Starity

50 Cent felháborodott a Negro cukorkán

23 oldal 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. augusztus 29. 10:46 #261
Brumbrum
Brumbrum
új tag
 
Státuszcsillámpóni!
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.08.16.
Hozzászólás: 22
Csatolások: 0
Azonosító: 183673
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.08.29. 10:34)
Melegeket mindenhol elítélnek, nem csak nálunk. Más is szereti a saját országát és nem szívesen enged be külföldit. Szerintem semmivel nem vagyunk rasszistábbak mint más országok. pardon.gif

Ohh még hogy semmivel... Magyarországon emelt szintű a rasszizmus, ahol érik ott ütik az embereket, mindenki megpróbál mindent a cigányokra és a zsidókra kenni. Szerintem a világon sehol máshol nem csúfolják egymást a haverok hogy b*zi. Magyarországon úgy beszélnek róla mint ha fertőző betegség lenne... A Brittek sem nagy befogadók, de legaább ők tolerálják magukat
2012. augusztus 29. 10:48 #262
Brumbrum
Brumbrum
új tag
 
Státuszcsillámpóni!
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.08.16.
Hozzászólás: 22
Csatolások: 0
Azonosító: 183673
Offline offline
Idézet (rek4 @ 2012.08.29. 10:42)
Nem akarok politizálni, de elhiheted, hogy a világon mindenütt él az ilyesmi, csak nálunk nem rejtik véka alá, de ez mindenütt nyilvánvaló. Amerikában is van olyan, hogy valahol nem hajlandóak feketéket kiszolgálni, csak ők olyankor hívhatják a zsarukat. Max. 40-50 éve van ez a törvény, hogy mindenki egyenlő, ennyi idő alatt nem fog minden gyökerestül megváltozni, csak ők is ülhetnek előre a buszon. sorry.gif Amúgy kb. a németek fele is magasról lenéz mindenkit, aki nem német, csak náluk sem mutatja ki mindenki. Az osztrákok is nagyon háborognak a törökök miatt és lenéznek minden kelet-európait. nea.gif

Az a legnagyob gond hogy nem rejtik véka alá!
2012. augusztus 29. 10:49 #263
ZsófiiCicus
ZsófiiCicus
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.18.
Hozzászólás: 192
Csatolások: 0
Azonosító: 167467
Offline offline
ezek nem normálisak!
ha nem értik a lényegét,nem kóstolták,a csomagolás alapján ne ítéljenek!
és ez nem csak a cukorkákra vonatkozik! a csomagolás nem minden! és azt hiszem ez illik is a cikkhez!
2012. augusztus 29. 11:04 #264
kismano2
kismano2
otaku
 
Státusztoo much anime, not enough time :c ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.29.
Hozzászólás: 2059
Csatolások: 396
Azonosító: 156859
Offline offline
Jesus Christ! dry.gif
2012. augusztus 29. 11:15 #265
Dóri0422
Dóri0422
visszatérő vendég
 
Státusz:DD
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.19.
Hozzászólás: 419
Csatolások: 2
Azonosító: 171585
Offline offline
Mi ne legyünk rasszisták de ők már egyből erre gondolnak szánalom -.-
2012. augusztus 29. 11:16 #266
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Ezt posztolja ki ennek a baromnak valaki, itt látni mit is ábrázol a kép valójában.

http://m.cdn.blog.hu/ga/galm/image/1948_Negro1948.jpg
6 felhasználónak tetszik: MadHatter, Pöttömke, Sherpa, ophely88, dóóra, Alison Lerman
2012. augusztus 29. 11:18 #267
Kiraac
Kiraac
ƒℓєυя яєвєℓℓє™
 
Státuszilyen szar nap nincs még egy :(((((
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.12.
Hozzászólás: 2355
Csatolások: 320
Azonosító: 126961
Offline offline
Ez de hülyeség.. biggrin.gifD rohog.gif
2012. augusztus 29. 11:23 #268
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Brumbrum @ 2012.08.29. 10:46)
Ohh még hogy semmivel... Magyarországon emelt szintű a rasszizmus, ahol érik ott ütik az embereket, mindenki megpróbál mindent a cigányokra és a zsidókra kenni. Szerintem a világon sehol máshol nem csúfolják egymást a haverok hogy b*zi. Magyarországon úgy beszélnek róla mint ha fertőző betegség lenne... A Brittek sem nagy befogadók, de legaább ők tolerálják magukat


Na jó, ez már politika. Nem az emberekben van a hiba, hanem a kormány mindent megenged nekik. A világon sok helyen, sokkal csúnyább szavakkal illetik a melegeket mint b*z* és nem kevésszer a tettek mezejére is lépnek, súlyosabban mint nálunk. Olvass már híreket külföldről is. 110.gif Mi vagyunk a rosszak mikor tavaly Amerikában két férfi megerőszakolt egy kisfiút és elhitették vele hogy meleg, elmondta az osztályában hogy meleg és annyira csúfolták hogy öngyilkos lett amiatt. Szünetekben megverték, felrepedt a szája, szemöldöke és többször nyilvánosan megalázták. A melegeket a világon elég sok helyen betegnek kiáltják ki, csak azért hangozhat rosszabbul a szánkból mert köztudottan szeretünk káromkodni. És akkor mi van mikor Skóciában a melegfelvonulások alkalmával eltörik az emberek lábát mert melegek? Mi vagyunk a rosszak? 110.gif
2 felhasználónak tetszik: Pöttömke, dóóra
2012. augusztus 29. 11:29 #269
Pöttömke
Pöttömke
Miss Brightside
 
StátuszCause' I'm miss brightside...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.05.
Hozzászólás: 5011
Csatolások: 14884
Azonosító: 161655
Offline offline
Mindig is rühelltem fiftiszentet... Azt hittem, ennél jobban már nem tudok un-szimpatizálni vele... Hát tévedtem.

Egyébként Ophely88 mindent leírt. meghajolo.gif Van nálunk sokkal rasszistább nemzet is, csak azok kevesebb visszhangot kapnak. Bezzeg a magyarokat agyon kell hurcolni. Nincs még elég rossz hírnevünk világszerte... Fú most de felidegesedtem -.-" mad.gif mad.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, dóóra
2012. augusztus 29. 11:30 #270
- törölt felhasználó -    
Idézet (ophely88 @ 2012.08.28. 19:25)
Nekem az tetszett hogy nem tudták mondani köztársaságot U betűvel kezdve. Csak én érzem hogy ez .. nagyon béna? U-val.  _nevet.gif Ott pedig kiakadtam hogy hány világháború volt eddig és a csóka azt mondta hogy három.  ohmy.gif Általában nem szoktam helyeselni hogy néhány ember válaszából vonjuk következtetést de az amerikaiak primitívségében és tudatlanságában van valami. pardon.gif Franciaország fővárosa Portugália, Új-Zéland egyelő Ausztráliával és Wales egy falu, ilyeneket és ehhez hasonlókat hall tőlük az ember és ők vannak felháborodva a nagy semmin.  reklamalo.gif

Nekem az is tetszett hogy 4 oldala van a háromszögenk,nem tudták mi az az Egyesült Királyság,és hogy ki nyerte a Vietnámi háborút. És hogy Irán volt írva Ausztráliára és kapásból megjelölte,hogy azt kell megtámadni.

Toto! Minden nemzetnek vannak gyengeségei, de hogy ennyiore ostobák legyenek csak annak köszönhető hogy ott az általános eghetemeken azt tanulják amit itthon közép iskolákban.A keményebb nevesebb híresebb egyetemeken amik drágák és csak kivételesek tudják megfizetni tanulnak magasabb szinten, és szélesebb körben. De az átlagos egyetemeken sajnos az oktatási szint alacsony.Ezt mások is mondták már.Unoka tesóm elvégzett két évet kint az egyik Philadelphiai egyetemen, és röhögött _nevet.gif amikor kapott egy tesztlapot... biggrin.gif Európa történelméről alig tanulnak, pedig a mostani amerikai állampolgárok kb70%-a innen származik! Ez a szégyen. Szóval Toto megegyezhetünk abban hogy ok nálunk is vannak setít állatok, de nem annyi mint ott.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. augusztus 29. 11:32 #271
- törölt felhasználó -    
Idézet (_ToTo_ @ 2012.08.29. 11:16)
Ezt posztolja ki ennek a baromnak valaki, itt látni mit is ábrázol a kép valójában.
http://m.cdn.blog.hu/ga/galm/image/1948_Negro1948.jpg


Facen rákeresek a gyökérre, és ha meglesz akkor kirakom!Egy kis szívéjes üdvözlettel a Magyarok nevében, hogy rohadjon meg! _nevet.gif
5 felhasználónak tetszik: Pöttömke, dóóra, _ToTo_, MadHatter, Alison Lerman
2012. augusztus 29. 11:35 #272
Pöttömke
Pöttömke
Miss Brightside
 
StátuszCause' I'm miss brightside...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.05.
Hozzászólás: 5011
Csatolások: 14884
Azonosító: 161655
Offline offline
Idézet (Sherpa @ 2012.08.29. 11:30)
Nekem az is tetszett hogy 4 oldala van a háromszögenk,nem tudták mi az az Egyesült Királyság,és hogy ki nyerte a Vietnámi háborút. És hogy Irán volt írva Ausztráliára és kapásból megjelölte,hogy azt kell megtámadni. 
Toto! Minden nemzetnek vannak gyengeségei, de hogy ennyiore ostobák legyenek csak annak köszönhető hogy ott az általános eghetemeken azt tanulják amit itthon közép iskolákban.A keményebb nevesebb híresebb egyetemeken amik drágák és csak kivételesek tudják megfizetni tanulnak magasabb szinten, és szélesebb körben. De az átlagos egyetemeken sajnos az oktatási szint alacsony.Ezt mások is mondták már.Unoka tesóm elvégzett két évet kint az egyik Philadelphiai egyetemen, és röhögött  _nevet.gif amikor kapott egy tesztlapot... biggrin.gif Európa történelméről alig tanulnak, pedig a mostani amerikai állampolgárok kb70%-a innen származik! Ez a szégyen. Szóval Toto megegyezhetünk abban hogy ok nálunk is vannak setít állatok, de nem annyi mint ott.


Nah ez meg a másik. Köszönöm hogy Te is rávilágítottál az egyik lényeges tényezőre. meghajolo.gif Amerika nem épp az oktatási színvonaláról híres. Sőt.. Ha nagyon durva akarok lenni, azt is mondhatnám; az oktatási színvonal ott a béka segge alatt van. Nem csoda, hogy nagy arányú arra a bűnözés pl. Nagyon primitívek lehetnek, ha az elfogadható szintű oktatási képzést sem kapják meg. mellow.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, dóóra
2012. augusztus 29. 11:51 #273
bohemia
bohemia
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.14.
Hozzászólás: 230
Csatolások: 0
Azonosító: 169263
Offline offline
Jézus Mária! Ha a hülyeség halálos lenne, fél Amerika gyászolna a másik fele miatt! biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Pöttömke
2012. augusztus 29. 11:52 #274
Docciii
Docciii
új tag
 
Státuszáááá mindjárt nyári szünet! :33
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.03.
Hozzászólás: 58
Csatolások: 0
Azonosító: 177106
Offline offline
na most aztán totál kiakadtam!!! reklamalo.gif először nézze már meg közelebbről a csomagolást utána nyomja a rizsát!!! és egyébként is vannak sokkal rasszistább csomagolású dolgok más országokban is !! nehogy már mi legyünk a hibásak azért mert nem tudja elolvasni azt hogy 'a torok kéményseprője' és nem ismeri fel a csomagoláson a kéményseprőt!! rtfm.gif most totál beidegesedtem azon hogy sok néger amint meglát egy fekete alakot akárhol rögtön rasszizmust kiált ki annak az országnak és az meg nem jut eszébe hogy ő nézte el a csomagolást!! mellow.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. augusztus 29. 11:52 #275
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (Sherpa @ 2012.08.29. 11:30)
Toto! Minden nemzetnek vannak gyengeségei, de hogy ennyiore ostobák legyenek csak annak köszönhető hogy ott az általános eghetemeken azt tanulják amit itthon közép iskolákban.A keményebb nevesebb híresebb egyetemeken amik drágák és csak kivételesek tudják megfizetni tanulnak magasabb szinten, és szélesebb körben. De az átlagos egyetemeken sajnos az oktatási szint alacsony.Ezt mások is mondták már.Unoka tesóm elvégzett két évet kint az egyik Philadelphiai egyetemen, és röhögött  _nevet.gif amikor kapott egy tesztlapot... biggrin.gif Európa történelméről alig tanulnak, pedig a mostani amerikai állampolgárok kb70%-a innen származik! Ez a szégyen. Szóval Toto megegyezhetünk abban hogy ok nálunk is vannak setít állatok, de nem annyi mint ott.


Ez így van, de amit kifelejtesz vagy eseteleg nem tudsz, az az, hogy ez szándékosan ilyen. Ott nem akarnak túlképezni diákokat pl. közgazdásznak. Kétkezű dolgozó emberekre van szükségük a termeléshez és abból képeznek többet - tudatosan.

Nálunk meg fordítva csinálják, alig vannak már szakmunkás iskolák, szakmunkások, mindenki továbbtanulna, hogy legyen egy olyan végzettsége amivel mereszheti a seggét egy irodában, de nagyot néznek amikor nem tudnak elhelyeszkedni, mert (ha már a példánál maradok) rajta kívül van 50ezer másik munkanélküli közgazdász - de olyan ember meg alig akad aki mondjuk bútorokat gyártana annak a szerencsés közgazdésznak az irodájába akinek sikerülne elhelyeszkednie valahol.

Náluk működik az oktatási rendszer, nálunk meg nem. Ők el tudnak menni dolgozni egy épitkezésre egy kőműves végzettséggel olyan információk hiánnyában, hogy pl melyik földrészen található magyarország. Mi idehaza megtanulunk mindent amit ők nem tanulnak meg, mégsem tudunk elhelyeszkedni - akkor ki a hülye? Ők vagy mi?
2 felhasználónak tetszik: Pöttömke, janet7
2012. augusztus 29. 11:58 #276
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2012.08.29. 11:52)
Ez így van, de amit kifelejtesz vagy eseteleg nem tudsz, az az, hogy ez szándékosan ilyen. Ott nem akarnak túlképezni diákokat pl. közgazdásznak. Kétkezű dolgozó emberekre van szükségük a termeléshez és abból képeznek többet - tudatosan.
Nálunk meg fordítva csinálják, alig vannak már szakmunkás iskolák, szakmunkások, mindenki továbbtanulna, hogy legyen egy olyan végzettsége amivel mereszheti a seggét egy irodában, de nagyot néznek amikor nem tudnak elhelyeszkedni, mert (ha már a példánál maradok) rajta kívül van 50ezer másik munkanélküli közgazdász - de olyan ember meg alig akad aki mondjuk bútorokat gyártana annak a szerencsés közgazdésznak az irodájába akinek sikerülne elhelyeszkednie valahol. 
Náluk működik az oktatási rendszer, nálunk meg nem. Ők el tudnak menni dolgozni egy épitkezésre egy kőműves végzettséggel olyan információk hiánnyában, hogy pl melyik földrészen található magyarország. Mi idehaza megtanulunk mindent amit ők nem tanulnak meg, mégsem tudunk elhelyeszkedni - akkor ki a hülye? Ők vagy mi?


És csak azért mert szakmunkás embereket oktatnak, nem fontos tisztában lenni olyan alapdolgokkal mintpéldául hány kontinens létezik, hol helyezkedik el Európa, ki nyerte a II-ik világháborút, hány oldala van egy háromszögnek? Oké hogy kétkezű munkásokat képeznek de azért az alapvető műveltség elsajátításához mindenkinek joga lenne ..

A rendszer itt pedig nagyon nem működik a válság miatt. Mi sem vagyunk hülyék csak betesz a pénztelenség, ők pedig nem tehetnek róla hogy az oktatási rendszerbe nem tartoznak bele ezek a dolgok. Én megmondanám hogy ki a hülye de nem teszem mert nem politizálunk a fórumon. biggrin.gif
2012. augusztus 29. 12:00 #277
- törölt felhasználó -    
Na találtam egy olyan oldalt aminek a legtöbb köze lehet ehez a fxhoz, és írtam neki egy kis levélkét a sajátos hés kicsit megkopott angolommal.Kiposztolva neki a két negro képet.
Ha érdekel titeket ezt írtam neki:
"Hey ! I dont know is this is 50cent's real site or not.But i hope that he'll get this mesage! The sweet he saw in a store in Hungary not so late caled "Negro" is nothin to do with racism. Its a sweet with great tradition.Its a very old sweet, in our country and very popular.It has a serious history. http://hu.wikipedia.org/wiki/Negro Translate it or search it 4your self i dont care. But next time u fuckface before u accuseing a nation with racism better look behind the sceen,and make some research,u Dumass! Its not a rope a round the neck of an afro american!! Its a chimney cleaner u blind fuck. And here in our country they are vearing black smock. So before u write a song about how racist's we Hungarians are think,and research!! "
1 felhasználónak tetszik: _ToTo_
2012. augusztus 29. 12:08 #278
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12508
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.08.29. 11:58)
És csak azért mert szakmunkás embereket oktatnak, nem fontos tisztában lenni olyan alapdolgokkal mintpéldául hány kontinens létezik, hol helyezkedik el Európa, ki nyerte a II-ik világháborút, hány oldala van egy háromszögnek? Oké hogy kétkezű munkásokat képeznek de azért az alapvető műveltség elsajátításához mindenkinek joga lenne ..
A rendszer itt pedig nagyon nem működik a válság miatt. Mi sem vagyunk hülyék csak betesz a pénztelenség, ők pedig nem tehetnek róla hogy az oktatási rendszerbe nem tartoznak bele ezek a dolgok. Én megmondanám hogy ki a hülye de nem teszem mert nem politizálunk a fórumon.  biggrin.gif


Szerintem Te vagy én, illetve itt bárki a fórumon sem tud többet dél-kelet ázsia országainak történelméről, életéről, mint az amerikaiak európáéról.

Itthon általános műveltségnek nevezik azt, amit megtanítnak nekünk, de soha a büdös életben nem lesz rá szükséged - legfelejebb akkor, ha rejtvényt fejtesz vagy jelentkezel egy vetélkedőbe a vágópityúhoz.

Amerikában egy bizonyos szintig tényleg csak azt tanítják meg, amire szüksége van ahhoz, hogy állást találjon, szakmát szerezzen, mert ott meg lehet élni a fizetésből. Bérelhetsz belőle lakást, lakókocsit, kifizeted a rezsit, megveszed a kaját és esténként a fotelból nézheted az amerikai focit. Nálunk megtanítanak minden szart (túlképeznek) hogy aztán a végzettségednek megfelelő munkát ne kapj, hanem menj el 'áron alul' dolgozni egy butikba eladónak. Görcsölsz a rezsi miatt, nem tudod, hogy a gáz vagy a villanyszámlát fizesd be és hónap végére éhes maradsz.
2 felhasználónak tetszik: Pöttömke, janet7
2012. augusztus 29. 12:14 #279
- törölt felhasználó -    
Idézet (_ToTo_ @ 2012.08.29. 11:52)
Ez így van, de amit kifelejtesz vagy eseteleg nem tudsz, az az, hogy ez szándékosan ilyen. Ott nem akarnak túlképezni diákokat pl. közgazdásznak. Kétkezű dolgozó emberekre van szükségük a termeléshez és abból képeznek többet - tudatosan.
Nálunk meg fordítva csinálják, alig vannak már szakmunkás iskolák, szakmunkások, mindenki továbbtanulna, hogy legyen egy olyan végzettsége amivel mereszheti a seggét egy irodában, de nagyot néznek amikor nem tudnak elhelyeszkedni, mert (ha már a példánál maradok) rajta kívül van 50ezer másik munkanélküli közgazdász - de olyan ember meg alig akad aki mondjuk bútorokat gyártana annak a szerencsés közgazdésznak az irodájába akinek sikerülne elhelyeszkednie valahol. 
Náluk működik az oktatási rendszer, nálunk meg nem. Ők el tudnak menni dolgozni egy épitkezésre egy kőműves végzettséggel olyan információk hiánnyában, hogy pl melyik földrészen található magyarország. Mi idehaza megtanulunk mindent amit ők nem tanulnak meg, mégsem tudunk elhelyeszkedni - akkor ki a hülye? Ők vagy mi?

Én megértem a te álláspontodat istesó..nincs is közöttünk félre értés...de szerinted az hogy valaki azt se tudja mi az az Egyesült királyság, és hogy hány oldala van egy 3szognek nem tartozik az alapvető és mindennapi intelligenciához, és élethez? Az meg hogy az oktatási rendszerünk ilyen, hogy nincs leszabályozva hogy hány emberből lehet diplomás és hány emberből lehet kétkezi munkás,megint olyan dolgo hogy alapvető állampolgári jogokat sértene. Mert nem határozhatják meg hogy ki mi szeretne lenni.Ezek alapvető állampolgári jogok, hogy eldöntsék mik szeretnének lenni. Ezt nem lehet sehogyan sem szabályozni.Erre a magyar embereknek, a társadalomnak kell ráébrednie hogy lassan annyi diplomás ember lesz itt hogy nem lesz aki megszerelje a TV-t a hűtőt,vagy megcsináljon egy szekrényt, stb.Akkor majd vakaródzik mindenki hogy hogy lehet ez..Igen ez negy probléma és egyet is értek veled.De azért vannak alapvető dolgok amiket tudni illik.Legalább is én ilyen neveltetést kaptam.Uncsimat már említettem,ugye? Na én beismerem nincs diplomám.Van egy szakmunkás végzettségem, és egy érettségim. De egy tesztet amit évközben iratnak a diákokkal az egyetemen egyet hazahozott, és kitöltette velem.Hát meg kell mondjam hogy nem önteltség,de kint valószínű kiűnő eredménnyel végeztem volna el az egyetemet.És ráadásúl a tesztek kitöltésére adott 45perc helyett 25 perc alatt végeztem! Ő is kb 20 perc alatt végzett,anno felált letette az asztalra a tesztet és kisétált.A többiek meg csak néztek. Na ez a nem mindegy! beer.gif _nevet.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, Pöttömke
2012. augusztus 29. 12:24 #280
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2012.08.29. 12:08)
Szerintem Te vagy én, illetve itt bárki a fórumon sem tud többet dél-kelet ázsia országainak történelméről, életéről, mint az amerikaiak európáéról. 
Itthon általános műveltségnek nevezik azt, amit megtanítnak nekünk, de soha a büdös életben nem lesz rá szükséged - legfelejebb akkor, ha rejtvényt fejtesz vagy jelentkezel egy vetélkedőbe a vágópityúhoz. 
Amerikában egy bizonyos szintig tényleg csak azt tanítják meg, amire szüksége van ahhoz, hogy állást találjon, szakmát szerezzen, mert ott meg lehet élni a fizetésből. Bérelhetsz belőle lakást, lakókocsit, kifizeted a rezsit, megveszed a kaját és esténként a fotelból nézheted az amerikai focit. Nálunk megtanítanak minden szart (túlképeznek) hogy aztán a végzettségednek megfelelő munkát ne kapj, hanem menj el 'áron alul' dolgozni egy butikba eladónak. Görcsölsz a rezsi miatt, nem tudod, hogy a gáz vagy a villanyszámlát fizesd be és hónap végére éhes maradsz.


Amerikában már régóta így képzik az embereket, nálunk pedig nemrég lépett fel az a helyzet hogy túlképezve nem találsz munkát, szerintem a kettőt ennyire felesleges egyszinten emlegetni. Kőműves, irodista, politikus, eladó vagy árufeltöltő, színész vagy orvos, megtanítják általánosban hogy hány oldala van egy háromszögnek. Ha az itt kőművesnek tanuló ember megtanulja általánosban, akkor odakint miért nem működik? Nem is akarják velük megtaníttatni és ez szerintem hülye hozzáállás. Az nem túlképzés ha megtanítják nekik hogy hol van Európa vagy hogy hány világháború volt eddig. Ennek az alapoktatás részének kellene lennie. Tanuláshoz mindenkinek joga van, még Amerikában is, az pedig, hogy még ennyit sem taníttatnak meg velük, az ottani rendszer hibája. pardon.gif
2 felhasználónak tetszik: Pöttömke, Sherpa
23 oldal 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

50 Cent 50 Cent 814.