Starity

Természetfeletti topik

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. szeptember 20. 20:49 #41
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2010.09.20. 19:36)
Az nem a kampókéz?  rohog.gif


Nem tudom, én ezt hallottam biggrin.gif

Idézet (Sally Sparrow @ 2010.09.20. 19:36)
Amúgy én úgy ahogy van, nem szeretem a paradicsomot, úgyhogy ez a koktél sem jönne be nálam. Mondjuk már eljutottam arra a szintre, hogy fogyasztok paradicsomot, de nem minden formában. Pl. leves, lé: ki van csukva...  biggrin.gif


Én szeretem a paradicsomot. Vajas kenyér mellé igen de folyékony állapotban soha többé rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2010. szeptember 20. 20:50 #42
Zsüdi
Zsüdi
 
StátuszBeYoutiful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.11.
Hozzászólás: 5217
Csatolások: 231
Azonosító: 124795
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.09.20. 18:55)
Egy kis kitérő. rohog.gif De az már igaz, őt nem hagynám soha el. biggrin.gif Mackó a legjobb. wub.gif


Igeen. biggrin.gif Habár nekem még mindig mások vannak a dobogón.
2010. szeptember 20. 20:52 #43
Zsüdi
Zsüdi
 
StátuszBeYoutiful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.11.
Hozzászólás: 5217
Csatolások: 231
Azonosító: 124795
Offline offline
Lehet, hogy hülye vagyok, de én hiszek a vámpírokban. Meggyőződésem, hogy mindenkinek a világon van egy saját vámpírja. biggrin.gif XD
2011. január 29. 16:55 #44
Zsüdi
Zsüdi
 
StátuszBeYoutiful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.11.
Hozzászólás: 5217
Csatolások: 231
Azonosító: 124795
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.09.20. 19:03)
Let's talk about: 
Ki volt Bloody Mary?
Erre a kérdésre nehéz válaszolni, mert több mint 50 történet létezik arról, hogy ki is volt valójában. A szellemét sok néven emlegetik: Bloody Mary, Bloody Bones, Hell Mary, Mary Worthington, és Mary Jane - egy párat kiemelve a sok közül. Vannak olyan elképzelések is, ahol azt írják, hogy Bloody Mary nem más, mint a Szűz Mária - természetesen az erőszak nélkül. Ellenkezőleg ennek a történetnek létezik egy olyan is, hogy Mary nem más mint sátán lánya, testvére, vagy a felesége. 
Ti mit gondoltok?


Ne izélj már... láttam róla egy epizódot az Odaátban
aztán egy hónapig nem mertem vécére menni... rohog.gif
Láttam aztán róla dokumentumfilmet, de sajnos engem
nem tudott meggyőzni, bár az biztos, hogy nem próbálnám megidézni. rohog.gif

Nem hiszem, hogy Mary Szűz Mária lenne.
2011. január 29. 17:00 #45
Zsüdi
Zsüdi
 
StátuszBeYoutiful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.11.
Hozzászólás: 5217
Csatolások: 231
Azonosító: 124795
Offline offline
Egyes emberek szerint a vámpírok már a Bibliában is szerepeltek (pl. állítólag Káin volt az első ilyen), idézem:

Vámpírizmussal részben vagy egészben a Bibliában is találkozhatunk. Ebből is merítették azt az ötletet, hogy az első vámpír Káin volt, Ádám és Éva elsőszülött fia. Miután Káin megölte öccsét, Ábelt, Isten örök kárhozatra ítélte. Káin megkóstolta öccse vérét, ezért csak véren élt, így vált vámpírrá.

Ez már a kiszínezett változata annak, hogy a Bibliában (mint más vallások írásos emlékeiben is) ténylegesen megjelenik több helyen is a vér elfogyasztásának motívuma, azonban a Biblia és a hozzá hasonlók sokféleképpen értelmezhetőek.


pardon.gif
Én már tényleg nem tudom, mit higyjek.

Egyébként aki már találkozott vámpírral vagy más természetfeletti lénnyel, az legyen szíves leírni, hogy hogyan, mert engem érdekelne (és szerintem másokat is).
2011. január 29. 17:19 #46
- törölt felhasználó -    
Idézet (Miah008 @ 2010.09.20. 19:51)
A Bibliát Isten és ember írta.


Isten írta? nevet2.gif
2011. február 14. 22:16 #47
- törölt felhasználó -    
Én hiszek a természetfeletti dolgokban, bárki bármit mond, igenis léteznek ilyenek! Hiszek a jóslásokban, szellemekben, és a vámpírokban is. Nagyon sok mindent megjósoltak már nekem, és szellemmel is találkoztam már(és nem csak káprázott a szemem).
2011. február 14. 22:19 #48
édrienn
édrienn
мιѕѕ ƒαѕнισηιѕтα ♥
 
StátuszMalaysia, Las Vegas to play LA, if you pay my way Fashionista, how do you look♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.08.
Hozzászólás: 1249
Csatolások: 2089
Azonosító: 126693
Offline offline
sajnos elkell mondjam, h én is hiszek benne, viszont vannak félelmeim, amelyek elég gyakran teljesednek ki:$
2011. február 14. 23:38 #49
- törölt felhasználó -    
Idézet (Zsüdi @ 2011.01.29. 16:55)
Ne izélj már... láttam róla egy epizódot az Odaátban
aztán egy hónapig nem mertem vécére menni...  rohog.gif 
Láttam aztán róla dokumentumfilmet, de sajnos engem 
nem tudott meggyőzni, bár az biztos, hogy nem próbálnám megidézni.  rohog.gif 
Nem hiszem, hogy Mary Szűz Mária lenne.


Én csak olvasgattam a történeteket, amitől jó ideig nem mertem tükörbe nézni XD Én azt a változatot ismerem, hogy egy férfi betört egy Mary nevű lányhoz, akit megkínzott, és azt hitte, hogy megölte, de végül is nem, és volt valami tükör, ami megvágta a szemét, és ezért bosszúból elkapta a gyilkost és kivájta a szemét, és innen jött az egész, hogy eljön érted, ha kimondod a nevét, és kikaparja a szemed. Elég.. brr. xD Nem szeretem az ilyeneket.

Egyébként, ha már misztikum. Össz-vissz tud erről öt ember, max hat, de akkor sokat mondok - többek közt parapszichológus is. Két évvel ezelőtt, kb hat hónapig minden egyes nap megálmodtam a jövőt. Vagy az aznapi eseményeket, vagy a két héttel későbbit, és elvileg tényleg van ilyen (és nem csak szimpla álomfejtés vagyilyesmi. ) Lényeg a lényeg, az első hónapban fel sem tudtam fogni, mi történik, később hozzászoktam és így két év távlatából hiányzik. Csak sajna lottószámokkal nem álmodtam, meg semmi ilyen xD Néhány dolgozatról, vagy fontos eseményeken történő dolgokról igen. : )
1 felhasználónak tetszik: jbenson
2011. február 15. 00:54 #50
DaveChris
DaveChris
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.11.
Hozzászólás: 246
Csatolások: 202
Azonosító: 136208
Offline offline
Hűha érdekes egy topik, de tetszik.Én személy szerint nem hiszek természet fölötti dolgokban de szerintem mindenkinek szíve joga abban hinni amiben akar. Nem megkérdőjelezni akarom hiteket, csak pár logikus, földhözragadt magyarázatot fűznék a legendákhoz, mítoszokhoz.

Lássuk csak Bloody Mary legjobb tudomásom szerint valós személy volt, ezt a megtisztelő címet I. (véres) Mária angol királynő érdemelte ki (1553-1558 között) uralkodott és aki igen erőszakosan kívánta Angliában a római katolikus vallást visszaállítani.Öt éves uralkodása rengeteg embert végeztek ki innen is a ragadványnév, és mint tudjuk halála után Erzsébet került a trónra aki protestáns volt és Anglia is az maradt. Szóval nem lehetséges hogy Bloody Mary legenda valahonnan innen ered, angol anyák azzal ijesztgették rosszcsont gyermekeiket, hogy nem leszel jó Véres Mária királynő eljön érted és elvisz, és ahogy lenni szokott az ilyen rémtörténetek önnádló életre kelnek és fennmaradnak átalakulnak és már senki sem tudja honnan ered a mítosz.

Vlad Dracul: (1431. november 8. – 1476. december 14.) havasalföldi fejedelem 1448-ban, 1456 és 1462 között, valamint 1476-ban. Erdélytől délre lévő Havasalföld (mai Román-alföld) fejedelme volt ami 15. században félig magyar félig török hűbéres volt fiatal korában túsz volt a
Török birodalomban és ott találkozott a karóba húzással mint kivégzési módszerrel, illetve a segítségükkel került trónra, azonban ellenük fordult és inkább Mátyás királlyal szövetkezet a törökök ellen. Igen sikeresen harcolt törökök ellen (és kegyetlenül) illetve vasszigorral uralkodott a fejedelemségében is ( karóba húzatta a török hadifoglyokat, karóba húzatta az elégedetlen alattvalókat stb..) , a saját alattvalói keverték gyanúba Mátyásnál ( hogy Vlad megint a törökkel szövetkezik) aki se szó se beszéd lecsukatta Vladot és a testvérét Radut ültette a trónra. Vlad körülbelül 15 évet ült (1462-1476) majd szabadulása után visszatért Havasalföldre és egy a törökök elleni csatában esett el. A történelmi források egyetértenek abban, hogy a feje a törökökhöz került (az első verzióban Mátyás küldi el a holttestet) és azok karóba húzva állították ki, így bizonyítván hatalmukat az Ördög felett.Vlad Dracul ma is népszerű történelmi és pop-cult figura Romániában; a török elleni harcai miatt nemzeti hős, illetve szadista tettei miatt kiváló nyugtatószer hiperaktív gyerekeknek pl: Ha nem leszel jó, elvisz a Drakula!
1 felhasználónak tetszik: Dancsy
2011. február 15. 10:52 #51
- törölt felhasználó -    
Na, és mi a helyzet Báthoryval?
Elég durva dolgokat lehet hallani róla, pl. szűzlányokat ölt és a vérükben fürdött, hogy fiatal maradjon, stb. Látta valaki a róla szóló filmet? wub.gif Nekem nagyon tetszett, bár abban a végén kiderül, hogy csak fürdőolaj.. xD
2011. február 15. 10:59 #52
- törölt felhasználó -    
Idézet (Courtneyy @ 2011.02.14. 23:38)
Én csak olvasgattam a történeteket, amitől jó ideig nem mertem tükörbe nézni XD Én azt a változatot ismerem, hogy egy férfi betört egy Mary nevű lányhoz, akit megkínzott, és azt hitte, hogy megölte, de végül is nem, és volt valami tükör, ami megvágta a szemét, és ezért bosszúból elkapta a gyilkost és kivájta a szemét, és innen jött az egész, hogy eljön érted, ha kimondod a nevét, és kikaparja a szemed. Elég.. brr. xD Nem szeretem az ilyeneket.
Egyébként, ha már misztikum. Össz-vissz tud erről öt ember, max hat, de akkor sokat mondok - többek közt parapszichológus is. Két évvel ezelőtt, kb hat hónapig minden egyes nap megálmodtam a jövőt. Vagy az aznapi eseményeket, vagy a két héttel későbbit, és elvileg tényleg van ilyen (és nem csak szimpla álomfejtés vagyilyesmi. ) Lényeg a lényeg, az első hónapban fel sem tudtam fogni, mi történik, később hozzászoktam és így két év távlatából hiányzik. Csak sajna lottószámokkal nem álmodtam, meg semmi ilyen xD Néhány dolgozatról, vagy fontos eseményeken történő dolgokról igen. : )


Nekem is volt egy időben, hogy megálmodtam a jövőbeli eseményeket, és fura mód, úgy is történtek, ahogy megálmodtam őket!
2011. február 15. 13:59 #53
DaveChris
DaveChris
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.11.
Hozzászólás: 246
Csatolások: 202
Azonosító: 136208
Offline offline
Idézet
Na, és mi a helyzet Báthoryval? 
Elég durva dolgokat lehet hallani róla, pl. szűzlányokat ölt és a vérükben fürdött, hogy fiatal maradjon, stb. Látta valaki a róla szóló filmet?  Nekem nagyon tetszett, bár abban a végén kiderül, hogy csak fürdőolaj.. xD


Hát a történészek mai napig vitatkoznak, de szerintem Báthory Erzsébet koncepciós per áldozata lett pontosabban tárgyalás nem volt, ítélet sem született, fogságban halt meg.A visszavonultan élő asszony ellen eljárást indítottak, aminek során a kínvallatás hatására szolgálói és komornái beismerő vallomást tettek. Valószínűbb hogy Habsburg-ház ilyen koncepciós perekkel kívánta feltölteni a kincstárát. Esetleg egy-két rivális arisztokrata család, rokon kívánta meg Báthory Erzsébet birtokait.Szóval nem mondanám hogy én hiszek a Báthory legendában, és a történelemtudomány ma már úgy Báthory Erzsébetre tekint, mint aki semmivel nem volt kegyetlenebb, mint korának egyéb arisztokrata özvegyei, és mai rossz hírét leginkább Rexa Dezső történésznek köszönheti.
2 felhasználónak tetszik: dave095, Dancsy
2011. február 15. 17:34 #54
goldman
goldman
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.26.
Hozzászólás: 2469
Csatolások: 6673
Azonosító: 67315
Offline offline
Idézet (DaveChris @ 2011.02.15. 00:54)
Hűha érdekes egy topik, de tetszik.Én személy szerint nem hiszek természet fölötti dolgokban de szerintem mindenkinek szíve joga abban hinni amiben akar. Nem megkérdőjelezni akarom hiteket, csak pár logikus, földhözragadt magyarázatot fűznék a legendákhoz, mítoszokhoz.
Lássuk csak Bloody Mary legjobb tudomásom szerint valós személy volt, ezt a megtisztelő címet I. (véres) Mária angol királynő érdemelte ki (1553-1558 között) uralkodott és aki igen erőszakosan kívánta Angliában a római katolikus vallást visszaállítani.Öt éves uralkodása rengeteg embert végeztek ki innen is a ragadványnév, és mint tudjuk halála után Erzsébet került a trónra aki protestáns volt és Anglia is az maradt. Szóval nem lehetséges hogy Bloody Mary legenda valahonnan innen ered, angol anyák azzal ijesztgették rosszcsont gyermekeiket, hogy nem leszel jó Véres Mária királynő eljön érted és elvisz, és ahogy lenni szokott az ilyen rémtörténetek önnádló életre kelnek és fennmaradnak átalakulnak és már senki sem tudja honnan ered a mítosz.
Vlad Dracul: (1431. november 8. – 1476. december 14.) havasalföldi fejedelem 1448-ban, 1456 és 1462 között, valamint 1476-ban. Erdélytől délre lévő Havasalföld (mai Román-alföld) fejedelme volt ami 15. században félig magyar félig török hűbéres volt fiatal korában túsz volt a
Török birodalomban és ott találkozott a karóba húzással mint kivégzési módszerrel, illetve a segítségükkel került trónra, azonban ellenük fordult és inkább Mátyás királlyal szövetkezet a törökök ellen. Igen sikeresen harcolt törökök ellen (és kegyetlenül) illetve vasszigorral  uralkodott a fejedelemségében is ( karóba húzatta a török hadifoglyokat, karóba húzatta az elégedetlen alattvalókat stb..) , a saját alattvalói keverték gyanúba Mátyásnál ( hogy Vlad megint a törökkel szövetkezik)  aki se szó se beszéd lecsukatta Vladot és a testvérét Radut ültette a trónra. Vlad körülbelül 15 évet ült (1462-1476) majd szabadulása után visszatért Havasalföldre és egy a törökök elleni csatában esett el. A történelmi források egyetértenek abban, hogy a feje a törökökhöz került (az első verzióban Mátyás küldi el a holttestet) és azok karóba húzva állították ki, így bizonyítván hatalmukat az Ördög felett.Vlad Dracul  ma is népszerű történelmi és pop-cult figura Romániában; a török elleni harcai miatt nemzeti hős, illetve szadista tettei miatt kiváló nyugtatószer hiperaktív gyerekeknek  pl: Ha nem leszel  jó, elvisz a Drakula!

Vlad Tepes teljes mértékben rászolgált "hirnevére", és kegyetlenül leszámolt mindenkivel, aki az útjában állt.
Az is igaz, hogy manapság igen jól megélne a hirnevéből, mivel egész kis üzletág épült a neve köré. Elég, ha csak a Drakula kastélynak is nevezett törcsvári kastélyt emlitjük. Szerintem a rengeteg látogatója közül, csak nagyon kevesen tudják, hogy a várnak semmi köze nincs Tepeshez, talán csak annyi, hogy állitólag egyszer megszállt a várban.
A vár egyébként csodálatos, érdemes meglátogatni, de nem Drakula miatt.
Törcsvár ( Bran )
1 felhasználónak tetszik: DaveChris
2011. február 15. 21:11 #55
- törölt felhasználó -    
Apropó. biggrin.gif
Én már jártam Drakula kastélyában wub.gif Mármint Branban. biggrin.gif
Eszméletlen jó hely, és vissza szeretnék menni :]
2 felhasználónak tetszik: DaveChris, jbenson
2011. február 15. 21:18 #56
DaveChris
DaveChris
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.11.
Hozzászólás: 246
Csatolások: 202
Azonosító: 136208
Offline offline
Idézet
Apropó. biggrin.gif
Én már jártam Drakula kastélyában wub.gif Mármint Branban. biggrin.gif
Eszméletlen jó hely, és vissza szeretnék menni :]


Szerencsés vagy én képeken láttam a kastélyról, de egyszer megnézném élőben is, egyébként csak annyira Drakula kastélya hogy Bram Stoker erről a kastélyról mintázta a regényében Drakula kastélyát.
2011. február 15. 21:33 #57
goldman
goldman
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.26.
Hozzászólás: 2469
Csatolások: 6673
Azonosító: 67315
Offline offline
Idézet (Courtneyy @ 2011.02.15. 21:11)
Apropó. biggrin.gif 
Én már jártam Drakula kastélyában  wub.gif Mármint Branban. biggrin.gif 
Eszméletlen jó hely, és vissza szeretnék menni :]

Egyébként nem csak Branba érdemes ellátogatni, hanem a környékére is. Rengeteg érdekes látnivaló van, pl. a szász erődtemplomok, vagy a barcarozsnyói vár is nagyon látványos.
Barcarozsnyó ( Rasnov )
1 felhasználónak tetszik: DaveChris
2011. február 16. 17:08 #58
- törölt felhasználó -    
Nem akartam ezért külön topikot nyitni, de van valami, amire kíváncsi vagyok. Kinek mi a kedvenc természetfeletti lénye, és miért?

Nálam az első helyen az angyalok állnak, de nem tudom megmagyarázni, hogy miért. Ha csak az őket körülvevő fehér fényességre gondolok, elfog egy kellemes érzés...
Csak én nem ilyen szárnyas, emberalakú teremtményeknek képzelem el őket, glóriával a fejük felett... Inkább valamilyen hatalmas, vakító fényfoltokként, amik kellemes, halk, suttogó szavakkal beszélnek.
2011. február 16. 18:55 #59
- törölt felhasználó -    
Idézet (goldman @ 2011.02.15. 21:33)
Egyébként nem csak Branba érdemes ellátogatni, hanem a környékére is. Rengeteg érdekes látnivaló van, pl. a szász erődtemplomok, vagy a barcarozsnyói vár is nagyon látványos.
Barcarozsnyó ( Rasnov )


Igen-igen, bejártam Erdély azt a részét, és mesés biggrin.gif
A Szent-Anna tó káprázatos volt. Leginkább azért szeretnék kimenni, plusz semmi jót nem vettem a kastélynál.. pedig százszor jobb dolgok vannak, mint pl. egy Eclipse-s tolltartó biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: goldman, DaveChris
2011. február 16. 18:57 #60
- törölt felhasználó -    
Idézet (Dancsy @ 2011.02.16. 17:08)
Nem akartam ezért külön topikot nyitni, de van valami, amire kíváncsi vagyok. Kinek mi a kedvenc természetfeletti lénye, és miért?


Nekeem a vámpírok és a boszorkák az abszolút befutók. De nem a mai Alkonyat-Vámpírnaplók szemmel nézve.
Egy vámpír számomra ködös, goth, sötét és félelmetes. Nem szájfénnyel kikent csinibaba.
A boszorka pedig tiszteletet és félelmet kifejező (női) egyéniség. Régebben foglalkoztam mágiával és nagyon megmaradtak ezek a kedvenc alakok. biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Dancsy, DaveChris
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!