• Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Usain Bolt Allyson Felix

Shelly-Ann Fraser-Pryce életrajza

A sztáradatlapot jelenleg nem szerkeszti senki, ezért hiányos, helytelen információkat is tartalmazhat.

Shelly-Ann Fraser 1986. december 27. Kingston, Jamaica.

KEZDETEK

Első nagyobb érmét 2007-ben, az oszakai-világbajnokságon nyerte, ahhol tagja volt hazája ezüstérmes 4x100-as futó-formációjánbak. Bár igaz, hogy Shelly-Ann csak az előfutamon segítette a csapatot, de már a döntőben Veronica Campbell-Brown sprintelt helyette, bár ettől őt még ezüstérmes futónőnek tartják.

2008-AS OLIMPIA

Pekingben versenyzett először nagyközöség előtt a nő olimpiai játékokon. Erőfeszítés nélkül menetelt a negyeddöntőn, később az elődöntőben 11,00-dal kavifikálta magát (a döntőben) 100 méteren. A döntőt elképesztő 10,78-as egyéni csúccsal barangolta meg, ezzel ő lett a hazája leggyorsabb nője. Mögötte két riválisa (Sherone Simpson & Kerron Stewart), aki 0,2 tized másodpercel értek be.  Így három jamaicai futó állhatott fel a dobogó legmagasabb szintjére, egy arany-, és két ezüstéremmel.
Indult 4x100-as váltóversenyen is. Miután az amerikai váltót kizárták, így Jamaica lett a legesélyesebb futócsapat. Sheri-Ann Brooks, Aleen Bailey és Veronica Campbell-Brown és jómaga alkották a váltóverseny Jamaicai tagjait, 42,24-dal jutottak be a legjobbak közé, mert Baily és Brooks helyett sprintelő Kerron Stewart és Sherone Simpson rosszuladták át a botot egymásnak, ezért kiestek a versenyből.

2009-ES BERLINI VILÁGBAJNOKSÁG

Pekingi sikere után nagy eséllyel rubbant be a legesélyesebb futók közé. 100 méteren arany érmes lett 10,73-as időeredménnyel, és ezzel kiérdemelte magának a 4. helyet a leggyorsabban futó női közé 100-on. Ezzel az eredménnyel még Jamaicai rekord is lett. Pár nappal utána Bailey, Stewart és Simone Facey honfitársáival futott, ahhol 42,06-dal  győztek.