Starity

Mi leszek, ha nagy leszek

13 oldal 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. október 11. 15:37 #121
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Hanililoza @ 2012.10.11. 15:16)
Glamsterrel én is egyetértek. Mi az, hogy ne várjunk/vállaljunk el többet, mint amire képesek vagyunk? 13 vagyok.


Azt mondják hogy egyes embereket lelkileg jobban megviselné egy kudarc, mint kellene, ezért jobb reálisan látni és nem belefogni az ismeretlenbe. Én nem így gondolom de dolgoztam olyan helyen ahol kérdőíveket töltettek ki fiatalokkal és ezt írták egyik legnagyobb félelmüknek, lelki bukás aminek lelki sérülés lesz a vége.
1 felhasználónak tetszik: hellorl
2012. október 11. 16:00 #122
hellorl
hellorl
alksldjskd
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.21.
Hozzászólás: 1577
Csatolások: 82
Azonosító: 129677
Offline offline
Persze, persze az álmok, meg minden. De kérdem én, akinek van egy régóta dédelgetett álma, és rájön, hogy abból a büdös életben nem él meg, az mit csinál? Vagy abból él, ami akadt és ami még úgy nagyjából keresett szakma is itt Magyarországon, vagy csücsül a diplomáján, ami semmit nem ér. Az a baj, hogy ebben az országban, aki motivált és eltökélt, és emellé képes is küzdeni, az egy fikarcnyi megbecsülést sem kap. Aki teheti, sok nagyszerű szakképzett diplomás, vagy éppen szakmunkás elmegy az országból, akiket pont hogy itt kellene tartani és "vigyázni" rájuk. Sokan lenézik a szakmunkásokat, pedig óriási tiszteletet kéne nekik adni. Csak ez egy ördögi kör: hova és miért tanuljon ki egy szakmát, mikor nem tud megélni belőle és elhelyezkedni?! blink.gif Sajnos, ha már a reális dolgokról beszélünk, akkor ezt kellene észben tartani, hogy mégis "mi kell" az országban. Sikeresen elérték, hogy több tucat tehetséges fiatal már így a legelején rohadt nehéz helyzetbe került, és nem tudják, hogy mégis merre tovább.. Természetesen az már téma, hogy ha van elég money, akkor minden lehetséges, de ezt sajna nem teheti meg mindenki.
"Ne várjunk el többet magunktól, mint amire képesek vagyunk."- Úgy látom, ez a mondat sokak szemét szúrja. Lehet ezt többféleképpen is értelmezni. Én úgy értetem ezt, hogy mindenki legyen tisztában a képességeivel és ahhoz mérten tervezgessen a jövőben. Én például nem akarok rajztanár lenni, mikor egy pálcikaember sikeres lerajzolása már rekordnak számít nálam rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Évike12
2012. október 11. 16:34 #123
lisy
lisy
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.07.
Hozzászólás: 35
Csatolások: 0
Azonosító: 157684
Offline offline
Ha valamit nagyon el akarsz érni, és teszel is érte, van elég kitartásod, akkor elérheted. Én így gondolom.... Ha képes vagy rá, nem kell feladnod az álmaidat! Persze az tény, hogy például a színészet, vagy akár az éneklés nem olyan szakma, amiből biztos sikerre számíthatsz. Úgy gondolom kell lenni még egy olyan szakmának, amit csinálni szeretnél, de ezeket az álmokat nem kellene ilyen irreális dolgokként megvilágítani. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Beyla, num1Kolosszus
2012. október 11. 16:38 #124
Starlight98
Starlight98
visszatérő vendég
 
StátuszOlyan vagy nekem, mint a kincs! Elásnálak nagyon mélyre!!!!! <3 :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.12.
Hozzászólás: 195
Csatolások: 0
Azonosító: 177650
Offline offline
"Mi leszek ha nagy leszek"??? Hát felnőtt!! biggrin.gif
Nah jó ez olyan uncsi poén de nem tudtam megállni! smileeee.gif
2012. október 11. 16:41 #125
lisy
lisy
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.07.
Hozzászólás: 35
Csatolások: 0
Azonosító: 157684
Offline offline
egyébként glamster-nek nagyon igaza van...
2012. október 11. 18:10 #126
JARREKA
JARREKA
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.22.
Hozzászólás: 277
Csatolások: 0
Azonosító: 174000
Offline offline
a suliban most nekünkm is ez a téma még pályaválasztási szakértőő is segít:)
2012. október 11. 19:43 #127
Weronycaaa_69
Weronycaaa_69
 
StátuszDance is the hidden language of the soul..
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.02.
Hozzászólás: 1214
Csatolások: 0
Azonosító: 130425
Offline offline
hát ez most nálam is napirendi téma, ugyanis döntenem kellene. nagy valószínűséggel kereskedelmi akadémiára fogok jelentkezni, viszont egyáltalán nincsen oda menni, gimibe meg nem megyek. sleep.gif
Tulajdonképpen tolmács szeretnék lenni. Úgyhogy ha a sors úgy hozza, akkor főiskolán translatológiára szeretnék menni. De az még azért egy picit odébb van. rolleyes.gif
2012. október 12. 11:18 #128
- törölt felhasználó -    
Jaj de jó. Most mindenki leírja, hogy mi akar lenni, vagy mi akart. XD Csak hogy ez nem volt kérdés. biggrin.gif Azaz senkit sem érdekel. Régen a lányok királynők akartak lenni, a fiúk mozdonyvezetők, focisták, vagy fene tudja. smileeee.gif Mostanra már el biztos sokat változott, a következő nemzedék kárára. biggrin.gif
2012. október 12. 15:52 #129
musicmurder95
musicmurder95
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.18.
Hozzászólás: 133
Csatolások: 0
Azonosító: 169543
Offline offline
Mostnaában nagyon sokan leszólják az egyetemeket és azt mondják hogy tanulj szakmát mert csak abból lehet megélni és hogy a diplomáján csak csücsül az ember!!!De én ezt nem így látom Meg kell becsülni a szakmunkásokat de legalább annyira szükségünk van azokra is akik egyetemet végeztek vagy éppen még oda járnak!!!!!Nem csak az egyik vagy a másik a járható út mindkét társaságnak kellene elég munkahelyet biztosítnai.Ugyan mondjátok már meg nekem hogy lennének motiváltak az emberek ha csak azt hallják hogy itt szűnt meg ez a cég meg hogy egyre több a munkanélküli az egyetemekre meg alig lehet bejutni!!!!Mert csak ezt hanngoztatják!!!Arról például sokkal kevesebb szó van hogy bár tényleg kevés a munkahely azért vannak lehetőségek és igenis ha rendesen tanulsz akkor képes leszel bejutni az egyetemre!!!!A magyarországi oktatásban nagyon nagy a bizonytalanság!!!!De akkor nem pánikot kelteni kéne hanem valahogy megoldani mert így csak mégtöbb diák megy el külföldre!!!Amiről meg azt hanngoztattják hogy mennyivel jobb pedig NEM!!!!!Az csak egy dolog hogy nincs tandíj!!!!Mire kimész meg megszerzed a szükséges papírokat meg albérletet szerzel meg munkát meg is találod a magyar tandíjat!!!!
2012. október 12. 18:31 #130
kinx
kinx
visszatérő vendég
 
Státusz♥♥ ♥ ♥ popcorn for ♥♥ ♥ ♥
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.08.14.
Hozzászólás: 481
Csatolások: 11
Azonosító: 183483
Offline offline
na ilyen mit keresss a starity-n ! jó cikk de nem ide való ! azt is megértem ,hogy életvitel de az is minek ide ?
2012. október 12. 19:07 #131
ancsi13
ancsi13
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.23.
Hozzászólás: 90
Csatolások: 2
Azonosító: 186476
Offline offline
kinx írta :na ilyen mit keresss a starity-n ! jó cikk de nem ide való ! azt is megértem ,hogy életvitel de az is minek ide ?

én is pont ezen gondolkoztam smileeee.gif
2012. október 13. 02:16 #132
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (musicmurder95 @ 2012.10.12. 15:52)
Mostnaában nagyon sokan leszólják az egyetemeket és azt mondják hogy tanulj szakmát mert csak abból lehet megélni és hogy a diplomáján csak csücsül az ember!!!De én ezt nem így látom Meg kell becsülni a szakmunkásokat de legalább annyira szükségünk van azokra is akik egyetemet végeztek vagy éppen még oda járnak!!Nem csak az egyik vagy a másik a járható út mindkét társaságnak kellene elég munkahelyet biztosítnai.Ugyan mondjátok már meg nekem hogy lennének motiváltak az emberek ha csak azt hallják hogy itt szűnt meg ez a cég meg hogy egyre több a munkanélküli az egyetemekre meg alig lehet bejutni!!Mert csak ezt hanngoztatják!!!Arról például sokkal kevesebb szó van hogy bár tényleg kevés a munkahely azért vannak lehetőségek és igenis ha rendesen tanulsz akkor képes leszel bejutni az egyetemre!!A magyarországi oktatásban nagyon nagy a bizonytalanság!!De akkor nem pánikot kelteni kéne hanem valahogy megoldani mert így csak mégtöbb diák megy el külföldre!!!Amiről meg azt hanngoztattják hogy mennyivel jobb pedig NEM!!Az csak egy dolog hogy nincs tandíj!!Mire kimész meg megszerzed a szükséges papírokat meg albérletet szerzel meg munkát meg is találod a magyar tandíjat!!

Hát basszus, én voltam tavaly az Education, és én mondom neked az ELTE bölcsészkarának a kis pavilonjánál kígyózott a sor. Most mondjátok meg őszintén, hova a jó rákba alkalmaznak annyi bölcsészt? Na, egy része meg is van a diplomás munkanélkülinek - túl sokat képez és túl kevés a munkahely. Ennyi. És ez a legtöbb egyetemi szakkal sajnos így van. Kifogyunk a villanyszerelőkből, gázszerelőkből, esztergályosokból, lakatosokból és stb. munkásokból, de van több ezer közgazdász, bölcsész meg ilyenek. Na, pont ezért éri meg inkább szakmát tanulni, mert akkor nagyobb az esélye, hogy találsz melót. Mert mint írtam, előbb alkalmazzák azt, akinek szakmája van, mint azt, akinek diplomája van. Miért? Mert aki egy OKJ tanfolyamon vett részt annak kevesebbet kell fizetni, és valószínűleg a cégek sem hülyék, és azt veszik fel, aki elé kevesebb manit kell tolni. Egyébként meg azzal vitatkoznék, hogyha tanulsz, képes vagy bejutni. Igen, az 500 pont úgy jön ki, hogy minden tárgyat emelten teszed le ötösre két nyelvvizsgával. Tavaly kiszámoltam, mert kíváncsi voltam rá. Mond már meg nekem légyszíves, ki azaz elmebeteg zseniális elme, aki erre képes? Húgom barátnője mindenből ötösre érettségizett, a bioszt emelten tette, plusz volt két nyelvvizsgája és úgy volt 420 pontja, ja, de abból vonjál le 40-et, mert a kiscsajnak gerincferdüléses papírja van, amire járt nem kevés pont. Szóval így is max 380 jött össze neki. Ezzel a jól tanulsz dumával kevés vagy a magyar egyetemre.
2012. október 13. 13:56 #133
musicmurder95
musicmurder95
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.18.
Hozzászólás: 133
Csatolások: 0
Azonosító: 169543
Offline offline
Beyla írta:
Hát basszus, én voltam tavaly az Education, és én mondom neked az ELTE bölcsészkarának a kis pavilonjánál kígyózott a sor. Most mondjátok meg őszintén, hova a jó rákba alkalmaznak annyi bölcsészt? Na, egy része meg is van a diplomás munkanélkülinek - túl sokat képez és túl kevés a munkahely. Ennyi. És ez a legtöbb egyetemi szakkal sajnos így van. Kifogyunk a villanyszerelőkből, gázszerelőkből, esztergályosokból, lakatosokból és stb. munkásokból, de van több ezer közgazdász, bölcsész meg ilyenek. Na, pont ezért éri meg inkább szakmát tanulni, mert akkor nagyobb az esélye, hogy találsz melót. Mert mint írtam, előbb alkalmazzák azt, akinek szakmája van, mint azt, akinek diplomája van. Miért? Mert aki egy OKJ tanfolyamon vett részt annak kevesebbet kell fizetni, és valószínűleg a cégek sem hülyék, és azt veszik fel, aki elé kevesebb manit kell tolni. Egyébként meg azzal vitatkoznék, hogyha tanulsz, képes vagy bejutni. Igen, az 500 pont úgy jön ki, hogy minden tárgyat emelten teszed le ötösre két nyelvvizsgával. Tavaly kiszámoltam, mert kíváncsi voltam rá. Mond már meg nekem légyszíves, ki azaz elmebeteg zseniális elme, aki erre képes? Húgom barátnője mindenből ötösre érettségizett, a bioszt emelten tette, plusz volt két nyelvvizsgája és úgy volt 420 pontja, ja, de abból vonjál le 40-et, mert a kiscsajnak gerincferdüléses papírja van, amire járt nem kevés pont. Szóval így is max 380 jött össze neki. Ezzel a jól tanulsz dumával kevés vagy a magyar egyetemre.

Értem hogy mit mondasz és igazad is van abban amit írtál de szakmával meg OKJ képzéssel se biztos hogy lesz munkád!!!!!És tény és való hogy vannak szakok ahova baromi nehéz bekerülni ráadásul nagyon kevés az államilag támogatott hely de aki tényleg egyetemen szeretne tanulni annak igenis meg kell próbálnia bejutni!!!!Igen rohadt sokat kell tanulni és még úgy se biztos hogy összejön de ettől függetlenül megpróbálni meg kell persze csak annak aki tényleg elszánt és kell lennie egy B tervnek is hogy mi van ha nem jön össze!!!De ez csak az én véleményem!!!
2012. október 13. 16:54 #134
Misiss_Candy
Misiss_Candy
visszatérő vendég
 
Státuszhttp://onlyyouexist.blog.neon.hu/ NÉZZETEK BE ÉS PONTOZZATOK! :))))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.26.
Hozzászólás: 140
Csatolások: 0
Azonosító: 178749
Offline offline
Oké, hogy az ember ne adja fel könnyen és igenis küzdjön azért, amit el szeretne érni, de nézzük kicsit reálisan a tényeket; egy kettes tanulóból nehezen lesz jogász, egy rézhangú emberből pedig csekély eséllyel válik énekes/nő..
2012. október 13. 17:04 #135
ducsaianna
ducsaianna
sztármániás
 
Státusz♥♥Ha nem harcolsz azért amit akarsz,ne sírj ha el fogod veszíteni!!♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.13.
Hozzászólás: 2140
Csatolások: 5
Azonosító: 162041
Offline offline
Hát igen én is énekesnő akartam lenni,talán még most is az szeretnék lenni _nevet.gif viszont nagyon sok jó foglalkozás van úgyhogy tanulni kell és meg lehet valósítani smileeee.gif
2012. október 13. 17:05 #136
Petrushh
Petrushh
új tag
 
StátuszMár megint kitörlődtek a képek...xdd ez csak velem történhet meg.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.16.
Hozzászólás: 56
Csatolások: 59
Azonosító: 183725
Offline offline
Én lakberendező,vagy belső építész! biggrin.gif yahoo.gif
2012. október 13. 17:21 #137
Grell Sutcliffe
Grell Sutcliffe
új tag
 
Státuszmegölök vkit...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.02.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 170462
Offline offline
én gyógyszerész vagy ovónő ^.^
2012. október 13. 17:30 #138
emcsikehh
emcsikehh
1DHATER
 
Státusz1D utáló vagyok, és mindig is az leszek. Fogadd el. :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.13.
Hozzászólás: 1548
Csatolások: 1
Azonosító: 158222
Offline offline
én forma, arculattervező szeretnék lenni, vagy bármi, ami rajzzal, tervezzésel foglalatos! smileeee.gif
2012. október 13. 19:21 #139
- törölt felhasználó -    
ancsi 17 én is ezen gondolkozok egy jó ideje .
2012. október 13. 19:30 #140
cicusmicus8
cicusmicus8
b!tch
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.27.
Hozzászólás: 1004
Csatolások: 31
Azonosító: 184793
Offline offline
1szerü kérdés: felnőtt
13 oldal 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!