Starity

Miért vezessünk blogot?

8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 26. 21:06 #81
Kalea
Kalea
visszatérő vendég
 
Státusz"Spread your wings, reach for your dreams..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.17.
Hozzászólás: 278
Csatolások: 0
Azonosító: 213604
Offline offline
* mármint úgy értem, hogy ha valaki a harry potter világot jeleníti meg, majd felrakja a netre, és egy ember csak gondol egyet, és lemásolja, akkor nincs sok esélye a kiadásra, mert pl. a Harry Potter egész biztosan szerzői jogvédelem alatt áll*
2014. január 26. 21:13 #82
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Kalea @ 2014.01.26. 21:06)
* mármint úgy értem, hogy ha valaki a harry potter világot jeleníti meg, majd felrakja a netre, és egy ember csak gondol egyet, és lemásolja, akkor nincs sok esélye a kiadásra, mert pl. a Harry Potter egész biztosan szerzői jogvédelem alatt áll*

Fanficctiönök nem is kerülhetnek kiadásra. Aki pedig komolyan ír, az nem holmi ficctiont fog összedobni. Én is írok most is jelenleg több sorozatbeli ficctiont és egyiket sem tervezem kiadásra, szimplán csak önmagam szórakoztatására írok. Egyébként két tag ki is emelte, hogy nem ezekre az egydé ömlengésekre gondoltak, hanem az ízig vérig saját regényekre, ahol a szereplőket és magát a környezetet is te teremted meg a történetekkel együtt.
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Alison Lerman
2014. január 27. 06:21 #83
ByellaTrIx
ByellaTrIx
visszatérő vendég
 
Státusz"Cseppben a tenger, tengerben a csepp"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.04.
Hozzászólás: 379
Csatolások: 0
Azonosító: 172608
Offline offline
Én most vegyesen írok: fanfictionöket, rendes sztorikat, mangákat. Jó kis buli és imádok írni. Úgyhogy csak ajánlani tudom.
2014. január 27. 08:57 #84
Heni18
Heni18
 
StátuszYou are and always have been my dream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.16.
Hozzászólás: 754
Csatolások: 63
Azonosító: 133350
Offline offline
Beyla, A szürke 50 árnyalata is Twilight fanfictinnek indult, csak ahhoz, hogy kiadja a neveket meg kellett változtatnia. De szerintem is az az igazi, ha valaki saját karakterekterekkel és történettel dolgozik.
2014. január 27. 10:00 #85
- törölt felhasználó -    
Én is vezetek blogot, mégpedig többet is. Először is Once Upon a Time fanfices blogot Wordpressen, ahová az általam írt és fordított rajongói történetek kerülnek fel. Imádom írni őket.

Ezen kívül megtalálhattok Merengőn is Andro néven, ahol dettó fenn vannak az OUAT-ficeim, valamint most ráálltam a Robin Hood, a tolvajok fejedelme fanficek írására (ha jól tudom, magyarul én vagyok az egyetlen, aki ilyeneket ír).

Valamint van egy sima Once Upon a Time és egy Kedvcsináló blogom (sorozatok/filmek ismertetői) is Bloggeren.

Nem is tudom, de imádok írni, szeretem ilyesmivel kiélni magam, mert jó dolog. Írtam már saját fandomú történeteket is, de azokat egy idő után abbahagytam. Elfogyott az ihlet.
2014. január 27. 10:25 #86
Hailie95
Hailie95
Ani_1D
 
StátuszSome people are blessings in your life, some are lessons.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.21.
Hozzászólás: 7221
Csatolások: 0
Azonosító: 158900
Offline offline
smileeee.gif En mindig is birtam az ilyen dolgokat. Nyitottam egy blogot meg 2012 amikor Londonba koltoztem az eletemrol, de aztan abba maradt amit irtora sajnalok...most hogy belegondolok, tok jo kis blog lehetett volna, mar eslo heten tobb 100an neztek :/ hulye voltam..
2014. január 27. 10:31 #87
- törölt felhasználó -    
Idézet (Hailie95 @ 2014.01.27. 10:25)
smileeee.gif En mindig is birtam az ilyen dolgokat. Nyitottam egy blogot meg 2012 amikor Londonba koltoztem az eletemrol, de aztan abba maradt amit irtora sajnalok...most hogy belegondolok, tok jo kis blog lehetett volna, mar eslo heten tobb 100an neztek :/ hulye voltam..


Én ilyet anno LJ-n csináltam (Livejournal, ha valaki nem értené), de aztán csak néha írtam bele, most meg már egy hónapja be sem léptem. Nem hiányzik. biggrin.gif
2014. január 27. 10:32 #88
- törölt felhasználó -    
Idézet (ByellaTrIx @ 2014.01.27. 06:21)
Én most vegyesen írok: fanfictionöket, rendes sztorikat, mangákat. Jó kis buli és imádok írni. Úgyhogy csak ajánlani tudom.


A mangát nem rajzolják? biggrin.gif
2014. január 27. 10:46 #89
Tejcike
Tejcike
visszatérő vendég
 
StátuszAshton thinks we are the most beautiful fans in the world. I LOVE THIS GUY!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.12.
Hozzászólás: 335
Csatolások: 128
Azonosító: 158106
Offline offline
Jó, hogy valaki írt végre a blogokról. Nagyon jó cikk lett. Én speciel nagyon szeretem a blogomat szerkeszteni, és időt fordítani rá. Igaz az én csoportom nem kapott helyet a példák áradatában, de sebaj.
ahogy olvastam itt a hozzászólásokat meg akadt a szemem Hailie95 véleményén.
"mar eslo heten tobb 100an neztek :/ " nagyon jó neked hogy annyian nézték az akkori blogodat. És ha tényleg látja az ember, hogy ennyien kíváncsiak voltak rá tényleg nagy löketet ad. Én csak álmodozom arról, hogy valakik ennyien megnézik...
http://tejcike.blogspot.hu/
(Juhj muszáj volt... xD )
2014. január 27. 10:48 #90
Tejcike
Tejcike
visszatérő vendég
 
StátuszAshton thinks we are the most beautiful fans in the world. I LOVE THIS GUY!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.12.
Hozzászólás: 335
Csatolások: 128
Azonosító: 158106
Offline offline
Jó, hogy valaki írt végre a blogokról. Nagyon jó cikk lett. Én speciel nagyon szeretem a blogomat szerkeszteni, és időt fordítani rá. Igaz az én csoportom nem kapott helyet a példák áradatában, de sebaj.
ahogy olvastam itt a hozzászólásokat meg akadt a szemem Hailie95 véleményén.
"mar eslo heten tobb 100an neztek :/ " nagyon jó neked hogy annyian nézték az akkori blogodat. És ha tényleg látja az ember, hogy ennyien kíváncsiak voltak rá tényleg nagy löketet ad. Én csak álmodozom arról, hogy valakik ennyien megnézik...
a blogom ♥
(Juhj muszáj volt... xD )
2014. január 27. 10:57 #91
deaddreamer
deaddreamer
 
StátuszAz zene az én drogom, az egyetlen dolog ami elkábít...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.15.
Hozzászólás: 582
Csatolások: 84
Azonosító: 219343
Offline offline
Ez a cikk tök jó lett.Én is vezettem blogot,volt saját karakteres (3), volt ficction(1),és olyan is ami csak a napjaimról meg az utazásaimról szólt(1),mindet imádtam de már sajnos nincs időm egyszere többet is vezetni tehát csak az egyik saját karaktereset írom még.
2014. január 27. 11:13 #92
Cassie3
Cassie3
leebit♡
 
Státusz"life is too short to focus on things that you don't like" - pewdiepie
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.13.
Hozzászólás: 1867
Csatolások: 1452
Azonosító: 124987
Offline offline
Fú, jó cikk lett! Én személy szerint imádok blogot vezetni. Nekem már maga egy életstílus. Mostanában mondjuk nem igazán volt rá időm, se akaraterőm, ráadásul az ihletem is elhagyott kissé, de lassan újra hozzálátok, mert nagyon szeretem ezt csinálni. A blogom mára már a részemmé vált. Csak vele együtt vagyok teljes egész. Szóval ha érdekel valakit, kattintson ide. smileeee.gif
2014. január 27. 11:40 #93
Cassie3
Cassie3
leebit♡
 
Státusz"life is too short to focus on things that you don't like" - pewdiepie
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.13.
Hozzászólás: 1867
Csatolások: 1452
Azonosító: 124987
Offline offline
Viszont a kommentek némelyikét elolvasva, meg kell jegyeznem valamit. Először azt, hogy nem veszekedni akarok, csak hozzászólni a témához és kifejteni a véleményem. Mégpedig azt fűzném hozzá, hogy szerintem nagyon nincs értelme leszólni bármelyik blogot is. És ha nem olyan hú de gyönyörűséges? Maximum nem kell látogatni, ha nem tetszik, ennyi. A helyesírás már nálam is kényes téma, mármint, hogy nem szeretem ha az emberek helytelenül írnak. Viszont ha jó a helyesírása valakinek, akkor szerintem nincs miért belekötni egy blogba. Sőt még akkor sem kell belekötni és leszólni, ha nem ír helyesen. Még fejlődhet, vagy ha diszgráfiás az illető, akkor meg pláne nincs mit felróni neki. A lényeg az, hogy a blog egy önkifejező módszer. Mindenki kedve szerint alakítja, hogy az neki tetsszen. Arról ír, amiről akar, ne szóljuk már le. Ha neki az okoz örömöt, az tetszik, hogy például fanfictiont ír, akkor semmi értelme leszólni. Én is írok a saját szórakoztatásomra. Ennyi. Én szeretem ezt csinálni amellett, hogy a napjaimról és a meglátásaimról írok. Nekem ez az egyik módszerem az önkifejezésre, sőt sokkal könnyebb lesz a szívem, ha kiírhatom magamból a gondjaimat, vagy amit gondolok. Sokkal jobb érzés lesz. Nyilván sokan mások is emiatt csinálnak blogot. Mert szeretik ezt csinálni.. és ha valaki szeret ezzel foglalkozni. Ha valakinek ez örömet okoz, nincs joga senkinek, hogy leszólja, csak mert az nem felel meg a személyes elvárásainak. Lehet, hogy az a blog egy ember boldogsága. Például nekem nagyon sokat jelent a sajátom. Na most akkor felesleges tönkretennünk egy illető lelkesedését azzal, hogy negatív véleményt kreálunk a honlapjáról. Az csináljon blogot, aki akar, bárki. Akármilyen is legyen, ha neked az tetszik, ne törődj vele, hogy mit szólnak hozzá mások. Csak ezt tudom tanácsolni a bloggereknek. smileeee.gif
2014. január 27. 12:39 #94
- törölt felhasználó -    
Idézet (Cassie3 @ 2014.01.27. 11:40)
Viszont a kommentek némelyikét elolvasva, meg kell jegyeznem valamit. Először azt, hogy nem veszekedni akarok, csak hozzászólni a témához és kifejteni a véleményem. Mégpedig azt fűzném hozzá, hogy szerintem nagyon nincs értelme leszólni bármelyik blogot is. És ha nem olyan hú de gyönyörűséges? Maximum nem kell látogatni, ha nem tetszik, ennyi. A helyesírás már nálam is kényes téma, mármint, hogy nem szeretem ha az emberek helytelenül írnak. Viszont ha jó a helyesírása valakinek, akkor szerintem nincs miért belekötni egy blogba. Sőt még akkor sem kell belekötni és leszólni, ha nem ír helyesen. Még fejlődhet, vagy ha diszgráfiás az illető, akkor meg pláne nincs mit felróni neki. A lényeg az, hogy a blog egy önkifejező módszer. Mindenki kedve szerint alakítja, hogy az neki tetsszen. Arról ír, amiről akar, ne szóljuk már le. Ha neki az okoz örömöt, az tetszik, hogy például fanfictiont ír, akkor semmi értelme leszólni. Én is írok a saját szórakoztatásomra. Ennyi. Én szeretem ezt csinálni amellett, hogy a napjaimról és a meglátásaimról írok. Nekem ez az egyik módszerem az önkifejezésre, sőt sokkal könnyebb lesz a szívem, ha kiírhatom magamból a gondjaimat, vagy amit gondolok. Sokkal jobb érzés lesz. Nyilván sokan mások is emiatt csinálnak blogot. Mert szeretik ezt csinálni.. és ha valaki szeret ezzel foglalkozni. Ha valakinek ez örömet okoz, nincs joga senkinek, hogy leszólja, csak mert az nem felel meg a személyes elvárásainak. Lehet, hogy az a blog egy ember boldogsága. Például nekem nagyon sokat jelent a sajátom. Na most akkor felesleges tönkretennünk egy illető lelkesedését azzal, hogy negatív véleményt kreálunk a honlapjáról. Az csináljon blogot, aki akar, bárki. Akármilyen is legyen, ha neked az tetszik, ne törődj vele, hogy mit szólnak hozzá mások. Csak ezt tudom tanácsolni a bloggereknek. smileeee.gif


Sajnos előfordult már - saját példa -, hogy egy gyengén és sablonosan író illetőnek a blogján segítő szándékkal hagytam néhány jó tanácsot, amivel a története élvezetesebb lehet. Erre a válasz volt, hogy az volt, hogy húzzak a jó ** anyámba, meg ne húzzam le a blogját (amiről szó sem volt), meg ne szóljak be neki ilyen k*csögségeket, mert a blogja tökéletes. Ekkor adtam fel, hogy bármilyen hasonló blogot is elolvassak. Most már nagyon megrostálom, hogy mit olvasok, meg melyik bloghoz írok valamit.

Engem is támadtak már meg bunkó, nyomdafestéket nem tűrő kifejezéssel a blogjaimon, amit gondolom az adott illetők "negatív kommentnek" szántak. Csak nem gondoltak bele, hogy a negatív kritika nem egyenlő a sárba tiprással, mert nekik éppen nem tetszett, amit én írtam. Bevezettem a moderálást, mire jöttek az ilyen szövegek, hogy "úgy látszik, neked csak nyalizni lehet, te k*rva", meg "nehogy azt hidd, hogy ha mások csak dicsérnek, attól jobb leszel, mert úgyis sz*r marad a blogod", stb. És mivel ezeket nem engedtem fel, nem reagáltam rájuk, el is kotródtak a kisgyerekek. És azóta sem engedtem fel olyan hozzászólást, ami nem megfelelően megfogalmazott. Lehet nekem nemtetszést írni, de kulturált formában, könyörgöm! Én is ezt teszem.
2 felhasználónak tetszik: Cassie3, Beyla
2014. január 27. 13:27 #95
Barbuska11
Barbuska11
új tag
 
StátuszA barátság az,ahol nem lehet szakitani,akármi történik!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.22.
Hozzászólás: 29
Csatolások: 0
Azonosító: 212252
Offline offline
Hát én most szeretnék magamnak blogot készítenni de félek , hogy nem fog rálépni senki
Szerintetek? Megkérlek titeket akik szeretnének vélaszt adni a kérdésemre az írjon privátba nagyon megkönyítennétek a dolgomat!
Errőre is köszi!
2014. január 27. 13:33 #96
- törölt felhasználó -    
Idézet (Barbuska11 @ 2014.01.27. 13:27)
Hát én most szeretnék magamnak blogot készítenni de félek , hogy nem fog rálépni senki 
Szerintetek? Megkérlek titeket akik szeretnének vélaszt adni a kérdésemre az írjon privátba nagyon megkönyítennétek a dolgomat!
Errőre is köszi!


Attól függ, milyen blogot akarsz vezetni. Ha rajongói blogot, biztosan lesz, aki megnézi, csak posztold ki a linket az adatlapodra. De mindenképpen próbálkozz meg vele, különben sosem tudod meg, érdemes volt-e elkezdened, vagy sem. Próba cseresznye, lányom!
1 felhasználónak tetszik: Cassie3
2014. január 27. 15:09 #97
- törölt felhasználó -    
Nekem már régóta van blogom és nagyon jól megy . Nagyon hasznos volt a cikk számomra . smileeee.gif
2014. január 27. 16:59 #98
- törölt felhasználó -    
A cikk hatására írtam egy kicsit.c:
http://azeneletemnematied.blogspot.hu/2014/01/remember-when-ez-szam-cime-ami-most.html
2014. január 27. 17:49 #99
Fanci15
Fanci15
visszatérő vendég
 
StátuszKe$ha Forever!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.04.
Hozzászólás: 300
Csatolások: 52
Azonosító: 216343
Offline offline
olyasfajta blogok nevét olvastam, amit el sem tudtam volna képzelni. Próbálkoztam már én is blogírással, de ez nem nekem való smileeee.gif
2014. január 27. 18:44 #100
ercsi2000
ercsi2000
|Undead Army|
 
Státusz"Rain rain won't go away. Cloud on my head every single day"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.29.
Hozzászólás: 1741
Csatolások: 50
Azonosító: 135409
Offline offline
Nekem is van egy történetes blogom, bár igaz, mostanában eléggé lankad a népszerűsége... 1 fejezet + epilógus van hátra, de attól még lehet szeretni biggrin.gif
Nem tudom, lehet-e ilyet csinálni, de akinek van sztoris blogja, elküldheti üziben, kíváncsi típus vagyok ^-^
8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok