Starity

London: akik szeretik

48 oldal 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. június 01. 08:54 #221
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Akkor most gyorsan pár vegyes kép, amit sikerült a héten megszereznem, és amit már annyit emlegettem. rohog.gif
6 felhasználónak tetszik: funny18, DisneyFan, Mary Westmacott, cukorbogyo, thunderbird, DiscoDiva
2011. június 01. 08:58 #222
vargazsuzsi79
vargazsuzsi79
új tag
 
StátuszVégre kezdem magam otthon érezni :-)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.01.
Hozzászólás: 53
Csatolások: 0
Azonosító: 152069
Offline offline
Azt hallottam, hogy az olimpia kezdetéig sokszor le le van zárva a metró egy-egy része
2011. június 01. 09:24 #223
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
És itt a folytatás. smileeee.gif
6 felhasználónak tetszik: funny18, DisneyFan, Mary Westmacott, Adri98, DiscoDiva, Nita09
2011. június 01. 09:27 #224
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (vargazsuzsi79 @ 2011.06.01. 08:58)
Azt hallottam, hogy az olimpia kezdetéig sokszor le le van zárva a metró egy-egy része


Ez így van. De csak részben. A metróvonalak egy-egy részét le szokták zárni bizonyos időre, de ez a honlapjukon általában 1-2 hónappal előre mindig fent van.

Ami az olimpiát illeti... Akármennyire is igyekeznek az angolok, teljesen simán úgysem fog menni minden... Ami ugyanis működik, az el tud és el is fog romlani. biggrin.gif Persze gondoskodnak mindig a pótlásról, de a londoni közlekedés sokszor egy horror... reklamalo.gif
2011. június 01. 09:38 #225
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mary Westmacott @ 2011.05.31. 20:38)
Hát, az én kis tervem a következő lenne: jövő nyáron megyek Párizsba a családommal, és az ott eltöltött pár nap után, ha minden a terv szerint halad, átmegyünk Londonba. Egészen pontosan a City-be, ugyanis ott lakik anyukám barátnője, és hát nála fogunk lakni. Így-természetesen-a városnézést a London Bridge és a Blackfriars Bridge környékén kezdeném. smileeee.gif Itt még a 42-es torony és a The Gherkin az, ami érdekel.
Ezután következne a West End, remélhetőleg sikeresen beszabadulok majd egy színházba is(extra tervként szerepel itt az Egérfogó, illetve a Macskák című előadás... blush.gif )és a Westminster. Minderre sajnos csak 4-5 napunk lesz. mellow.gif 
A vonatok, metrók és buszok menetrendjének még nem néztem utána, de bőven van rá időm. biggrin.gif 
Nagyon remélem, hogy én sem fogok csalódni ebben a fantasztikus városban, hiszen rengetegszer elképzeltem már, és mindig valami varázslatos érzéssel társítottam az ottlétet. wub.gif 
Örömmel veszek bármilyen tanácsot, bármivel kapcsolatban. biggrin.gif


Akkor elég sok mindent terveztél. smileeee.gif Tény, hogy 4-5 nap iszonyú kevés. Én eddig egy hónapot voltam kint, de az is kevés dologra volt elég. sad.gif A színházhoz drukkolok. Melyikekben játsszák ezt a két darabot? Sajnos drága dolog a színház, bár ha az embernek szerencséje van, tud viszonylag elfogadható áron is jegyekhez jutni. (ezek fellelhetősége általában a Leicester Square) Én is akartam menni most legutóbb, de az orrom előtt kapkodták el a jegyeket. sad.gif Pedig én nem is mjuzikelre akartam beülni, hanem egy "szimpla" komédiára (with Catherine Tate rohog.gif ). Egyszer talán összejön. Valahogy sosem akkor sikerül arra járnom, amikor olyanok játszanak 1-1 előadásban, akikre kíváncsi lennék. Musicalek annyira nem érdekelnek. Bár 2 éve (?) majdnem beültem egy Oliver! musicalre. De csak a Fagint alakító színész miatt, aki nem volt más, mint Rowan Atkinson... rolleyes.gif De persze ez se jött össze. sad.gif

Menetrendek. Hát, annyira nem érdemes előre megnézni, ezt ráérsz ott, akkor is. (maximum azt érdemes meglesni, hogy amikor mész, mely vonalakat tervezik bezárni teljesen vagy részlegesen egy időre) A londoni közlekedés, annak ellenére, hogy sokszor horrorisztikus, remekül szervezett és ami igazán fontos, hajszálpontos! Legalábbis a vonat és a metró. Másodpercre pontosan akkor gurul be, ami a kijelzőn van. (mindig vannak kijelzők az állomásokon, hogy mikor jönnek a következő szerelvények - sőt, már elég sok buszmegállóban is van ilyen elektronikus kijelző) És viszonylag sűrűn, 2-5-10-15 percenként járnak. A legkényesebb a busz, mert ő ugye a felszínen közlekedik, ahol rengeteg autó és egyéb busz gurul, plusz a sok gyalogos... Gyakran van dugó, de ha az ember ráérős és várost akar nézni, akkor érdemes felpattannia egy piros buszra. Ha szerencséje van az illetőnek, elcsíphet egy igazi régi routmastert is. (nekem már összejött thumbsup.gif ) Én szeretek az emeleten utazni, elsősorban legeslegelöl... rohog.gif A buszokban mindig bemondják, hogy hányas járat, mi a végállomása, és melyik megálló következik. Érdemes időben jelezni, főleg, ha az ember felmászik, mert akkor igyekezni kell lefelé. smileeee.gif Nem vészes, csak amikor megy a busz és "dülöngél", akkor nehéz azon a szűk lépcsőn fel-le mászni. smileeee.gif De megéri! thumbsup.gif
3 felhasználónak tetszik: DisneyFan, Barbii, Nita09
2011. június 01. 09:52 #226
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
A metróról még egy fontos infót elmondanék. Minden metróállomáson találkozni fogunk értelemszerűen a kártyaolvasó kapuval (erről már tettem említést pár hozzászólással korábban), és néhány mozgólépcsővel. Utóbbival kapcsolatban érdemes tudni, hogy MINDIG, MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT a lépcső jobb oldalára kell állni. 2 ember, ha együtt van sem illik egymás mellé állniuk. Ennek az az egyszerű oka, hogy Londonban sokszor és sokan vannak, akik kicsit jobban sietnek, mint a többiek. A lépcső bal fele számukra van "fenntartva", hogy kényelmesen tudjanak fel le szaladgálni a mozgó mozgólépcsőn is. Elég kellemetlen, ha az emberre emiatt rá kell szólni!

A metróban mindig kint a térkép és az útvonal. Érdemes előtte áttanulmányoznunk, hogy tényleg a jó oldalra megyünk-e. Kínos, ha elindulunk az ellenkező irányba. smileeee.gif

A metróból ha ki akarunk jutni, először mindig keressük meg a "Way out" feliratot és azt kövessük. Sok folyosó van a metróban, mindig figyeljük a nyilakat és a feliratokat. No és persze a vonalak színeit.

- Bakerloo (barna)
- Central (piros)
- Circle (citromsárga)
- District (sötétzöld)
- Hammersmith & City (rózsaszín)
- Jubilee (szürke)
- Metropolitan (lila)
- Northem (fekete)
- Piccadilly (sötétkék)
- Victoria (világoskék)
- Waterloo & City (cián?zöld)
5 felhasználónak tetszik: DisneyFan, Mary Westmacott, DiscoDiva, Barbii, Nita09
2011. június 01. 11:42 #227
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Továbbra sem jut eszembe, miről akartam írni, de addig is más téma. biggrin.gif Most felsorolok pár ételt/italt, amit szerintem érdemes megkóstolni, ha az ember Londonba megy. Én legalábbis ezeket szoktam fogyasztani. smileeee.gif

Sörök (London Pride, Peroni), ciderek (K, Strongbow, Blackthorn), üdítők (Dr. Pepper, 7UP Cherry, Rubicon Lychee, Irn Bru), ételek (Fish & chips, pizza a Pizza Expressnél, Cornish pasty, TESCO-s szendvics), édességek, nasik (cheesecake, Flapjack, Walkers sweet thai chilli chips)

Némelyik talán magyarázatra szorul... rohog.gif Ott van mindjárt a "Peroni" sör. Ami köztudottan olasz... biggrin.gif De speciel én, ha beülök a Pizza Expresshez, a pizzámhoz mindig egy Peronit szoktam kérni. beer.gif

Irn Bru. Híres ital, már csak ezért is érdemes megkóstolni. Nekem nagyon nem ízlett, de valaki esküszik rá! Egy próbát megér! thumbsup.gif

A TESCO-s szendvicsek közül az én nagy kedvencem a "Just Ham", illetve a "Ham & Cheese". De aki például szereti a majonézt, vagy a rákot, vagy a tonhalat, vagy valami mást, az is megtalálja a szájízének leginkább megfelelő kaját. smileeee.gif

Ha a Tecsóban vásárolunk, sokszor kifoghatunk Meal Deal akciókat, amikor az eredeti ár töredékéért tudunk vásárolni élelmet. smileeee.gif
4 felhasználónak tetszik: DisneyFan, Mary Westmacott, funny18, DiscoDiva
2011. június 01. 12:11 #228
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Egy link a londoni metrómániásoknak. rohog.gif Én 1-2 éve találtam rá és persze a telefonomra is feltettem... rohog.gif Maniac, maniac... rolleyes.gif
5 felhasználónak tetszik: DisneyFan, funny18, Mary Westmacott, DiscoDiva, Nita09
2011. június 01. 13:21 #229
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
És igen. Megvilágosodtam. Már tudom, mit akartam még feltétlenül megemlíteni! laugh.gif

A konnektort. Angliában nem az a szabvány, mint nálunk. Így ha viszünk magunkkal ki bármilyen eszközt, ami áramot igényel, érdemes betenni a csomagunkba egy átalakítót.
Az is tény, hogy a szállodákban általában a fürdőszobában a tükör mellett van "magyar szabványű" konnektor is, de biztos, ami biztos: egy átalakító sosem árt. beer.gif
5 felhasználónak tetszik: DisneyFan, funny18, Mary Westmacott, DiscoDiva, Barbii
2011. június 02. 17:23 #230
- törölt felhasználó -    
Jaj igen, a Nagy Piros Buszok biggrin.gif
Ha jól értesültem, kb. 3 évvel ezelőtt volt hirdetve egy pályázat, ahol egy új stílusú routemaster-t kellett tervezniük a résztvevőknek. A képen a nyertes munka található. És itt a cikk is:
http://m.bdonline.co.uk/news/future-systems-london-routemaster-bus/3130978.article
Mivel a cikk nem a napokban íródott, és egyenlőre, amennyire én tudom, nem túl sok ilyen modern routemaster kanyarog London utcáin, remélem, mindörökre megmaradnak a jól bevált, Nagy Piros változatok. thumbsup.gif A kommentekből is kitűnik egyébként, hogy nem mindenki lelkesedne egy ilyen buszért...
1 felhasználónak tetszik: DisneyFan
2011. június 02. 18:48 #231
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mary Westmacott @ 2011.06.02. 17:23)
Mivel a cikk nem a napokban íródott, és egyenlőre, amennyire én tudom, nem túl sok ilyen modern routemaster kanyarog London utcáin, remélem, mindörökre megmaradnak a jól bevált, Nagy Piros változatok. thumbsup.gif A kommentekből is kitűnik egyébként, hogy nem mindenki lelkesedne egy ilyen buszért...


ohmy.gif Hű. Hát ez nekem új volt. Köszi az infót! thumbsup.gif Egyébként nekem sem tetszik... Szerintem egy ilyenben sokkal kevesebb emberke fér... Arról nem is szólva, hogy az emeleten CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ülni szabad. Ha nincs fent hely, le kell menni a "földszintre". smileeee.gif
2011. június 02. 18:49 #232
- törölt felhasználó -    
Imádom Londont smileeee.gif smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2011. június 02. 19:31 #233
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Liliána1021 @ 2011.06.02. 18:49)
Imádom Londont  smileeee.gif  smileeee.gif


Üdv a klubban. biggrin.gif
2011. június 02. 19:31 #234
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Holnap végre próbálok egy listát írni, hogy holvoltameddigmárLondonban. biggrin.gif
2011. június 02. 20:14 #235
- törölt felhasználó -    
Már megint itt vagyok, egész egyszerűen vonz ez a topic! biggrin.gif wub.gif
A feltöltött képek láttán mégjobban megkívántam elmenni oda. Hihetetlen, mennyire szeretnék már ott lenni! mellow.gif Itthon persze mindenki azzal jön, hogy "ott folyamatosan esik", meg "egy hét alatt eluralkodna rajtad a depresszió" blablabla...Igaz, hogy nálunk itthon sokat süt a nap, és a nyarak már-már elviselhetetlenül forrók, de én biztos vagyok benne, hogy kicsit sem fogja kedvem szegni az ottani időjárás. smileeee.gif Az eső, a szmog és a hűvös levegő nagyban hozzájárulnak-szerintem-a város egyedi hangulatához.
4 felhasználónak tetszik: funny18, DisneyFan, Sally Sparrow, DiscoDiva
2011. június 02. 20:20 #236
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12073
Csatolások: 195782
Azonosító: 107508
Offline offline
Idézet (Mary Westmacott @ 2011.06.02. 20:14)
Már megint itt vagyok, egész egyszerűen vonz ez a topic! biggrin.gif  wub.gif 
A feltöltött képek láttán mégjobban megkívántam elmenni oda. Hihetetlen, mennyire szeretnék már ott lenni! mellow.gif Itthon persze mindenki azzal jön, hogy "ott folyamatosan esik", meg "egy hét alatt eluralkodna rajtad a depresszió" blablabla...Igaz, hogy nálunk itthon sokat süt a nap, és a nyarak már-már elviselhetetlenül forrók, de én biztos vagyok benne, hogy kicsit sem fogja kedvem szegni az ottani időjárás. smileeee.gif Az eső, a szmog és a hűvös levegő nagyban hozzájárulnak-szerintem-a város egyedi hangulatához.

Az én vágyam erősebb mint az eső. Bár én már kezdek hozzászokni az esőhöz mert nálunk mostanában szinte nincs olyan nap, hogy ne dörögne és esne az eső. Simán meg lehet szokni ezután az ottani időjárást. Bárcsak már ott lehetnék, hogy élvezzem a londoni esőt biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Mary Westmacott, Sally Sparrow, DiscoDiva
2011. június 04. 13:08 #237
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Elnézéseteket kérem, hogy eltűntem. Tegnap egész nap nem volt net, így a gépen egy doksiba kezdtem összeírni a listát... Az viszont most a munkahelyi gépen van, így ha nem haragszotok, majd csak hétfőn tudom beszúrni... sad.gif
Ma este, délután viszont jövök és válaszolok. biggrin.gif
Addig is szép napot! smileeee.gif
2011. június 04. 13:10 #238
- törölt felhasználó -    
Imádom Londont,egy gyönyörű város,annyira irigylem osztálytársam,hogy Ő járt ott laugh.gif
1 felhasználónak tetszik: Mary Westmacott
2011. június 04. 18:32 #239
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Mary Westmacott @ 2011.06.02. 20:14)
Már megint itt vagyok, egész egyszerűen vonz ez a topic! biggrin.gif  wub.gif 
A feltöltött képek láttán mégjobban megkívántam elmenni oda. Hihetetlen, mennyire szeretnék már ott lenni! mellow.gif Itthon persze mindenki azzal jön, hogy "ott folyamatosan esik", meg "egy hét alatt eluralkodna rajtad a depresszió" blablabla...Igaz, hogy nálunk itthon sokat süt a nap, és a nyarak már-már elviselhetetlenül forrók, de én biztos vagyok benne, hogy kicsit sem fogja kedvem szegni az ottani időjárás. smileeee.gif Az eső, a szmog és a hűvös levegő nagyban hozzájárulnak-szerintem-a város egyedi hangulatához.


smileeee.gif
Na igen. Az egyik érv, amivel mindenki dobálózik, az az eső. Hát annyira engem sem szokott zavarni, az az igazság. Én amúgy is téli gyerek vagyok, szóval inkább preferálom a normál, valamint a hűvösebb hőmérsékletet, mint a meleget. blink.gif Mindig azt szoktam mondani, hogy a hideg ellen fel lehet öltözni, de a melegben nem tudjuk levenni a bőrünket, hiába is szeretnénk. tongue.gif
Ami a szmogot illeti, biztos van, de nekem nem tűnt fel, az az igazság. unsure.gif Pedig vidéki városban élek, nem is Budapesten, és mégis. pardon.gif
2 felhasználónak tetszik: Mary Westmacott, DiscoDiva
2011. június 09. 15:30 #240
- törölt felhasználó -    
Én még nem jártam Londonban,de nagyon vonz,és ha sikerül kb 2-3 év múlve el is tudok jutni.Előre is megkérdezem:milyen épületek érdemes megnézni?
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
48 oldal 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!