Starity

Miral (2010)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. augusztus 04. 16:52 #1
szavy
szavy
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.05.09.
Hozzászólás: 36078
Csatolások: 1849867
Azonosító: 6038
Offline offline
Szereplők:
Freida Pinto (Miral)
Hiam Abbass (Hind Husseini)
Willem Dafoe (Eddie)
Alexander Siddig (Jamal)
Omar Metwally (Hani)
Vanessa Redgrave (Bertha Spafford)

1978-ban járunk, Jeruzsálemben, amikor az emberek még mindig nem heverték ki az arab-izraeli háborúk szörnyűségeit. Miral (Freida Pinto), a palesztin kislány ekkor kerül Hind Husseini (Hiam Abbass) árvaházába, ahol végül teljes gyermekkorát tölti. A lány jó nevelést kap az új otthonában, így később, már felnőttként ő próbál meg másokon segíteni. Egy menekülttáborban kezd el tanítani, ahol beleszeret egy aktivistába. Innentől kezdve pedig a jövő két lehetséges útja közt őrlődik csatlakozzon az ellenálláshoz, mely gyors, ugyanakkor erőszakos megoldás, vagy inkább koncentráljon a tanításra, mely a társadalmi változtatás lassú, békés eszköze?
3 felhasználónak tetszik: BarcaFan, tya04, saii
2011. augusztus 04. 18:00 #2
tya04
tya04
Schrödinger macskája
 
Státuszzöldfülűspagettiszörny
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.05.
Hozzászólás: 6658
Csatolások: 1286
Azonosító: 68245
Offline offline
Nagyon várom ezt a filmet, mivel eleve érdekes témával foglalkozik, és ehhez társulnak a jó színészek is. Kár, hogy Magyarországon nem képesek leadni a moziban kisebb költégvetésű, nem-seggmutogató akciófilmeket( Beaver, Fountain, Tree Of Life, Fair Game mad.gif ). Köszönet a képekért és az infóért meghajolo.gif
2011. augusztus 04. 18:15 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (tya04 @ 2011.08.04. 18:00)
Nagyon várom ezt a filmet, mivel eleve érdekes témával foglalkozik, és ehhez társulnak a jó színészek is. Kár, hogy Magyarországon nem képesek leadni a moziban kisebb költégvetésű, nem-seggmutogató akciófilmeket( Beaver, Fountain, Tree Of Life, Fair Game mad.gif ). Köszönet a képekért és az infóért meghajolo.gif


Nézegettem az IMDb lapját a filmnek, és úgy tűnik, hogy az volt a készítők célja, hogy rommá nyerjék magukat díjakkal, végig házalták az összes fesztivált. Ha hinni lehet a kritikáknak, akkor ennek köszönhetően giccsparádé lett a film. Amerikában már bemutatták, és nem termelt valami nagy lovét, aztán közbe már ki is jött dvd-n. Mindezek fényében ha mozim lenne, én se biztos hogy vennék egy kópiát. Félre ne érts amúgy, nem kötekedni akartam. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: tya04
2011. augusztus 04. 19:39 #4
tya04
tya04
Schrödinger macskája
 
Státuszzöldfülűspagettiszörny
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.05.
Hozzászólás: 6658
Csatolások: 1286
Azonosító: 68245
Offline offline
Idézet (BarcaFan @ 2011.08.04. 18:15)
Nézegettem az IMDb lapját a filmnek, és úgy tűnik, hogy az volt a készítők célja, hogy rommá nyerjék magukat díjakkal, végig házalták az összes fesztivált. Ha hinni lehet a kritikáknak, akkor ennek köszönhetően giccsparádé lett a film. Amerikában már bemutatták, és nem termelt valami nagy lovét, aztán közbe már ki is jött dvd-n. Mindezek fényében ha mozim lenne, én se biztos hogy vennék egy kópiát. Félre ne érts amúgy, nem kötekedni akartam. smileeee.gif

Értem én és köszi az infót, háát ha súrolja a giccshatárt akkor talán mégsem olyan nézős a dolog. smileeee.gif Csak tudod eleve A forrásból indulok ki, ami nagyon csúfosan megbukott a jenkiknél, semmiféle díjat nem kapott, a kritikusok lehúzták, ám az én ízlésemnek tökéletesen megfelelő lírai műremek, amit Magyarországon nem bírt vagy mert forgalmazni senki, csak DVD-n jött ki a kinti bemutatóra rá két évre. Így ezeknek mindig adok egy reményt, de volt már rá alkalom, hogy csalódnom kellett pardon.gif
1 felhasználónak tetszik: BarcaFan
2011. augusztus 04. 21:59 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (tya04 @ 2011.08.04. 19:39)
Értem én és köszi az infót, háát ha súrolja a giccshatárt akkor talán mégsem olyan nézős a dolog. smileeee.gif Csak tudod eleve A forrásból indulok ki, ami nagyon csúfosan megbukott a jenkiknél, semmiféle díjat nem kapott, a kritikusok lehúzták, ám az én ízlésemnek tökéletesen megfelelő lírai műremek, amit Magyarországon nem bírt vagy mert forgalmazni senki, csak DVD-n jött ki a kinti bemutatóra rá két évre. Így ezeknek mindig adok egy reményt, de volt már rá alkalom, hogy csalódnom kellett pardon.gif


Amúgy igazad van, sajnos az ilyen anyagilag kétesélyes kevésbé populáris moziknak ez a sorsuk nálunk. A forrás nekem is tetszett, bár megértem, hogy miért húzták le például. Egyébként így belegondolva, azt a látványvilágot nagyvásznon kellett volna látni...na de nem offolom tovább a témát. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: tya04
2015. július 05. 21:08 #6
=IRISHKA=
=IRISHKA=
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.02.21.
Hozzászólás: 114
Csatolások: 2840
Azonosító: 52928
Offline offline
Miral - Willem Dafoe, Hiam Abbass, Freida Pinto
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok