Starity

Ezért vonzódnak a nők a nárcisztikus férfiakhoz

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. április 13. 08:50 #41
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10970
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (MissTiniStoessel @ 2015.04.12. 19:48)
A rossz fiú és az egoista közt van némi különbség. biggrin.gif 
Tény, hogy ők sem szenvednek önbizalomhiányban, de az egoizmus nem ott kezdődik.

Nálad a pont. Én is pontosan erre gondoltam, de akkor nem írom le, ha te már megtetted. smileeee.gif

A nárcisztikus személyiség alapvetően hiú, önhitt, önző. A 'rosszfiúságnak" tehát ilyen szempontból sok köze nincs hozzá. Vagy legalábbis nekem biztos nem lenne első gondolatom, hogy párhuzamba állítsam a kettőt, netán egyenlőségjelet helyezzek közéjük.

A hiúságot, mint tulajdonságot egyébként én ismét csak ketté tudnám választani. Vannak azok a hiú emberek, akik a saját külsejüket tekintve hiúk, meg vannak azok, akik a környezetükre. (Meg nyilván vannak, akik mindkettőre.)

Egyet kell értsek részben a média által reklámozott férfiképpel kapcsolatban. (Bár korábbi klasszikus regényekben is fellelhetők hasonló karakterek, szóval ez sem teljesen igaz.)

A másik hasonló kérdés az, hogy miért imádják manapság a csajok elsősorban azokat a pasikat, akik erős feminin jegyekkel bírnak? Sehol egy kis szőr, sehol egy keményebb arcvonás... laugh.gif

Ami engem illet, én nem igazán szeretem a papucs, nőies vonásokkal rendelkező pasikat. A túl nyálasakat sem. Szóval az igazán ideális férfi azért valahol a kettő között helyezkedik el. Nekem imponál, ha egy pasi magabiztos, van agya, s ha intelligens, az sem zavar, ha néha úgy érzi, erre büszkének kell lennie. Szintén előny, ha a férfi határozott, vannak elképzelései. Lehessen vele szócsatázni is olykor, de ha esetleg véletlenül téved, azt azért lássa be. smileeee.gif A cinikusság is tud vonzó lenni, ha olykor vitriolosan kritizál vagy intelligens módon élcelődik. Inkább ez, mint a nyáltenger. biggrin.gif

A nők kihasználása és megalázása viszont minden, csak nem szerethető tulajdonság... 110.gif
3 felhasználónak tetszik: Beyla, Szandi0820, MissTiniStoessel
2015. április 13. 15:02 #42
Mille
Mille
visszatérő vendég
 
StátuszFeelings that come back are feelings that never left
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.24.
Hozzászólás: 445
Csatolások: 970
Azonosító: 228201
Offline offline
Én is csak annyit tudok hozzáfűzni, mint az előttem szólók: Nem a nárcisztikus férfiakat/srácokat, hanem a rosszfiúkat szeretjük. Ez a kettő nem ugyanaz
2015. április 13. 15:04 #43
Radon
Radon
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.25.
Hozzászólás: 20
Csatolások: 0
Azonosító: 241776
Offline offline
Egyesek fogalomzavarban szenvednek... Az emberek többségében megtalálható egy kis egészséges nárcizmus. Ha valakiben túlzott mértékben jelen van ez, azt nárcisztikus személyiségzavarosnak szokás nevezni. És ez korántsem rosszfiúság. (Bár tény, hogy a nárcisztikus emberek elsőre igen vonzóak lehetnek, de hosszú távon csak kevesen tudják őket elviselni.)
Egy kis olvasmány: http://www.webbeteg.hu/cikkek/psziches/783/narcisztikus-szemelyisegzavar
http://divany.hu/ego/2014/06/12/18_evig_gyotortem_magam_a_narcisztikus_ferjem_mellett/
2015. április 13. 17:13 #44
peaceandlove
peaceandlove
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.29.
Hozzászólás: 1625
Csatolások: 0
Azonosító: 233941
Offline offline
szerintem ez ízlés kérdése...mindenkinél máshogy vannak ezek meg az önimádó pasik és a rossz fiús pasik nem ugyanazok... smileeee.gif
2015. április 13. 18:03 #45
Emese2014
Emese2014
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.23.
Hozzászólás: 897
Csatolások: 1109
Azonosító: 221725
Offline offline
MissTiniStoessel egyet értek biggrin.gif
2015. április 13. 18:22 #46
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Hát mit ne mondjak, ez a cikk tele van nagyobbnál nagyobb baromságokkal. Már ezen a fórumon is ezeket az agyatlan női magazinos shitet kell olvasni? Java részben az ilyen ostoba, általánosító, lealacsonyító irományok miatt kerülöm a Cosmo, Glamour és egyéb női magazinokat. Én spec sosem vonzódtam a "rosszfiúkhoz", mindig is az ideális férfit kerestem és mindig is hosszú távú párkapcsolatra vágytam. Az utolsó bekezdés meg úgy f*szság, ahogy van. Nincsenek Titanic vagy Szerelmünk lapjai-féle románcok. Ahhoz, hogy egy párkapcsolat működőképes legyen, azért dolgozni kell, vagyis tudnia kell mind két félnek kompromisszumokat kötnie. Fogalmam sincs, hogy ezt a szösszenetet a kedves cikk író firkantotta össze vagy valamelyik kalap sz*r női magazinból másolta ki, de aki írta, annak szerintem nem volt része soha sem viszonzott szerelemben. Aki meg a szemétláda f*szfejekre vágyik, az meg is érdemli sorsát.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2015. április 13. 18:45 #47
Hayame
Hayame
Angel of music ♫
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.02.
Hozzászólás: 1160
Csatolások: 65
Azonosító: 211122
Offline offline
Hát nemtudom... engem nemkülönösebben érdekelnek a fiúk szóval nem vonzódom eggyik típushoz sem biggrin.gif ... nemhogy a lányokkkal nem komunikálok , de a fiúkat azokat szerintem már haggyuk ^^" ...
2015. április 13. 18:57 #48
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2744
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Mielőtt leharapnátok a fejemet, reagálnék a kommentekre: a cikket az eredeti tanulmányt lefordítva írtam, nem a saját véleményemet és gondolataimat írtam le, csupán az eredeti szöveget adtam vissza. Természetesen a felmérés eredményével nem kell mindenkinek egyet értenie (én magam egy szóval sem írtam, hogy így vélekednék a férfiakról), csupán egy érdekesnek talált irományt szerettem volna eljuttatni az itteni olvasókhoz - ami végül is beváltotta a hozzá fűzött reményeket, már ami az olvasottságot illeti. smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: sorcery, Sally Sparrow, Grace Benning
2015. április 13. 19:23 #49
timi5
timi5
 
StátuszHamilton harmadszorra is világbajnok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.13.
Hozzászólás: 2701
Csatolások: 81
Azonosító: 211719
Offline offline
hát én nem feltétlenül egy nárcisztikus pasira vágyom, ez a jelző nincs a kívánságlistán smileeee.gif
csak legyen kedves, okos, intelligens, szorgalmas, helyes, lovagias,jószívű, segítőkész, és nagyon szeressen engem! smileeee.gif
2015. április 13. 19:54 #50
sorcery
sorcery
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.13.
Hozzászólás: 4
Csatolások: 0
Azonosító: 229361
Offline offline
Szerintem érdekes cikk volt. Nem olvastam el minden kommentet, de gondolom a cikkíró okkal próbálta megvédeni magát itt. Nem tudom miért kell személyeskedni és a cikkírókat támadni, ha valaki valamivel nem ért egyet. Szerintem az esetek legnagyobb százalékában az itteni cikkeket lefordították, tehát nem a feltétlen a fordító egyéni véleményét tükrözi, hanem csak egy közvetítő.
2 felhasználónak tetszik: Pocok2001, Sally Sparrow
2015. április 14. 15:04 #51
unbroken_reka
unbroken_reka
visszatérő vendég
 
StátuszSaját magunk démonai vagyunk...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.21.
Hozzászólás: 367
Csatolások: 12
Azonosító: 239296
Offline offline
Na, ez jó cikk lett smileeee.gif
2015. április 14. 15:27 #52
- törölt felhasználó -    
Érdekes cikk. Bárcsak megértettem volna. És bárcsak nem gondolnám azt hogy ez egy hatalmas hülyeség.
2015. április 14. 15:52 #53
Mrs. Frankenstein
Mrs. Frankenstein
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.09.
Hozzászólás: 4446
Csatolások: 2054
Azonosító: 126723
Offline offline
"A felmérés bizonyította, miszerint azon nők, akik több expartnerrel bírnak, jobban vonzódnak a nárcisztikus férfiakhoz, mint akik kevesebb volt szeretőt tudhatnak magukénak. Ez azért lehetséges, mivel ők nem úgy élik meg egy ilyen férfival való kalandjukat, mint az első szerelem csodáját, és nem is tekintik magukat egy strigulának az áhított férfi „listáján”." i don't get it. valaki elmagyarázná?
2015. április 14. 16:04 #54
mangalover43
mangalover43
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.11.27.
Hozzászólás: 1117
Csatolások: 111
Azonosító: 236525
Offline offline
WoW menő cikk lett!smileeee.gif
2015. április 14. 18:00 #55
Becka73
Becka73
Queen
 
StátuszL.I.F.E.: Living isn't fucking easy...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.13.
Hozzászólás: 2898
Csatolások: 90
Azonosító: 229376
Offline offline
rossz lány rossz fiúja van
jó lány rossz fiúja van
ronda, fogszabályzós, szemüveges stréber(tisztelet a kivételnek nem minden stréber ronda) rossz fiúról álmodik
2015. április 14. 19:02 #56
ThreeBirds
ThreeBirds
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.25.
Hozzászólás: 44
Csatolások: 0
Azonosító: 232169
Offline offline
istenem.... annyira herótom van már az ilyen áltudományos általánosításoktól...
2015. április 14. 19:04 #57
ThreeBirds
ThreeBirds
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.25.
Hozzászólás: 44
Csatolások: 0
Azonosító: 232169
Offline offline
"Mrs. Frankenstein
"A felmérés bizonyította, miszerint azon nők, akik több expartnerrel bírnak, jobban vonzódnak a nárcisztikus férfiakhoz, mint akik kevesebb volt szeretőt tudhatnak magukénak. Ez azért lehetséges, mivel ők nem úgy élik meg egy ilyen férfival való kalandjukat, mint az első szerelem csodáját, és nem is tekintik magukat egy strigulának az áhított férfi „listáján”." i don't get it. valaki elmagyarázná?"
Nekem elég sok partnerem volt, de én sem értem, a jelenlegi párom nem a rossz fiú. Ugyanakkor nem is az a nice guy típus, akit ha elutasítasz még te vagy a mocskos k***va. szóval ja, ennyire hiteles az elemzés a "tudósoktól".
2015. április 15. 09:27 #58
Lexi01
Lexi01
 
StátuszNot all the girl wants to be princess
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.12.23.
Hozzászólás: 521
Csatolások: 0
Azonosító: 237645
Offline offline
Jó cikk lett. smileeee.gif
2015. április 15. 11:20 #59
- törölt felhasználó -    
Nagyon tetszik ez a cikk.LIKE
2015. április 15. 13:53 #60
trueszoke
trueszoke
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.10.
Hozzászólás: 114
Csatolások: 1
Azonosító: 155065
Offline offline
ThreeBirds, az ilyen kutatások eredménye után nem azt állítják, hogy mindenki ilyen és kész, hanem, hogy a kutatás után erre a következtetésre jutottak. Ez mind csak következtetés, vagyis van, akire pont az ellenkezője lehet igaz.
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!