Starity

29 dolog, amitől majdnem minden nő fél

17 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. július 13. 19:45 #81
Pancsuka
Pancsuka
új tag
 
StátuszMerj élni! Meghalni bárki tud!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.10.
Hozzászólás: 77
Csatolások: 0
Azonosító: 124705
Offline offline
Nagyoon jó lett a cikk:) lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet olyan cikket írni, amiben nem egy színész/nőről írok...mint pl ez...smileeee.gif
2014. július 13. 19:45 #82
Pancsuka
Pancsuka
új tag
 
StátuszMerj élni! Meghalni bárki tud!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.10.
Hozzászólás: 77
Csatolások: 0
Azonosító: 124705
Offline offline
üzibe,légyszi írja meg vki:) köszii
2014. július 13. 19:49 #83
viktory14
viktory14
új tag
 
StátuszÁlmoskás B-)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.03.
Hozzászólás: 25
Csatolások: 3
Azonosító: 218397
Offline offline
Enyi erővel zárkózunk be a pincébe és ne engedjünk le senkit!
2014. július 13. 19:50 #84
fdboris
fdboris
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.24.
Hozzászólás: 653
Csatolások: 79
Azonosító: 204384
Offline offline
Idézet (buff @ 2014.07.13. 18:31)
Na jó, a cikk átesett pár módosításon mire publikálásra került és kicsit más lett a mondanivalója, aminek szántam volna. Az eredeti cikket, amit lefordítottam amerikai nők válaszai alapján állították össze, és onnan jött hozzá az inspiráció, hogy két kolléga beszélgetett éjjeli futásról New Yorkban. Lényegében összegezték, hogy sok dologban korlátozottak a nők, mert esetlegesen olyan dologtól is félhetnek amitől egy férfinek sose kell. Nyilván én is 1-2 ponton csodálkoztam, pl: a metrós vagy a copfos, mert az életben nem jutott volna eszembe, de Amerika biztos más világ.
Viszont az eredeti cikk olvasása után elgondolkoztam, hogy tulajdonképpen az én életemben esetlegesen mi miatt lehetek korlátozva, pl a 2. pont, ami még szerintem reális is. Lényegében ez volt az oka, hogy  lefordítottam.
Csak szeretném felhívni a figyelmet, hogy a cikk nem úgy lett lefordítva, hogy MINDEN nő fél ezektől, a személyeskedést pedig köszönöm, de nem kérem.


Nekem nagyon tetszett a cikk(az előbb nem a cikk minőségéről írtam) A cikk minősége kifogástalanul jó thumbsup.gif thumbsup.gif
2014. július 13. 19:51 #85
Lunes
Lunes
visszatérő vendég
 
StátuszUB: Jin
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.15.
Hozzászólás: 467
Csatolások: 0
Azonosító: 173511
Offline offline
Ezek valóban elég nagy hülyeségek, nem kell mindentől megilyedni, például attól, hogy copfba kösd a hajad...
Ráadásul egy része a férfiakkal is megtörténhet, ugyanis őket is elüthetik az autók este a biciklin, és őket is leüthetik zenehallgatás közben, azzal a céllal, hogy kirabolják.
Nem lett túl jó cikk.
2014. július 13. 19:52 #86
- törölt felhasználó -    
Szerintem jó cikk lett! smileeee.gif
2014. július 13. 19:55 #87
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Mindig is szoktam mondogatni, hogy a világ egyik legszebb és legcifrább nyelve a magyar. Talán emiatt is szerettem bele a regény írás miben létébe, de a cikk tulajdonképpen huszonkilenc ugyanazon mondat huszonkilenc féle megfogalmazásában áll. Gondolataimat előttem már pár fórumozó kifejtette, amelyikkel egyetértettem, tetszikeltem is, így nem bocsátkoznék hosszadalmas monológokba. Azonban jó témát ragadott meg a cikkíró, de a kivitelezés egyszerűen sz*r, és, ha más jelzőt használnék, akkor nem tudnám körül írni szerény kis gondolataimat. Korrekt cikk lenne, de egyáltalán nem ilyen "x dolog, amitől..." cikk sorozatban kéne megírni. Pluszban úgy érzem, hogy a cikk írója sem elég érett lelkileg egy ilyen téma megragadásához. Pszichológiai mögé tekintés kellett volna, esetleg némi kriminológia, talán valódi gyilkosságok és bűncselekmények, amik ezekhez köthetők, csak ugye ehhez kutatómunka is kéne. Persze, talán én olvasok és nézek túl sok krimit, de, ha már alapvetően egy ilyen témát ragadunk meg, akkor ne fix tényeket írjunk le, amit ösztönösen mindenki érez, hanem olyan tanácsokat és dolgokat, amik segítenek elkerülni az ilyen veszélyes szituációkat. Vicces belegondolni, hogyha eszek egy fagyit, akkor egyeseknek az orális szex jut az eszébe rögvest.(ez egyébként már beteg) Tudnék még kritizálni, de akkor szerintem véget nem érő regény terjedelmű hozzászólás lenne belőle, ahhoz meg jelenleg nincsen sem időm, sem türelmem. Akármit is szeretett volna a cikkíró, nagyon nem jött össze. Szerintem jobb lenne, ha az ilyen témájú írásokat meghagynánk azoknak, akik ténylegesen dolgozni akarnak egy cikkel, mert ez borzasztóan igénytelen lett.
2 felhasználónak tetszik: itsjustme, hana001
2014. július 13. 19:59 #88
fdboris
fdboris
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.24.
Hozzászólás: 653
Csatolások: 79
Azonosító: 204384
Offline offline
Idézet (Pancsuka @ 2014.07.13. 19:45)
Nagyoon jó lett a cikk:) lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet olyan cikket írni, amiben nem egy színész/nőről írok...mint pl ez...smileeee.gif

írtam
2014. július 13. 20:03 #89
- törölt felhasználó -    
Ez nekem kicsit furi... Szerintem egyébként teljes mértében igaza van Beyla-nak, meg még pár embernek.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. július 13. 20:06 #90
- törölt felhasználó -    
Tiszta paranoid lettem, mire elolvastam XD
2014. július 13. 20:07 #91
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2014.07.13. 19:55)
Mindig is szoktam mondogatni, hogy a világ egyik legszebb és legcifrább nyelve a magyar. Talán emiatt is szerettem bele a regény írás miben létébe, de a cikk tulajdonképpen huszonkilenc ugyanazon mondat huszonkilenc féle megfogalmazásában áll. Gondolataimat előttem már pár fórumozó kifejtette, amelyikkel egyetértettem, tetszikeltem is, így nem bocsátkoznék hosszadalmas monológokba. Azonban jó témát ragadott meg a cikkíró, de a kivitelezés egyszerűen sz*r, és, ha más jelzőt használnék, akkor nem tudnám körül írni szerény kis gondolataimat. Korrekt cikk lenne, de egyáltalán nem ilyen "x dolog, amitől..." cikk sorozatban kéne megírni. Pluszban úgy érzem, hogy a cikk írója sem elég érett lelkileg egy ilyen téma megragadásához. Pszichológiai mögé tekintés kellett volna, esetleg némi kriminológia, talán valódi gyilkosságok és bűncselekmények, amik ezekhez köthetők, csak ugye ehhez kutatómunka is kéne. Persze, talán én olvasok és nézek túl sok krimit, de, ha már alapvetően egy ilyen témát ragadunk meg, akkor ne fix tényeket írjunk le, amit ösztönösen mindenki érez, hanem olyan tanácsokat és dolgokat, amik segítenek elkerülni az ilyen veszélyes szituációkat. Vicces belegondolni, hogyha eszek egy fagyit, akkor egyeseknek az orális szex jut az eszébe rögvest.(ez egyébként már beteg) Tudnék még kritizálni, de akkor szerintem véget nem érő regény terjedelmű hozzászólás lenne belőle, ahhoz meg jelenleg nincsen sem időm, sem türelmem. Akármit is szeretett volna a cikkíró, nagyon nem jött össze. Szerintem jobb lenne, ha az ilyen témájú írásokat meghagynánk azoknak, akik ténylegesen dolgozni akarnak egy cikkel, mert ez borzasztóan igénytelen lett.


Egyetértek. Ez a cikk jó lehetne, de ezektől maximum egy fiatalabb lány fél. Egy nő sokkal komolyabb dolgoktól fél, nem olyantól ami egyértelmű és nem ilyen kis "semmiségektől". Nem azt mondom, hogy ezek semmis dolgok, de ha már "nőkről" van szó, tehát egy felnőtt nőről akkor a cikk fele eszébe se jut már. Bár pár ponttal nem is értek egyet, ha valaki fél magassarkút emiatt hordani, hát ne vegye fel és meg van oldva.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. július 13. 20:09 #92
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12509
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
3-4 kivételével ez mind igaz lehet férfiakra is ... Ekkora baromságot amúgy rég nem olvastam itt omg.gif
2014. július 13. 20:15 #93
Sophie100
Sophie100
visszatérő vendég
 
StátuszLelketlen szigeteken fekete emberek..Kiáltják megkeseredett reményeiket...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.26.
Hozzászólás: 116
Csatolások: 8
Azonosító: 214089
Offline offline
Ez baromság. Én még viszonylag fiatalabb lány vagyok,de én ezek közül egyiktől sem félek. tongue.gif
2014. július 13. 20:19 #94
- törölt felhasználó -    
Érdekes cikk, mind igaz. smileeee.gif
2014. július 13. 20:20 #95
- törölt felhasználó -    
Ez nem volt valami nagy munka, még én is jobbat tudtam volna írni ha nekiült volna az illető, akkor jobb is kisülhetett volna belőle.
2014. július 13. 20:21 #96
devilrose
devilrose
Her Majesty Imperator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.22.
Hozzászólás: 3095
Csatolások: 0
Azonosító: 123383
Offline offline
A cikkel semmi problémám, szerintem rendben van.
A címe nem az, hogy nőként hogy ússzunk meg egy támadást, hanem, hogy mitől indul útjára bennünk a félelem. Ami jó dolog, hiszen az életbe maradást segíti elő.
Egy nő sok mindennek ki van téve, de kétélű fegyver is egyben.
Nem hiszem, hogy ha valaki túl kedves akkor megtámadják, hányszor tapasztalni, hogy szó szerint durván elutasítod a férfi közeledését(nem adod meg a számod, visszaküldöd az italt, közlöd, hogy van barátod vagy egyszerűen nem tartod vonzónak)még inkább tolakszik feléd.
Mindenesetre, ha minden itt felsorolt dolgot elkerülnénk, akkor egy pánikszobában kéne léteznünk.
Röviden, ez a cikk nem az önvédelemről szól, hanem a félelmekről. Az önvédelem és félelem témakörében írjanak a "Tudorok" legközelebb. 110.gif biggrin.gif
2014. július 13. 20:26 #97
- törölt felhasználó -    
Mennyire igazak rám.Bár én még attól félek ha egyedül vagyok a lakásban,hogy valaki még bent van aki meg akar ölni.Utálom azt az érzést.
2014. július 13. 20:27 #98
Impossible0425
Impossible0425
új tag
 
StátuszSzerte foszlani, mint pitypang a szélben...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.13.
Hozzászólás: 12
Csatolások: 0
Azonosító: 229351
Offline offline
Nemtudom ki félhet a 14 estől,mert ha ki van engedve valaki haja ugyanúgy beletudnak ˇkapniˇbiggrin.gif
2014. július 13. 20:29 #99
Lucyan
Lucyan
Limited Edition
 
StátuszMindig minden jól végződik, mert ha valami rossz, akkor még nincs vége...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.28.
Hozzászólás: 1300
Csatolások: 44
Azonosító: 202701
Offline offline
én értem, hogy a nő a gyengébb nem, meg minden, de ezt 29 pontban hangoztatni csak azért, hogy utána úgy érezd, hogy sehol nem vagy biztonságban hülyeség. Én amúgy még egyszer nem éreztem az ilyen helyzeteket vagy tevékenységeket fenyegeőnek, pl. kétlem hogy a metrókocsiban csak bűnöző, balközepes pszichopaták ülnek, ha valaki megtámad, gondolom lesz legalább egy rendes életű, erkölcsi normákkal rendelkező ember azon a hülye metrón, hogy megvédjen.
2014. július 13. 20:36 #100
- törölt felhasználó -    
Hülyeség de néha igaz lehet:'DD
17 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!