Starity

Windows Vista tálcán nem jelzi a net kapcsolatot.

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. március 03. 10:12 #1
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Sziasztok!
Mai a probléma. Bekapcsoltam a gépet és csatlakoztam netre már néhány órája. ADSL netem van. Aztán feltünt hogy a tálca értesítési területén nem jelzi hogy csatlakoztam volna netre. ha rákattintok nem jelzi a "TYÜTYI" nevû kapcsolatot. De ha megnézem azt hogy csatlakozás hálózathoz, akkor TYÜTYI csatlakoztatva, és a netem is megy. Speedtest is jó lett. Próbáltam azt, hogy csináltam "TYÜTYI" nevû profilt, mert XFire-nél már jó Õsz óta a "TYÜTYI" nevû profil. Ott is csináltam net kapcsolatot. De azóta az ikon már csak úgy jelez a tálcán, mintha nem lennék netre csatlakozva, míg elõtte csak üres volt az ikon. Reggel néztem még XP-n is, mindkettõn ki is írta hogy "TYÜTYI csatlakoztatva", és ott van is tálcán jelezve a kapcsolatom. Az elsõ képen még látható hogy jelezte a kapcsolatot, az még õsszel készült. A másodikon látszik hogy nem jelzi. Ugyan a Vista megvan Ghostba, de semmi kedvem feleslegesen visszaállítani. sok lenne a frissítés azóta, néhány telepítés is lenne + beállítások. Meg a játéktelepítések. És a Norton Ghost 12 Boot CD-nek is mûködnie kellene a visszaállításhoz. Vasárnap idõnként megszakadt a netem, de tegnap semmi problémát nem vettem észre. Mi lehet a probléma oka? Rendszeresen csinálok Panda, Eset online scant, Counterspy teljes, Eset teljes vizsgálatot a biztonsági rendszeremrõl. Van Spybot-om. Meg már kb. December óta használom ezt a 2 oldalt oldal ellenõrzésre:
http://www.websecurityguard.com/
http://www.siteadvisor.com/analysis/
2009. március 03. 10:50 #2
Silverlight2008
Silverlight2008
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.15.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 74
Azonosító: 66261
Offline offline
Bocsi, de elég zavaros, amit leírtál. Akkor most pontosan mi is a problémád? Tudnál esetleg egy képernyõfotót is dobni róla ide?

Ja bocs, látom már...

Összesen hány hálózati csatoló van a gépben? Esetleg egy rendszervisszaállítás? Azt megpróbálhatnád esetleg.
2009. március 03. 11:07 #3
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Ez a 2 kép még lemaradt. Rendszervisszaállításom nincs, Ghost után elfelejtettem visszaállítani, azóta is úgy van. 1 db. integrált hálózati kártyám van, + ADSL modem.
2009. március 03. 11:21 #4
Silverlight2008
Silverlight2008
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.15.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 74
Azonosító: 66261
Offline offline
Idézet(TYÜTYI2006 @ 2009. March 3. - 11:07)
Ez a 2 kép még lemaradt. Rendszervisszaállításom nincs, Ghost után elfelejtettem visszaállítani, azóta is úgy van. 1 db. integrált hálózati kártyám van, + ADSL modem.


Szóval XP alatt minden rendben, csak Vista alatt nem jó az ikon, jól értem? Akkor Vista alatt meg lehetne próbálni esetleg még egy Hálózati kapcsolat javítást (ha létezik ilyen, nem igazán ismerem a Vistát), netán az Eszközkezelõben elõbb leválasztani az eszközt, majd újra csatlakoztatni.
2009. március 06. 19:24 #5
Palee
Palee
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.25.
Hozzászólás: 696
Csatolások: 5031
Azonosító: 22071
Offline offline
Ez probléma? smileeee.gif

Kapcsolat beállításainál kell egy pipa, hogy a kapcsolat fennállása alatt legyen ikon, ennyi.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!