Starity

A Facebook kémkedik a felhasználók után

11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2011. szeptember 27. 14:07 #61
- törölt felhasználó -    
jesszus.... remélem azért ezzel csinálnak valamit. :/
2011. szeptember 27. 14:07 #62
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2011.09.27. 14:03)
Mindenhol megígérik, hogy nem élnek vele vissza, de ők ezt annyira veszik komolyan, mint amennyire te elolvasod a regisztrációkor feldobott 234 oldalnyi felhasználási feltételek menüpontot.  biggrin.gif


Erről van szó...
2 felhasználónak tetszik: ophely88, rolllllleee
2011. szeptember 27. 14:09 #63
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Kata159 @ 2011.09.27. 14:07)
Erről van szó...


Vagyis igen, ahogy mondtad, bárhol visszaélhetnek vele, viszont a Facebookra nagyon haragszanak. Sokan hisznek és bíznak abban a közösségi portálban.
2 felhasználónak tetszik: num1Kolosszus, Rekahhh
2011. szeptember 27. 14:24 #64
Szamóca-8
Szamóca-8
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.17.
Hozzászólás: 768
Csatolások: 0
Azonosító: 160748
Offline offline
hát igen, vannak veszélyei a facebook-nak (pedig ma már minden második embernek van facebook-ja)
2011. szeptember 27. 15:26 #65
Cannibal3
Cannibal3
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.20.
Hozzászólás: 974
Csatolások: 0
Azonosító: 141234
Offline offline
Ez azért elég durva, de nem olyan meglepő és attól, hogy most a Facebook-ról derült ki, még bármelyik más oldalra is vonatkozhat. Mondjuk én semmi olyat nem teszek fel amiből ilyen probléma lehetne, ilyeneknél szerintem azért elég elővigyázatosnak kell lenni, mert amit írsz vagy felteszel az nem fog eltűnni a törléssel. Az meg azért érdekes így a cikkből nézve, hogy ezt a követést még csak nem is nagyon tagadják. A cookie-kat viszont ki lehet törölni.
2011. szeptember 27. 15:32 #66
CUKI97
CUKI97
Cillianiac
 
StátuszNeked is marcipánból van a szíved? (Smaragdzöld)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.13.
Hozzászólás: 1225
Csatolások: 0
Azonosító: 134771
Offline offline
én ezt pont azután tudtam meg, hogy regisztráltam :/// tongue.gif a wikipédián
ez szemétség
2011. szeptember 27. 15:38 #67
- törölt felhasználó -    
nagyon jó a cikk smileeee.gif legalább sokan megtudják a hátrányt smileeee.gif
2011. szeptember 27. 15:39 #68
An_d_a
An_d_a
inebriant
 
Státuszwe accept the love we think we deserve
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.07.
Hozzászólás: 4176
Csatolások: 4784
Azonosító: 146789
Offline offline
na ne ohmy.gif eddig is csak azért jártam fel arra az oldalra,hogy kapcsolatban maradjak barátaimmal,de ezek után szó szerint ˝megijedtem˝ az oldaltól.elég durva volt,ahogy így ezeket a dolgokat olvastam.mi az,hogy a facebook kémkedik a felhasználó után?!ohmy.gif
én személy szerint annyit írok ki,amennyit muszáj,vagyis felköszöntöm a közeli ismerőseimet,anélkül az oldal nélkül én simán elfelejteném a dolgokat.nekem igazából ˝segítség˝ az az oldal.

Idézet (joe_r @ 2011.09.27. 11:23)

Viszont mivel egyre több megkérdőjelezhető dolog lát napvilágot a Facebook-al kapcsolatban, csak idő kérdése, amíg egy jól megkomponált hacker-támadás össze nem dönti a kártyavárat. 800 millió ember adatai vannak a szervereken, ez a világ lakosságának mintegy nyolcada. Szemléltetésként Kínának kb. 1,3 milliárd, az Egyesült Államoknak pedig kb. 310 millió lakosa van. Azok a szerverek egyet jelentenek az aranybányával.
Na, az ilyen hozzászólások hozzák ki belőlem az állatot.
Mint hogy FB nélkül nem ember az ember, és hogy nem lehet nélküle élni. Hát egy nagy büdös lóf***t. A rákényszerítés az, amikor a fejedhez tartanak egy pisztolyt, és azt mondják, válassz, élni akarsz, vagy meghalni? 
Nem, ez szimplán lustaság. Lusták az emberek írni valakinek egy e-mail-t, felhívni telefonon, vagy uram bocsá' személyesen találkozni vele.



na ez meg a másik.ezzel nagyjából tisztában vagyok,hogy mennyi információ van fenn azon az oldalon.de gondolkodni ezen nem igazán gondolkodtam még,nem fogok hazudni.én soha nem értetem azokat az embereket,akik lassan azt is kiírják az üzenőfalukra,hogy mentem a mosdóba fogat mosni dry.gif vagy ilyen meg olyan szomorú vagyok,összedőlt a világom.ez most komoly? mellow.gif azt bírom a legjobban,amikor x bejelöli y-t férjének,rá 1-2 hónapra pedig már más a pasija.nem értem,hogy mi jó abban annyira,ha mindent kiírsz,és mégcsak beszélned sem kell a másikkal,hanem csak szimplán felmész a másik adatlapjára,és elolvashatod az egész élettörténetét kisregény formájában.
2011. szeptember 27. 15:53 #69
zavodni
zavodni
 
Státusz,,Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.15.
Hozzászólás: 536
Csatolások: 0
Azonosító: 143361
Offline offline
Egyre rosszabb dolgok derülnek ki erről az oldalról. Tulajdonképpen nekem nagyon sokáig nem volt, de már bánom a napot amikor regisztráltam.
2011. szeptember 27. 15:57 #70
Miss Nothing
Miss Nothing
új tag
 
Státuszonce upon a time..:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.25.
Hozzászólás: 61
Csatolások: 26
Azonosító: 161203
Offline offline
Erről már kicsit korábban is hallottam,és a blogra is a napokban bukkantam rá...mik ki nem derülnek a facebookról.
2011. szeptember 27. 16:06 #71
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6857
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
jó cikk.!
Idézet
na ne ohmy.gif eddig is csak azért jártam fel arra az oldalra,hogy kapcsolatban maradjak barátaimmal,de ezek után szó szerint ˝megijedtem˝ az oldaltól.elég durva volt,ahogy így ezeket a dolgokat olvastam.mi az,hogy a facebook kémkedik a felhasználó után?!ohmy.gif
én személy szerint annyit írok ki,amennyit muszáj,vagyis felköszöntöm a közeli ismerőseimet,anélkül az oldal nélkül én simán elfelejteném a dolgokat.nekem igazából ˝segítség˝ az az oldal.

joe_r írta:

Viszont mivel egyre több megkérdőjelezhető dolog lát napvilágot a Facebook-al kapcsolatban, csak idő kérdése, amíg egy jól megkomponált hacker-támadás össze nem dönti a kártyavárat. 800 millió ember adatai vannak a szervereken, ez a világ lakosságának mintegy nyolcada. Szemléltetésként Kínának kb. 1,3 milliárd, az Egyesült Államoknak pedig kb. 310 millió lakosa van. Azok a szerverek egyet jelentenek az aranybányával.
Na, az ilyen hozzászólások hozzák ki belőlem az állatot.
Mint hogy FB nélkül nem ember az ember, és hogy nem lehet nélküle élni. Hát egy nagy büdös lóf***t. A rákényszerítés az, amikor a fejedhez tartanak egy pisztolyt, és azt mondják, válassz, élni akarsz, vagy meghalni? 
Nem, ez szimplán lustaság. Lusták az emberek írni valakinek egy e-mail-t, felhívni telefonon, vagy uram bocsá' személyesen találkozni vele.



na ez meg a másik.ezzel nagyjából tisztában vagyok,hogy mennyi információ van fenn azon az oldalon.de gondolkodni ezen nem igazán gondolkodtam még,nem fogok hazudni.én soha nem értetem azokat az embereket,akik lassan azt is kiírják az üzenőfalukra,hogy mentem a mosdóba fogat mosni dry.gif vagy ilyen meg olyan szomorú vagyok,összedőlt a világom.ez most komoly? mellow.gif azt bírom a legjobban,amikor x bejelöli y-t férjének,rá 1-2 hónapra pedig már más a pasija.nem értem,hogy mi jó abban annyira,ha mindent kiírsz,és mégcsak beszélned sem kell a másikkal,hanem csak szimplán felmész a másik adatlapjára,és elolvashatod az egész élettörténetét kisregény formájában
2011. szeptember 27. 16:07 #72
Lavi08
Lavi08
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.18.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 160806
Offline offline
Ez most nem lepett meg.
2011. szeptember 27. 16:25 #73
lady gaga98
lady gaga98
 
StátuszCSK1 forever :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.03.
Hozzászólás: 566
Csatolások: 0
Azonosító: 126318
Offline offline
utálom a facebookot
2011. szeptember 27. 16:26 #74
Rekahhh
Rekahhh
яεçкłεѕѕ™
 
StátuszI'm so happy, 'cuz today I found my friends, they're in my head.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.06.
Hozzászólás: 2997
Csatolások: 15
Azonosító: 124407
Offline offline
Néha elötörnek a paranoiás hajlamaim amikor ilyen cikkeket olvasok. Elég kellemetlen, hogy manapság már egyátalán nem lehet magátnéleted, ez persze attól is függ, hogy te éppen mennyi adatot teszel ki magadról (például én még a telefonszámomat sem írom oda az adatokhoz és nem teszem közzé nap mint nap azt hogy merre jártam). Nem láttam eddig jelét annak, hogy bárki is érdeklödést mutatna afelé, hogy elmentem a boltba...
3 felhasználónak tetszik: ophely88, An_d_a, jessie107
2011. szeptember 27. 16:29 #75
Eszer.123
Eszer.123
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.20.
Hozzászólás: 118
Csatolások: 3
Azonosító: 160919
Offline offline
Hát igen... Én nem igazán szeretem ezeket a közösségi oldalakat. A Facebookról már olvastam, - nem tudom, hogy a többség tisztában van-e vele - hogy nem lehet letörölni magad róla. Igen, tudom, van "fiók (vagy mi) törlése" gomb. Ha ezt megnyomod (Biztos? Igen. stb..) 3 hónap múlva kapsz egy levelet, amiben le van írva, hogy sikerült-e a törlés, vagy nem. Legyen elég annyi, hogy még egy emberről nem tudnak, aki sikeresen törölte volna a fiókját. Én még véletlenül sem akartam volna regisztrálni rá, ha ezt nem is tudom. Az ilyen oldalaknak az a célja, hogy minnél több adatot kiderítsen (hogy szépen fogalmazzak) a felhasználókról. Elég ijesztő ez az egész, de aki egyszer megnyomja a regisztrálok gombot, az már nem tud mit tenni. Sajnos az eddigi hozzászólok között szerintem rajtam kívül kb. 4 ember nincs még fent facebookon. Az osztályunkból szerintem csak nekem nincs, de ha tudom ezt, ha nem, nem regisztrálnék fel oda semmi pénzért. Remélem azért tesznek ez ellen valamit, mert azért sajnálom azokat a barátaimat akik már fennt vannak. Ma már sajnos szinte olyan a facebook, mint pár éve az internet. Aztán előbb-utóbb, szerintem, az lesz, hogy az oldalt letiltják, de valahova felkerül az összes addig megszerzett adat.. De amúgy a facebook olyan, hogy ha kilépsz, ha nem, nem tudod bezárni az ablakot.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2011. szeptember 27. 16:29 #76
kristenmackelzie1994
kristenmackelzie1994
visszatérő vendég
 
Státusz#InfiniteIsBack ♥ #INFINITEaremyDESTINY ♥ (ノ´ヮ´)ノ
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.20.
Hozzászólás: 190
Csatolások: 242
Azonosító: 136822
Offline offline
hát b*szák meg!Inkk használom a firefox-ot face-ezésre. ohmy.gif Esküszöm lehidalok ohmy.gif az előbb voltam fenn fb-n xD
Legközelebb 10x meggondolom,hogy regisztrálok-e olyan oldalakra mint az fb.
2011. szeptember 27. 16:48 #77
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Látom azért tömegesen siklotok el a lényeg felett. Nem csak arról van szó, hogy felteszel magadról egy képet vagy a telefonszámodat, lakcímedet és téged nem zavar ha más is megtudja. Arról van szó, hogy azt is leköveti a fércbúk, hogy milyen más oldalakat látogatsz. Pl fércbúkozás után meglátogatsz egy online boltot ahol cipőket kezdesz nézegetni, válogatni. Ebben még nincs semmi. De a fércbúk által tárolt információk után majd hetek hónapok múlva kapsz egy telefonhívást ahol valami szerencsétlen próbál rádtukmálni a legújabb cipőkből valami kettőt fizetsz hármat kapsz ajánlattal. Te meg nem érted, hogy honnan van meg nekik a telefonszámod vagy a lakcímed és talán még az sem furcsállod, hogy pont cipőket nézegettél és pont egy ilyen ajánlat talál be - nem kapcsolod össza dolgokat. A következő lépésben ha belépsz a fércbúkra, majd ott is cipőreklámok ajánlatai köszöntenek a főoldalon, de Te még ezt sem kapcsolod össze, hogy mi miért van - pedig nem véletlen.
Mindenki ismeri ezeket a telefonos rátukmálós levakarhatatlan shopokat az ajánlataikkal. Visszaélnek a személyes adataiddal. Telefonszámoddal, lakcímeddel amikor telefossák a postaládát mindenféle akciós (ámde silány minőségű) ajánlattal. Kértél telefonos tájékoztatást (zaklatást)? Nem. Kértél fél kiló hírdetési újságot névre szólóan címezve? Nem. Akkor? És ezek még a kissebbik bajok. Bűncselekmények is elkövethetőek az adataiddal. Fent van egy kép rólad. Lakcímed, telefonszámod, muterod neve. Mi kell még egy hamisításhoz? Csak valaki aki megcsinálja és márisfelvesz a nevedben egy milliós kölcsönt. Aztán nézhetsz.
3 felhasználónak tetszik: ophely88, Lady Suzy, Grace Benning
2011. szeptember 27. 16:54 #78
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2011.09.27. 16:48)
Látom azért tömegesen siklotok el a lényeg felett. Nem csak arról van szó, hogy felteszel magadról egy képet vagy a telefonszámodat, lakcímedet és téged nem zavar ha más is megtudja. Arról van szó, hogy azt is leköveti a fércbúk, hogy milyen más oldalakat látogatsz. Pl fércbúkozás után meglátogatsz egy online boltot ahol cipőket kezdesz nézegetni, válogatni. Ebben még nincs semmi. De a fércbúk által tárolt információk után majd hetek hónapok múlva kapsz egy telefonhívást ahol valami szerencsétlen próbál rádtukmálni a legújabb cipőkből valami kettőt fizetsz hármat kapsz ajánlattal. Te meg nem érted, hogy honnan van meg nekik a telefonszámod vagy a lakcímed és talán még az sem furcsállod, hogy pont cipőket nézegettél és pont egy ilyen ajánlat talál be - nem kapcsolod össza dolgokat. A következő lépésben ha belépsz a fércbúkra, majd ott is cipőreklámok ajánlatai köszöntenek a főoldalon, de Te még ezt sem kapcsolod össze, hogy mi miért van - pedig nem véletlen.
Mindenki ismeri ezeket a telefonos rátukmálós levakarhatatlan shopokat az ajánlataikkal. Visszaélnek a személyes adataiddal. Telefonszámoddal, lakcímeddel amikor telefossák a postaládát mindenféle akciós (ámde silány minőségű) ajánlattal. Kértél telefonos tájékoztatást (zaklatást)? Nem. Kértél fél kiló hírdetési újságot névre szólóan címezve? Nem. Akkor? És ezek még a kissebbik bajok. Bűncselekmények is elkövethetőek az adataiddal. Fent van egy kép rólad. Lakcímed, telefonszámod, muterod neve. Mi kell még egy hamisításhoz? Csak valaki aki megcsinálja és márisfelvesz a nevedben egy milliós kölcsönt. Aztán nézhetsz.


Vagy úgy járnak mint az egyik szomszéd. Érkezett nekik elsőbbségivel az ebayen keresztül, Amerikából egy laptop, miközben ők nem is rendeltek mellow.gif Ennyit a Facebook megbízhatóságáról.

OFF Tetszik az avatarod rohog.gif laugh.gif wink.gif ON
1 felhasználónak tetszik: _ToTo_
2011. szeptember 27. 17:06 #79
- törölt felhasználó -    
Nem zavar, meg mindig ugyan ugy imadom a Face-t :X
2011. szeptember 27. 17:14 #80
LoveLife
LoveLife
visszatérő vendég
 
StátuszLoveLife még nem állította be a státuszát
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.24.
Hozzászólás: 152
Csatolások: 0
Azonosító: 161122
Offline offline
Mi??? ohmy.gif Kitörlöm!!!
11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!