Starity

miregondoltokmost?

560 oldal 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2016. július 06. 21:48 #9161
- törölt felhasználó -    
Idézet (Phaedra @ 2016.07.06. 04:26)
A szomszédok gcire örülhetnek, amiért én hajnalok hajnalán Florence + the Machine maratont tartok. rohog.gif Már világos van, de legalább nem fogok félni cigizés közben... rohog.gif
Ez a nő egy csoda, amennyit ott vigyorog és poénkodik az interjúkban... egyszer úgyis összepuszilgatom. wub.gif nyáladzás és fogyatékosság off


Ááháh, erről a hétvégi Pride záróparti jut eszembe, amikor reggel fél 6-kor mentem haza full világosban biggrin.gif És borzalmasan nézhettem ki a reggeli buszon, és félig részeg voltam még biggrin.gif És másnap a buszon találkoztam négy cseh turistával, akik szivárványos papírzászlót szorongattak, és az egyik csaj mondta a többieknek csehül, hogy nézzék már a Pride-os karszalagomat. És k*rvára hatalmasat néztek, amikor elkezdtem nekik csehül nyomni a dumát biggrin.gif De örültek nekem smileeee.gif Naná, nekem mindenki örül.
8 felhasználónak tetszik: Lil98, Szandi0820, MadHatter, InoriGothGirl, Phaedra, LaDySmIth, Bátor Ventillátor, nothingcanstopme
2016. július 06. 22:54 #9162
thestupidboy96
thestupidboy96
visszatérő vendég
 
Státuszthey could sedate u, but what good would drugs be?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.04.
Hozzászólás: 412
Csatolások: 0
Azonosító: 177188
Offline offline
Most lehet én vagyok maradi, de szerintem egyenesen visszataszító, és undorító az, ha a vadász egy állat tetemével - akinek az életét x perccel a kép készülte előtt vette el - pózol, és azt felrakja fészbúkra. Mert ha az otthonába rakná ki, akkor az (sem) oké, de az, hogy felrakja a közösségi oldalra, és úgy pózol vele, mintha most hozott volna ki mondjuk két öregasszonyt és három kisbabát egy égő házból, az szerintem teljesen nem fér meg. Az én rendszeremmel ez nem kapcsolható össze. Ilyenkor arra gondolok, hogy ő mit szólna, ha valaki így pózolna vele. Garantálom nem örülne neki.

A legidegesítőbb a egészben még nem is az, hogy lelőtt két vaddisznót, és két rókát, mert ha neki a vadászat öröm, hát vadásszon, tegye ki a falára a trófeákat, mutogassa a haveroknak, de egy undorító féreg az, aki az állatok tetemével úgy pózol, mintha most mentette volna meg a világot.

Sajnálom, ezt nem bírtam magamban tartani. Az állatok iránti szeretetem tovább erősödött, az emberek iránti gyűlöletemmel párhuzamosan. B#sszameg az ilyen ember. closedeyes.gif

A vadászatot nem ellenzem, az húzott fel, hogy két kép is érkezett, az egyik magukról az állatokról van, a másik meg a vadászgyerekről a tetemekkel.
10 felhasználónak tetszik: MadHatter, Beyla, InoriGothGirl, Rose Rowan, LaDySmIth, Szandi0820, Fannycska999, exoverdose, Jolie_77, Lil98
2016. július 06. 23:21 #9163
exoverdose
exoverdose
leech
 
StátuszSzerelemvirágot hajt a szív
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.05.28.
Hozzászólás: 2354
Csatolások: 1181
Azonosító: 226704
Offline offline
Idézet (thestupidboy96 @ 2016.07.06. 22:54)


Nagyon rövid leszek: meghajolo.gif !
2016. július 06. 23:44 #9164
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Három éven belül már a sokadik Behind Blue Eyes feldolgozásba szeretek bele, de az eredetit még mindig csak kb. egyszer hallottam, és valahogy képtelen mély nyomot hagyni bennem... de áá, ezek a feldolgozások (híres előadók és youtube-sztárok verziói egyaránt) annyira csodálatosak wub.gif
1 felhasználónak tetszik: LaDySmIth
2016. július 07. 00:41 #9165
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Lol... a mai napom ugyancsak semmire való volt, de legalább csináltam egy f@szcsi sminket... fogalmam sincs miért, ki sem mozdultam és egyedül vagyok itthon... biztos unatkoztam. rolleyes.gif
Egyszerűen nem tudom, hogyan lehet már hajnali fél egy. Fél napja egy összerohadt rezes rózsabogár és rengeteg vonásnyi tus aszalódik a fejemen. closedeyes.gif

Akkor elmondom, szerintem valójában mit jelent a vadászat: amikor a bennszülött törzsek saját készítésű eszközeikkel -például fúvócső, nyíl, dárda- ejtik el azt az állatot, akit majd megesznek. Nekik muszáj, mert olyan körülmények között, annyi tudás birtokában élnek. Viszont amikor egy díszpinty, akinek köze nincs már a természethez megy, és megveszi a kis puskáját majd megnyom rajta egy gombot, az a szememben csak egy, a toxikus maszkulinitás által megfertőzött ősember, aki más, érző lények halálából nyeri a számára szórakoztató időtöltést, és a még undorítóbb trófeáit. Én nagyon... nagyon szívesen eljátszadoznék az olyanokkal. *gúnyos mosoly on*

Az álmokról annyit, hogy kajak kezdetek megrémíteni. rohog.gif Úgy látszik, jobban ismertek, mint sokan a környezetemből, mert a valóságban is pont ennyire elvont és szerencsétlen vagyok. closedeyes.gif

Ja és...
Idézet (MadHatter @ 2016.07.06. 07:17)
Phaedra, te szoktad a hajadat vasalni?  laugh.gif Csak mert ma azt álmodtam, hogy együtt készülődtünk valahova és totál késésben voltunk és addig nem akartál kilépni a házból, míg nincs meg a hajvasaló, és ezért nekiálltunk keresni rohog.gif

Nem, kurvára nem szoktam, csak félévi szinten, akkor is viccből. rohog.gif Viszont a végtelen hajtupírozással és -lakkozással jó sok idő elmegy...

On: Sokat gondolkozom rajta, hogy jobban megismerjelek titeket is, de sajnos kommunikációs készségeim egy hónapból 28 napban kimerülnek abban, hogy Miminek és Csajínak (kutyák) munnyogok, meg hogy itt pampogok egy sort. closedeyes.gif
7 felhasználónak tetszik: Fannycska999, MadHatter, Beyla, Szandi0820, InoriGothGirl, thestupidboy96, Lil98
2016. július 07. 05:15 #9166
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Találtam a gépemen egy mappát, ami tele van 5-6éves videókkal, képekkel, hangfelvételekkel... avagy szép emlékekkel. Az agyam is szétbőgtem rajtuk, mert abból vidám kisgyerekből egy Phaedra nevű kibaszott, búvalkúrt démoni szörny lett. sad.gif
7 felhasználónak tetszik: Fannycska999, MadHatter, Beyla, Szandi0820, LaDySmIth, Bátor Ventillátor, Lil98
2016. július 07. 11:17 #9167
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Most nagy eséllyel nem leszek közkedvelt, de teljesen másképp vélekedem a vadászatról. Jó, nem raknám ide fel nektek, meg nem posztolnám fészbukkra (ez azért tényleg elég gusztustalan), de én úgy gondolom, hogy nem rossz dolog. Itthon már többször is hangoztattam, hogy sajnálom, hogy a mi családunkban nem szokás. Anyai nagypapám (akit sajnos nem ismertem) kifejezetten szeretett vadászni, és vitte is haza a családnak a legkülönfélébb vadhúsokat. Ha valakinek sikerül egy szarvast levadásznia, tudjátok, hogy annak a húsa mennyi ideig képes etetni egy családot? Elég sokáig. Egy csomót lehetne rajta spórolni, mert mi is csak csirkéből és disznóból főzünk az elérhető áraik okán, ráadásul nem is egészségesek. Még életemben nem öltem meg egy állatot sem, így nem tudom azt mondani, hogy élvezném (elég soft lelkem van, szóval lehet, hogy nem tudnám azt a szerencsétlen állatot kivégezni egy fejlövéssel), de nemrég megkértem aput, hogy várjon a csirkék levágásával, amíg fel nem épülök, mert meg szeretném tanulni a technikáját. Soha sem tudhatom, hogy hova sodor az élet, ki fog e törni a III. világháború (elég olyan szaga van a dolognak) vagy nem e fog történni az elkövetkezendő 50 évben valami globális jellegű katasztrófa, amelyet követően rá leszek kényszerülve erre. Szerintem a vadászat nem feltétlenül szól az érzéketlen gyilkolásról, mert bár én sem tartom szépnek, ha valaki posztol képet, de ha belegondoltok a pecást nem b*szogatja senki, ha fészbukkra felnyomja a 15 kilós pontyot, amit kifogott. Tény, az emberi faj annyira undorító és gusztustalan, hogy a genetikánkba van kódolva az erőszak és az ölés utáni vágy. Kövezzetek meg, de ettől függetlenül, én szeretnék majd puskát venni, engedélyt kiváltani és élelemszerzés céljából (nem trófeaként!) vadászni.
5 felhasználónak tetszik: Fannycska999, MadHatter, thestupidboy96, Bátor Ventillátor, Lil98
2016. július 07. 12:19 #9168
thestupidboy96
thestupidboy96
visszatérő vendég
 
Státuszthey could sedate u, but what good would drugs be?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.04.
Hozzászólás: 412
Csatolások: 0
Azonosító: 177188
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2016.07.07. 11:17)
de nemrég megkértem aput, hogy várjon a csirkék levágásával, amíg fel nem épülök, mert meg szeretném tanulni a technikáját.


Erről az jutott eszembe, mikor még anyumnak jók voltak a kezei, ő is tartott itthon csirkét, és azt ettük (teljesen más az a szememben, mint a trófeaszerzés miatti vadászat - vagy az élelem miatti vadászat (az utóbbit nem ellenzem)) ő mindig úgy csinálta, hogy azt kántálta közben, hogy "azértvagyhogymegegyelek, azértvagyhogymegegyelek" ami kisebb koromban poénos volt, most kiderült, hogy neki is soft lelke van ilyen szempontból, és talán annyira nem poén, csak mikor egymás között felhozzuk. : D

Nem tudom, ennek mennyi értelme volt.
3 felhasználónak tetszik: Fannycska999, MadHatter, Beyla
2016. július 07. 12:34 #9169
MadHatter
MadHatter
funkycrime
 
Státuszradiohead makes music for people who have trouble asking for ketchup at kfc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.26.
Hozzászólás: 7352
Csatolások: 404
Azonosító: 170079
Offline offline
A vadászós témához: én ezzel régóta úgy vagyok, hogy ha már elejtették az állatot, akkor legalább vigyék haza és egyék meg a húsát, de ne azért vadásszon valaki, mert 'csak'. Nekem is van pár ismerősöm, akik abból csinálnak versenyt, hogy kinek mennyi vadat sikerül lelőnie, meg hogy kinek mennyi trófea van a falán mellow.gif A csirkék, marhák, disznók meg a többi ilyen állat megint más téma... rolleyes.gif
5 felhasználónak tetszik: Fannycska999, Beyla, LaDySmIth, Bátor Ventillátor, Lil98
2016. július 07. 14:48 #9170
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Csak engem irritálnak ezek a kutyafüles, kutya nyelvet öltögető avatarok, animációk? Elég idegesítő, hogy tíz tagból minimum ötnek az avatarján lévő csaj/srác húsz méterre kinyújtja a kutyanyelvét, miközben kutya nózija és kutyafüle van. Azt sem tudom hogyan lehet csinálni, de még így is iszonyúan idegesít.
6 felhasználónak tetszik: Phaedra, LaDySmIth, Szandi0820, Mrs.Jack Frost, Bátor Ventillátor, Lil98
2016. július 07. 15:16 #9171
- törölt felhasználó -    
Július eleje van, b*sszus. Miért kell már ilyenkor ezerrel rágörcsölnöm az iskolára? omg.gif
7 felhasználónak tetszik: Fannycska999, Phaedra, LaDySmIth, Szandi0820, Rose Rowan, Mrs.Jack Frost, Lil98
2016. július 07. 15:21 #9172
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Nem sértésből, semmi ilyesmi, csak nem tudok mindenki számára szépen fogalmazni. Két dolgot utálok:
1, Amikor a civilizált ember előszeretettel bizonygatja, hogy ő aztán de nagy mindenevő. De ha nem lehetne puskát, vagy előre legyilkolt állatot kapni, nagyon kíváncsi lennék, hogyan szerezne magának állathullát. Puszta kézzel, vagy esetleg saját készítésű íjjal is lenne benne ekkora lelkesedés? De mindegy, ez a szinte kifogásolhatatlan cikk mindent leír helyettem.

2, Ezt inkább két részre osztom:
a, Amikor azok az állatvédő emberek, akik utálják az állatkínzást és vízbe tudnának fojtani egy másikat, aki összever egy kutyát, vagy éppen szőrmét vásárol. Viszont azzal éppen semmi baja sincs, hogy a kis tojáskáért, vagy éppen a kis husikáért más fajok egész életüket terrorban és szarban élik le, majd egy kést a nyakukba bsznak.
b, Amikor a tolerancia polgárai és sok feminista előszeretettel hangoztatja, hogy bizony egyenlőek vagyunk, ami neked fáj, másnak is. Meg amihez neked van jogod, másnak is van.
Ez a két csoport sosem veszi figyelembe azt a pár fajt, akiknek a földi lét maga a pokol. Az a baj, hogy olyan szinten elszigetelte a civilizáció ezeket a lényeket, hogy a többség már észre sem veszi, hogy ők valódi rabszolgák, akiknek minden napja holokauszt. Ők nem számítanak, ők senkinek semmik. Az emberben egy rohadt dekányi tisztelet nincs irántuk, amiért nekik az egész életük egy nyomorúság azért a pár kbaszott kiló húscafatért. Ugyan úgy megérzik, ha kést döfünk a torkukba, mint ahogyan azt a háziállataink vagy éppen mi is éreznénk. De éppen csak azért, mert nincs bennünk empátia és mert mindez zárt falak között történik, hát magasról leszarjuk. Pontosabban a többség a csordaszellem miatt. Ezek után pedig jönnek ezek a megcáfolható kiengesztelések, hogy az azé' van. Minden csak és kizárólag a te látáspontodon múlik.
Ezért ha az egyenlőségről beszélünk, szerintem erősen nem csak azokkal a minimális dolgokról kéne beszélni, hogy egy férfi sétálhat félmeztelenül, egy nőt meg a villantásért lehordanak, hanem az ilyen fontos dolgokról is. Mert ha a Föld már nem bír el a közeljövőben kilencmilliárd embert, akkor talán majd észbe kapunk, hogy a kis hülyeségek helyett inkább az ilyenekkel kellett volna foglalkozni. Mert tény, hogy ezek az állatokkal foglalkozó iparok viszik el a legtöbb termőföldet és édesvizet szinte feleslegesen.

Tudom, most kibszottul utálni fogtok, de ilyenkor mindig azt érzem, hogy ki kell állnom az elnyomottakért és a környezetünkért.

Idézet (Beyla @ 2016.07.07. 14:48)
Csak engem irritálnak ezek a kutyafüles, kutya nyelvet öltögető avatarok, animációk? Elég idegesítő, hogy tíz tagból minimum ötnek az avatarján lévő csaj/srác húsz méterre kinyújtja a kutyanyelvét, miközben kutya nózija és kutyafüle van. Azt sem tudom hogyan lehet csinálni, de még így is iszonyúan idegesít.

Uh, engem is nagyooon. Most ez a divat. omg.gif A snapchat. Pár osztálytársam is egész álló nap azon csüng, hacsak nem a szempillaspirállal és a műkörömmel van elfoglalva. Biztos rengeteget tudhat az ilyen a Föld nevű bolygóról.
6 felhasználónak tetszik: Rose Rowan, InoriGothGirl, Beyla, Wyrd, Jolie_77, Lil98
2016. július 07. 15:22 #9173
Kaysa
Kaysa
 
StátuszI love games that turn people aganinst each other
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.06.27.
Hozzászólás: 15332
Csatolások: 6247
Azonosító: 257420
Offline offline
hogy meg kéne néznem a sorozatokat, amire ma terveztem és.
és még, hogy amit még ma játszottam..már nem kellett volna sok blush.gif
2016. július 07. 15:23 #9174
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Annyira elegem van az átlagos testméreteimből. Félreértés ne essék, nem a testképemmel van bajom, hanem azzal, hogy az emberek többségének ugyanakkora a láb/póló/melltartó stb mérete mint nekem, és mindig elkapkodják előlem a ruhákat. Ma voltunk plázában anyával, és kishíján sírva fakadtam, mikor már a sokadik boltban is csak 34-es vagy 42-es nadrágokat találtam.. Mondjuk annál nagyobb volt az örömöm, mikor végre ráakadtam egy emberi árú és normális fazonú nadrágra. De azért ilyenkor nem bánnám, ha átlagnál magasabb/alacsonyabb/akármibb lennék, csak egy kicsivel dry.gif
1 felhasználónak tetszik: LaDySmIth
2016. július 07. 16:06 #9175
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Phaedra @ 2016.07.07. 15:21)
Nem sértésből, semmi ilyesmi, csak nem tudok mindenki számára szépen fogalmazni. Két dolgot utálok...


"Amikor a civilizált ember előszeretettel bizonygatja, hogy ő aztán de nagy mindenevő. De ha nem lehetne puskát, vagy előre legyilkolt állatot kapni, nagyon kíváncsi lennék, hogyan szerezne magának állathullát."

Biológia tankönyvek azt tanítják, hogy a humanoid élőlényeknek (értsd ember, emberszabású majmok) gumós zápfoguk van, amely azért fejlődött ki, hogy szinte minden fajta táplálékot képesek legyenek megfelelően összeőrölni fogaikkal. Az ős embernek sem volt készre csomagolt csirkéje, ahogyan puskája sem, mégis eljutott odáig, hogy a tűz felfedezése után a vadat elejtette, megsütötte és megette. Szerintem ez a mai modern XXI.-dik században sem lenne másképp. Előbb vagy utóbb, de puska helyett saját készítésű fegyverekkel ejtenék el a kiszemelt prédát. Persze ez már akarat és kitartás kérdése. Ha apokalipszis lenne, éheznének az emberek, a növények helyett inkább állatot próbálnék meg vadászni. A húsban több az energiát adó fehérje és sokkal jobban laktat. Nem véletlenül a hús az egyik legelterjedtebb hozzávalója az ételek többségének.

"Az a baj, hogy olyan szinten elszigetelte a civilizáció ezeket a lényeket, hogy a többség már észre sem veszi, hogy ők valódi rabszolgák, akiknek minden napja holokauszt. Ők nem számítanak, ők senkinek semmik. Az emberben egy rohadt dekányi tisztelet nincs irántuk, amiért nekik az egész életük egy nyomorúság azért a pár kbaszott kiló húscafatért. Ugyan úgy megérzik, ha kést döfünk a torkukba, mint ahogyan azt a háziállataink vagy éppen mi is éreznénk. De éppen csak azért, mert nincs bennünk empátia és mert mindez zárt falak között történik, hát magasról leszarjuk. Pontosabban a többség a csordaszellem miatt."

Ezzel az álláspontoddal nem igazán értek egyet. Persze, értem amit mondani akarsz és, ha beleképzelem magamat egy kiscsirke helyében, aki megy a vágóhídra, valóban eléggé kegyetlennek és brutálisnak hangzik, de én nem egy csirke vagyok, az a helyzet. Ezek az állatok azért vannak tenyésztve, hogy megegyük. Én speciel imádok főzni, és általában húsos ételeket is készítek. Képtelen lennék lemondani egy ízletes húsos lasagne-ról (anyum sütött nekem miután kijöttem a kórházból, isteni volt) vagy akár egy finom rántott húsról. Sajnálom, de jobban szeretem az ízek orgiáját a számban, minthogy azon gondolkozzak egy minimális öntudattal rendelkező disznó vagy csirke mire gondolhatott mielőtt levágták. Nem megy, sajnálom. Pluszban az én egészségi állapotom amúgy sem engedi, hogy a húst kiszorítsam az étrendemből. Sovány vagyok, nehezen hízok, sűrűn alacsony a vércukor szintem és a nehezen tudom hasznosítani a tápanyagokat (ezért nem is hízok). A kórházi kaja valami iszonyú volt, alig ettem és legyengültem. Ám mióta itthon vagyok és hússal készült ételeket eszek, megerősödtem, holott a kórházban hatalmas fizikai megerőltetés volt elmenni a kórterem mosdójáig. (a dokim emiatt is hezitált azon, hogy haza engedjen) Számomra pedig fontosabb az, hogy a munkámban jól teljesítsek, kiegyensúlyozott legyek és meglegyen a megfelelő energiaszintem. Nem sz*rom le, nem is gondolom azt, hogy a csordaszellem lenne úrrá rajtam, csupán csak azzal foglalatoskodom, ami nekem a legjobb. Tudjátok, hogy gyakorlott betegeskedő, kórházba mászkáló vagyok, és, ha ezt elkerülhetem azzal, hogy levágnak pár csirkét és disznót, ám legyen. Az egészségemnél, az életminőségemnél nekem semmi sem fontosabb.

"Tudom, most kibszottul utálni fogtok, de ilyenkor mindig azt érzem, hogy ki kell állnom az elnyomottakért és a környezetünkért."

Szerintem emiatt utálni téged senki sem fog, hisz - ahogyan én magam is - leírtál egy saját álláspontot, egy saját véleményt, amivel vagy egyet lehet érteni vagy nem. Ettől olyan szép a világ - mindenkinek más a véleménye, mindenki mást gondol és ez így van rendjén. smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: Phaedra, Fannycska999, LaDySmIth
2016. július 07. 19:35 #9176
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
"Biológia tankönyvek azt tanítják, hogy a humanoid élőlényeknek (értsd ember, emberszabású majmok) gumós zápfoguk van, amely azért fejlődött ki, hogy szinte minden fajta táplálékot képesek legyenek megfelelően összeőrölni fogaikkal."
Tudom, jártam a hatodikos természetismeret órákon. A fentebb linkelt cikk viszont pont ezt az álláspontot cáfolja meg gyönyörű szépen. És nagyjából minden biológiai teóriát a témával kapcsolatban, gondolom nem haragszol, ha ezt most nem idézem be ide.

"Az ősembernek sem volt készre csomagolt csirkéje, ahogyan puskája sem, mégis eljutott odáig, hogy a tűz felfedezése után a vadat elejtette, megsütötte és megette."
Voltak szerintem a múltban azért példaértékű dolgok is. Sőt, nem is kell ezért visszamenni a múltba azért, hogy hasonló szinten járjunk; példának okáért ott van a Hunza törzs, amely csak különleges alkalmakkor fogyaszt húst, tojást nem eszik, a tejet pedig kizárólag nyersen isszák. Átlag-életkoruk 100-110 év. Vagy a Brokpa törzs. Lehet, hogy hihetetlennek hangzik, de ők évezredek óta vegánok. De mondhatnám éppen a több generációs, vegetáriánus Indiai családokat is.
Viszont mi nem törzsekhez tartozunk, nem az őskorban és nem is a jövőben élünk, hanem egy olyan civilizációban, ahol képesek vagyunk annyi tudást magunkhoz juttatni, hogy elhagyjuk a húst, tojást, tejet. De éppenséggel mondhattam volna glutént is. Ezt az Amerikai Dietetikus Társasága már 2003-ban is megmondta; A megfelelően összeállított növényi étrend tökéletesen megfelelő az élet minden szakaszában, beleértve a terhességet, szoptatást , gyermekkort és idős kort is. A gyümölcsökből, zöldségekből, gabonákból, hüvelyesekből, mogyorófélékből és magvakból származó fehérjék a nap folyamán kiegészítik egymás aminosav profilját anélkül, hogy precíz tervezésre vagy fehérjepótlásra lenne szükség. Tulajdonképpen megmagyarázza azon testépítők létét is, akik növényi étrenden élnek. Például Kocsis Kristóf és Váli Tamás, ők mindketten növényekből építettek maguknak izomvázat. A növényevő állatok is így működnek. Mi ezt komplettálásnak nevezzük.

"...de én nem egy csirke vagyok, az a helyzet. Ezek az állatok azért vannak tenyésztve, hogy megegyük. Én speciel imádok főzni, és általában húsos ételeket is készítek. Képtelen lennék lemondani egy ízletes húsos lasagne-ról (anyum sütött nekem miután kijöttem a kórházból, isteni volt) vagy akár egy finom rántott húsról. Sajnálom, de jobban szeretem az ízek orgiáját a számban, minthogy azon gondolkozzak egy minimális öntudattal rendelkező disznó vagy csirke mire gondolhatott mielőtt levágták."
Én sem vagyok az. Mint ahogyan fekete sem, zsidó sem, rabszolga sem, cigányember sem, prostituált sem, éppen növény sem. De ha az igaz is lenne, azt is mondhatnám, hogy nem vagyok transznemű. Nem vagyok egyik sem, mégsem kezelem őket lealacsonyítva. Mégsem kínzom őket. Az egyetlen, amiért te ezt teszed, azok társadalmunk hagyományai és rögeszméi. Hagyományok, magyarság, más véleményének fontossága, avagy csordaszellem. Így értettem.
Ha betiltották volna, mint a rabszolgatartást, te sem tehetnéd meg. A helyünk -amint az előbb mondtam-, úgy van bebiztosítva ebben a társadalomban, hogy az ilyen szörnyűségeket észre sem vesszük. Ha visszamennénk az időben, az előbbi negatív tényezőit ugyan úgy nem vennék észre. De mint ahogyan ezt már korábbi mozgalmak segítségével eltörölték, mint ahogyan a nők lealacsonyítását, így egyértelmű lehet, hogy az állatfajizmus ellen is létrejött egy, ergo a veganizmus.
Semmiről sem kell lemondani. Én ugyan úgy szoktam rántott dolgokat, rakott tálakat, lasange-t enni, mint ahogyan te, mert szerencsére ebben a korban már az ízek helyettesíthetőek. Szokták mondani, hogy minden a fűszerezésen múlik. Én például a szejtánt imádom, a szóját sem vetem meg. Megfelelően elkészítve simán elérik ugyan azt a hatást. Csak az a különbség, hogy sokkal kevésbé járulok hozzá velük a környezetszennyezéshez és mások szenvedéséhez. smileeee.gif
"minimális öntudattal rendelkező disznó."
Megint csak nem jó ok arra, hogy végezzünk velük. Öntudattal ugyan úgy rendelkeznek a növények is, én inkább azt nevezném minimálisnak, ugyanis bebizonyították, hogy egy malac körül-belül háromszor intelligensebb egy kutyánál.
Attól még, hogy nem értünk a nyelvünkön, nem kell őket lenézni. Én sem ölöm meg és eszem meg, akiket lenézek. Pedig de sok ilyen van! Ők is ugyan úgy születtek ide a Földre, mint ahogyan én vagy te, ugyan olyan érzelmekkel. Nekik is lehetne joguk a szabadsághoz, a boldogsághoz, ahogyan nekünk van, ez így nem fair.

"A kórházi kaja valami iszonyú volt, alig ettem és legyengültem."
Aki nem eszik húst, az nem kórházi koszton és fűn él. Több száz ehető növény van a Földön, ezeknek pedig rengeteg és rengeteg a kombinációja, ízvilága.
Ugyan annyi mennyiségű nyers karfiolban, gombában, spenótban és brokkoliban pedig több a fehérje, mint magában a marhahúsban.

leírtál egy saját álláspontot, egy saját véleményt, amivel vagy egyet lehet érteni vagy nem. Ettől olyan szép a világ - mindenkinek más a véleménye, mindenki mást gondol és ez így van rendjén."
Szerintem a vélemény azt jelenti, hogy valakinek tetszik ez-az-amaz, valakinek meg nem. Ez így szép és jó, el kell fogadni.
De ha egy adott dolognak van áldozata, mint például az állatfajizmus, de mondhatnék akár homofóbiát is, az nem vélemény. Az a hierarchikus rendszer egy része, amely nem enged másokat a boldogsághoz.

Visszaolvasva elég nagy okostojásnak tűnök, amikor próbálok informatívan társalogni. 110.gif
4 felhasználónak tetszik: Beyla, Wyrd, Rose Rowan, Jolie_77
2016. július 07. 20:38 #9177
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2016.07.07. 14:48)
Csak engem irritálnak ezek a kutyafüles, kutya nyelvet öltögető avatarok, animációk? Elég idegesítő, hogy tíz tagból minimum ötnek az avatarján lévő csaj/srác húsz méterre kinyújtja a kutyanyelvét, miközben kutya nózija és kutyafüle van. Azt sem tudom hogyan lehet csinálni, de még így is iszonyúan idegesít.

Phaedra jól mondja, egy snapchat-es hülyeség az egész. Annyira be akarják állítani húdecukinak, de szerintem nevetséges. Egyszer tesi előtt az öltözőben enyhén szólva bitch osztálytársaim vágtak nyelvnyújtogatós pofákat a kamerába, nem is gondolva, mennyire bénán festenek. Van egy ismerősöm, aki már ha csak tükröt lát, becsücsörít... omg.gif
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Beyla
2016. július 07. 20:54 #9178
nothingcanstopme
nothingcanstopme
Extinct ♥
 
StátuszIt's the time to know, it's the time to see, love is blasphemy ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.13.
Hozzászólás: 2351
Csatolások: 97
Azonosító: 133163
Offline offline
azt sajnálom, hogy a pride-ot kihagytam......mondjuk a biosztábor se volt rossz, sőt biggrin.gif el kéne küldenem a képeket, a tanároknak, de nincs kedvem átválogatni, pedig van benne 1-2 amit nem vállalok be rohog.gif (bár a tanárokkal közös síros röhögőgörcs után már kb mindegy, meg azért a nyilvánosan ujjal nutellaevés se volt semmi (és jövőre még be kell járnom órára lol))
4 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Fannycska999, InoriGothGirl, Bátor Ventillátor
2016. július 07. 20:55 #9179
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Phaedra @ 2016.07.07. 19:35)
"Biológia tankönyvek azt tanítják...


"példának okáért ott van a Hunza törzs, amely csak különleges alkalmakkor fogyaszt húst, tojást nem eszik, a tejet pedig kizárólag nyersen isszák. Átlag-életkoruk 100-110 év. Vagy a Brokpa törzs. Lehet, hogy hihetetlennek hangzik, de ők évezredek óta vegánok. De mondhatnám éppen a több generációs, vegetáriánus Indiai családokat is."

Gondolom a törzs tagjai nem ezeket az agyon vegyszerezett, agyon génkezelt, agyon permetezett gyümölcsöket, zöldségeket, növényeket eszik, ezért is élnek annyira egészségesen majdhogynem egy évszázadig. A szüleimnek zöldséges boltjuk van, járnak a nagybani piacra és ott a biótól (értsd satnya) át a génkezelt külföldi sz*rokig mindent lehet kapni. Ha mi sem a kemikáliával kezelt zöldségeket fogyasztanánk, sokkal tovább élnénk. Szerintem hatalmas butaság a hús fogyasztásra ráfogni élettartalmunk megrövidülését. Túl sok műanyag sz*rt eszünk, hisz pl. manapság a boltokban kapható tejek többségében tehenet sem láttak. Előbb tudnám elképzelni, hogy ez az oka mindennek.

"A megfelelően összeállított növényi étrend tökéletesen megfelelő az élet minden szakaszában, beleértve a terhességet, szoptatást , gyermekkort és idős kort is. A gyümölcsökből, zöldségekből, gabonákból, hüvelyesekből, mogyorófélékből és magvakból származó fehérjék a nap folyamán kiegészítik egymás aminosav profilját anélkül, hogy precíz tervezésre vagy fehérjepótlásra lenne szükség."

Ezzel nagyon nem értek egyet. A mai friss kutatások, sőt mi több neonatológusok (koraszülött - újszülött gyógyászok) , illetve gyermekgyógyászok szerint az első öt évig hatalmas szerepet játszanak az esszenciális aminosavak megfelelő mennyiségű bevitele. Hisz a gyermek agya e fehérje hatására kezd el fejlődni, növekedni, valamint indul meg a gyermek izomzatának, csontozatának aktív növekedése. A megfelelő fejlődéshez tetszik vagy sem, de igen is szükség van a húsra. Felőlem bizonygathatja ezt ötven kutató orvos is, akkor sem fogom elhinni, mert már láttam erre példát. Tavaly gyakorlaton találkoztam egy négy éves kislánnyal, aki nem tudott járni, mert az anyja csak is kizárólag nyers zöldséggel és gyümölccsel etette, így az alsó végtag izomkötegei sorvadásnak indultak. Lehet, hogy egy felnőtt szervezet számára bőven elég a fele annyi esszenciális aminosav bevitele, de egy fejlődő gyerek számára elengedhetetlen. Egyébként jelzem neked, hogy Crohn-betegként ettől a diétától kikészülnék. Hasmenést kapok a hüvelyesektől, a magvaktól, a gabonaféléktől és zöldségekből sem mindent bírok. Egy teljesen egészséges szervezetnek lehet, hogy "ideálisabb" lenne, de egyre több Crohn-colitiszest regisztrálnak a nyugati fejlődő országokban, és én mondom neked, az ilyen betegek nem fognak átállni erre az étrendre. Én se állnék át, mert nem akarnék ráragadni a toalettre a nap huszonnégy órájában.

"Nem vagyok egyik sem, mégsem kezelem őket lealacsonyítva. Mégsem kínzom őket. Az egyetlen, amiért te ezt teszed, azok társadalmunk hagyományai és rögeszméi. Hagyományok, magyarság, más véleményének fontossága, avagy csordaszellem. Így értettem."

Nem alacsonyítom le őket, de a tápláléklánc erről szól. Mi vagyunk a legtetején, és bár intelligensebbek vagyunk a legtöbb állatfajtól, mégis úgy gondolom, hogy azért öljük meg őket, hogy megegyük. Akkor az oroszlánt is elítéled amiért túlélés céljából gazellát öl? Mert itt tényleg az intelligenciában leledzik a különbség. Ha a brahi vadászokat mondanád, akkor igazat adnék neked, mert az ilyenek szórakozásból ölnek, ám ez most nem erről szól. Számomra az egészségem és az életminőségem a fontosabb. Ha kivonnám a húst az étrendemből, akkor valószínűleg ismét 40 kilóra fogynék, nem bírnék dolgozni, gyenge lennék, folyton betegeskednék és az életem megrövidülne egy pár évvel. Már nem azért, de fiatal vagyok még, szeretnék élni egy pár évet, ha már megadatott, és - lehet, hogy kegyetlennek hangzik -, de pár tenyésztésre szánt csirke és disznó miatt nem fogok erről lemondani. Pluszban mit érek el azzal, hogy nem eszem? Ugyanúgy levágják őket, csak még jobban tönkre b*szom az egészségemet. Ennek a jelenségnek úgymond globális szintűnek kell lennie, hogy valamilyen eredményt el is érjél.

"Semmiről sem kell lemondani. Én ugyan úgy szoktam rántott dolgokat, rakott tálakat, lasange-t enni, mint ahogyan te, mert szerencsére ebben a korban már az ízek helyettesíthetőek. Szokták mondani, hogy minden a fűszerezésen múlik. Én például a szejtánt imádom, a szóját sem vetem meg. Megfelelően elkészítve simán elérik ugyan azt a hatást. Csak az a különbség, hogy sokkal kevésbé járulok hozzá velük a környezetszennyezéshez és mások szenvedéséhez."

Igaz, minden étel elkészíthető hús nélkül. De egy kérdés - hogyan panírozol akkor, ha minden állati eredetű táplálékot megvonsz magadtól? A panírba liszt, prézli és tojás kell. Nem tudom, hogy a szója vagy a szejtán (huhh, erről most hallok először) mennyibe kerül, de van vajmi sejtésem, hogy drágábbak, mint a húsok. Én meg ugye a kis piti alamizsna fizetésemből örülök, ha tudok venni egy kiló húst. Egyébként a szójababot kifejezetten egészségtelennek, mérgezőnek nyilvánították nemrég (talán WHO felmérést olvastam) és egyáltalán nem alkalmas emberi fogyasztásra, hiába az a "kitöltő" anyag szinte mindenben. (még a csokiban is van egyébként)

"Megint csak nem jó ok arra, hogy végezzünk velük. Öntudattal ugyan úgy rendelkeznek a növények is, én inkább azt nevezném minimálisnak, ugyanis bebizonyították, hogy egy malac körül-belül háromszor intelligensebb egy kutyánál.
Attól még, hogy nem értünk a nyelvünkön, nem kell őket lenézni. Én sem ölöm meg és eszem meg, akiket lenézek. Pedig de sok ilyen van! Ők is ugyan úgy születtek ide a Földre, mint ahogyan én vagy te, ugyan olyan érzelmekkel. Nekik is lehetne joguk a szabadsághoz, a boldogsághoz, ahogyan nekünk van, ez így nem fair."


Arra vannak tenyésztve, hogy megegyük őket, és ide megint az oroszlános kérdéssel tudok jönni. Táplálkozunk belőlük és nem azért öljük meg, hogy szórakozzunk vele. Én is szeretem az állatokat (nemrég ugye kis rigót mentettem, még ide is felraktam nektek, hogy milyen cuki laugh.gif ), de tudatosítottam magamban azt, hogy a disznó, szárnyasok a megélhetésemet szolgálják (hogy tovább éljek egészségesebben), a kutya meg egy házi kedvenc. Ha kutya helyett disznót tartanánk háziállat gyanánt, akkor a kutyát ennénk meg és a véleményem ugyanez lenne. Haszonállatok, benne van a nevében, hogy mire tartjuk őket. Joga van élni, úgy, ahogyan a gazellának is joga lenne, és az oroszlán sem gondol abba bele, hogy milyen élete volt szegény gazellának.

"Aki nem eszik húst, az nem kórházi koszton és fűn él. Több száz ehető növény van a Földön, ezeknek pedig rengeteg és rengeteg a kombinációja, ízvilága.
Ugyan annyi mennyiségű nyers karfiolban, gombában, spenótban és brokkoliban pedig több a fehérje, mint magában a marhahúsban."


A kórházi kaja olyan volt, hogy húst nem látott, de tényleg. Négy napig kaptam rendszeresen kaját, és a többségük hús nélküli volt. Pl. krumplifőzelék, grízfelfújt, zöldséges rizs meg ilyenek. Ezért írtam, mert megettem a felét és kb. olyan volt, mintha semmit sem ettem volna. Semmilyen energiát nem adott. Nem azt vallom, hogy semennyi zöldséget sem szabad enni, mert igen is kell egy minimális hús mennyiség is szükségeltetik. Múltkor írtam neked, hogy nekem másképp tanították, ám elképzelhetőnek tartom, hogy ugyanazon aminosavak amelyek a húsban megtalálhatók, vannak a zöldségekben is, csak negyed annyi található meg benne.

Nos, múltkor páromnál aludtam, nem voltak nálam a szakmai anyagaim, most viszont nem voltam rest és előszedtem a dietetika tankönyvemet. (szerző Rigó János) Ebben pedig nem csak az aminosavakról írnak, de a komplettálás sem kizárólag növény-növény párosításáról szól.

Ja, ha zavar titeket a hosszú eszmecsere, akkor szóljatok és nem rondítjuk a topikot tovább, csak ezer éve nem volt ilyenben részem. laugh.gif
5 felhasználónak tetszik: LaDySmIth, Phaedra, exoverdose, MadHatter, Bátor Ventillátor
2016. július 08. 01:09 #9180
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Kajakra bevagyok krva, de legalabb leszarojk mindent. Probaaltan helyesen irni. Xdddfdff veetlenul irtam h kurba. De aztan azt nem kuldi el loool
Loool wzt holnapp wzt megbanom. Ikszde
6 felhasználónak tetszik: thestupidboy96, exoverdose, Beyla, InoriGothGirl, MadHatter, Fannycska999
560 oldal 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!