Starity

Tudj meg többet: Crohn-betegség

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. június 13. 04:52 #1
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
1932-ben fedezték fel először a betegséget, de csak napjainkban vált ismerté, és egyre fiatalabbaknál alakul ki. Ezúttal nem kriminális, hanem orvostudományi rejtélyt hoztunk el nektek.
A teljes cikkhez kattints ide!
5 felhasználónak tetszik: dtsz, Jolie_77, Phaedra, Jody, Bátor Ventillátor
2016. június 13. 07:34 #2
- törölt felhasználó -    
Érdekrs cikk lett, jó hogy néha vannak ilyenek is, lehetne több hasonló. Mellesleg elég borzalmas betegség lehet, de kíváncsi lennék hogy mitől alakul ki. Sajnálom azokat az embereket akik ilyenben szenvednek.
2016. június 13. 08:45 #3
Pityang
Pityang
 
Státusz//10.27.//
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.17.
Hozzászólás: 755
Csatolások: 0
Azonosító: 243873
Offline offline
Nahát, egy cikk aminek köze sem volt a Kardashianokhoz vagy bármelyik sztárpár elcs*szett kapcsolatához, köszönöm! biggrin.gif
Nem mellesleg az én ismeretségi körömben is van olyan, aki Crohn-betegséggel küzd, vannak beszámolói, hát.. nem kívánom senkinek. Mindemellett szerintem figyelemre méltó hogy hogyan képes vele együtt élni, így merem feltételezni hogy sokan mások sem adják fel olyan könnyen, én legalább is erre egészen biztosan nem lennék képes. Egy olyan betegséggel élni melynek csak a tünetei enyhíthetőek, de véglegesen nem gyógyítható? Milyen lelki megterhelést jelenthet már ez, pusztán már az, hogy elfogadd, hogy gyógyíthatatlan beteg vagy!
Érdekes cikk lett smileeee.gif
2016. június 13. 10:46 #4
ilus1996
ilus1996
~Hope~
 
StátuszAz igazi sztár nem csak a rajongó tábora hanem a tehetsége is fenttartja
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.28.
Hozzászólás: 3131
Csatolások: 116
Azonosító: 134089
Offline offline
Köszönet a cikkért!
Én még nem hallottam erről a betegségről és mikor láttam ,hogy a képet azt gondoltam ,hogy talán én is érintett vagyok az ügyben. Viszont nekem azt hiszem, hogy már jó ideje ismert, hogy puffadás van a háttérben.
Mindenképpen több mindent megtudtam erről a Crohn-betegségről.
2016. június 13. 15:28 #5
- törölt felhasználó -    
Hűha, tényleg volt értelme beszélgetni egy kicsit a cikkekről, máris mennyi jót találok itt a Magazinban! Már a címből is sejtettem, hogy te írtad Beyla, szép munka, jól összefoglaltál mindent. smileeee.gif
2016. június 13. 16:00 #6
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Nálam lassan három éve diagnosztizálták, de már minimum négy éve megkeseríti az életemet. Sajnos Budapest szinte összes kórházát bejártam, mindenféle betegséget rám akasztottak - a laktózintoleranciától, a lisztérzékenységen át a porfíriáig. Nem tudták megmondani, hogy mi a baj. Aztán a nyolcadik gazstroenterológus találta el, hogy középsúlyos Crohnom van. Azóta gyógyszereket szedek, folyamatosan járok kontrollra, és hála a jó Istennek, de használnak. Biológiai terápiát szerettem volna, ám Magyarországon olyan szigorúan szabályozzák, hogy csak az kaphatja, akinek sem a műtét, sem a gyógyszeres kezelés nem segít.

Idézet (Pityang @ 2016.06.13. 08:45)
Nahát, egy cikk aminek köze sem volt a Kardashianokhoz vagy bármelyik sztárpár elcs*szett kapcsolatához, köszönöm! biggrin.gif
Nem mellesleg az én ismeretségi körömben is van olyan, aki Crohn-betegséggel küzd, vannak beszámolói, hát.. nem kívánom senkinek. Mindemellett szerintem figyelemre méltó hogy hogyan képes vele együtt élni, így merem feltételezni hogy sokan mások sem adják fel olyan könnyen, én legalább is erre egészen biztosan nem lennék képes. Egy olyan betegséggel élni melynek csak a tünetei enyhíthetőek, de véglegesen nem gyógyítható? Milyen lelki megterhelést jelenthet már ez, pusztán már az, hogy elfogadd, hogy gyógyíthatatlan beteg vagy! 
Érdekes cikk lett smileeee.gif

Egyébként, ha sikerül elérni a tünetmentes időszakot, akkor egészen olyan, mintha nem is lennél beteg. smileeee.gif Persze, az étrendedet ki kell tapasztalni, hogy a bélés mit bír el és mit nem, de amúgy én abszolút nem követem a Crohn-betegek diétáját és zabálok mindent. Rostos ételeket, magvas gyümölcsöket, tejtermékeket (oké laktózmenteset), erős paprikát, Erős Pistát stb. és amúgy tök jól vagyok. Egyedül az a sz*r, hogy hozzá kell szokni a rendszeres gyógyszer szedéshez, mert az elején én is jártam úgy, hogy hoppá, elfelejtettem bevenni. A betegség elfogadása nálam is eltartott jó egy évig, mert bár nem halálos betegség, mégis bennem volt az, hogy én miért vagyok beteg, más pedig miért egészséges. Sőt mi több a negyedik orvos után sz*rtam bele az egészbe, de aztán olyan szintű vérzés indult meg, hogy a szérum vasam 2,0-ra lezuhant. Na, akkor én is észbe kaptam, hogy nem akarok meghalni. Amúgy most már igyekszem a dolgok pozitív oldalát nézni - e betegség által sokkal jobban odafigyelek az egészségemre, és ez mindenképpen pozitívum. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2016. június 13. 16:21 #7
- törölt felhasználó -    
Érdekes cikk lett, sajnos tudom milyen ez a nagy bátyám is Crohn beteg. Senkinek sem kívánom.
2016. június 13. 16:53 #8
starity girl2000
starity girl2000
chill
 
StátuszDammit
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 5156
Csatolások: 172
Azonosító: 185641
Offline offline
Nagyon érdekes cikk, tetszik, gratulálok hozzá! smileeee.gif
Nem hallottam erről a betegségről, de jó tudni róla. Szerencsére nálunk nem tapasztaltam hasonló tüneteket smileeee.gif
2016. június 13. 17:35 #9
Petruccccc_12
Petruccccc_12
új tag
 
StátuszSelenator,PLL fan. :-)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.12.23.
Hozzászólás: 45
Csatolások: 0
Azonosító: 252531
Offline offline
Jól jön a cikk kb 2 hete diagnosztizáltak vele.
2016. június 13. 20:29 #10
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Ha már orvostudománnyal kapcsolatos cikkek, következő cikk szólhatna mondjuk pszichológiai jelenségekről? Az a téma krvára érdekel. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Bátor Ventillátor
2016. június 13. 20:34 #11
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Phaedra @ 2016.06.13. 20:29)
Ha már orvostudománnyal kapcsolatos cikkek, következő cikk szólhatna mondjuk pszichológiai jelenségekről? Az a téma krvára érdekel. smileeee.gif

Számomra egyáltalán nem kizárt, hogy pszichiológiai/pszichiátriai jelenségekről is írjak. Téged pontosan mi érdekel ezzel kapcsolatban? Mert azért ez is egy nagyon tág témakör.
2 felhasználónak tetszik: Phaedra, Bátor Ventillátor
2016. június 13. 20:37 #12
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2016.06.13. 20:34)
Számomra egyáltalán nem kizárt, hogy pszichiológiai/pszichiátriai jelenségekről is írjak. Téged pontosan mi érdekel ezzel kapcsolatban? Mert azért ez is egy nagyon tág témakör.

Konkrétan?
Minden, amihez kedvet kapsz. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2016. június 14. 21:18 #13
virgi09
virgi09
i'm a sinner bitch
 
StátuszAz "izé" olyan mint a Raffaello...többet mond minden szónál.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.02.17.
Hozzászólás: 2097
Csatolások: 10
Azonosító: 240469
Offline offline
Végre vannak igazán hasznos cikkek is.
2016. június 15. 22:32 #14
eszter05
eszter05
oпlγ ћυ₥αп
 
StátuszImagination is more important than knowledge.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.06.
Hozzászólás: 4787
Csatolások: 315
Azonosító: 227168
Offline offline
Érdekes lett! Mindig is érdekeltek az effajta cikkek. A betegségről már hallottam, tényleg rossz, hogy gyógyíthatatlan (de nem kezelhetetlen) betegség.
2016. június 19. 00:54 #15
Lianda
Lianda
♥♥ chingu ♥♥
 
Státusz✿✿ ASIA ✿✿
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.20.
Hozzászólás: 1443
Csatolások: 354
Azonosító: 233579
Offline offline
Megnyugtató hogy ez a betegség nem hallállós és lehet kezelni. Bár olvastam a cikkben hogy elég kellemetlen és fájdalmas tünetei is lehetnek de akkor is ha ezt mond hatom megnyugtató hogy már ott tartunk az orvos tudományban hogy legalább egy ilyen betegséget tudunk kezelni.
2016. június 23. 15:29 #16
Mollyka0011
Mollyka0011
visszatérő vendég
 
StátuszJust a little nasty, but always kept it classy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.17.
Hozzászólás: 364
Csatolások: 1
Azonosító: 163967
Offline offline
Sajnos nem idegen a számomra... sad.gif
2016. augusztus 12. 07:50 #17
Hajni és Gézacica
Hajni és Gézacica
Blackpink in your Ari-yuh
 
StátuszMindenről van véleményem. De mindenki más véleményét tiszteletben tartom.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.12.22.
Hozzászólás: 2038
Csatolások: 58
Azonosító: 252466
Offline offline
Hát ez a cikk nem nekem való...mindig is megráznak az ilyenek
2016. augusztus 15. 00:39 #18
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Hajni és Gézacica @ 2016.08.12. 07:50)
Hát ez a cikk nem nekem való...mindig is megráznak az ilyenek

Pedig pont azért írtam meg, mert mostanában a te korodban, 10-18 év között kezdik el diagnosztizálni gyakrabban, holott pár évtizeddel ezelőtt a fiatal felnőttek betegsége volt. Egyébként semmi megrázó nincs benne, hisz, mint ahogyan írtam, én is ebben szenvedek lassan négy éve. Nem halálos, kezelhető és mivel az IBD-s jobban odafigyel magára, akár tovább is élhet, mint az átlagember. smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Anastacia Anastacia 1194.