Starity

Oscar 2019 - itt a nyertesek listája!

2019. február 25. 08:08   |   Szerző: Glamster

Ismét, immáron 91. alkalommal lezajlott a filmipar legrangosabb díjátadója az angyalok városában, az Oscar.

hirdetés
Oscar 2019 - itt a nyertesek listája!
Fotó: A kép csak illusztráció

Az Oscar-díjátadó minden különösebb botrány nélkül lezajlott idén, amelyet helyi idő szerint hajnali kettőkor a Queen + Adam Lambert formáció nyitott meg. Az opening formális felvezetője volt a Bohém rapszódia elsöprő sikerének, ugyanis négy arany szobrot söprött be a tavalyi év legnevezetesebb életrajzi drámája

Alább pedig a nyertesek:

Legjobb film:

  • Fekete Párduc
  • Csuklyások - BlacKkklansman
  • Bohém rapszódia
  • A kedvenc
  • Zöld könyv – nyertes!
  • Roma
  • Csillag születik
  • Alelnök

Legjobb rendező:

  • Spike Lee (BlacKkKlansman - Csuklyások)
  • Pawel Pawlikowski (Hidegháború)
  • Yorgos Lanthimos (A kedvenc)
  • Alfonso Cuarón (Roma) – nyertes!
  • Adam McKay (Alelnök)

Legjobb színész:

hirdetés

  • Christian Bale (Alelnök)
  • Bradley Cooper (Csillag születik)
  • Willem Dafoe (At Eternity's Gate)
  • Rami Malek (Bohém rapszódia) – nyertes!
  • Viggo Mortensen (Zöld könyv)

Legjobb színésznő:

  • Yalitza Aparicio (Roma)
  • Glenn Close (The Wife)
  • Olivia Colman (A kedvenc) – nyertes!
  • Lady Gaga (Csillag születik)
  • Melissa McCarthy (Megbocsátasz valaha?)

Legjobb férfi mellékszereplő:

  • Mahershala Ali (Zöld könyv) – nyertes!
  • Adam Driver (Csuklyások - BlacKkKlansman)
  • Sam Elliott (Csillag születik)
  • Richard E. Grant (Megbocsátasz valaha?)
  • Sam Rockwell (Alelnök)

Legjobb női mellékszereplő:

  • Amy Adams (Alelnök)
  • Marina de Tavira (Roma)
  • Regina King (If Beale Street Could Talk)– nyertes!
  • Emma Stone (A kedvenc)
  • Rachel Weisz (A kedvenc)

Legjobb eredeti forgatókönyv:

  • A kedvenc (Deborah Davis, Tony McNamara)
  • A hitehagyott (Paul Schrader)
  • Zöld könyv (Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly) – nyertes!
  • Roma (Alfonso Cuarón)
  • Alelnök (Adam McKay)

Legjobb adaptált forgatókönyv:

  • The Ballad of Buster Scruggs (Joel Coen, Ethan Coen)
  • Csuklyások - BlacKkKlansman (Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee) – nyertes!
  • Megbocsátasz valaha? (Nicole Holofcener and Jeff Whitty)
  • If Beale Street Could Talk (Barry Jenkins)
  • Csillag születik (Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters)

Legjobb idegen nyelvű film:

  • Kafarnaum (Libanon)
  • Hidegháború (Lengyelország)
  • Never Look Away (Németország)
  • Roma (Mexikó) – nyertes!
  • Bolti tolvajok (Japán)

Legjobb animációs film:

  • A hihetetlen család 2.
  • Kutyák szigete 
  • Mirai - Lány a jövőből 
  • Ralph lezúzza a netet
  • Pókember: Irány a Pókverzum! – nyertes!

Legjobb látványtervezés:

  • Fekete Párduc – nyertes!
  • Az első ember
  • A kedvenc
  • Mary Poppins visszatér
  • Roma

Legjobb jelmez:

  • The Ballad of Buster Scruggs
  • Fekete Párduc – nyertes!
  • A kedvenc
  • Mary Poppins visszatér
  • Két királynő

Legjobb vágás:

  • Csuklyások - BlacKkKlansman
  • Bohém rapszódia – nyertes!
  • A kedvenc
  • Zöld könyv
  • Alelnök

Legjobb smink:

  • Határeset
  • Két királynő
  • Alelnök – nyertes!

Legjobb zene:

  • Fekete Párduc – nyertes!
  • Csuklyások - BlacKkKlansman
  • If Beale Street Could Talk
  • Kutyák szigete
  • Mary Poppins visszatér

Legjobb betétdal:

  • "All The Stars" - Fekete Párduc
  • "I'll Fight" - RBG
  • "The Place Where Lost Things Go" - Mary Poppins visszatér
  • "Shallow" - Csillag születik, Lady Gaga – nyertes!
  • "When A Cowboy Trades His Spurs For Wings" - The Ballad of Buster Scruggs

Legjobb hangkeverés:

  • Fekete Párduc
  • Bohém rapszódia – nyertes!
  • Az első ember
  • Roma
  • Csillag születik

Legjobb hangvágás:

  • Fekete Párduc
  • Bohém rapszódia – nyertes!
  • Az első ember
  • Hang nélkül
  • Roma

Legjobb vizuális effektek:

  • Bosszúállók: Végtelen háború
  • Barátom, Róbert Gida
  • Az első ember – nyertes!
  • Ready Player One
  • Solo: Egy Star Wars-történet

Legjobb animációs rövidfilm:

  • Animal Behaviour
  • Bao – nyertes!
  • Late Afternoon
  • Once Small Step
  • Weekends

Legjobb rövidfilm:

  • Detainment
  • Fauve
  • Marguerite
  • Mother
  • Skin – nyertes!

Oszd meg a cikket ismerőseiddel!

hirdetés

Ajánlott cikkek

Szólj hozzá!

Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!
Belépek vagy Regisztrálok

Kommentek