Starity

A Király és a Királynő együtt énekel

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. október 18. 14:49 #1
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Thalía, a szép és tehetséges énekesnő duettet énekelt Elvis Presleyvel, mely produkciót hamarosan meghallgathatjuk a Viva Elvis című zenei albumon.
A teljes cikkhez kattints ide!
2010. október 18. 14:53 #2
- törölt felhasználó -    
Mikre nem képes a techina!!! biggrin.gif
2010. október 18. 14:54 #3
Lady Suzy
Lady Suzy
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.06.11.
Hozzászólás: 8501
Csatolások: 349935
Azonosító: 98426
Offline offline
Marie Mai-val w00t.gif Akkor Sweet Dreams is örülni fog wink.gif
2010. október 18. 15:14 #4
- törölt felhasználó -    
"Spanyolország: Russian Red" – ez tetszik! laugh.gif
2010. október 18. 15:32 #5
- törölt felhasználó -    
Ez érdekes és klasz biggrin.gif
2010. október 18. 15:41 #6
- törölt felhasználó -    
Idézet (LULUPeas @ 2010.10.18. 14:53)
Mikre nem képes a techina!!! biggrin.gif


Nem újdonság ma már ez technika. Ha megvan valahol a dalaihoz külön a felvett éneksáv (a stúdiókban meg szoktak őrizni minden munkaanyagot), semmiből nem áll alátenni egy zenekart, illetve új énekhangot.

José Alfredo Jiménezszel is énekelt már így "duettet" 1997-ben (Corazón, corazón c. szám), egy teljesen hasonló emlékalbumra. Sőt, érdekesség, hogy az album címe Y sigue siendo el Rey ('Továbbra is ő a Király') volt. smileeee.gif
2010. október 18. 16:25 #7
Boroo
Boroo
Falat ™
 
StátuszHoney, this is not a wonderland. you're drunk.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.26.
Hozzászólás: 910
Csatolások: 14
Azonosító: 125871
Offline offline
erről vajon Elvis is tud? rohog.gif
2010. október 18. 16:56 #8
dave095
dave095
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 09.12.15.
Hozzászólás: 7185
Csatolások: 83731
Azonosító: 114760
Offline offline
Idézet (Boroo @ 2010.10.18. 16:25)
erről vajon Elvis is tud? rohog.gif

Hát valószínű, hogy nem. De a családja az biztos. laugh.gif
2010. október 18. 17:19 #9
- törölt felhasználó -    
Kíváncsian várom a végeredményt.
2010. október 18. 17:29 #10
- törölt felhasználó -    
Csoda történt: Nem Mexi írta a cikket tongue.gif
2010. október 18. 17:30 #11
thaly
thaly
visszatérő vendég
 
Státusz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.07.19.
Hozzászólás: 238
Csatolások: 45
Azonosító: 17542
Offline offline
Én is kiváncsi vagyok, főleg, hogy melyik dalokat éneklik, és hogy vajon mindenki angolul, vagy a saját anyanyelvén énekel-e majd! smileeee.gif
2010. október 18. 17:41 #12
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12509
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Sosem csíptem az ilyet. Mindíg elüt a korabeli hangzás az újtól - nincs duett érzése az embernek, csak valami alapzenén felváltva énekelnek ketten. Hiányzik az összhang, az összhatás. Technika ide vagy oda. Praktikusabb egy önálló feldolgozásokat tartalmazó cdt készíteni ilyen alkalomra. Láttam már ilyet koncerten is és hallottam lemezen is - engem nem fogott meg sosem ez a fajta zenei 'élmény'.
2010. október 18. 18:48 #13
- törölt felhasználó -    
Idézet (itsmilan @ 2010.10.18. 17:29)
Csoda történt: Nem Mexi írta a cikket tongue.gif


Nem nagyon voltam képben ezzel, de az ilyesmit nem is nagyon követem, mert nem érdekel. Viszont köszönjük Sallynak a szép cikket. wink.gif

Idézet (_ToTo_ @ 2010.10.18. 17:41)
Sosem csíptem az ilyet. Mindíg elüt a korabeli hangzás az újtól - nincs duett érzése az embernek, csak valami alapzenén felváltva énekelnek ketten. Hiányzik az összhang, az összhatás. Technika ide vagy oda. Praktikusabb egy önálló feldolgozásokat tartalmazó cdt készíteni ilyen alkalomra. Láttam már ilyet koncerten is és hallottam lemezen is - engem nem fogott meg sosem ez a fajta zenei 'élmény'.


Nekem erről pont az ellenkező a tapasztalatom: nem egy esetben a feldolgozás jobb, mint az eredeti. Az 1997-es "duettjének" is olyan feelingje van, mintha tényleg ott állna mellette és vele énekelne az elhunyt énekes...
2010. október 24. 22:50 #14
- törölt felhasználó -    
UPDATE!

A cikk végét kicsit átírtam, ugyanis egy alapos félreértésről van szó – illetve lehet, hogy amikor Sally megírta, még nem volt elegendő infó (én is csak most néztem utána az eredeti forrásban). Itt nem egy duettekből álló emlékalbumról van szó, hanem csupán arról, hogy a válogatásalbum különböző országoknak szánt kiadásain bónusz trackként fog szerepelni egy duett, melyhez az adott ország egy énekese adja a hangját. (Vagyis ez esetben arról szól a dolog, hogy a latin-amerikai kiadáson lesz egy bónuszduett Thalíával.)
2010. október 25. 11:58 #15
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Köszi a módosítást.
2010. november 06. 13:04 #16
- törölt felhasználó -    
Thalía. Nem kedvelem. Nekem ő nem királynő! :S
2010. november 08. 19:43 #17
- törölt felhasználó -    
Innen letölthető a szám, akit érdekel: Elvis Presley feat. Thalía – Love Me Tender

Nem egy nagy durranás, hogy őszinte legyek. Olcsó "utángyártás", az egész alap szintetizátor.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2010. november 09. 08:59 #18
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.11.08. 19:43)
Innen letölthető a szám, akit érdekel: Elvis Presley feat. Thalía – Love Me Tender
Nem egy nagy durranás, hogy őszinte legyek. Olcsó "utángyártás", az egész alap szintetizátor.


Köszi! Nem rossz, de igazad van, nem akkora durranás. Valami gyorsabb számot kellett volna feldolgozniuk, az lehet, hogy jobb lett volna. Például a Hound dogot... biggrin.gif Vagy a Jailhouse rockot... biggrin.gif
2010. november 09. 09:51 #19
- törölt felhasználó -    
Hát általában az ilyen projekteknél, gondolom, direkt nem a legjobb számot teszik rá, nehogy az legyen, hogy egy "hatodrangú énekes" száma túlzottan kiemelkedő legyen. Ebben szinte alig énekel valamit...
2010. november 09. 11:54 #20
- törölt felhasználó -    
Néhány vélemény az albumról az Elvisnews.comról (Thalía and Elvis in exclusive Walmart duet)

"let's hope she can sing as good as she looks!" (Reméljük, hogy ugyanolyan jól énekel, ahogy kinéz)

"Yes the duet is LMT but that was not that hard to figure out; was it ? Thalia is the greatest female singer of latin America (yes, even ahead of Shakira). This version of the VE sold by Walmart is simply the one meant for latin America . Being sold at Walmart, I guess it aims the latinos leaving in the States who could be interested in the Album thanks to Thalia being featured ; now the big "but' is since they won't hear about it : they won't buy it. No single + no promo = flop. Shame on Sony."

(Igen, a duett az a Love Me Tender, de ezt nem volt olyan nehéz kitalálni, ugye? Thalía Latin-Amerika a legnagyszerűbb énekesnője (igen, még Shakirát is megelőzi). Ez a Walmart által eladott változat egyszerűen csak az, amit Latin-Amerikának szántak. Mivel a Walmart árusítja, gondolom ez az USA-ban élő latinoknak kedvez, akiket érdekelne az album, köszönhetően Thalía vendégszereplésének; most a nagy "de" az, hogy mivel nem fognak hallani róla, nem fogják megvenni. Nincs single + nulla promó = koppanás. Szégyelje magát a Sony.)

"Thank God somebody finally put the King of Rock and Roll and the Queen of Soap Operas together on one CD!!! The world has certainly been clamoring for that. OK, easy to make fun of, but she sure is pretty!!! I don't really mind this kinda thing--some exclusive to WalMart duet doesn't bother me too much. But I hope there are no duets on the real album. (Lots of hype in this quote. OK, we get it! Thalia is popular even though some of us have never heard of her! Stop giving me her resume already.)"

(Hála Istennek végre valaki összehozta a rock-and-roll-királyt és a szappanoperák királynőjét egy CD-n!!! A világ valószínűleg ezt szerette volna. OK, könnyű ebből viccet csinálni, de ő tényleg csinos!!! Én egyáltalán nem bánom ezt a dolgot – egy exkluzív Walmart-duett nem zavar. De azért remélem, hogy a valódi albumon nem duettek lesznek. (Nagy felhajtás ebben az idézetben. OK, értjük! Thalía népszerű, annak ellenére, hogy néhányan soha nem hallottunk róla! Elég legyen már a róla szóló összefoglalókból.)
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Thalía Thalía 365.