Starity

Game of Thrones / Trónok harca (2011-2019)

34 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. április 05. 14:05 #161
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2012.04.05. 09:40)

Második epizód is letudva. Most tényleg várnom kell két hétig a kövektezőre?  blink.gif


A türelem hatalmas erény... biggrin.gif tongue.gif
2012. április 05. 14:50 #162
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (joe_r @ 2012.04.05. 14:05)
A türelem hatalmas erény...  biggrin.gif  tongue.gif


Akkor nekem egy cseppnyi erényem sincs... blink.gif _nevet.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. április 10. 19:08 #163
benyaw93
benyaw93
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.08.
Hozzászólás: 3470
Csatolások: 49067
Azonosító: 126652
Offline offline
AZ HBO BERENDELTE A HARMADIK ÉVADOT! w00t.gif
6 felhasználónak tetszik: saii, xxNikixx, Grace Benning, BunnyGirl, Lady Suzy, Bessie
2012. április 16. 22:15 #164
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4471
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (benyaw93 @ 2012.04.10. 19:08)
AZ HBO BERENDELTE A HARMADIK ÉVADOT! w00t.gif

Ami egyelőre csak azért érdekes, mert a tervek szerint a Kardok viharának csak az első felét fogja feldolgozni, így célszerűbb lett volna berendelni rögtön a következő kettőt. (bár attól azért nem kell tartani, hogy kaszát kapna a sorozat, a nézettsége elég jó).
Amúgy így túl a harmadik részen egyre inkább kiviláglik, hogy sokkal jobban elrugaszkodott a könyvtől, mint az első évad (ami részben azért érthető a könyv mérete miatt), ami nem lenne baj, de néha olyan részek is helyt kaptak, amik a könyvben ugyan nem voltak, de az itteni történésekben is irreleváns a jelenlétük (a Renly/Loras kettős jó példa erre). A karakterek többségével nincs egyébként probléma, azok nagyon jól hozzák a könyvet (az újak közül Brienne is elég jól sikerült). Az egyedüli karakter, aki nem igazán tetszik, az Renly. Itt jelentéktelennek tűnik, a háta mögött pletykálnak róla, holott a könyvben a sok jelölt közül őt szerették talán a legjobban az emberei. Ez persze csak kukacoskodás, viszont az eddigi 3 rész közül ez tetszett eddig a leginkább. Kérem a következőt! smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, saii
2012. április 17. 07:30 #165
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (otyg @ 2012.04.16. 22:15)
Ami egyelőre csak azért érdekes, mert a tervek szerint a Kardok viharának csak az első felét fogja feldolgozni, így célszerűbb lett volna berendelni rögtön a következő kettőt. (bár attól azért nem kell tartani, hogy kaszát kapna a sorozat, a nézettsége elég jó).
Amúgy így túl a harmadik részen egyre inkább kiviláglik, hogy sokkal jobban elrugaszkodott a könyvtől, mint az első évad (ami részben azért érthető a könyv mérete miatt), ami nem lenne baj, de néha olyan részek is helyt kaptak, amik a könyvben ugyan nem voltak, de az itteni történésekben is irreleváns a jelenlétük (a Renly/Loras kettős jó példa erre). A karakterek többségével nincs egyébként probléma, azok nagyon jól hozzák a könyvet (az újak közül Brienne is elég jól sikerült). Az egyedüli karakter, aki nem igazán tetszik, az Renly. Itt jelentéktelennek tűnik, a háta mögött pletykálnak róla, holott a könyvben a sok jelölt közül őt szerették talán a legjobban az emberei. Ez persze csak kukacoskodás, viszont az eddigi 3 rész közül ez tetszett eddig a leginkább. Kérem a következőt!  smileeee.gif


Én is elég sok pletykát hallottam arról, hogy miként fogják megoldani a második és harmadik évadot. Olyat is hallottam már, hogy jó rendesen eltérnek a könyvektől és igazából a második évad a harmadik könyvben történő nagyon fontos eseményig nyúlik be. Én már nem tudom mi lesz. Nagy léptekben haladnak, az biztos.
Loras és Renly.. hmmm... nem tudom, igazad lehet. A Viráglovag jelentősebb jelenség, mint maga Renly. mellow.gif Nekem azért szimpatikus, bár a könyvben valóban ő volt az, akit a legjobban szerettek és akit a legtöbben támogattak, nekem tulajdonképpen ott is egészen közömbös volt. Akiket nagyon szerettem a könyvekben az maga Brienne és Melisandre. Ők szerintem remekek, noha azt kell mondjam a sorozatban Brienne korántsem olyan csúnya, mint az eredeti történetben. No de sebaj. Jól játszik a színésznő, és ez a lényeg. smileeee.gif
Egyetértünk, várom a következő részt!
2 felhasználónak tetszik: saii, otyg
2012. április 30. 16:42 #166
VampireBella
VampireBella
Világegyetemista
 
StátuszWords are very unnecessary
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.24.
Hozzászólás: 1918
Csatolások: 364
Azonosító: 162606
Offline offline
Nekem az egyik kedvenc sorozatom bár eleinte amikor a tesóm elkezdte nézni akkor még nagy h'lyeségnek tartottam de amikor rávettem magam hogy megnézzek vele egy részt nagyon megtetszett és azóta az egyik kedvenc sorozatom viszont egy dolgot nagyon utálok hogy az író mindig a kedvenc szereplőimet öli meg először Viseryst most meg szegény Renlyt blush.gif
2012. április 30. 21:04 #167
- törölt felhasználó -    
Viseryst szerette valaki? Hannibal Lecter, vagy netán Darth Vader maga?

Miket meg nem tudok:)
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. április 30. 23:00 #168
VampireBella
VampireBella
Világegyetemista
 
StátuszWords are very unnecessary
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.24.
Hozzászólás: 1918
Csatolások: 364
Azonosító: 162606
Offline offline
Idézet (Solarian @ 2012.04.30. 21:04)
Viseryst szerette valaki? Hannibal Lecter, vagy netán Darth Vader maga?
Miket meg nem tudok:)

Igen képzeld, én bírtam benne hogy ilyen szerencsétlen őrült volt rolleyes.gif és amúgy nem vagyok se Darth Vader se Hannibal rolleyes.gif
2012. május 01. 08:57 #169
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Tegnap éjjel megnéztem az ötödik epizódot is és egyszerűen nem tudom elhinni, hogy már a felén ismét túl vagyunk. A második évad mellett az első csupán bevezetőnek tűnik a számomra, pedig az sem volt éppen rossz. Olvasva a második könyvtől szerettem igazán a sztorit, mert a szereplők ekkor kezdenek kibontakozni és az új szereplők is izgalmasak. Melisandre és Brienne a két kedvencem voltak a könyvekben, most is azok. Jaime Lannistert hiányolom, ő zseniális lesz és az ő kibontakozását hihetetlen módon várom! thumbsup.gif A kis Harrenhall szelleme rádöbben az erejére és ez hatalmas pillanat. Kicsi lány létére ő az egyik legszilárdabb szereplő, aki mindig is mindenhol feltalálja magát és mindenáron túlél. thumbsup.gif Népszerűtlen leszek, de a sorozatban Daenerys immár korántsem a szívem csücske, míg a könyvekben az volt. Jó, mondjuk az ő sztorija egy picikét megül a második könyvben és uncsi is volt néha, de valahogy úgy érzem, hogy a sorozatban ez rosszabbul van megoldva. Davos, a Hagymalovag nagyon tetszik nekem, valamiért a sorozatban sokkal szimpatikusabb és érdekesebb a számomra, ki tudja miért? Talán ez a becsületes arcú, remek színész teszi. pardon.gif Baha, Bánatos Edd! rohog.gif Samwell Tarly sokkal ügyefogyottabb, mint a könyvekben, de kell ez a kis vidámság, könnyedség. Édes egy pofa a srác, örülök, hogy van. Szívem szerelme, Jon Snow meg lassan férfiasodik, ahogy nézem, bár egyelőre még mindig úgy néz ki néha, mint egy duzzogós kamasz, de fenékbe is billenteném Kit Haringtont, ha csettintésre oldaná meg a jellemfejlődést. (Hozzá kell tennem, Kit maga is sokat fejlődött. Jon Snowként és színészként is érettebb lett. wub.gif )
Azért ennél az epizódnál egy kicsit megint megmoccant a szívem. Egy olyan szereplőt veszítettünk el ismét, aki nagy dolgokra lehetett volna képes, aki jó volt és becsületes, akiből lehetett volna az, aki akart lenni. Az ő halálával sok minden megváltozik és sajnos sok minden úgy fog történni, ahogy nem kellene. Keserű sorsa kihat a többiekre is. sad.gif Ja, hogy Margery Tyrell milyen ellenszenves, szenvtelen egy bige a sorozatban! omg.gif A könyvek alapján sokkal kedvesebb, pajkosabb teremtésnek képzeltem el, jobb manipulátornak, nem ilyen rideg, tárgyilagos nőszemélynek.
4 felhasználónak tetszik: otyg, saii, joe_r, Nina 10
2012. május 01. 11:03 #170
- törölt felhasználó -    
Áá, Margaery számomra is csalódás sad.gif Bírom Natalie-t, mert szerintem jó színésznő, de most valahogy nem is tudom...
Mondjuk ha a forgatókönyvben így írták meg a karaktert, az nem Natalie hibája.

Ygritte!
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2012. május 01. 11:08 #171
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (***aiden*** @ 2012.05.01. 11:03)


Ygritte!



Ó, na végre! Ygritte! thumbsup.gif beer.gif Nincs is olyan gif, amivel ki tudnám fejezni, mennyire örülök, hogy végre megjelenik! w00t.gif Remélem az ő karakterét nem szúrják el, hatalmas csalódás volna. A könyvekben nagyon szerettem és bár nem volt POV szereplő, tudtam vele azonosulni is. Ygritte-nek jónak kell lennie. thumbsup.gif
2012. május 01. 11:15 #172
- törölt felhasználó -    
Idézet (Grace Benning @ 2012.05.01. 11:08)
Ó, na végre! Ygritte!  thumbsup.gif  beer.gif Nincs is olyan gif, amivel ki tudnám fejezni, mennyire örülök, hogy végre megjelenik!  w00t.gif Remélem az ő karakterét nem szúrják el, hatalmas csalódás volna. A könyvekben nagyon szerettem és bár nem volt POV szereplő, tudtam vele azonosulni is. Ygritte-nek jónak kell lennie.  thumbsup.gif


Hmm, Kit csak elismerőeket nyilatkozott róla (mármint a színésznőről) smileeee.gif Szóval ez bizakodásra ad okot. Egyetlen problémám vele, hogy (a promoképek alapján legalábbis) túl szépnek látszik. De ezt majd úgyis meglátjuk a következő részben.
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Bessie
2012. május 01. 11:20 #173
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (***aiden*** @ 2012.05.01. 11:15)
Hmm, Kit csak elismerőeket nyilatkozott róla (mármint a színésznőről) smileeee.gif Szóval ez bizakodásra ad okot. Egyetlen problémám vele, hogy (a promoképek alapján legalábbis) túl szépnek látszik. De ezt majd úgyis meglátjuk a következő részben.


Igen, Kit azt mondta, hogy remek színésznő és nagyon jó volt vele együtt dolgozni, és láttam a lelkesedést a szemében, úgyhogy biztos nem csak úgy mondta. rolleyes.gif Egyébként én nem találom Rose Leslie-t túl szépnek. Illetve vannak képek, amiken valóban gyönyörű, de egyes képeken meg majdnem csúnyácskának tűnik nekem. Néztem vele interút is, szerintem közelebb van az átlagoshoz, mint a nagyon széphez. De hát persze ez is ízlés, nézőpont kérdése. pardon.gif Én egyelőre ezek alapján elégedett vagyok a választással, de minden majd akkor dől el véglegesen, ha látom játszani.
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2012. május 03. 18:08 #174
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12091
Csatolások: 196282
Azonosító: 107508
Offline offline
Az előző stillképek nagyobb méretben (már akit érdekelnek smileeee.gif ) és pár új, kisebb HQ méretben. Remélem nem bánjátok. biggrin.gif
13 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Domcicc, joe_r, saii, otyg, xxNikixx, BunnyGirl, Lady Suzy, Coco Selly, gonzales7, brylyn1979, Bessie, jasztelek
2012. május 03. 18:14 #175
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (funny18 @ 2012.05.03. 18:08)
Az előző stillképek nagyobb méretben (már akit érdekelnek smileeee.gif ) és pár új, kisebb HQ méretben. Remélem nem bánjátok. biggrin.gif


Nem bánjuk, mi több, köszönjük szépen. smileeee.gif meghajolo.gif
2012. május 07. 09:17 #176
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Basszus! tease.gif Az évad eddigi legjobb epizódjához volt szerencsém épp csak az imént! Én olvastam a könyveket, tehát elvileg nem kellene, hogy így megérintsen, ami történik, de olyan pokoli jól megcsinálták! Theon Greyjoy! grrr.gif furesz.gif box2.gif Istenem, Isaac Hampstead-Wright csodálatos kis gyerekszínész! Kibőgtem mind a két szemem azon, ahogy játszott. És Sansa, na, érte is sikerült eléggé izgulnom. Az a jelenet! Nem semmi... scare.gif És persze a várva várt kedvenc: Ygritte! yahoo.gif tease.gif Szegény kicsi Jon Snow... spiteful.gif Kit Haringtonról nem akarok dícsérő üdvözlégyet firkálni, de aki nem látja benne és a karakterében a folyamatos fejlődést, az nem lát, szerintem. wub3.gif thumbup2.gif
4 felhasználónak tetszik: otyg, saii, Bessie, Nina 10
2012. május 07. 17:05 #177
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4471
Azonosító: 4076
Offline offline
Valóban jó rész volt, viszont ez volt az a rész, ahol egyre jobban kiviláglik, hogy más úton halad a történet, mint a könyvben. Theont valóban azzal a néhány szóval lehet jellemezni, amit Farlen mondott neki, vagy éppen azzal, amit Joffrey arcába vágtak biggrin.gif A casting nagyon ügyes volt amúgy, mert ezt a két véglényt nagyon jól lehet utálni biggrin.gif
Azért az feltünt, már nem egyszer, de ebben a részben talán leginkább, hogy a kutyát itt egy picit finomabbra vették, a könyvben a viselkedése egy picit durvábbnak tűnt, főleg Sansával szemben. A Tyrion vs Joffrey közjáték viszont nagyon jól esett, az ilyenekből lehetne több is biggrin.gif
Ygritte pedig tetszett, bár nekem azzal se lett volna bajom, ha úgy történik meg, ahogy a könyvben, mert ott Jonról jobban kiderült volna, hogy olyan, mint az apja.
Most csak az a kérdés, hogy mikor lesz már következő rész? biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: saii, Grace Benning, Nina 10
2012. május 07. 17:32 #178
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (otyg @ 2012.05.07. 17:05)
Valóban jó rész volt, viszont ez volt az a rész, ahol egyre jobban kiviláglik, hogy más úton halad a történet, mint a könyvben. Theont valóban azzal a néhány szóval lehet jellemezni, amit Farlen mondott neki, vagy éppen azzal, amit Joffrey arcába vágtak biggrin.gif A casting nagyon ügyes volt amúgy, mert ezt a két véglényt nagyon jól lehet utálni biggrin.gif 
Azért az feltünt, már nem egyszer, de ebben a részben talán leginkább, hogy a kutyát itt egy picit finomabbra vették, a könyvben a viselkedése egy picit durvábbnak tűnt, főleg Sansával szemben. A Tyrion vs Joffrey közjáték viszont nagyon jól esett, az ilyenekből lehetne több is  biggrin.gif 
Ygritte pedig tetszett, bár nekem azzal se lett volna bajom, ha úgy történik meg, ahogy a könyvben, mert ott Jonról jobban kiderült volna, hogy olyan, mint az apja.
Most csak az a kérdés, hogy mikor lesz már következő rész?  biggrin.gif


Valóban néhol máshogy közelítik meg a végeredményt, mint a könyvben, de a végeredmény azért csak ugyanaz. Legalábbis én eddig erre következtetek. Megmondták, hogy lesznek változtatások, és nem is lehet mindent úgy csinálni egy az egyben, mint a könyvekben, úgyhogy én egyelőre nem bánom.
Tyrion most nagyon tetszett nekem is. Úgy bánt Joffrey-val, ahogy kell. Pokoli erős volt az a jelenet. De a legeleje az epizódnak, az is baromi ütős volt. És persze Sansa megmentése is. Bár abban igazad van, hogy Sandor annyira nem ijesztő, mint az eredeti történetben.
Nekem Ygritte-tel kapcsolatban egy dolog nem tetszett, most így visszagondolva. Az utolsó jelenet közte és Jon között. Persze aranyos volt és megmosolyogtatott és valahol tetszett is, de nem volt még szükséges. Persze Ygritte a könyvben is azonnal vágta, hogy Jon azért mégsem ugyanolyan 'varjú', mint a többi, de ennyire az elején még nem kezd ki vele ennyire egyértelműen. De végül is jó volt ez így, kellett egy kis humor ebbe az epizódba is, másként csak a depresszív, erősen negatív hangulat maradt volna meg az emberben.
1 felhasználónak tetszik: Nina 10
2012. május 07. 18:31 #179
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4471
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2012.05.07. 17:32)
Valóban néhol máshogy közelítik meg a végeredményt, mint a könyvben, de a végeredmény azért csak ugyanaz. 


Ezzel most nincs is bajom, próbálom a kettőt külön kezelni, hiszen a sorozat másképp szórakoztató, mint a könyvek. smileeee.gif Azért becsülendő dolog, hogy a karakterekre ennyire odafigyeltek, mert azokat (többségében) nagyon jól eltalálták, a történetet pedig leginkább ők viszik a hátukon. Hopp azt meg majd elfelejtettem, hogy Emilia Clarke karakterileg most érte utol szerintem magát, mert Dany most volt igazából olyan, mint a könyvben. Persze ez abból is adódik, hogy itt az idő múlása kevésbé feltűnő, mint a könyvben, valójában már sokkal több eltelt, mint amennyit a sorozatból az ember gondolna. smileeee.gif
2012. május 07. 20:41 #180
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Olyan 20 perc múlva kezdődik a video chat Kit Haringtonnal. Én ugyan nem leszek ott, de infókat biztosan fogok kapni. Ha valakit érdekel a dolog és Kit is mond érdemlegeset, esetleg tájékoztatlak benneteket. Mármint azokat, akiket érdekel. Ha nem, akkor nem. pardon.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Nina 10
34 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!