Starity

Dohányzás: ezért füstölnek a legtöbben

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. március 17. 20:27 #61
gizike1998
gizike1998
 
Státusz❤❤❤JUSTIN DREW BIEBER IMÁDLAK ❤❤❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.21.
Hozzászólás: 773
Csatolások: 337
Azonosító: 156036
Offline offline
Hát.. én már a cigi füstöl köhögök egyszerűen nem bírom azt az illatát az biztos hogy én nem fogok cikizni!!!
2013. március 17. 20:45 #62
szabina2522
szabina2522
 
StátuszI love my life!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.06.
Hozzászólás: 1359
Csatolások: 0
Azonosító: 195503
Offline offline
Még nem próbáltam ki, de nem is fogom, mert belegondolok, hogy ezzel csak rosszat teszek magamnak, márpedig azt nem akarom
2013. március 17. 20:46 #63
evaa99
evaa99
 
StátuszThere's a whisper in the dark, as a new life comes to be...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 512
Csatolások: 40
Azonosító: 171196
Offline offline
Ó... ezek érdekesek. Sok mindent nem tudtam a dohányzásról. Azt azonban igen, hogy a társaság nagy nyomást gyakorolhat az emberre, hogy fogadja el a cigit. 13 éves vagyok, és gyakran lógok néhány barátommal, akik cigiznek; volt már, hogy az ő haverjaikkal összefutottunk, és már mondhatni "bandáztunk". Ilyenkor előfordult, hogy cigivel és piával kínáltak, de nem tudtak meggyőzni, habár a szüleim azt mondták, nekik belefér, ha egyszer-egyszer kipróbálom. De én nem akarom; félek, hogy később rászoknék.
Tulajdonképpen szeretem a cigarettafüstöt, mert kellemes emlékek kötődnek hozzá számomra, de effektív a dohányzást nem próbálnám ki.
2013. március 17. 20:59 #64
N.k
N.k
[tau'ri]
 
StátuszWitcher ♥️
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.22.
Hozzászólás: 3344
Csatolások: 111
Azonosító: 74720
Offline offline
Nem dohányzó vagyok.Próbáltam már,igaz.Viszont egy slukktól majd egy hétig köhécsöltem.Na abban a pillanatban el is ment a kedvem az egésztől.
Nem ajánlom senkinek.Bár aki ki akarja próbálni találni fog rá módot és okot,hogy szívja.
2013. március 17. 21:00 #65
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2013.03.17. 20:10)
Áájájjj, már a hozzászólásodon is látszik, hogy tipikusan az a fajta tinédzser vagy, akinek az életében soha egy büdös problémája sem volt, hiszen anyuci meg apuci mindig is ott voltak, hogy segítsenek. Egyet tanulj meg: nem mindenki úgy éli meg a helyzeteket, mint ahogyan te. A stresszt is mindenki másképp dolgozza fel. Van, aki alkoholizál, van, aki önmagát vagdossa és van olyan is, aki a dohányzással. Van olyan, aki erősebb jellem és van olyan, aki gyengébb, illetve jobban megviselik az érzelmi válságok. Én speciel nem dohányzok, soha nem is dohányoztam, és nem vagyok rá büszke, de a stresszt által inkább magamat bántottam, mert jobb volt. Ha valaki rágyújt a legreménytelenebb pillanatokban, akkor lehet, hogy egy kicsit jobbnak látja a világot, s talán megoldást találhat a problémára. A legtöbb tinédzser nem a te általad felhozott példák miatt szokik rá, hanem azért, mert milyen menő. Párom ugyanez - tizenöt évesen nekiállt dohányozni, mert hú, de királyul nézett ki cigivel a kezében. Ma huszonkét éves és nem tudja lerakni, pedig nagyon sokat macerálom érte. Persze, mindenki magából indul ki, de könnyű úgy lesz*rozni egy embert, hogy azt sem tudod miken ment keresztül, vagy csak egyszerűen olyan társaságba keveredett és nem mert nemet mondani a dohányra. Mielőtt mások feje felett törsz pálcát, ajánlom, hogy nézz tükörbe és gondolkozz el azon, hogy veled milyen rossz dolgok történtek az életedben! Könnyű sz*rozni a másikat, gyengének és ostobának titulálni, mert inkább rágyújtott, ahelyett, hogy belőné magát egy adag kokóval, vagy másokat lőne szitává, mint ahogyan nemrégen történt Pécsen azt hiszem. Egy egyetemistasrác bekattant, és mindenkit kilyukasztott egy automatával. Igaz, drága, s én is inkább azt mondom, hogy inkább költse valaki azt a pénzt a gyermekére vagy a családjára, de amilyen lekezelően, arrogánsan és újabban bicskanyitogatóan írtál... hát azt nem bírtam szó nélkül hagyni, és egyszerűen muszáj volt reagálnom valamit az újabban a szádon kiömlő hülyeség áradatra. Kezdek rájönni, hogy neked nem csak az intelligenciád, de az érzelmi intelligenciád is valahol a béka horizontján van az empatikus képességeddel együtt, már ha persze Isten áldott e meg téged ilyen tulajdonsággal. unsure.gif 
Reakciót a részedről nem kérek a hozzászólásomra, mert nemhogy reagálni, de nagy valószínűséggel elolvasni sem fogom. Számomra bebizonyosodott a privát üzeneteid által, hogy eszmecserére képtelen vagy. Csupán csak reagálni kívántam az általad leírt tényekre.


Azért remélem nem fogsz megölni ha mégis válaszolok, elolvasni neked nem kell, nem foglak kényszeríteni, csak tudod van az a mondás, hogy hallgatás beleegyezés, és nekem nem áll szándékomban igazat adni, a fentebb említettekbe.
Persze, gondoljon mindenki amit akar, bizonyítani nem tudom, és nem is áll szándékomban, hogy tényleg voltak-e és milyen jellegű problémáim..úgyhogy erre több szót nem is áldoznék.
Lehet, hogy nekem van már késő, így 9 óra felé, de nem látom a kommentembe, hogy bárkit is leszaroztam volna, úgyhogy ne állíts olyat rólam, ami a te véleményed...szóval inkább ezt is hagyjuk...
Szerintem nem jobb a dohányzás se a többi méregnél. A cigi, a drog és az alkohol számomra egykutya... Jó, az alkohol nagyon kis mértékben még talán elmegy. Nem érdekel mások, mint például te, milyen sorrendbe állítjátok...
Szóval lehet azt hiszed, hogy olyan nagyon okos vagy, akinek mindig csak igaza lehet. Hát nem. Sajnálom, hogy ezt nekem kellett kimondani, most biztos egy világ dőlt össze benned. Ebben a nagy bánatodban, próbálj meg ne a cigihez fordulni, nagyon káros..

Egyébként csodálkozom, hogy mindig ezzel jössz, hogy "nem bírtam ki hogy ne válaszoljak, blablabla...". Elárulok valamit, most jól figyelj: Nem muszáj ám elolvasni a kommentjeimet, nem fogok este odalopózni az ágyadhoz és elvágni a torkod emiatt. És akkor ki fogod bírni, hogy ne válaszolj. Próbáld csak ki!
2013. március 17. 21:03 #66
Janie
Janie
dreamer ^^
 
StátuszHírszerző - sárga csillag! Yepp, már 60 cikket írtam! :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.02.
Hozzászólás: 6051
Csatolások: 43
Azonosító: 142376
Offline offline
Mindent meg lehet magyarázni, de aki akar, az le tud szokni. Én is kipróbáltam és évente egyszer, ha olyan társaságban vagyok és kedvem van hozzá elszívok egyetlen szálat, de nem hiszem, hogy valaha is rászoknék.
2013. március 17. 21:04 #67
- törölt felhasználó -    
Érdekes, de nem meglepő, ha bele gondolunk, alig két évszázaddal ezelött el sem lehetet képzelni, hogy egy nő csak úgy belépjen az urak pipázójába, maximum, ha újabb italokat hozott. Ezért gyújtanak rá a nők sutyomba. És ezért lehet, hogy a dohányzó nőkre még mindig csúnyán tudnak nézni, mig férfitársaik ezzel nem szembesülhetnek.

Tudom, hogy tudja kezelni a stressz tüneteit, de észrevételeim alapján, az nem is biztos, hogy tiszta stressz, valószínűleg ott van benne a függőség is. Szóval hülyeség rászokni, és hülyeség nem le szokni róla, a remegő kéz nem a sok munkától és gondtól van.
2013. március 17. 21:32 #68
Tamyna
Tamyna
visszatérő vendég
 
StátuszNem barátkozásra használom a profilom, bocsi:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.13.
Hozzászólás: 325
Csatolások: 0
Azonosító: 163822
Offline offline
őszintén szólva nekem elég furcsa egy lány kezében a cigi... mintha a képen egy nem oda illő dolog lenne... nem zavar, csak nem áll jól a nőknél (fiúknál se de az másabb)
2013. március 17. 21:52 #69
Amy..
Amy..
visszatérő vendég
 
StátuszIf you do not like it, you can go .. ;) - YOLO ;D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.27.
Hozzászólás: 395
Csatolások: 0
Azonosító: 178850
Offline offline
attól még h nő!! ha a férfi megteheti, akkor ő is.. mondjuk jobb lenne, ha egyikőjük sem tenné..
2013. március 17. 21:55 #70
Petra12
Petra12
ღDavidHendersonღ
 
Státusz~ Henderson Dávid<3 ~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.05.
Hozzászólás: 1734
Csatolások: 0
Azonosító: 132641
Offline offline
Ki az aki ezt élvezi? Élvezik, hogy tönkreteszik a saját életüket? Én sosem tudtam megérteni a dohányzó embereket, vajon miért is csinálják ezt, de nem is fogom. Én már annak a gondolatától is rosszul vagyok, hogy milyen "mellékhatásai" vannak a ciginek, vagy hogy pl. mennyibe kerül. Egy családot tehet tönkre, ez vajon megéri???
2013. március 17. 23:35 #71
govinda
govinda
új tag
 
Státuszlikely lads.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.12.
Hozzászólás: 61
Csatolások: 0
Azonosító: 152870
Offline offline
és mi lenne ha mindenki hagynáz az embereket végre cigizni? én is cigizek, és? rossz ember vagyok? undorító? valaki számára biztos, de nem azért mert dohányzok. "jajj, de cigi háát húú meg brűűű meg wáá." NEM. FOGD BE A POFÁD! nemdohányzók halnak meg nap, mint nap. jóéjszakát.(igen egyszer majd leszokok, legyen az én bajom)
2013. március 18. 00:52 #72
muffinkaah
muffinkaah
 
Státusz"Fuck 'em if they can't take a joke" -Ben
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.30.
Hozzászólás: 700
Csatolások: 30
Azonosító: 185094
Offline offline
govinda, egyetértek. szerintem bárki cigizhet aki megengedheti magának. de csak egy bizonyos kereteken belül. pl. ha találkozok valakivel az utcán és épp cigizik, odajön hozzám és a pofámba fújja a füstöt, azt már nem csípem.
2013. március 18. 05:33 #73
belieber4ever
belieber4ever
 
StátuszI wish we had another time I wish we had another place
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.11.
Hozzászólás: 657
Csatolások: 0
Azonosító: 193770
Offline offline
en is cigiztem egy kis ideig, de letettem
2013. március 18. 08:36 #74
- törölt felhasználó -    
én is dohányzom.ez van.szerencsére annyit nem szivok el egy nap hogy árthatnék az egészségemnek.vagyis szereintem.aztn meg kitudja hogy tényleg igy van e
2013. március 18. 09:09 #75
- törölt felhasználó -    
Idézet (biguszkaa @ 2013.03.17. 19:09)
CanDee Sweet! Ha nem oldja a feszültséget akkor minek?! Ezt sose értettem...Nem ítélem el a dohányosokat,de semmi értelme nincs annak hogy 10 évvel hamarabb meghalnak!

Mert jól esik munka előtt egy szál cigi, jól esik szünetben rágyújtani, jól esik buliban elszívni párat. Én hobbiból cigizek. Egyébként meg munkában is évente több millióan halnak meg... És másrészt meg senkinek semmi köze ahhoz, hogy egy felnőtt, dolgozó ember hány doboz cigarettát vesz a saját fizetéséből. Ha ezért lenézik/nek az emberek rohadtul teszek rá, aki nem magam miatt szeret az nem is kell, hogy szeressen... 2830Cat435.gif
1 felhasználónak tetszik: itsjustme
2013. március 18. 10:04 #76
Blackbird03
Blackbird03
 
StátuszIf you read, you will know that I have not written anything here.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.24.
Hozzászólás: 752
Csatolások: 284
Azonosító: 161100
Offline offline
Azt hiszem, hogy egy eléggé megosztó téma lett ebből a cikkből, jómagam nem dohányzom, és úgy gondolom, hogy nem is fogok a közeljövőben. Meg tudom érteni a dohányosokat is, én már nem egy emberrel találkoztam, aki csak a társaság miatt kezdett dohányozni, eleinte csak heti 1 szál, majd heti többször, végül pedig alig várja a szünetet, hogy mikor mehessen ki egyet elszívni. Mindezt csak azért, mert a haverjai rászoktatták.
Nem pártolom őket, sőt, kifejezetten elítélem, és cseszegetem, hogy 'ideje lenne elszokni a cigarettáról', mert nem jó dolog, káros az egészségre, másrészről meg borzasztóan büdös is, pláne idegesítő, amikor a buszmegálló első sorából valaki rágyújt, és a füst meg a fejembe száll. Ha valaki cigizni akar, semmi bajom nincs vele, de ne az orrom előtt tegye azt.
Az egyik barátnőmet is csúfolták azért, mert cigiillata volt a ruháinak, holott nem is cigarettázott, csak a szülei, de azok úgy, mint a gyárkémény. Hála az égnek, az én szüleim nem dohányoznak, de azt hiszem, hogy nekik mennék, ha mégis rászoknának, ugyanis nagyon nem bírom azt a büdös szagot. Emlékszem, apu úgy kezdte, hogy 'kislányom, ha ki akarod próbálni a cigit, akkor csak nyugodtan, kóstold meg, nekem nem ízlett' - ezzel pedig csak azt akarom mondani, hogy a szüleim még csak nem is tiltották a dolgot, de az emberi természetről tudni kell, hogy mindig a tiltott dolgokat akarja. Ez visszavezethető Ádámra és Évára is. ;)Tehát nekem még csak szembeszegülnöm sem lehetett, mert nem volt tiltott ez a dolog. A baráti társaságom egy része ugyan cigizik, de akárhányszor próbálnak kínálni, elküldöm a fenébe őket, mert van akaraterőm, és eléggé stabil egyéniség vagyok. Ebből a szempontból talán még 'előnyösebb' helyzetből indultam.
Végezetül csak annyit, hogy aki cigiznek, próbálják meg hanyagolni, ha nem is napról-napra, de fokozatosan abbahagyni a füstölést. Nem csak maga miatt, de mások miatt is - például a hozzám hasonló emberekért, vagy ha nem is értünk, de a pénztárcáért, hogy több maradjon benne. Nagy elismeréssel fognak ránézni az emberre, aki ezt végigcsinálja!
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2013. március 18. 12:17 #77
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Blackbird03 @ 2013.03.18. 10:04)
Azt hiszem, hogy egy eléggé megosztó téma lett ebből a cikkből, jómagam nem dohányzom, és úgy gondolom, hogy nem is fogok a közeljövőben. Meg tudom érteni a dohányosokat is, én már nem egy emberrel találkoztam, aki csak a társaság miatt kezdett dohányozni, eleinte csak heti 1 szál, majd heti többször, végül pedig alig várja a szünetet, hogy mikor mehessen ki egyet elszívni. Mindezt csak azért, mert a haverjai rászoktatták. 
Nem pártolom őket, sőt, kifejezetten elítélem, és cseszegetem, hogy 'ideje lenne elszokni a cigarettáról', mert nem jó dolog, káros az egészségre, másrészről meg borzasztóan büdös is, pláne idegesítő, amikor a buszmegálló első sorából valaki rágyújt, és a füst meg a fejembe száll. Ha valaki cigizni akar, semmi bajom nincs vele, de ne az orrom előtt tegye azt. 
Az egyik barátnőmet is csúfolták azért, mert cigiillata volt a ruháinak, holott nem is cigarettázott, csak a szülei, de azok úgy, mint a gyárkémény. Hála az égnek, az én szüleim nem dohányoznak, de azt hiszem, hogy nekik mennék, ha mégis rászoknának, ugyanis nagyon nem bírom azt a büdös szagot. Emlékszem, apu úgy kezdte, hogy 'kislányom, ha ki akarod próbálni a cigit, akkor csak nyugodtan, kóstold meg, nekem nem ízlett' - ezzel pedig csak azt akarom mondani, hogy a szüleim még csak nem is tiltották a dolgot, de az emberi természetről tudni kell, hogy mindig a tiltott dolgokat akarja. Ez visszavezethető Ádámra és Évára is. ;)Tehát nekem még csak szembeszegülnöm sem lehetett, mert nem volt tiltott ez a dolog. A baráti társaságom egy része ugyan cigizik, de akárhányszor próbálnak kínálni, elküldöm a fenébe őket, mert van akaraterőm, és eléggé stabil egyéniség vagyok. Ebből a szempontból talán még 'előnyösebb' helyzetből indultam.
Végezetül csak annyit, hogy aki cigiznek, próbálják meg hanyagolni, ha nem is napról-napra, de fokozatosan abbahagyni a füstölést. Nem csak maga miatt, de mások miatt is - például a hozzám hasonló emberekért, vagy ha nem is értünk, de a pénztárcáért, hogy több maradjon benne. Nagy elismeréssel fognak ránézni az emberre, aki ezt végigcsinálja!

Nagyon sok igazság van abban, amit leírtál. Azzal pedig teljesen egyet kell értenem, hogy aki elől nem dugdosság otthon a cigit, az a jó. Édesapád megengedte, hogy dohányozz, de te nemet mondtál. Velem itthon apu ugyanezt játszotta el. Ő mindig erős dohányos volt, és folyton elém pakolta a cigit meg az öngyújtót, hogy próbáljam ki, gyújtsak rá meg ilyenek. Ezek után egyszerűen nem érdekelt soha sem, így ki sem próbáltam. Sokan viszont már csak azért is kipróbálják, mert a szülők azt mondták, hogy nem. És igen... mindig a a tiltott gyümölcs a legédesebb, ahogyan mondani szokás. Szaporítanom a szót továbbá felesleges, mert minden gondolatomat megfogalmaztad és leírtad. A kommented elolvasása nagyon tanulságos lehet minden fiatal számára!
2013. március 18. 13:29 #78
- törölt felhasználó -    
Ez mindenkinek szól, aki úgy van vele, hogy az én dolgom, más ne törődjön vele. Nos, el kell áruljam teljesen igazatok van. Egészen addig, amíg nem az én képembe füstöltök.
Nagyszüleim is dohányoznak, és tisztában vannak vele, hogy mi a véleményem. Egyszer volt mikor ott voltam náluk, és egy szobába velem, rágyújtottak. Na mondom, vagy most eloltjátok vagy hazamegyek. Azóta nem láttam őket cigizni, mindig kimentek vagy az udvarra vagy a teraszra.
Szóval amíg nem egy légkörben vagytok velem, pont lesz*rom, hogy hogyan mérgezitek magatokat. Legalább nem kell aggódnunk a túlnépesedés miatt..De az én életemet ne tegyétek még jobban tönkre, bőven elég az a sok kosz, amit egyébként is a környezetemből összeszedek.
2013. március 18. 16:05 #79
- törölt felhasználó -    
Idézet (wiky96 @ 2013.03.18. 13:29)
Ez mindenkinek szól, aki úgy van vele, hogy az én dolgom, más ne törődjön vele. Nos, el kell áruljam teljesen igazatok van. Egészen addig, amíg nem az én képembe füstöltök. 
Nagyszüleim is dohányoznak, és tisztában vannak vele, hogy mi a véleményem. Egyszer volt mikor ott voltam náluk, és egy szobába velem, rágyújtottak. Na mondom, vagy most eloltjátok vagy hazamegyek. Azóta nem láttam őket cigizni, mindig kimentek vagy az udvarra vagy a teraszra.
Szóval amíg nem egy légkörben vagytok velem, pont lesz*rom, hogy hogyan mérgezitek magatokat. Legalább nem kell aggódnunk a túlnépesedés miatt..De az én életemet ne tegyétek még jobban tönkre, bőven elég az a sok kosz, amit egyébként is a környezetemből összeszedek.

Ez aztán már tényleg a primitív gondolkodás legalja:)
2013. március 18. 16:12 #80
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (ZitaTwilight @ 2013.03.18. 16:05)
Ez aztán már tényleg a primitív gondolkodás legalja:)

Nincs empátiás képessége. Azt se tudja mit jelent együtt érezni a másikkal, vagy egy kicsit is, de más helyébe képzelnie magát. Az intelligenciától megint csak fényévekre áll. Viszont, ha tudná milyen ártalmas azaz élelmiszer, csokoládé vagy hús, amit anyuci megvesz a Tescoban, akkor nem dobálózna ilyen szavakkal. De hát szerinte csak a dohányzás a káros, ráadásul azt hiszi, hogy körülötte forog a világ, hisz őt akarják csak mérgezni. Erre mondják azt, hogy nagy az Isten állatkertje...
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!