28 @ 2010.09.09. 21:50)
Nem ezt csak az állatorvosi rendelőbe olvassák le. (De nem szokták). Egyébként nem lenne rossz ez a chip dolog, ha az orvosok is úgy állnának hozzá. Volt egy ismerősöm eltünt a kutyája egy yorki, és fél év múlva hívta valami vidéki orvos, hogy ott a kutyája. Ő volt az első aki leolvasta a chipet. Szóval nem rossz dolog ez csak hát olyan hozzá állás is kéne.
Én örülök, hogy kötelezővé teszik. Főleg akkor ha valaki kirakja a kutyáját vissza lehet keresni és meg lehetne büntetni, ha lenne már ilyen törvény ugye, de ebbe nem akarok belemenni újra.
Szóval szerintem mindenképp érdemes beléjük rakatni, ráadásul ha esetleg külföldre vinnéd csak chippel és útlevéllel lehet.

És ez mennyibe kerül? De ami számomra fontosabb: fáj az állatnak?
2010. szeptember 09. 22:33 #20
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Idézet (Gabor28 @ 2010.09.09. 22:24)
Hát ez elég szar. De szerencsére nem mindenki ilyen. És még szerencse hogy van még olyan ember aki nem megy el mellette.
Én is találtam már pár kutyát és macskát. Szerencsére eddig mindig találtam gazdát nekik. Vagy újat vagy a sajátja meg került. Egyszer egy kis cicát találtam egy ház előtt, becsöngettem, hogy nem az övék e véletlenül, erre az ablakból kikiabált, hogy nem kérik és becsapta. Na az ilyen emberektől vagyok rosszul. Szerencsére találtam neki gazdát végül.


Na ettől van hányingerem. Hogy lehet valaki ennyire szívtelen és.. ááááh mad.gif
Nagynéném hobbija, hogy lépten-nyomon befogadja a kidobott macskákat, ha nem talál nekik gazdit, akkor sincs gond, megtartja őket. Jó pár macsekot felnevelt már így. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, tothbianka
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!