Starity

Állatvédelem

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. december 12. 10:36 #81
tothbianka
tothbianka
valhalla
 
Státuszand when she stood, she stood tall. she'll make a fool of you all
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.01.
Hozzászólás: 2165
Csatolások: 4815
Azonosító: 42641
Offline offline
Idézet (Gabor28 @ 2010.12.04. 22:37)
Inkább ne írtál volna semmit...
Tothbianka: Nincs állatrendőrség sajnos Magyarországon, de van sok állatvédő alapítvány. Hozzájuk lehet nyugodtan fordulni, mivel önkéntesekből áll (ha jól tudom az összes) így biztos, hogy mindent megtesznek ami tőlük telik.

köszi, majd keresek valami közeli állatédő egyesületet, mert itt nagyon sok a kóbor kutya + az utcánkba van egy kutyus, akit 1m-es pórázon tartanak, az udvar közepén, a háza nem védi az időjárás viszontagságaitól, nem tudom, hogy etetik e normálisan, annyira nem tudtam körbenézni, de mostmár tennem kéne valamit, mert ez már nem állapot. sad.gif unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: Vikici
2010. december 12. 10:58 #82
tothbianka
tothbianka
valhalla
 
Státuszand when she stood, she stood tall. she'll make a fool of you all
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.01.
Hozzászólás: 2165
Csatolások: 4815
Azonosító: 42641
Offline offline
Na, írtam is egy szervezet-vezetőnek. Szurkoljatok! smileeee.gif
4 felhasználónak tetszik: Gabor28, Vikici, Domcicc, Bessie
2010. december 12. 13:47 #83
Gabor28
Gabor28
Mr. Sunshine
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.24.
Hozzászólás: 2116
Csatolások: 18119
Azonosító: 33038
Offline offline
Idézet (tothbianka @ 2010.12.12. 10:58)
Na, írtam is egy szervezet-vezetőnek. Szurkoljatok! smileeee.gif


Majd ha lesz valami fejlemény, számolj be róla légyszi. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: tothbianka
2010. december 19. 13:30 #84
tothbianka
tothbianka
valhalla
 
Státuszand when she stood, she stood tall. she'll make a fool of you all
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.01.
Hozzászólás: 2165
Csatolások: 4815
Azonosító: 42641
Offline offline
még mindig nem válaszoltak reklamalo.gif
valaki nem tudna megadni valami konkrét címet, ahol Bács-Kiskun megyei szervezetet tudnék elérni? unsure.gif
2010. december 22. 23:48 #85
Gabor28
Gabor28
Mr. Sunshine
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.24.
Hozzászólás: 2116
Csatolások: 18119
Azonosító: 33038
Offline offline
Idézet (tothbianka @ 2010.12.19. 13:30)
még mindig nem válaszoltak reklamalo.gif 
valaki nem tudna megadni valami konkrét címet, ahol Bács-Kiskun megyei szervezetet tudnék elérni? unsure.gif


Hát próbáld meg esetleg ezt a számot:
Feljelentésekkel, bejelentésekkel, rendőrségi ügyekkel kapcsolatban: Stellekné Szilágyi Judit, 0630-576-9010
Nem tudom, hogy ez regionális, vagy csak pesti, de szerintem egy próbát megér, ha mégse jó akkor azt tudom mondani, hogy a rendőrségen tegyél feljelentést. 2007 óta a rendőrségen is lehet állatkínzás ügyében feljelentést tenni. A kérdés az, hogy komolyan veszik-e és foglalkoznak-e vele...


Képzeljétek ma anyu is látott egy állatkínzót. Pont kivittem a kutyánkat sétálni, amikor idejöttek a házunk előtt lévő kutyafuttatóba, két gyökér két kutyával. Az egyik ököllel és lánccal ütötte az egyik kutyát a másik meg vagy fél óráig ültette a hóba a másikat ami egy kistestű kutya volt, úgyhogy szerintem az ott fel is fázott, és közbe cibálta a nyakán a pórázt.
Anyu kikiabált, hogy mit csinálnak és ahelyett, hogy szégyellték volna magukat még vissza kiabált az a kis szar és megfenyegette anyut. De hogy lehet valaki ilyen féreg? Még egyszer idejönnek én is hívom a rendőrséget az tuti. Mért kell szerencsétlen állatot bántani?
1 felhasználónak tetszik: tothbianka
2010. december 23. 16:42 #86
tothbianka
tothbianka
valhalla
 
Státuszand when she stood, she stood tall. she'll make a fool of you all
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.01.
Hozzászólás: 2165
Csatolások: 4815
Azonosító: 42641
Offline offline
köszi a választ (privátba is) meghajolo.gif
én sem tudom felfogni, hogy miért teszik ezt egyes "emberek". számomra a kutyám a minden. nem tudom, hogy nem lehet szeretni a kutyákat. olyan szeretetet adnak, amire egy ember nem lenne képes... sad.gif
2010. december 23. 17:50 #87
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Sok ember nagyon felelőtlen. Akár állatról legyen szó, akár másról. Sajnos állataink nem úgy kommunikálnak, hogy megérthessük őket, de ez nem azt jelenti, hogy nem is kell velük törődni. Felelősek vagyunk értük. Nekem mondhat bárki bármit. És lehet, hogy gyerekcipőben jár hazánkban az állatvédelmi törvény, (mit gyerek? Hangya)de legalább van valami. Még ha nehéz is bizonyítani. Vagy nem legyintenek rá, ha telefonálsz, ha probléma van.

Nemrég azért sírtam, mert a barátnőm mesélt egy csúnya dolgot. A közelükben él valaki, akinek 2 kutyája van. Együtt nőttek fel. Az egyik sajnos rákos lett, és már látszott is rajta a betegség. (Elég durva volt, nem részletezném. sad.gif) Képes volt az a nyomorék .. ember kitenni a kutyát a hidegbe, hogy ott haljon meg. cray.gif Az a szegény pára, a kerítés előtt ült, míg a másik meg vonyított. A barátnőm ráküldte a rendőrséget. Azok pedig ki is mentek hozzá. A kutyát elaltatták, hogy ne szenvedjen. A férfi pénzbüntetést kapott úgy tudom. sad.gif
1 felhasználónak tetszik: tothbianka
2010. december 23. 19:02 #88
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Egyébként minden kutyatulajdonos figyelmébe ajánlanám a National Geograpic-on vetített csodálatos kutyadoki műsort. Hihetetlen jó, és sokat tanulhatunk belőle. smileeee.gif
Szerintem mindenkinek érdemes megnézni.
2 felhasználónak tetszik: tothbianka, Grace Benning
2010. december 23. 19:06 #89
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2010.12.23. 17:50)
Nemrég azért sírtam, mert a barátnőm mesélt egy csúnya dolgot. A közelükben él valaki, akinek 2 kutyája van. Együtt nőttek fel. Az egyik sajnos rákos lett, és már látszott is rajta a betegség. (Elég durva volt, nem részletezném. sad.gif) Képes volt az a nyomorék .. ember kitenni a kutyát a hidegbe, hogy ott haljon meg. cray.gif Az a szegény pára, a kerítés előtt ült, míg a másik meg vonyított. A barátnőm ráküldte a rendőrséget. Azok pedig ki is mentek hozzá. A kutyát elaltatták, hogy ne szenvedjen. A férfi pénzbüntetést kapott úgy tudom. sad.gif


Akik szánt szándékkal ilyesmit tesznek, azoknak mindig azt szoktam kívánni, hogy valami pszichopata tegye meg velük ugyanazt a szörnyűséget, amit ők a kutyájukkal. Ezt érdemelnék. A pénzbüntetésből nem tanulnak semmit...
1 felhasználónak tetszik: tothbianka
2010. december 26. 09:31 #90
tothbianka
tothbianka
valhalla
 
Státuszand when she stood, she stood tall. she'll make a fool of you all
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.01.
Hozzászólás: 2165
Csatolások: 4815
Azonosító: 42641
Offline offline
http://www.baon.hu/bacs-kiskun/kozelet/szinte-vak-kutya-mentette-meg-a-kiskutyat-a-biztos-halaltol-350985
ezt olvassátok el... már megint felidegesítettek reklamalo.gif és az egyik kommentelő...:@
1 felhasználónak tetszik: Lizania
2012. január 05. 11:20 #91
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Állatvédelmi Angyalok a Facebookon. meghajolo.gif

"Nem mozdultak rá az önkormányzatok az ebadóra
Az önkormányzatok többségét nem érdekli különösebben az ebadó. Több testület is megvitatta a kérdést, de a bevezetés mellett csak páran döntöttek.
Nem ugrottak rá tömegével az önkormányzatok az ebrendészeti hozzájárulás bevezetésére. A Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) és a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete (MEOE) ráadásul közös közleményben javasolta az önkormányzatoknak, hogy ne vessék ki az ebadót, mert szerintük az a felelős állattartókat bünteti. A decemberben elfogadott állatvédelmi törvény nyitotta meg annak lehetőségét, hogy az önkormányzatok az ebösszeírás és egyéb, kutyákat érintő intézkedés finanszírozására hozzájárulást szedjenek, évente legfeljebb hatezer, veszélyes kutyák esetében pedig húszezer forintig..."

Forrás
2012. január 13. 07:12 #92
zsanata
zsanata
muse.
 
StátuszAll I want is the taste that your lips allow...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.22.
Hozzászólás: 4024
Csatolások: 213
Azonosító: 125662
Offline offline
Gyűlölöm az állatkínzókat, és akkor facebook-on is nap mint nap kutyakínzást kell látnom... dry.gif Érzéketlenek azok az emberek, és az összeset megkínoznám, úgy, ahogy ő a kutyáját!
2012. augusztus 27. 20:45 #93
- törölt felhasználó -    
Én soha nem értettem meg azokat az embereket, akik csak úgy kiraknak egy állatot az utcára. Akkor egyáltalán minek vették magukhoz? Régebben még amikor kisebb voltam, emlékszem, hogy egy csomó macskát vittem haza, és mindig megitattam őket tejjel biggrin.gif Most már sajnos nem vihetek haza sem macskát (mert van 2 papagájom és hát...) a kutya meg nem érezné jól magát a 3. - on, úgyhogy átszoktam a madármentésre smileeee.gif Igaz, hogy sajnos nem mindig sikerül, de volt már 1-2 amit még sikerült megmentenünk smileeee.gif Most is van nálunk egy kis fecske, aki kiesett a fészekből. Szegény még repülni sem tud sad.gif Szóval most rá vigyázunk, és remélhetőleg egy pár nap múlva elengedhetjük, hadd menjen Afrikába smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2014. július 01. 15:18 #94
- törölt felhasználó -    
Nos igen én az állatkínzás ellen vagyok... mad.gif Sajnos nagyon sok felelőtlen ember él a világon.. És igen egyetértek az előttem hozzászólóval. Ha befogadunk egy állatot, utána miért dobjuk utcára? (akármennyi idő is telik el)
Gondolom ennek fő oka, hogy nem tudják eltartani. Nos erre akkor kéne gondolni amikor gondozásunk alá vesszük.. Hogy megtudunk e neki mindent adni...
Nem megoldás ha kirakjuk az utcára és a menhelyen köt ki. (vagy rosszabb esetben elpusztul, elkap vmi fertőzést, megsérül)..szörnyű szinte nap mint nap ilyen híreket hallani pl. az Animal Planeten sad.gif
Én amúgy állatorvos akarok lenni felnőttkoromban vagy állatvédő smileeee.gif
2014. július 10. 11:12 #95
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Ezt most találtam. Komoly a téma, de olyan poénosan van kivitelezve, hogy szinte végigröhögtem. rohog.gif Lehet osztani a kutyabarátoknak beer.gif

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!