Starity

Tudj meg többet: álterhesség

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 22. 15:31 #61
Lizania
Lizania
lied
 
Státusz"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.07.
Hozzászólás: 3170
Csatolások: 1228
Azonosító: 163471
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2014.01.19. 17:17)
Kár, hogy nem lett jobban kifejtve, nagyon sajnálom. sad.gif Pedig ez egy eléggé tág témakör, amit bizony nem kicsit lehet boncolgatni. Azért kicsit összetettebb az álterhesség is, mint ahogyan itt le van írva. Persze, a tudatalatti produkálja mindezt, bár arról kíváncsian olvastam volna, hogy hogyan és miként. Ahhoz, hogy a szervezet reprodukálni tudjon egy terhességet, ahhoz meg kell változnia a hormonszintnek is. (gondolok itt például az ösztrogénre, progeszteronra vagy a prolaktinra). Az ember pszichéje sok mindenre képes egyébként. Pár éve olvastam azt valahol a neten, hogy egy ember lekötöztek egy székhez, bekötötték a szemét és szavakkal körülírták azt, hogy éppen vagdossák az ereit. Az illető akutan jelentkező infarktusban meg is halt, mert elképzelte azt, hogy tényleg az ereit vagdossák. Tehát simán el lehet képzelni, hogy a nagyon kisbabákra vágyó nők tudnak terhességre utaló jeleket produkálni. Hallottam már olyat is, hogy a has térfogata nem azért nőtt, mert maga a méh kezdett el úgymond "növekedni", hanem a folyamatosan táguló húgyhólyag miatt. Borzasztó érzés lehet azzal a tudattal élni, hogy azt hiszed nem lehet kisbabád. Nekem egy ismerősöm úgy járt, hogy sikerült örökbe fogadniuk egy kisbabát, mivel is az orvos azt mondta neki, hogy meddő. Rá egy évre terhes lett a saját gyermekével. Fura, nem? laugh.gif Szerintem az állítólagos meddő nők 80%-a nem is meddő valójában, csak a psziché által okozott stressz miatt képtelen teherbe esni. Szóval az emberi elme eléggé furfangos.

Én is picit rövidnek tartottam a cikket, olyan hamar vége lett és szinte alig szerepel benne valami...Újat nem is mondott, pedig azért eléggé laikus vagyok a témában...
Ez a vagdosós dolog érdekes és brutális...Én olyat olvastam, hogy volt egy fiatal pár, gyermeket szerettek volna, de nem jött össze nekik, így vizsgálatokra mentek. Mindent rendbentaláltak mindenkinél és ekkor mondta az orvos, hogy lehetséges az is, hogy egyszerűen nem fogan meg a baba, ha az egyik fél nem akarja (igazán). És akkor leültek, megbeszélték és kiderült, hogy a hapsi csak a csaj miatt egyezett bele, valójában sosem akart gyereket.
Egyébként a valódi álterhességnél már csak az a rosszabb, amikor nem ember, hanem mondjuk kutya vagy macska lesz álterhes. Mert egy embernek még elmagyarázza szépen az orvos, hogy nem asszonyom ön nem terhes, sajnálom, de ezt egy kutyával pl nem lehet eljátszani. És látni ahogy készül a nem létező kicsikre, és aztán meg szenved...Nem akarok többet ilyet átélni, elég volt egyszer is.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. január 24. 20:08 #62
Piszke2000
Piszke2000
visszatérő vendég
 
StátuszBloodlust tonight,bite my tounge and hold it in-->he comes the bad rain!:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.24.
Hozzászólás: 146
Csatolások: 0
Azonosító: 190321
Offline offline
Milyen szar lehet szegényeknek.
És én nem az álfájdalmakra gondolok, hanem arra hogy szegények mennyire akarhatják azt hogy gyerekügy legyen meg ennyire belefeszülnek...
Remélem nekem nem lesz ilyen.....
2014. január 24. 21:18 #63
Rekus05
Rekus05
új tag
 
StátuszSzerelmesnek lenni, néha annyira WTF, hogy LOL! :DD
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.01.
Hozzászólás: 32
Csatolások: 0
Azonosító: 218168
Offline offline
szegények:( nagyon nem szeretnék ilyen betegségben szenveni..:/
2014. január 25. 11:36 #64
rokaróni
rokaróni
 
StátuszTeen Wolf fan
  Csoport: Megerősítés alatt
Csatlakozott: 12.04.01.
Hozzászólás: 540
Csatolások: 34
Azonosító: 172443
Offline offline
SZEGÉNYEK,nem szívesen lennék ilyen beteg
2014. január 27. 14:47 #65
KPetra5000
KPetra5000
visszatérő vendég
 
StátuszLive While We're Young!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.26.
Hozzászólás: 340
Csatolások: 0
Azonosító: 217535
Offline offline
rokaróni
SZEGÉNYEK,nem szívesen lennék ilyen beteg
egyetértek sad.gif
2014. január 28. 14:46 #66
- törölt felhasználó -    
szegények, milyen rossz lehet
2014. január 28. 15:00 #67
Vic00
Vic00
 
Státusz♪♫..én azt mondom, hogy Punnany, te azt mondod, hogy Massif...♫♪
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.14.
Hozzászólás: 652
Csatolások: 0
Azonosító: 211726
Offline offline
Nővéremék már régóta szeretnének babát, de már 3 éve nem jön össze nekik. :C Remélem soha nem lesz álterhessége. sad.gif
2014. január 28. 20:37 #68
DoDoDó
DoDoDó
visszatérő vendég
 
StátuszJust disco just disco bling bling bling bling disco
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.28.
Hozzászólás: 127
Csatolások: 36
Azonosító: 220097
Offline offline
Ez rossz lehet. Főleg azoknál akik szeretnének gyereket, azt hiszik, hogy terhesek elmondják a barátnőjüknek együtt elmennek ruhákat venni stb.A terhes barátnőnél megszületik a baba a másik is várja, várja és várja majd kiderül, hogy nem is terhes.
2014. január 31. 14:08 #69
MacikaXD
MacikaXD
új tag
 
StátuszUtálok szerelmes lenni.. Azzal csak a probléma van. :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.17.
Hozzászólás: 92
Csatolások: 0
Azonosító: 219407
Offline offline
Ez rossz lehet főleg akiknek már rég nem jött össze és most pedig reménykednek:(
2014. március 03. 14:42 #70
Viooo
Viooo
visszatérő vendég
 
StátuszYou should've known I love you Though I'll never say it too much...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.26.
Hozzászólás: 444
Csatolások: 73
Azonosító: 221823
Offline offline
Ez eléggé félelmetes! O.o Egy barátnőmről azt mondták az orvosok, hogy álterhes... szedte a gyógyszereket, úgy egy hónapig, de a menstruációja még mindig kimaradt... elvittük egy másik orvoshoz, megvizsgálta és kiderült hogy terhes (2 hónapos). Most 8 hónapos terhes. Nagyon várom a kicsi érkezését!!! smileeee.gif
2014. május 01. 18:12 #71
Chachi_G.124
Chachi_G.124
사랑 ♥
 
StátuszExotic Szív, Exotic Lélek, Exotic leszek, amíg csak élek! ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.29.
Hozzászólás: 1398
Csatolások: 0
Azonosító: 198980
Offline offline
ezt még nem tudtam erről.
2014. december 27. 16:51 #72
Egy ufo
Egy ufo
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.17.
Hozzászólás: 349
Csatolások: 0
Azonosító: 226260
Offline offline
Ez érdrkkes
2015. november 05. 18:07 #73
Lola38
Lola38
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.11.05.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 251413
Offline offline
Nekem valószínűleg sajnos pont ez van sad.gif 2007 óta próbálkoztunk a férjemmel, 8 sikertelen lombikbeültetésen vagyok túl. És most már ez miatt egy váláson is. A mostani párommal is rajta vagyunk a témán, és eddig minden ciklusban produkáltam terhességi tüneteket, sőt, még pozitív terhességi tesztem is volt jópár. Most voltam orvosnál aki azt mondta, lehet hogy csak álterhességek mert annyira szeretnék már, és félek, kifutok az időből is már. Nagyon nehéz dolog ez. És sajnos befolyásolhatatlan. Igazságtalannak tartom, hogy az olyan miért kap egyből aki eldobja, kiteszi... Stb.... És akinek ez a legnagyobb álma, hiába tesz meg érte mindent, amit csak lehet, a végén mégis csak álom marad a számára.... sad.gif(
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!