Starity

Miért vezessünk blogot?

8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 27. 19:38 #101
- törölt felhasználó -    
nekem is van blogom nem rég csináltam
2014. január 27. 19:55 #102
kurrek
kurrek
ღ Emton ღ
 
Státusz“And I will love you until I take my last breath on this earth.”
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 10.11.13.
Hozzászólás: 6362
Csatolások: 23371
Azonosító: 138617
Offline offline
Nekem régóta van kritikás blogom és tényleg sokkal jobb érzés, ráadásul az írásom és a fogalmazásom is javult. smileeee.gif
2014. január 27. 20:13 #103
- törölt felhasználó -    
Idézet (kurrek @ 2014.01.27. 19:55)
Nekem régóta van kritikás blogom és tényleg sokkal jobb érzés, ráadásul az írásom és a fogalmazásom is javult. smileeee.gif


Kíváncsivá tettél. Milyen kritikákat írsz?
2014. január 27. 20:16 #104
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Heni18 @ 2014.01.27. 08:57)
Beyla, A szürke 50 árnyalata is Twilight fanfictinnek indult, csak ahhoz, hogy kiadja a neveket meg kellett változtatnia. De szerintem is az az igazi, ha valaki saját karakterekterekkel és történettel dolgozik.

Az egy dolog, hogy minek indult, de a főszereplő nem Ewdard és Bella és nem is Forksban játszódik. Most, hogy így átalakította a szerző, az már nem ficction. Aztán meg az abszolút "bihájnd" információ, hogy anno az író minek is kezdte el. A lényeg, hogy jelenleg nem Twilight néven fut, én meg azokra gondoltam jelen esetben.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2014. január 27. 21:31 #105
Heni18
Heni18
 
StátuszYou are and always have been my dream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.16.
Hozzászólás: 754
Csatolások: 63
Azonosító: 133350
Offline offline
Beyla, itt arra gondoltam, hogy ha mindenképpen fanficot akar írni át lehet alakítani, ha ki akarja adatni, bár akkor már nincs értelme fanficot írni, mert ha átírja azt jelenti, hogy tud mást is.
2014. január 27. 21:47 #106
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Heni18 @ 2014.01.27. 21:31)
Beyla, itt arra gondoltam, hogy ha mindenképpen fanficot akar írni át lehet alakítani, ha ki akarja adatni, bár akkor már nincs értelme fanficot írni, mert ha átírja azt jelenti, hogy tud mást is.

Persze, át lehet alakítani, bár én még nem csináltam ilyet. Ha ficcet írok, akkor az ficc lesz, ha regényt akkor regényt. Egyébként én is úgy vagyok a dologgal, hogy a ficceim nem hiába ilyen 200-500 oldalasak, míg a saját regényem jelenleg áll az ötven egy néhány oldalon. Ficcnél nekem is sokkal több az ihletem, aztán, ha jön valami a saját sztorihoz, akkor azt írom tovább. Az meg szerintem nem nagy was ist, hogy a nőci kicseréltette Worddel a Bella nevet Anára. Kicsit átírta valószínűleg a dolog hátterét, de a 50shades pont rossz példa számomra, mert személy szerint számomra az a mű értékelhetetlen szemétdomb. Nekem alapból is EL James a pongyola megfogalmazásaival a tehetségtelen kategóriát súrolja. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy más száz regény is valamilyen ficcnek indult és valami teljesen más lett belőle a végén. Amúgy én még mindig arra gondoltam, hogy például, ha írsz egy Twilight ficctiont, akkor nem adhatják ki úgy, hogy Twilight 5 - Bella bosszúja, vagy valami ehhez hasonló. Gondolom, EL James regénye is csak azért jelent meg egyébként, mert tele van enyhén szólva túlfűtött erotikával. Nem is a szereplőkön van túlzottan a hangsúly, hanem az aktusokon.
2014. január 27. 22:49 #107
Lambika
Lambika
Cseh Banán
 
Státuszoktóberes prágai mazochista drogos majom
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 10.10.03.
Hozzászólás: 6194
Csatolások: 363
Azonosító: 135613
Offline offline
A fanfiction-on táborát erősítem már 2004 óta, igaz akkor még nem volt blog, hanem csak füzetbe írtam és nem volt a tizenévesek között divat írni, tehát egyedül voltam vele. Senki se olvasta, magamnak írtam, de jobb is, mert most visszaolvasva katasztrófa. Neten 2010 óta írók (előtte folyamatosan füzetbe írogáltam, amit a mai napig). Tehát már van pár blogom, de tudom h némelyik kritikán aluli, mert akkoriban nem olvasta senki és elkapkodtam az egészet, írtam ami jött, de amióta olvasnak, jobban odafigyelek és több pozítiv visszajelzés is jött már, így folytatom
2014. január 27. 23:07 #108
Lambika
Lambika
Cseh Banán
 
Státuszoktóberes prágai mazochista drogos majom
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 10.10.03.
Hozzászólás: 6194
Csatolások: 363
Azonosító: 135613
Offline offline
na jó még azt tenném hozzá, h mindenki lenézi és lekezeli az 1D történeteket, és ennek meg is van az oka. Rengeteg a ratyi sablon blog, ezért is van megpecsételve ezeknek a blogoknak a sorsa, de találni bennük jót, de nagyon-nagyon ritka sajnos.
Sablon blog, el is mondom mi az: Egy tiniliba szemszögéből íródik, aki vagy a tesója valamelyik tagnak, és egy másikba szeret bele, illetve az egyik tagnak a gyerekkori barátja és később egymásba szeretnek. Vagy a csaj csak Londonba utazik a barátnőjével és elmennek egy koncertre és ott szeret bele a tagba. Nos, ez a tag legtöbb esetben Harry, de előfordulhatnak a többiek is. Innentől kezdve ömlik a nyál, és csak erről szól az egész.
A másik verzió a Larry blogok, ahol Harry és Louis együtt vannak és csak a b*szásról szól, de előfordulhatnak más párosítások is, de Larry a leggyakoribb. Ezekből találni jót ami nem a dugásról szól, de ez ritka.
Hánynom kell az ilyen blogoktól, ezért se olvasok nagyon 1D blogot, mert alig találni értelmes blogot, csak úgy 2-3 olyan van ami elviselhető vagy jó.
Pár hónapja voltam kritika író is egy blogon na és eléggé felidegesített a sok ratyi blog, így abbahagytam.
Persze a sablon blogokat is meg lehet írni jól, mert olyanokkal is találkoztam, ami szépen meg volt fogalmazva, kinézete is volt, csak hát a történet...
Nekem ez a véleményem. Én is írok 1D blogokat, de nem ilyen sablonos történeteket.
2014. január 28. 07:22 #109
Heni18
Heni18
 
StátuszYou are and always have been my dream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.16.
Hozzászólás: 754
Csatolások: 63
Azonosító: 133350
Offline offline
Beyla én is csak azért ezt hoztam fel példának, mert csak erről tudtam, hogy minek indult, amúgy szerintem is borzalmas az a könyv. Nekem sajnos megvan, mert kaptam ajándékba, de azt hiszem úgy a 100. oldalig jutottam el, és nem bírtam tovább olvasni. Nagyon nem tetszett, és nem azért, mert nem bírtam elviselni benne az erotikát, mivel már +18 vagyok egy ideje, de az a stílus, meg minden, én untam, nem kötött le benne semmi. Amúgy az érdekes volt számomra, hogy mikor előszőr belekezdtem azt gondoltam, ez a csaj, pont olyan, mint Bella, és utána olvastam csak valahol, hogy minek is indult. Visszatérve a blogokra, én nem ítélem el a fanficokat, én is írtam, és olvastam is párat, főleg azért, mert kritikákat is szoktam írni blogokról, így már sok mindennel találkoztam. Az még egy probléma, hogy manapság, ha valaki ficet említ, egyből 1D-re aszociálnak a legtöbbn, így megvannak az előítéletek. Van egy olyan érzésem, hogy te más típusút írsz.
2014. január 28. 08:43 #110
- törölt felhasználó -    
Idézet (Lambika @ 2014.01.27. 23:07)
na jó még azt tenném hozzá, h mindenki lenézi és lekezeli az 1D történeteket, és ennek meg is van az oka. Rengeteg a ratyi sablon blog, ezért is van megpecsételve ezeknek a blogoknak a sorsa, de találni bennük jót, de nagyon-nagyon ritka sajnos.
Sablon blog, el is mondom mi az: Egy tiniliba szemszögéből íródik, aki vagy a tesója valamelyik tagnak, és egy másikba szeret bele, illetve az egyik tagnak a gyerekkori barátja és később egymásba szeretnek. Vagy a csaj csak Londonba utazik a barátnőjével és elmennek egy koncertre és ott szeret bele a tagba. Nos, ez a tag legtöbb esetben Harry, de előfordulhatnak a többiek is. Innentől kezdve ömlik a nyál, és csak erről szól az egész. 


Van még egy fajtája az ilyen 1D-s blogoknak. Adott csaj 16-17 évesen kimegy Londonba tanulni, és tök véletlenül abba a suliban van, ahol az 1D tagjai is tanulnak (függetlenül attól, hogy a tagok már nem tinik, ha jól tudom _nevet.gif ). És persze jól összehaverkodik velük, és bele is zúg az egyikükbe, akivel örök szerelmet fogadnak, aztán jön a nyáltenger és a happy end. Na, az ilyen blogoktól az ég óvja az emberiséget! dry.gif
2014. január 28. 09:37 #111
Heni18
Heni18
 
StátuszYou are and always have been my dream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.16.
Hozzászólás: 754
Csatolások: 63
Azonosító: 133350
Offline offline
Idézet (Androsama)
Van még egy fajtája az ilyen 1D-s blogoknak. Adott csaj 16-17 évesen kimegy Londonba tanulni, és tök véletlenül abba a suliban van, ahol az 1D tagjai is tanulnak (függetlenül attól, hogy a tagok már nem tinik, ha jól tudom

Én csak azt nem értem, hogy minek kell ehhez Londonba menni? Ez az egyik legsablonosabb rész. Mivel a 1D világsztárnak számit, ezért bárhol ott lehetnek egy koncert kapcsán, csak a legtöbben leragadnak Londonnál, mintha azon túl nem lenne élet.
2014. január 28. 11:10 #112
Claudiia1997
Claudiia1997
új tag
 
StátuszWe meet again don't know when don't know where but i know we'll meet again...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.28.
Hozzászólás: 93
Csatolások: 0
Azonosító: 207498
Offline offline
Jézusom ezek a kommentek x'DDD csak párat olvastam de ilyen jót már rég nevettem biggrin.gif
2014. január 28. 14:50 #113
- törölt felhasználó -    
én nekem személy szerint nincs blogom....
2014. január 28. 17:39 #114
- törölt felhasználó -    
Idézet (Heni18 @ 2014.01.28. 09:37)
Én csak azt nem értem, hogy minek kell ehhez Londonba menni? Ez az egyik legsablonosabb rész. Mivel a 1D világsztárnak számit, ezért bárhol ott lehetnek egy koncert kapcsán, csak a legtöbben leragadnak Londonnál, mintha azon túl nem lenne élet.


Ezen kívül vannak a bíberes blogok, amik dettó ugyanerről szólnak, csak ott a főszereplő tinilány az USA-ba utazik. _nevet.gif
2014. január 28. 17:59 #115
Heni18
Heni18
 
StátuszYou are and always have been my dream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.16.
Hozzászólás: 754
Csatolások: 63
Azonosító: 133350
Offline offline
Idézet (Androsama)
Ezen kívül vannak a bíberes blogok, amik dettó ugyanerről szólnak, csak ott a főszereplő tinilány az USA-ba utazik. _nevet.gif


Őszintén még egy bíberes blogot sem olvastam, és nem is tervezem, esetleg csak ha nagyon kell kritikát írjak olyanról, de szerencsére még nem kértek. Szerintem jobb ha nem itt fejtem ki a véleményemet Bíberkéről.
2014. január 28. 18:31 #116
DoDoDó
DoDoDó
visszatérő vendég
 
StátuszJust disco just disco bling bling bling bling disco
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.28.
Hozzászólás: 127
Csatolások: 36
Azonosító: 220097
Offline offline
Én egyszer nagyon szomorú voltam, ezért a Google fordítóba írtam a bánatomat, amitől úgy éreztem, hogy blogolok. 5 hónappal később megint szomorú lettem, ezért a bánatomat egy lapra írtam DoDó blog címmel. biggrin.gif
2014. január 28. 19:00 #117
DoDoDó
DoDoDó
visszatérő vendég
 
StátuszJust disco just disco bling bling bling bling disco
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.28.
Hozzászólás: 127
Csatolások: 36
Azonosító: 220097
Offline offline
Idézet (Tay. @ 2014.01.27. 16:59)

Ez elképesztően jó lett. smileeee.gif thumbsup.gif
2014. január 28. 19:21 #118
pannuska
pannuska
visszatérő vendég
 
Státusz,,When life gives beauty to use, do not waste.;)"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.13.
Hozzászólás: 181
Csatolások: 0
Azonosító: 180253
Offline offline
Van blogom.laugh.gif
Szeretek írni,valahogy ha ideges vagyok,kiáramlik belőlem minden,és csak az írással tudok megnyugodni...Az én történetem az életem és az álmaim keveréke.xD
http://ilovenutella2013.tumblr.com/
2014. január 28. 19:41 #119
- törölt felhasználó -    
Idézet (Heni18 @ 2014.01.28. 17:59)
Őszintén még egy bíberes blogot sem olvastam, és nem is tervezem, esetleg csak ha nagyon kell kritikát írjak olyanról, de szerencsére még nem kértek. Szerintem jobb ha nem itt fejtem ki a véleményemet Bíberkéről.


Én is csak kettőbe futottam bele, de azok olyanok voltak, amiket leírtam. -.-"
2014. január 28. 19:44 #120
- törölt felhasználó -    
Valóban jó dolog blogot vezetni, de abból már igazán elegem van, hogy kismillió-egy 1D-s blogot találni és egy sebtében összekapart, sablonos, fejezetnek aligha nevezhető firkálmányt többen olvasnak, mint egy igényes, egyedi oldalt. Nem tudom két kezemen megszámolni, hogy mennyi ugyanolyan történettel találkoztam már, csak az elmúlt héten. Több helyen még a főszereplő hölgyeményt, aki természetesen halálosan szerelmes a One Direction valamelyik tagjába, is ugyanúgy hívták... De ha már itt tartunk, akit érdekel, kukkantson bele az irományomba, amit a legjobb barátnőmmel közösen alkotunk. Nem tudom, hogy mennyivel jobb, esetleg rosszabb a ma népszerű rajongói történeteknél, de megjegyzem, hogy ez egy saját szereplős "förmedvény". wink.gif
8 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok