Starity

Elysium / Elysium - Zárt világ (2013)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. április 10. 19:25 #1
mikieger
mikieger
visszatérő vendég
 
Státusz♥Tom Holland, Dylan O'Brien♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.08.
Hozzászólás: 340
Csatolások: 457
Azonosító: 124537
Offline offline
Új sci-fi hódítja meg augusztustól a mozikat, amit a District 9 rendezője Neill Blomkamp hoz el nekünk.

Tartalom: 2159-ben az emberiség két osztályra tagolódik: a nagyon gazdagok egy Elysium nevű mesterséges űrállomáson élnek, a többiek pedig a túlnépesedett, romokban álló bolygófelszínen. A Földön rekedt emberek kétségbeesetten próbálnak menekülni a bűnözés és a szegénység egész bolygót beburjánzó indái elől, azonban egyetlen embernek van csak esélye, hogy egyensúlyt hozzon az egymástól eltávolodott két világ közé: Max (Matt Damon) alapvetően rendes fickó, aki azonban kész minden lehetőséget megragadni, hogy eljuthasson Elysiumba. Ehhez kénytelen szembeszállni Delacourt-tal (Jodie Foster), az Elysium főtitkárával és az ő védelmi erőivel. Ha Max sikerrel jár, nem csak a saját életét, hanem a Földön rekedt emberek millióit is képes megmenteni.

Főszerepben:
Matt Damon ... Max
Jodie Foster ... Secretary Rhodes
William Fichtner ... John Carlyle
Jose Pablo Cantillo ... Sandro
Sharlto Copley ... Kruger

Előzetes + poszter HQ thumbsup.gif

7 felhasználónak tetszik: jaguar, Christo, Bessie, iktriad, House Of Wax, sMokEe.cLouD, Nita09
2013. április 10. 19:33 #2
mikieger
mikieger
visszatérő vendég
 
Státusz♥Tom Holland, Dylan O'Brien♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.08.
Hozzászólás: 340
Csatolások: 457
Azonosító: 124537
Offline offline
Pár képet közölt a filmből az Entertainment Weekly. meghajolo.gif Matt jól kigyúrta magát a szerepre wub.gif blush.gif w00t.gif
6 felhasználónak tetszik: jaguar, Christo, Bessie, iktriad, House Of Wax, Nita09
2013. április 12. 19:17 #3
Tamás2.0
Tamás2.0
Cpl. "Radar" O'Reilly™
 
StátuszTudod, hogy kik a kistölcsérek™? Nem? Akkor kistölcsér™ vagy...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 06.11.05.
Hozzászólás: 7115
Csatolások: 43451
Azonosító: 19754
Offline offline
smileeee.gif beer.gif

picit nagyobb cool.gif
4 felhasználónak tetszik: jaguar, Bessie, iktriad, House Of Wax
2013. május 29. 19:32 #4
Tamás2.0
Tamás2.0
Cpl. "Radar" O'Reilly™
 
StátuszTudod, hogy kik a kistölcsérek™? Nem? Akkor kistölcsér™ vagy...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 06.11.05.
Hozzászólás: 7115
Csatolások: 43451
Azonosító: 19754
Offline offline
smileeee.gif beer.gif

tongue.gif
2 felhasználónak tetszik: iktriad, House Of Wax
2013. június 25. 20:41 #5
Tamás2.0
Tamás2.0
Cpl. "Radar" O'Reilly™
 
StátuszTudod, hogy kik a kistölcsérek™? Nem? Akkor kistölcsér™ vagy...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 06.11.05.
Hozzászólás: 7115
Csatolások: 43451
Azonosító: 19754
Offline offline
smileeee.gif beer.gif

tongue.gif
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
2013. június 25. 21:58 #6
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Nagyon kreatív mondhatom. blink.gif Most akadtam rá a topikra, s nézem Matt Damon főszerepet játszik egy sci-fiben. Trailer megnézése nélkül csupán csak az ide beszúrt tartalmat olvastam el, és az egész egy remek RPG, a Mass Effect trilógia gagyi másolata. Az még hagyján, hogy az egész sztori kegyetlenül hasonlít, de az Elysium nevet konkrétan magából a játékból lopták. Max karaktere nagyjából szinte 100%-ig Sheppard, de mindegy. Ez már a második sci-fi idén, amiben a ME játék elemei felfedezhetők. Biztos bántja a csőrüket, hogy a Bioware nem adta el a jogot, így hát csinálnak ME klónokat. Remek! Eredetiség nulla, pedig Matt miatt megért volna egy misét.
2013. június 26. 06:51 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2013.06.25. 21:58)
Nagyon kreatív mondhatom. blink.gif Most akadtam rá a topikra, s nézem Matt Damon főszerepet játszik egy sci-fiben. Trailer megnézése nélkül csupán csak az ide beszúrt tartalmat olvastam el, és az egész egy remek RPG, a Mass Effect trilógia gagyi másolata. Az még hagyján, hogy az egész sztori kegyetlenül hasonlít, de az Elysium nevet konkrétan magából a játékból lopták. Max karaktere nagyjából szinte 100%-ig Sheppard, de mindegy. Ez már a második sci-fi idén, amiben a ME játék elemei felfedezhetők. Biztos bántja a csőrüket, hogy a Bioware nem adta el a jogot, így hát csinálnak ME klónokat. Remek! Eredetiség nulla, pedig Matt miatt megért volna egy misét.


Nem emlékszem, hogy bármelyik ME játékban benne lett volna szociális- és társadalomkritika. Sőt, szerintem Shepard egy percig sem viselt exoskeletont a game-ben. Ja, és lehet, hogy én vagyok hülye, de szerintem az 'elízium' szó egy ici-picit korábban is létezett, mint a Mass Effect - az ókori görögöknél.

Én egyáltalán nem látom a hasonlóságot. Ha van benne robot és/vagy űrállomás, akkor rögtön ME koppintás, és kezdődhet is a ócsárolás?
2013. június 26. 13:35 #8
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Solarian @ 2013.06.26. 06:51)
Nem emlékszem, hogy bármelyik ME játékban benne lett volna szociális- és társadalomkritika. Sőt, szerintem Shepard egy percig sem viselt exoskeletont a game-ben. Ja, és lehet, hogy én vagyok hülye, de szerintem az 'elízium' szó egy ici-picit korábban is létezett, mint a Mass Effect - az ókori görögöknél.
Én egyáltalán nem látom a hasonlóságot. Ha van benne robot és/vagy űrállomás, akkor rögtön ME koppintás, és kezdődhet is a ócsárolás?

Abban igazad van, hogy nem pont a sztori lopták, de eléggé burkoltan nyúltak le szinte mindent. Járművek, fegyverek, sőt még maga a zenéje is. Amikor meg mutogatja az Elysiumot - talán - akkor totál Citadell fílingje van az egésznek. blink.gif Szóval akkor kivették úgymond az ME szívét és írtak hozzá egy béna történetet. Azaz exokoskeletonnal meg kábé olyan, mintha biotikus lenne.

Én kedvelem ezeket az űrhajós/űrállomásos filmeket, illetve sorozatokat, de ennek itt még a bevezető is szövegében is felfedezhető a lopás és a szembetűnő hasonlóság. Persze, lehet, hogy bennem nagyon friss a játék élmény, mert nemrég játszottam csak a ME trilógiával, s a világa oly annyira magába szippantott, hogy a sztori megmaradt. Számomra ez az egész egy gagyi utánzat, pedig mint ahogyan írtam Matt miatt szívesen kidobtam volna egy ezrest mozira. Persze, mindenkinek más a véleménye, neked nem hasonlít, szerintem meg totálisan ráalapozták. Ha már csórni akarnak, mert annyira alkotói válságban szenvednek, akkor legalább írnák oda, hogy xy dolog alapján készült.
2013. július 14. 10:32 #9
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5984
Csatolások: 136592
Azonosító: 67913
Offline offline
HQ
2 felhasználónak tetszik: iktriad, House Of Wax
2013. július 30. 18:52 #10
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5984
Csatolások: 136592
Azonosító: 67913
Offline offline
beer.gif
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
2014. január 27. 15:27 #11
idone
idone
Timmy Tim
 
Státusz#retiredpersonality
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.20.
Hozzászólás: 25010
Csatolások: 2324247
Azonosító: 180890
Offline offline
beer.gif
1 felhasználónak tetszik: House Of Wax
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok