Starity

Sean Bean öt kedvenc haláláról beszélt

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. november 01. 15:46 #21
bucii
bucii
 
Státusz~ Élvezd az élet minden egyes percét - hisz egyszer élünk ;))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.18.
Hozzászólás: 1038
Csatolások: 9
Azonosító: 171514
Offline offline
gyűrűk urában volt a legjobb biggrin.gif
2012. november 01. 16:04 #22
Feilla
Feilla
KoЯniac.
 
Státusz'The places i have ran to all my life have disappeared and i owe this to you.'
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.27.
Hozzászólás: 1942
Csatolások: 0
Azonosító: 176625
Offline offline
Nagyon jó cikk. Az nem kérdés, hogy a LOTR visz mindent. biggrin.gif
2012. november 01. 16:08 #23
- törölt felhasználó -    
Tényleg nagyon jó lett a Gyűrűk Urában biggrin.gif Az egyik kedvenc filmem <3
2012. november 01. 16:27 #24
- törölt felhasználó -    
Hihetetlenül tehetséges színész, a cikk is nagyon jó lett, nálam haláljelenetekben ő mindent visz biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Pöttömke
2012. november 01. 16:30 #25
Lili5512
Lili5512
 
StátuszNothing............... :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 1057
Csatolások: 371
Azonosító: 185626
Offline offline
Azért nem durva hogy ez a cím: Kedvenc HALÁL??
2012. november 01. 16:41 #26
goldman
goldman
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.26.
Hozzászólás: 2469
Csatolások: 6670
Azonosító: 67315
Offline offline
Köszönöm szépen Grace a remekül megírt cikkedet, erről a kissé morbid, ám nagyon érdekes témáról. meghajolo.gif És igen, szerintem is Boromir halála a legmegrázóbb a felsorolt filmbeli jelenetek közül. Egyébként nagyon fura lehet, mikor azzal a kérdéssel fordulnak hozzád, hogy melyik a kedvenc halálod. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Pöttömke
2012. november 01. 16:44 #27
Hailie95
Hailie95
Ani_1D
 
StátuszSome people are blessings in your life, some are lessons.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.21.
Hozzászólás: 7221
Csatolások: 0
Azonosító: 158900
Offline offline
ááááá Gyűrűk Ura♥ ezen pont sírtan emlékszem smileeee.gif de hiányzik. Minden nagyszerű benne wink.gif sztem ez volt a legjobb halála..már ha lehet ilyet mondani.
2012. november 01. 16:50 #28
- törölt felhasználó -    
Nekem is nagyon tetszett a Gyűrű Szövetségében Boromir halála - már amennyire azt élvezni lehetett -, de azt sem bántam volna ha nem lett volna ilyen nagy hangsúly belefektetve, legalábbis Lurtz-ot tekintve, mivel ő nem is volt benne a könyvben. A másik "Sean Bean halál" ami megviselt, az Eddard Stark lefejezése volt a Game of Thrones-ban... mert hát persze hogy ki kellett nyírniuk a kedvenc szereplőmet. :')
3 felhasználónak tetszik: ophely88, Grace Benning, Pöttömke
2012. november 01. 17:38 #29
- törölt felhasználó -    
Húha, minden tiszteletem, hogy ezeket eljátszotta.
2012. november 01. 17:54 #30
Alison Lerman
Alison Lerman
♦ Princess of Persia™♦
 
Státusz"Jesus gave his life for me, and I'll give my life to him." R.J.S.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.30.
Hozzászólás: 6376
Csatolások: 1346
Azonosító: 134139
Offline offline
Micsoda remek cikk! Hát igen, nem sok emberről mondható ez el, hogy ennyi "halálos" szerepe volt, de Sean kifejezetten jól tudja átadni, illetve eljátszani az ilyeneket. Mondjuk, mindig vegyes érzelmek kavarognak bennem ekkor, mert ugyan egy-egy ilyen jelenet nagyon feldob a filmen de mégis, elveszteni egy ilyen remek színészt, gondolván például a Trónok harca című sorozatra, igazán kár. (Én legalábbis végigsírtam jópárat ezek közül xD ) Engem talán ezek közül a Gyűrűk ura filmben lévő halála viselt meg legjobban. Ez a kedvenc filmem, nem is igazán tudom, hogy mióta, de én akárhányszor csak látom, bömbölök. Hihetetlen, milyen hitelesen alakította a szerepét, Boromir egy igaz, bátor hős volt a szememben, és egy szívemhez közel álló karakter a trilógiában. Főleg, ahogyan mondtátok is, hogy a kis hobbitkákat védte, az igazán megható volt. Köszi a cikket Grace! wink.gif
4 felhasználónak tetszik: Misao, Grace Benning, Pöttömke, num1Kolosszus
2012. november 01. 18:07 #31
- törölt felhasználó -    
Hát aki ennyi halálos szerepet ilyen jól eljátszott,az tényleg jó színész smileeee.gif
2012. november 01. 18:13 #32
Average Girl
Average Girl
Lady of the Ñoldor
 
StátuszAuta i lómë!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.08.
Hozzászólás: 3267
Csatolások: 273
Azonosító: 172960
Offline offline
Istenem, erről a 4:34-es Gyűrűk ura részletről is órákig bírnék beszélni..! wub.gif heart.gif thumbsup.gif
A Gyűrűk ura a legkedvencebb filmem, a világ legjobb filmje... wub.gif
Ezt a 4 és fél percet most ugyanolyan élvezettel és izgalommal néztem végig, mint mikor legelőször láttam a filmet, természetesen Boromir halálán szinte mindig elsírom magam, az Aragorn és Boromir közötti párbeszéd is nagyon megható... unsure.gif
Sean Bean zseniális színész, az alakításai közül pedig természetesen a Gyűrűk ura a legjobb. smileeee.gif
A cikk nagyon jó lett..! thumbsup.gif
2 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Pöttömke
2012. november 01. 19:02 #33
Alison Lerman
Alison Lerman
♦ Princess of Persia™♦
 
Státusz"Jesus gave his life for me, and I'll give my life to him." R.J.S.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.30.
Hozzászólás: 6376
Csatolások: 1346
Azonosító: 134139
Offline offline
JustinBieber13! Próbáltam kiolvasni a "titkosírásod" és ha tényleg azt írtad, amire gondolok, akkor elég műveletlen és tiszteletlen vagy! És, már bocsáss meg, de az alapján, amit feltételezhetően írtál, gőzöd nincs, hogy ki ez a színész, azt már meg sem merem kérdezni, hogy láttad e már bármelyik filmjét. Ráadásul, ha tényleg annyi idős vagy, amennyi az adatlapodon van írva, akkor is minimum 5 filmjét ismerned kellene! dry.gif
És ha, esetleg netalántán mégis egy pozitív vélemény bújik meg, a pocsék helyesírású "kommentedben", akkor elnézést kérek! biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Average Girl, Grace Benning, Pöttömke
2012. november 01. 19:13 #34
Dodóóó
Dodóóó
Hunter
 
StátuszEveryone with a friendly face seems to hide some secrets inside
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.19.
Hozzászólás: 7748
Csatolások: 0
Azonosító: 151350
Offline offline
bogica0077 egyetértek veled smileeee.gif
2012. november 01. 20:20 #35
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Köszönök szépen minden értelmes kommentet. Örülök, hogy ennyi embernek örömet szereztem ezzel a bizarr témájú cikkel. Úgy gondolom, hogy Sean ennyit már megérdemelt, hiszen valóban meme lett, jóformán vicc abból, hogy ő ennyiszer "meghalt" karrierje során. Márpedig ez nem vicc, mert nagyon sok ezek közül a szerepek közül sokkal többről szól, mint hogy a végén a karakter meghal. Komoly munka van Sean mögött, és nagyon nagy teljesítmény, hiszen csodálatosan tehetséges színész.
A másik, amire kitérnék, hogy sokan azt mondjátok, hogy a legjobb alakítása a GyU-ban volt. Nos, a haláljelenetek közül valóban ez az egyik legjobb, vagyis a legemlékezetesebb. Nekem is ezzel a szereppel fogta meg a szívemet. A Gyűrűk Ura általában a leghíresebb filmje, ezt ismeri tőle mindenki, de korántsem ott alakított a legjobban. Számomra a Far North és az Accused mindent visznek, bár ezekben nem hal meg. biggrin.gif
5 felhasználónak tetszik: mse90, Jolie_77, Pöttömke, Alison Lerman, num1Kolosszus
2012. november 01. 20:49 #36
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk. Mondjuk a kedvenc halál kicsit morbid de érdekes. Kettőt el is találtam.
2012. november 01. 20:49 #37
Starlight98
Starlight98
visszatérő vendég
 
StátuszOlyan vagy nekem, mint a kincs! Elásnálak nagyon mélyre!!!!! <3 :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.12.
Hozzászólás: 195
Csatolások: 0
Azonosító: 177650
Offline offline
Gyűrűk Ura!!!! <3
2012. november 01. 20:55 #38
- törölt felhasználó -    
Nekem a cikk címéről az jutott eszembe, amikor ez év elején a csatornák jóvoltából két Sean Bean –filmet láthattam (az egyik a Gyűrű Szövetsége volt, a másik meg a Férfias játékok) három napon belül, és naná, hogy ezekben elhalálozott. Mondtam is magamban, hogy oké, hogy egy „haláli” jó színésszel van dolgunk, de azért így kezdeni az évet, kérem... _nevet.gif

Boromir halála azt juttatja eszembe, hogy a film első megtekintésekor mennyire nem szerettem a karaktert. (Bocsássa meg nékem a világ, de akkor még csak egy tizenegy éves, értetlen fruska voltam biggrin.gif) Egy pökhendi fráternek tartottam, akit még a hátam közepére se kívántam – aztán én vágtam a legfancsalibb képet a családból, miután jobblétre szenderült. Pár évvel később, miután elolvastam a könyvet, akkor tudatosult bennem, hogy mennyire egy emberi, esendő figurával van dolgom, és egyszerűen nem tudtam elítélni; ami meg a bukását illeti, az szükségszerű volt (mondom én), legalábbis a jó és rossz közti vívódása elővetítette a végzetét. Azóta is úgy bömbölök annál a jelenetnél, mint egy hormonzavaros víziló rohog.gif

A másik, számomra „megzakkantós” halála az Equilibriumban volt. Kedvelem én Bale-t, de ennél a filmnél legszívesebben nekiestem volna a faarcának egy hólapáttal _nevet.gif
3 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Alison Lerman, num1Kolosszus
2012. november 01. 21:03 #39
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Online online
Idézet (Running Fool @ 2012.11.01. 20:55)
Nekem a cikk címéről az jutott eszembe, amikor ez év elején a csatornák jóvoltából két Sean Bean –filmet láthattam (az egyik a Gyűrű Szövetsége volt, a másik meg a Férfias játékok) három napon belül, és naná, hogy ezekben elhalálozott. Mondtam is magamban, hogy oké, hogy egy „haláli” jó színésszel van dolgunk, de azért így kezdeni az évet, kérem... _nevet.gif
Boromir halála azt juttatja eszembe, hogy a film első megtekintésekor mennyire nem szerettem a karaktert. (Bocsássa meg nékem a világ, de akkor még csak egy tizenegy éves, értetlen fruska voltam biggrin.gif) Egy pökhendi fráternek tartottam, akit még a hátam közepére se kívántam – aztán én vágtam a legfancsalibb képet a családból, miután jobblétre szenderült. Pár évvel később, miután elolvastam a könyvet, akkor tudatosult bennem, hogy mennyire egy emberi, esendő figurával van dolgom, és egyszerűen nem tudtam elítélni; ami meg a bukását illeti, az szükségszerű volt (mondom én), legalábbis a jó és rossz közti vívódása elővetítette a végzetét. Azóta is úgy bömbölök annál a jelenetnél, mint egy hormonzavaros víziló rohog.gif
A másik, számomra „megzakkantós” halála az Equilibriumban volt. Kedvelem én Bale-t, de ennél a filmnél legszívesebben nekiestem volna a faarcának egy hólapáttal _nevet.gif


Már vártalak! Örülök, hogy megérkeztél. smileeee.gif
Na igen. Boromir valóban a legemberibb figura a GyU-ban. Esendő és valóságos, mint mi mindannyian. Csakhogy van benne valami büszkeség és nemesség, ami bennünk már nincs meg. Halála szükségszerű. Megsiratjuk persze, hiszen tragikus a halála, de valójában mindannyian tudjuk, Boromir csakis így válhat hőssé, hogy életét adja a nagyobb cél érdekében. Én akkor már 16 éves voltam, számomra tiszta volt az ő személyisége, ezért is szerettem annyira a könyvben és a filmben is. smileeee.gif
Az Equilibrium pedig nekem is fájó pont. Gyönyörű az a jelenet. Ha lehet ilyet mondani, akkor az az egyik kedvencem. Meg valami furcsa, groteszk módon Robert Aske halála a VIII. Henrikben. Na, az még brutális. mellow.gif
2 felhasználónak tetszik: Alison Lerman, Jolie_77
2012. november 01. 22:09 #40
- törölt felhasználó -    
Idézet (Grace Benning @ 2012.11.01. 21:03)
Már vártalak! Örülök, hogy megérkeztél. smileeee.gif
Na igen. Boromir valóban a legemberibb figura a GyU-ban. Esendő és valóságos, mint mi mindannyian. Csakhogy van benne valami büszkeség és nemesség, ami bennünk már nincs meg. Halála szükségszerű. Megsiratjuk persze, hiszen tragikus a halála, de valójában mindannyian tudjuk, Boromir csakis így válhat hőssé, hogy életét adja a nagyobb cél érdekében. Én akkor már 16 éves voltam, számomra tiszta volt az ő személyisége, ezért is szerettem annyira a könyvben és a filmben is. smileeee.gif


Én örülök, hogy jelenlétemmel örömet szerezhettem biggrin.gif

Bevallom, fiatalabb koromban (körülbelül 12-13 évvel ezelőtt) mindenről sarkított nézeteim voltak, filmek esetében úgy voltam, hogy vannak a jók meg a rosszak, oszt szevasz tavasz. Röstellem, de gyerekfejjel Boromir nálam egyértelműen a sötét oldalt képviselte a viselkedésével, a fináléban viszont valami nem „stimmelt”, nem úgy cselekedett, ahogy vártam volna. Csalódás volt, de pozitív, és amikor ráeszméltem, hogy nicsak, ebben az emberben van valami jó is, nem kicsit lettem elkámpicsorodva, főleg, hogy valamelyest tudatosult bennem, hogy minden tettét az motiválta, hogy jót akart az embereinek. A Szövetségbe is csak azért kötött ki, mert apuci egyfolytában nyüstölte, ő inkább maradt volna otthon védeni Gondor falait... Összeségében Boromir volt az (Darth Vader mellett biggrin.gif), aki „ráébresztett” arra, hogy semmi se pompázik fekete-fehérben, hanem csak a szürke különböző árnyalatai léteznek, bármiről is legyen szó. Igen, hozzánk hasonló halandó, de az általad említett nemesség az, ami úgymond fölénk emeli a karakterét, az önfeláldozása meg elfeledteti velünk a hibáit. Legalábbis én így éreztem smileeee.gif És tessék kinevetni, de úgy vélem, hogy fikció ide vagy oda vagy amoda, de ebben a világban jól jönne egy-két hozzá hasonló, esendő, ámde dicső lovag.

*ömlengés befejezve*

Abban meg egyetértek veled, hogy csak így, eme szomorú eset révén lehetett hős. Mert ha, teszem azt, csak úgy elsomfordált volna a Frodóval való incidens után, és remeteként tengette volna életét, megbánva bűneit vagy mi a szöszmösz, annak nem lett volna ekkora súlya dramaturgiai szempontból.

Idézet
Az Equilibrium pedig nekem is fájó pont. Gyönyörű az a jelenet. Ha lehet ilyet mondani, akkor az az egyik kedvencem. Meg valami furcsa, groteszk módon Robert Aske halála a VIII. Henrikben. Na, az még brutális.  mellow.gif


Engem azért érintett érzékenyen, mert már az elején volt olyan tökös legény, és bevállalta, hogy igen, szívesen megfizetné az árat az érzelmekért. Rokonszenves lázadó volt, na blush.gif

Brutalitás szempontjából a Black Death a befutó, ilyen randa halálban részesülni mellow.gif Oké, Ulricról is messziről lerítt, hogy nem fogja túlélni, de akkor is ki voltam akadva, hogy „banyek, miért pont így végzi?” Aske halálára meg már fel lettem készítve, hála a törimániámnak, de ennek ellenére is sikerült lefagynom annál a jelenetnél.
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok