Starity

Tíz érdekesség a Titanic-filmről

10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. április 15. 09:39 #21
bucii
bucii
 
Státusz~ Élvezd az élet minden egyes percét - hisz egyszer élünk ;))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.18.
Hozzászólás: 1038
Csatolások: 9
Azonosító: 171514
Offline offline
Ez jó cikk nagyon biggrin.gif sok minden kkiderült amit eddig nem tudtam. érdekes volt smileeee.gif
2012. április 15. 09:39 #22
Lena015
Lena015
visszatérő vendég
 
StátuszI LOVE GREECE
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.30.
Hozzászólás: 138
Csatolások: 0
Azonosító: 42512
Offline offline
Nagyon jó a cikk. Csak gratulálhatok hozzá. Érdekes infókat gyűjtöttél össze.
2012. április 15. 09:44 #23
- törölt felhasználó -    
Egyedül innen én csak a 7. pontról tudtam, azt is csak azért, mert mikor megnéztem kíváncsiságból tudni szerettem volna, hogy kik az igazi szereplők és kik nem.
Egyébként nagyon jó lett a cikk, sok érdekesség van benne!!smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. április 15. 10:15 #24
Mon.
Mon.
Harley ღ♥ღ♥
 
Státusz♦~♥♥♥ Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek! ♥♥♥~♦ F.M.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.26.
Hozzászólás: 2353
Csatolások: 802
Azonosító: 159358
Offline offline
Ez nagyon tetszik ez a cikk! smileeee.gif Én minden érdekességet tudtam eddig! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Nagyon imádom a filmet, érdekes, hogy Cameron azt hitte nem lesz sikeres, és még mindig minden idők legjobb filmje! wink.gif
2012. április 15. 10:23 #25
JJulcsi
JJulcsi
visszatérő vendég
 
StátuszLucky that my lips not only mumble They spill kisses like a fountain! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.05.01.
Hozzászólás: 158
Csatolások: 0
Azonosító: 94679
Offline offline
Nagyon jó cikk! Gratulálok! Egyedül amivel én nem értek egyet, az az, hogy én úgy tudom,hogy Jack szerepét nem Matthew játszotta volna, hanem Stephen Dorff, csak Stephen elutasította. (szerintem nagy marha volt)!
2012. április 15. 10:25 #26
MióÓ
MióÓ
visszatérő vendég
 
StátuszIf you're with me let me see your hands, stand up and salute!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.10.
Hozzászólás: 109
Csatolások: 0
Azonosító: 173085
Offline offline
Nagyon jó cikk, tényleg...én mindig elsírom magam, ha a Titanicot tézem smileeee.gif
2012. április 15. 10:29 #27
paraizo
paraizo
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.02.
Hozzászólás: 1141
Csatolások: 302
Azonosító: 128699
Offline offline
Titanic heart.gif
jó cikk lett! jó tudni ezeket az infókat smileeee.gif
2012. április 15. 10:33 #28
Trinda
Trinda
BFMV
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.08.
Hozzászólás: 2563
Csatolások: 122
Azonosító: 132827
Offline offline
Sokan mondják,hogy sírnak a Titanic végén.Én nem tudtam sírni.A film jó,van benne azért 1-2 vicces rész,de sírni valahogy nem tudtam rajta.
Azért tök durva,hogy magyar vonatkozása is van...Nem gondoltam volna!
2012. április 15. 10:36 #29
Beliyah
Beliyah
Who the fuck do you think I am?
 
Státuszi was served lemons but i made lemonade.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.19.
Hozzászólás: 2718
Csatolások: 510
Azonosító: 171555
Offline offline
Nagyon jó cikk lett justcreatesomething.smileeee.gif
Még soha nem láttam a filmet, de egyre jobban meg szeretném nézni. A 10. pont tényleg durva. :\
2012. április 15. 10:49 #30
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3344
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
Érdekes sokaknak a cikk,én majdnem az összes dolgot már tudtam amit leírtál,de azért grat a cikkedhez.Tudom,milyen nehéz gyüjtögetni és megszerkeszteni egyet. smileeee.gif
2012. április 15. 10:58 #31
JJulcsi
JJulcsi
visszatérő vendég
 
StátuszLucky that my lips not only mumble They spill kisses like a fountain! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.05.01.
Hozzászólás: 158
Csatolások: 0
Azonosító: 94679
Offline offline
Ja, állítólag a hegedűsök is magyarok voltak a Titanicon. (A valóságban, nem a filmben!)
2012. április 15. 11:01 #32
Cute girl 998
Cute girl 998
suicide blonde
 
StátuszImprovement is a battle that must be fought anew each day
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.19.
Hozzászólás: 11981
Csatolások: 4586
Azonosító: 158722
Offline offline
Nagyon jó és érdekes cikk lett!
Én amúgy még nem láttam végig.......
2012. április 15. 11:13 #33
iloveu2
iloveu2
ATL shawty ♥.
 
Státusz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.27.
Hozzászólás: 2615
Csatolások: 0
Azonosító: 139671
Offline offline
Már láttam ezt cikket, de nagyon jó smileeee.gif
Örülök, hogy Kate és Leo mellett döntöttek smileeee.gif heart.gif
2012. április 15. 11:14 #34
- törölt felhasználó -    
Szerintem nagyon jó lett ez a cikk. Én láttam a filmet és szerintem az is nagyon jól sikerült. ÉN még azt is hallottam h James Cameron még a fizetéséről is lemondott miután elfogyott a pénz h le tudják forgatni a filmet. Én nem értem h miért hitte h nem lesz sikeres a film valahogy nem tom elhinni.
2012. április 15. 11:18 #35
Andy1996
Andy1996
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.20.
Hozzászólás: 1931
Csatolások: 436
Azonosító: 160928
Offline offline
Szerintem ha mást választottak volna, akkor lehet, hogy nem lett volna ilyen jó a film, mert Kate és Leonardo remek színészek! smileeee.gif
2012. április 15. 11:25 #36
- törölt felhasználó -    
jó tudni ezeket az érdekességeket, ma NÉZZÉTEK AZ RTL KLUBON 19:00-ÓRÁTÓL
2012. április 15. 11:31 #37
kiswikcii.
kiswikcii.
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.05.
Hozzászólás: 469
Csatolások: 680
Azonosító: 142640
Offline offline
Nehezen tudnám elképzelni más szereplőkkel a filmet.. Leo kisfiús arca szerintem remekül illett ehheza filmhez. Mai napig az egyik kedvenc filmem. Számomra megunhatatlan.
2012. április 15. 11:32 #38
- törölt felhasználó -    
érdekes cikk a legtöbb érdekességről már hallottam . Kate és Leonardo remek színészek. Ma este lesz a film az RTL -klubbon tuti megnézem smileeee.gif
2012. április 15. 11:38 #39
- törölt felhasználó -    
Nagyon érdekes cikk , köszönöm szépen ! Ez egy hihetetlen film , örök kedvencem marad . smileeee.gif
2012. április 15. 11:39 #40
Kyra99
Kyra99
 
StátuszJó ideje inaktív; csak szemlélődő tag vagyok.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.03.
Hozzászólás: 3653
Csatolások: 603
Azonosító: 150526
Offline offline
Nagyon jó cikk lett.
Még régen, a 9. születésnapomra kaptam anyuéktól egy Titanic-os könyvet, amiben vannak érdekességek. Ha valakit érdekel, olvassa el;

Hősök és Hősnők:

~Molly Brown: Amerikai milliomosnő, aki egyike volt annak a 26 hölgynek, akik a 6-os számú mentőcsónakban kaptak helyet. A csónakért Hichens kormányos felelt, ám ő nem volt hajlandó arra, hogy nőknek parancsoljon, és evezésre kényszerítse őket, úgyhogy Molly Brown vette át az irányítást. Azzal fenyegetőzött, hogy a vízbe hajítja Hichenst, és megszállottként evezett a hajótörötteket megmentő hajó felé. Elszántságát látva a többi utas elnevezte őt "Az elsüllyeszthetetlen Molly Brown"-nak.

~Smith kapitány: Életének utolsó perceiről nem sokat tudunk, csak annyi bizonyos, hogy ő is életét vesztette a tragédiában. Több túlélő váltig állította, hogy a kapitány feltűnt a B jelű mentőcsónak közelében, a vízben, de amikor meglátta, hogy a felborult csónak már zsúfolásig van menekültekkel, megfordult és elúszott. Mások látni vélték, amint átadott egy csecsemőt , akit ő mentett ki a vízből, de semmi bizonyíték sincs arra, hogy ez valóban így történt volna.

~ A Titanic zenekarainak tagjai: A Titanicon két zenekar játszott, melynek tagjai a hajó és a jéghegy ütközése után (ahogy az a filmben is látható volt) összegyűltek, és játszottak. Az utolsó percekig muzsikáltak, és a hajóval együtt merültek alá a mélybe. Egyesek szerint utoljára a Közelebb Tehozzád, Istenem számot játszották utoljára, mások szerint az Ősz című lassú keringőt.

~ Rothes grófnő: Csakúgy, mint Molly Brown, ő is ahhoz volt szokva, hogy kiszolgálják, ám a katasztrófa napján bebizonyította, hogy ő is ér annyit, mint a 8-as számú mentőcsónakban ülő bármelyik férfi. A grófnő maga is evezőt fogott, és egész éjjel kezelte a kormánylapátot. Az egyik vele egy csónakban utazó férfi így nyilatkozott róla: "Amikor láttam, milyen bámulatra méltóan tartja magát, és milyen higgadt, ám annál elszántabb hangon beszél a többiekkel, rájöttem, hogy a csónakban tartózkodó bármelyik férfinak lenne mit tanulnia tőle."

~ Isidor és Ida Straus: A Titanic egyik tehetős utasa, Isidor Straus volt a világhírű New York-i áruházlánc, a Macy's alapítója. Korára való tekintettel felajánlották neki, hogy szálljon mentőcsónakba, ám ő erre nem volt hajlandó, s nélküle felesége sem volt képes csónakba szállni. "Együtt éltünk, együtt halunk meg" -jelentették ki.

Érkezik a segítség:

A Carpathia pontosan hajnali négy órakor érte el a Titanic utolsó ismert tartózkodási helyét, és leállította a motorjait. A közelben lévő 2-es számú mentőcsónak utasait kimentették a vízből, és az egyik utas, Boxhall negyedtiszt beszámolt a tragikus eseményekről Rostron kapitánynak, aki ezek után megszervezte a mentőakciót.

A Titanic elsüllyedésének helyszínére mindössze egy, a 14-es számú mentőcsónak tért vissza túlélőket keresni. Négy embert sikerült élve kihúzniuk a jeges vízből. A többi mentőcsónak eltávolodott a helyszíntől, mert utasaik féltek attól, hogy a süllyedő hajó által keletkezett örvény a víz alá húzza majd őket, vagy túl sokan próbálnak majd kimászni a vízből, és felborulnak a csónakkal együtt. Mindössze tizenkét embert halásztak ki a vízből, pedig a legtöbb mentőcsónakban bőven lett volna még hely.
Az első osztály 60%-a, a másodosztály 42%-a, a harmadosztály 25%-a, és a legénység 24%-a maradt életben.

8 frissen egybekelt pár döntött úgy, hogy a Titanickal indul nászútra, de az utazást sajnos csak két pár élte túl.

A katasztrófa idején még csak két hetes Millvina Dean a Titanic-katasztrófa legfiatalabb túlélője volt. Édesanyja, Ettie, és bátyja, Bert szintén megmenekült, de édesapja odaveszett. 1994-ben Millvina nyitotta meg az angliai Greenwichben a Titanickal kapcsolatos tárgyakból megrendezett kiállítást.
5 felhasználónak tetszik: Eszter655, janet7, Black Hearth2, Pandus, MadHatter
10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok