Starity

Olivia Penpraze és Amanda Todd — csak két áldozat a sok közül

32 oldal 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. október 16. 18:10 #181
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9491
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
elég durva, főleg amandáé, ő most halt meg nemrég...hihetetlen milyen emberek vannak-.-
2012. október 16. 18:11 #182
Smile15
Smile15
Potterhead
 
StátuszI am alone in a hostile world...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.07.
Hozzászólás: 1092
Csatolások: 10
Azonosító: 130740
Offline offline
miért nem lehet békén hagyni a másikat? minek kell zaklatni embertársainkat??? ilyeneken úgy fel tudok idegeskedni. egyébként engem is bántottak, csúfoltak és azért lettem ilyen visszahúzódó és bár 5 éve volt, még mindig bennem van az a félelem, hogy lemondanak, kiröhögnek stb...szegény lányok.
nyugodjanak békében!
2012. október 16. 18:12 #183
misssha
misssha
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.21.
Hozzászólás: 1691
Csatolások: 0
Azonosító: 136913
Offline offline
hallottam már Amanda Todd történetét, és én is meghatódtam rajta. csoda hogy még most is él, mert szerintem a helyébe mindenki az öngyilkosságig ment volna (én legalábbis biztos) szóval RESPECT. hát igen, rosszindulatú emberek mindig is voltak, vannak, és lesznek.
2012. október 16. 18:15 #184
- törölt felhasználó -    
Idézet (misssha @ 2012.10.16. 18:12)
hallottam már Amanda Todd történetét, és én is meghatódtam rajta. csoda hogy még most is él, mert szerintem a helyébe mindenki az öngyilkosságig ment volna (én legalábbis biztos) szóval RESPECT. hát igen, rosszindulatú emberek mindig is voltak, vannak, és lesznek.

Mindketten meghaltak. Nyugodjanak békében! sad.gif
2012. október 16. 18:18 #185
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (Pinkprincess98 @ 2012.10.16. 18:06)
Nagyon megrázó.Főleg a második lánynál, hogy a halálát kívánták. sorry.gif


Az valóban nem szép dolog de inkább a mögöttes probléma a nagyobb. Szerintem ha egy lelkileg rendben lévő embernek kívánsz halált, az nem lesz öngyilkos. Én azt mondom hogy lehet valakit akármennyire cikizni vagy valakinek a halálát kívánni (ami szörnyű és megbocsáthatatlan tett), szerintem furcsa hogy ennyit adnak mások véleményére. Én megértem hogy nem vagyunk egyformák, ki gyengébb, ki erősebb lelkileg de szerintem a cikizés önmagában 'nem elég', nagyon sérültnek (lelkileg) kell lenni ahhoz hogy emiatt eldobjuk az életünket. És igen, megrázó. Annyi rossz indulatú ember él a világon akiknek túl sok szabadidejük van hogy fele is sok lenne belőlük ... dry.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Grace Benning
2012. október 16. 18:18 #186
SHSophie2000
SHSophie2000
hi.
 
Státusz*nem vagyok aktív, csak olvasni járok már*
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.15.
Hozzászólás: 1798
Csatolások: 48
Azonosító: 186050
Offline offline
nagyon sajnálom szegényeket! Egyesek sokszor azért panaszkodnak,hogy "Jaj,nincs iPod-m!" Jaj,nincs ezem nincs azom,akkor belesem gondolnak,hogy másoknak mennyivel szörnyűbb dolgokon kell keresztülmenniük!!!!!!
2012. október 16. 18:20 #187
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Nem védeni akarom, de Csobot Adél cikkeihez és az adatlapjához milyen hozzászólásokat és véleményeket irtatok? Pár napja megnéztem és nem egyet kellett törölnöm, annyira durvák voltak. dry.gif
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, _ToTo_, ophely88, Black Hearth2
2012. október 16. 18:22 #188
Brandy
Brandy
♥Pizza♥
 
Státusz❤TheWalkingDeath❤Acotar könyv sorozat❤ASH könyv sorozat❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.02.
Hozzászólás: 5328
Csatolások: 379
Azonosító: 148501
Offline offline
sajnálom nagyon :'(
2012. október 16. 18:22 #189
Beckie
Beckie
⋅ tattoos ⋅ wine ⋅ rock&roll ⋅
 
StátuszA menyország szép hely, de a pokolban több az ismerős...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.27.
Hozzászólás: 2806
Csatolások: 343
Azonosító: 75146
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2012.10.16. 17:51)
És ennyi? Kikapcsolja a monitort és felvágja az ereit? Beirhatja ide mindenki nekem is egymás alá, akkor sem fogom megtenni. Nyilván nem ismerünk minden részletet, de több dolog is sántít:
1. Kikerültek a fészbúkra a képek, jöttek a rendőrök is, de mi lett a csávóval, aki kirakta a képeket? Gondolom, hogy nem azt mondták neki az örsön, hogy enyje-bejnye, legközelebb ilyet ne csináljön, mert ez pedofilia, amit nem pénzbírsággal 'jutalmaznak' hanem több év börtönnel. Aztán újra jött a csávó miután a lány nyomára akadt és újra kirakta a képeket, míg a rendőrség malmozott?
2. Drogozni meg piálni kezdett állítása szerint, otthon meg ebből semmit nem vettek észre? Ha így volt, megint csak nekem van igazam, hogy az otthoni dolgok (is) állhattak az eset hátterében. sosem egy valami húzodik az ilyesmi hátterében.


Hát persze, hogy állhatott még egy csomó minden más a háttérben nem csak az, hogy őt most melléről kirakott képekkel macerálták... Állítólag vagy egy évig szenvedett szegény mire eljutott idáig...
Amúgy félre ne érts én sem próbálom mentegetni, sose értettem miért öli meg magát valaki főleg úgy, hogy előtte még "búcsúüzenetet" hagy, ami azoknak, akik törődtek vele egy nagy pofon lehet, hogy úristen, hogy jutottak idáig, és azoknak meg akiknek szánja, azok akik szekálták, azoknak a nagy része csak megrántja a vállát, és éli tovább a maga kis életét. Szóval miért is csinálnak ilyen videókat/leveleket? Figyelem felkeltésből? : nevetséges, inkább érje el az a valaki, hogy életében figyeljenek fel rá.
Az öngyilkosság számomra sosem volt egy lehetőség, mint kiút, számomra inkább azt jelenti, hogy beletörődök, hogy ez így van, és feladom.
Soha semmiért nem éri meg szenvedned egy ilyen dolog miatt, sokkal nagyobb hatást tudsz elérni, ha még ezek ellenére is mosolyogva sétálsz minden nap, és igyekszel e lehető legkevesebbet ilyen dolgokkal foglalkozni.
Amúgy az előző üzeneteim csupán csak gyatra próbálkozások arra, hogy megpróbáljam megérteni, hogy mi vezethet el valakit eddig, hogy ő most képes megölni magát. Nem tudom megérteni, és valószínűleg soha nem is fogom. De mivel nem voltam soha olyan rossz helyzetben, mint a lányok, ezért nem láthatom az ő szemükkel sem, és lehet, hogy ők tényleg nem láttak más kiutat, vagy úgy gondolták ez a legegyszerűbb.
Azonban az számomra is érthetetlen, hogy ilyen esetben a családja, hogy nem veszi észre, hogy szüksége van a támogatásukra, elvégre tudtak mindenről, hiszen a rendőrség szólt róla, csak szerintem automatikus, hogy ha tudok ilyenről (még ha nem is családtagról, vagy barátról van szó) teszek valamit? Nyilván ők ezt úgy látták, majd adnak neki időt, és a kislány majd egyedül túllép rajta, ahogy akar.
Egy szó mint száz: az öngyilkosság soha nem megoldás, és számunkra örökre egy rejtély marad. amit csak megpróbálhatunk megértani: hogy valaki, hogyan jut el idáig.
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2012. október 16. 18:24 #190
PinkPoison
PinkPoison
† hentai tensai shoujo †
 
StátuszNéha
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.26.
Hozzászólás: 2582
Csatolások: 19
Azonosító: 176526
Offline offline
R.I.P. sad.gif Egyikük sem érdemelte meg a halált de sajnos vannak ilyen nyomi "trollok" akik unatkoznak és már azt sem tudják mit csináljanak fú. -.- mint az a webkamerás inkább annak kellett volna meghalnia -.-"
2012. október 16. 18:28 #191
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Beckie @ 2012.10.16. 18:22)

Szerintem egészen egyszerű a válasz: nemtörődömség.
Épp ezért írtam, hogy a közeli hozzátartozói ne ilyenkor gyászoljanak! Ez már képmutatás.
2012. október 16. 18:28 #192
- törölt felhasználó -    
Nyugodjanak békében. Ó, ez oan szomorú... :'(
2012. október 16. 18:31 #193
Beckie
Beckie
⋅ tattoos ⋅ wine ⋅ rock&roll ⋅
 
StátuszA menyország szép hely, de a pokolban több az ismerős...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.27.
Hozzászólás: 2806
Csatolások: 343
Azonosító: 75146
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2012.10.16. 18:28)
Szerintem egészen egyszerű a válasz: nemtörődömség. 
Épp ezért írtam, hogy a közeli hozzátartozói ne ilyenkor gyászoljanak! Ez már képmutatás.

Teljesen igaz... Szerintem evidens, ha valakiről megtudod, hogy ilyesmi komolyabban megfordul a fejében, azonnal megpróbálsz tenni velemit... nem is kell közel állnotok egymáshoz. Habár nyilván nagyobb hatása van annak, ha valaki, aki igazán törődik veled segít rajtad... Ez elképesztő hogy hogyan nem veszik észre, ha valaki ilyen állapotba kerül... Számomra fölfoghatatlan, mondjuk az is, hogy hogyan kerül valaki ilyen állapotba...
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, An_d_a
2012. október 16. 18:36 #194
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Ez olyan szinten abszurd, hogy az már fáj. A szülők hol vannak ilyenkor? Miért nem veszik észre a gyereken az önbántalmazás egyértelmű jeleit, a vágásokat, égési sérüléseket, egyebeket? Miért nem néznek utána, mit csinál a neten? Ez mind a szülő felelőssége. Ez a két kislány pedig - és most milliók fognak nekem esni, de borzasztóan buta volt mind a kettő. Főleg ez az Amanda Todd. Megmutatni a mellét egy idegennek webcamerán? Hol élt ez? Mert hogy nem a földön, az is százas. dry.gif A pasi is egy pedofil állat, és a felelősség őt terheli alapvetően, de a kislánynak is csúszhatott a kuplungja rendesen. mellow.gif A tragédiát nem a durva netes hozzászólásokban látom, hiszen az egyik maga tette közzé a fájdalmát a neten, ami sokakból ellenszenvet vállt ki. A másik kislány esetében pedig szintén hol voltak a szülők, akik ismeretlen elkövető - pedofil - ellen feljelentést tehettek volna. Nyomorúságos és végtelenül felháborító ez az egész. Nem a netes kommentelők a hibásak, vagy a társadalom, nekik ehhez nem sok közük van, azt hiszem. Kikapcsolod a gépet, törlöd az adott oldalt és volt probléma, nincs probléma. A gond az, hogy annyi eszük se volt, mint egy marék molylepkének, és nem álltak oda egy tanár, egy idősebb rokon, vagy konkrétan a szülők elé és nem közölték velük a bajt. A neten hisztiztek mind a ketten, de valós segítséget ismételten nem kértek. Nevelés kérdése. A kör bezárult: a szülőket teszem felelőssé, és gondolom aki józanul ezt végiggondolja, ugyanerre a következtetésre jut.
4 felhasználónak tetszik: Beckie, Bessie, _ToTo_, Black Hearth2
2012. október 16. 18:39 #195
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Beckie @ 2012.10.16. 18:31)
Teljesen igaz... Szerintem evidens, ha valakiről megtudod, hogy ilyesmi komolyabban megfordul a fejében, azonnal megpróbálsz tenni velemit... nem is kell közel állnotok egymáshoz. Habár nyilván nagyobb hatása van annak, ha valaki, aki igazán törődik veled segít rajtad... Ez elképesztő hogy hogyan nem veszik észre, ha valaki ilyen állapotba kerül... Számomra fölfoghatatlan, mondjuk az is, hogy hogyan kerül valaki ilyen állapotba...

Nem kell feltétlen ismerősnek lennie, de ha valaki rosszul van, elájul, stb... nem csak nézni kéne tátott szájjal, hanem segíteni. Volt már rossz tapasztalatom ilyen esetben. dry.gif Én rosszul vagyok a vértől, mégis egyedül én segítettem egy nőnek mikor elesett és a fejéből dőlt a vér.
(Utána én is rosszul lettem, de az más tészta. rohog.gif )
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Beckie
2012. október 16. 18:41 #196
cicusmicus8
cicusmicus8
b!tch
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.27.
Hozzászólás: 1004
Csatolások: 31
Azonosító: 184793
Offline offline
O az olyan szomoru sad.gif nyugudjanak békében sad.gif
2012. október 16. 18:42 #197
Beckie
Beckie
⋅ tattoos ⋅ wine ⋅ rock&roll ⋅
 
StátuszA menyország szép hely, de a pokolban több az ismerős...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.27.
Hozzászólás: 2806
Csatolások: 343
Azonosító: 75146
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2012.10.16. 18:36)
Ez olyan szinten abszurd, hogy az már fáj. A szülők hol vannak ilyenkor? Miért nem veszik észre a gyereken az önbántalmazás egyértelmű jeleit, a vágásokat, égési sérüléseket, egyebeket? Miért nem néznek utána, mit csinál a neten? Ez mind a szülő felelőssége. Ez a két kislány pedig - és most milliók fognak nekem esni, de borzasztóan buta volt mind a kettő. Főleg ez az Amanda Todd. Megmutatni a mellét egy idegennek webcamerán? Hol élt ez? Mert hogy nem a földön, az is százas.  dry.gif A pasi is egy  pedofil állat, és a felelősség őt terheli alapvetően, de a kislánynak is csúszhatott a kuplungja rendesen.  mellow.gif A tragédiát nem a durva netes hozzászólásokban látom, hiszen az egyik maga tette közzé a fájdalmát a neten, ami sokakból ellenszenvet vállt ki. A másik kislány esetében pedig szintén hol voltak a szülők, akik ismeretlen elkövető - pedofil - ellen feljelentést tehettek volna. Nyomorúságos és végtelenül felháborító ez az egész. Nem a netes kommentelők a hibásak, vagy a társadalom, nekik ehhez nem sok közük van, azt hiszem. Kikapcsolod a gépet, törlöd az adott oldalt és volt probléma, nincs probléma. A gond az, hogy annyi eszük se volt, mint egy marék molylepkének, és nem álltak oda egy tanár, egy idősebb rokon, vagy konkrétan a szülők elé és nem közölték velük a bajt. A neten hisztiztek mind a ketten, de valós segítséget ismételten nem kértek. Nevelés kérdése. A kör bezárult: a szülőket teszem felelőssé, és gondolom aki józanul ezt végiggondolja, ugyanerre a következtetésre jut.

Igazad van... mondjuk én most attól eltekintettem, hogy mivel is kezdődött ez az egész (pl. megmutatja a mellét egy idegennek, ami rettenetes nagy hülyeség volt, és szerintem aki egy csöpp ésszel rendelkezik, nem tenne ilyet. De lehet, hogy ennek a lánynak már azelőtt problémája volt, és ezért kivételesen jól esett ilyen bókokat hallania magáról, mert korábban mondjuk nem nagyon kapott... ez is a korábbi önbizalom hiányra utalhat, és nyilván egyre kevesebb önbizalma lett idővel), de minden esetben az jön ki, hogy a családnak ott kellene lennie, de sajnos egyszerűbb nekik is nem törődni vele, hogy majd az idő segít, vagy mittomén mi jár ilyenkor a fejükben). Meg se próbálják mert tehetetlenek... gondolom... de hogy a saját gyerekeddel ne törődj annyira, hogy legalább azt elérd, hogy ne érezze magát egyedül? Hogy ha más nem te mindig mellette vagy? A legrosszabb, hogy igen nem is egy ilyen van... Sokak elintézik a szülői gondokat az iskolai érdemjegyek leellenőrzésével, ha jók, akkor ügyesen csinálták a gyereket, ha nem megbüntetik, és az megint jó döntés. És itt a vég kész. Ők ettől jó szülők... érthetetlen...
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2012. október 16. 18:45 #198
JuicyGirl02
JuicyGirl02
visszatérő vendég
 
Státuszkövess instagramon, visszakövetlek! :) --> noram04
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.16.
Hozzászólás: 135
Csatolások: 0
Azonosító: 177916
Offline offline
ez szörnyű, hogy lehetnek ilyen gonosz emberek?! Az egyetlen dolog amit SOHA de soha nem mondanék egy embernek:Hogy meg kéne halnod... El nem tudom képzelni mit tett ez a szegény lány hogy így kikészítsék.Remélem hamar elkapják a "gyilkosokat"!!!! Nyugodjanak békében!
2012. október 16. 18:46 #199
Manoka411
Manoka411
új tag
 
StátuszTEEN WOLF...<3<3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.04.
Hozzászólás: 12
Csatolások: 0
Azonosító: 185477
Offline offline
Sajnálom őket Nyugodjanak Békében! :'((
2012. október 16. 18:46 #200
Selena_Katy_Demi
Selena_Katy_Demi
visszatérő vendég
 
StátuszÉn álmodozó vagyok, és Ő mindig is az álmom lesz!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.21.
Hozzászólás: 350
Csatolások: 6
Azonosító: 149724
Offline offline
egyszerűen nem tudok hozzá fűzni semmit, már nem tudok....Nem hiszem el hogy ilyen emberek léteznek akik abban lelik örömüket....nem tudom megérteni..nem értem .. Szomrú, hogy ilyen ez a világ.
32 oldal 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!