Starity

Segítség kéne

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. július 17. 09:57 #1
- törölt felhasználó -    
A gépem minden indításkor egy bizonyos üzenetet ír ki, mégpedig ezt:

SMART Failure Predicted on Hard Disk 2:SAMSUNG HM080HC -(SM)

Fogalmam nincs mit jelent ez. Mit lehet tenni az ellen, hogy ne írja ezt ki többet a gép az indításkor? Valaki segítsen, elõre is köszi.
2009. július 17. 12:30 #2
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
A SMART a merevlemezekbe épített önellenõrzõ algortmus, ami a merevelemezek számos tulajdonságát figyeli minden másodpercben...
... ilyenek a merevlemez felületén elõforduló esetleges hibák, hõmérséklet, írási/olvasási sebesség, stb.

Tulajonképpen ez egy beépített figyelõ, ami még nagyjából idõben tudatja, ha a merevlemez szépen lassan kezd tönkremenni...
Ha ilyen hibaüzenetet kapsz, akkor az két dolgot jelenthet:

1; A merevlemez érzékelõi szerint folyamatosan romlik a merevlemez állapota.
2; Az alaplapi érzékelõ szerint rossz a merevlemez.

Kikapcsolni nem érdemes, ellenben célszerû lenne feltelepíteni egy merevlemez ellenõrzõt, az úgy is megmondja, hogy tényleg rossz-e a HDD.

A konyhafõnök ajánlata: HD Sentinel vagy HD Tune v2.1

Amennyiben eezek közül valamelyik is azt mondja, hogy hibás a merevlemez, akkor jobb, ha minél hamarabb lemented a rajta lévõ adatokat, és új merevlemezt veszel.
2009. július 17. 13:34 #3
- törölt felhasználó -    
Köszi. Az elsõvel próbáltam és az szerint rossz a merevlemez. sad.gif
Hurrá, 1 év alatt 3 merevlemez ment tönkre. Eddig legalább garanciálisan kicserélték, de a garancia már lejárt és most nem tudok venni bele újat. Kb. milyen árba van egy merevlemez? A külsõt nézegettem árba de elég drága.

Csak az a furi, hogy az Eszközkezelõ meg azt írja ki erre a SAMSUNG-ra, hogy az eszköz megfelelõen mûködik. Ki érti ezt.
2009. július 17. 15:00 #4
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet(hanita @ 2009. July 17. - 12:34)
Köszi. Az elsõvel próbáltam és az szerint rossz a merevlemez. sad.gif
Hurrá, 1 év alatt 3 merevlemez ment tönkre. Eddig legalább garanciálisan kicserélték, de a garancia már lejárt és most nem tudok venni bele újat. Kb. milyen árba van egy merevlemez? A külsõt nézegettem árba de elég drága.

Csak az a furi, hogy az Eszközkezelõ meg azt írja ki erre a SAMSUNG-ra, hogy az eszköz megfelelõen mûködik. Ki érti ezt.


Ha egy év alatt három merevlemez is tönkrement ugyanabban a gépben, akkor elképzelhetõ, hogy a tápegység a ludas a dologban. Láttam már olyan tápot, ami szépen de biztosan nyírta a merevlemezeket, pusztán azért, mert nem volt stabil az áramfelvétele, és hol több, hol kevesebb jut a merevlemeznek.

Mivel a mostani HDD ATA csatolófelületû, próba képpen az egyik gyõri bolt árlistáján egy 80Gb-os Western Digital 11.350 Ft, 160 Gb-os pedig 13.125 Ft. (kétszer annyi hely 1800 Ft különbséggel meggondolandó) Ráadásul a WD merevlemezekre kapásból 3 év garancia is van.

De mondom, érdemes lenne azt a tápot bemérni, mert van rá esély, hogy az a ludas a merevlemezek tönkremenetelében.

A Windows-os Eszközkezelõ meg egy nagy rakás szemét, szinte semmire nem jó bit-kupac... reklamalo.gif reklamalo.gif
2009. július 17. 15:24 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet(joe_r @ 2009. July 17. - 15:00)
Ha egy év alatt három merevlemez is tönkrement ugyanabban a gépben, akkor elképzelhetõ, hogy a tápegység a ludas a dologban. Láttam már olyan tápot, ami szépen de biztosan nyírta a merevlemezeket, pusztán azért, mert nem volt stabil az áramfelvétele, és hol több, hol kevesebb jut a merevlemeznek.

Mivel a mostani HDD ATA csatolófelületû, próba képpen az egyik gyõri bolt árlistáján egy 80Gb-os Western Digital 11.350 Ft, 160 Gb-os pedig 13.125 Ft. (kétszer annyi hely 1800 Ft különbséggel meggondolandó) Ráadásul a WD merevlemezekre kapásból 3 év garancia is van.

De mondom, érdemes lenne azt a tápot bemérni, mert van rá esély, hogy az a ludas a merevlemezek tönkremenetelében.

A Windows-os Eszközkezelõ meg egy nagy rakás szemét, szinte semmire nem jó bit-kupac...  reklamalo.gif  reklamalo.gif


És hogy lehet bemérni a tápot? Bocsi, de én ehhez kicsit hüle vagyok. Hát ja kb. 1 év alatt 3 merevlemez. Most gondolkodom, megkaptam a gépet fél év után taccsra ment, szervíz, merevlemez csere. Majd fél év után megint ugyanaz a hiba, megint szervíz, megint komplett csere, visszakaptam úgy, hogy abszolút be sem akart kapcsolni a gép, vissza szervízbe, kiderült, hogy rosszat tett bele a szervízes, akkor megint kicserélték és most az mûködött egész idáig. Tehát a rosszat nem számítom bele akkor is 2× cserélték a merevlemezt. Próbáltam újratelepíteni, de a formázás sem megy, csak a gyorsformázóval. Alighanem megint szervíz lesz a vége, kérdés ott mennyit kérnek komplett javításért. Egyébként notebookról van szó, nem tudom ez mennyire lényeges.

Az nem lehet gond esetleg hogy a gép ugye reggeltõl estig be van kapcsolva és folyamatosan áramról mûködtetem, tehát nem az aksiról megy hanem mindig áramról. Bocs ha netán hülyeségeket kérdezek.
2009. július 17. 16:33 #6
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Na mondjuk ez az információ jókor jött, mert egy notebook esetében nem beszélünk hagyományos értelemben vett tápegységrõl, ott vagy aksi, vagy hálózati áram van és pont. Mindegy, hogy az aksit használod, vagy áramról megy, az itt nem jelent különbséget.

Szóval ebben az esetben vagy a csatlakozóval van gond, vagy az alaplappal, de ezt tényleg csak egy jó szervíz tudná kideríteni.
Az, hogy egész nap megy a gép megintcsak egy olyan dolog, hogy amíg jól szellõzik, és nem kell nagyon szenvednie a ventilátornak, hogy lehûtse addig nem kelelne, hogy gondot okozzon.
2009. július 17. 16:54 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet(joe_r @ 2009. July 17. - 16:33)
Na mondjuk ez az információ jókor jött, mert egy notebook esetében nem beszélünk hagyományos értelemben vett tápegységrõl, ott vagy aksi, vagy hálózati áram van és pont. Mindegy, hogy az aksit használod, vagy áramról megy, az itt nem jelent különbséget.

Szóval ebben az esetben vagy a csatlakozóval van gond, vagy az alaplappal, de ezt tényleg csak egy jó szervíz tudná kideríteni.
Az, hogy egész nap megy a gép megintcsak egy olyan dolog, hogy amíg jól szellõzik, és nem kell nagyon szenvednie a ventilátornak, hogy lehûtse addig nem kelelne, hogy gondot okozzon.



Köszi a segítséget. Akkor marad a szervíz.
2009. december 20. 19:32 #8
katie993
katie993
kp
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.08.17.
Hozzászólás: 4443
Csatolások: 9874
Azonosító: 105388
Offline offline
Lehet h nem ide kellene írnom, szóval bocsi blush.gif
Azt szeretném megkérdezni, h animációt a HQP.-re hol lehet beállítani?
Avatar: csak kép
Személyes fotó beállításánál ezt írja ki: "Nincs meg a megfelelõ jogosultságod
Sajnáljuk, de a fórum adminisztrátora nem engedélyezte számodra a vezérlõpult ezen részeit."
Több hsz kell, vagy egyéb? Kérlek segítsetek!! Elõre is köszönöm a fáradozást smileeee.gif
2009. december 20. 19:58 #9
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet(katie993 @ 2009. December 20. - 20:32)
Lehet h nem ide kellene írnom, szóval bocsi  blush.gif
Azt szeretném megkérdezni, h animációt a HQP.-re hol lehet beállítani?
Avatar: csak kép
Személyes fotó beállításánál ezt írja ki: "Nincs meg a megfelelõ jogosultságod
Sajnáljuk, de a fórum adminisztrátora nem engedélyezte számodra a vezérlõpult ezen részeit."
Több hsz kell, vagy egyéb? Kérlek segítsetek!! Elõre is köszönöm a fáradozást smileeee.gif


Próbáld meg azt, hogy feltöltöd egy képmegosztó ldara a kívánt animot, majd bemásolod a kép elérhetõségét az avatar beállításnál. smileeee.gif Szerintem az a baj, hogy túl nagy a kép, amit ki szeretnél rakni.
2009. december 20. 20:11 #10
katie993
katie993
kp
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.08.17.
Hozzászólás: 4443
Csatolások: 9874
Azonosító: 105388
Offline offline
Idézet(Christo @ 2009. December 20. - 19:58)
Próbáld meg azt, hogy feltöltöd egy képmegosztó ldara a kívánt animot, majd bemásolod a kép elérhetõségét az avatar beállításnál. smileeee.gif  Szerintem az a baj, hogy túl nagy a kép, amit ki szeretnél rakni.


Öhm.. nem sikerül, túl nagy az animáció mérete sad.gif
De köszönöm a segítségedet meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif
2009. december 20. 20:31 #11
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Idézet(katie993 @ 2009. December 20. - 21:11)
Öhm.. nem sikerül, túl nagy az animáció mérete  sad.gif
De köszönöm a segítségedet meghajolo.gif  meghajolo.gif  meghajolo.gif


Ja, igen 100x100-asnál nem lehet nagyobb...méretnél nem erre gondoltam smileeee.gif
2010. január 10. 15:38 #12
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Tegnap beszereztem az Adobe Photoshop programot (magyar nyelvû). Annyi vele a "problémám" nem igazán tudom, hogyan használjam (pár dologtól eltekintve). Tudnátok tippeket, trükköket adni? blush.gif
Köszönöm meghajolo.gif
2010. január 10. 16:05 #13
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3289
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Idézet(Bessie @ 2010. January 10. - 15:38)
Tegnap beszereztem az Adobe Photoshop programot (magyar nyelvû). Annyi vele a "problémám" nem igazán tudom, hogyan használjam (pár dologtól eltekintve). Tudnátok tippeket, trükköket adni?  blush.gif
Köszönöm meghajolo.gif


Rengeteg segítség van a neten.
Személy szerint én a Paint Shop Pro-t használom, ezért olyan konkrét Photoshop oldalt nem tudok, ami a legjobb lenne.
Egy tipp: írd be a Google-ba: "adobe photoshop használati útmutató"

Jó böngészést smileeee.gif

2010. január 10. 20:31 #14
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Idézet(Bessie @ 2010. January 10. - 15:38)
Tegnap beszereztem az Adobe Photoshop programot (magyar nyelvû). Annyi vele a "problémám" nem igazán tudom, hogyan használjam (pár dologtól eltekintve). Tudnátok tippeket, trükköket adni?  blush.gif
Köszönöm meghajolo.gif

Én se tudom még használni, de le lehet tölteni magyar nyelvû használati útmutatót. Én valamikor szedtem le.
2010. január 10. 20:34 #15
Lindsay019
Lindsay019
Disney princess♔
 
Státusz"Some people are worth melting for." Olaf ♥
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.04.22.
Hozzászólás: 4956
Csatolások: 54911
Azonosító: 58811
Offline offline
nekem is photoshopom van, nagyon jó kis program.. a használata nem nehéz, csak az elején, aztán majd már gyerekjáték lesz. nem tudom konkrétanmit szeretnél vele csinálni, de rengeteg segédanyagot is le tölthetsz hozzá, a maga a program már nem elég (pl.textúrák, brushok) ha nem találsz használati útmutatót, akkor egyszerûen próbálgasd az opciókat smileeee.gif biggrin.gif
2010. január 12. 12:49 #16
McGery
McGery
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.11.24.
Hozzászólás: 371
Csatolások: 239
Azonosító: 10472
Offline offline
Idézet(Bessie @ 2010. January 10. - 15:38)
Tegnap beszereztem az Adobe Photoshop programot (magyar nyelvû). Annyi vele a "problémám" nem igazán tudom, hogyan használjam (pár dologtól eltekintve). Tudnátok tippeket, trükköket adni?  blush.gif
Köszönöm meghajolo.gif


Szerintem ez a legegyszerubb

http://www.pixel2life.com/tutorials/adobe_photoshop/

tutorialok, bocsi azert, mert angol, de en nem tamogatom a magyar nyelvu photoshopot
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!