Starity

Räikkönen visszatér a McLarenhez?

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. szeptember 24. 20:26 #21
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Idézet(Sucré @ 2009. September 24. - 16:42)
Tehát csak azért marad mert megsérült?



ez kicsit tényleg így hangzik,de Massa akkor is maradna,ha csak 1 kocsival lehetne mondjuk versenyezni,mert Massa minden áron kell dry.gif Kívánom neki,hogy gyógyuljon fel teljesen,mert önhibáján kívül érte a baleset,de már elõtte is mindig õt nyomatták,ez az amit nem igazán értek...
2009. szeptember 28. 20:55 #22
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Elhárult az akadály, Räikkönen a McLaren-hez szerzõdhet cry.gifcry.gifcry.gifcry.gifcry.gif

A brit sajtó egyöntetûen állítja, az ügyvédeknek sikerült megegyezniük egymással, és Kimi Räikkönen szerzõdése immáron már csak 2009. december 31-éig érvényes.

Az elmúlt 24 órában rengeteget léptek elõre a felek Kimi Räikkönen ügyében. Mint ismeretes, Fernando Alonso az év végén biztosan elhagyja a Renault istállót.

A francia csapat döntésének különösebben nem örült a Ferrari, mivel ezzel gyakorlatilag azt érték el, hogy a tervezettnél (Brazil Nagydíj) hamarabb kell bejelentiük Fernando Alonso érkezését, mert a rajongók mellett a szponzorok is elégedetlenkednek a „macska-egér” játék miatt.

A fõ akadály Räkkönen szerzõdése volt, mely eredetileg 2010 év végig kötötte volna az olaszokhoz a finnt.

A legfrissebb hírek szerint Kimi és a Ferrari ügyvédei elhárították ezt a problémát.

A megbeszéltek szerint a finn „Jégember” megkapja a közel 50 millió dolláros jövõ évi fizetését a Scuderia-tól, emellett a Santander 30 millió eurót utal a McLaren-Mercedes-nek támogatás gyanánt, amit a wokingiak 2007 világbajnokának adnak.

Alonso személyes szponzora (Santander) jövõre a Ferrari egyik fõtámogatója lesz, de egyben a McLaren-Mercedes-szel sem szakítja meg a kapcsolatot, ami fõként Lewis Hamilton-nal való gyümölcsözõ (eurómilliók) kapcsolatának köszönhetõ.

f1-live.hu

--------------------------------
Annyit tennék hozzá,hogy ez az "akadály" nem Kimi elõtt volt,hanem a Ferrari elõtt
remélem jól befürödnek az Alo-Massa felállással diablo.gif grrr.gif furesz.gif
2009. szeptember 28. 21:07 #23
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
Idézet(Jessy @ 2009. September 28. - 19:55)
Elhárult az akadály, Räikkönen a McLaren-hez szerzõdhet


én megmondtam.

Idézet(Jessy @ 2009. September 28. - 19:55)
remélem jól befürödnek az Alo-Massa felállással diablo.gif grrr.gif  furesz.gif


kössz. dry.gif akkor én meg remélem, hogy Rajkót is kicsinálja majd a Hamilton-klán, mint 2007-ben Alot. wink.gif
2009. szeptember 28. 21:46 #24
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Idézet(fuge7 @ 2009. September 28. - 21:07)
én megmondtam.
kössz.  dry.gif akkor én meg remélem, hogy Rajkót is kicsinálja majd a Hamilton-klán, mint 2007-ben Alot. wink.gif


én nem magának Alonsonak kívánok rosszat,hanem amiért ezt csinálják a csapatnak.Tõlem Alonso agyonverheti Massát csapaton belül,de szerintem az õ felállásuk nem fog mûködni...Azt viszont nem hinném,hogy Kimit Hami ki tudná akasztani,nem az a fajta wink.gif
2009. szeptember 29. 16:30 #25
linus04
linus04
OTH & Glee ♥
 
StátuszLea, Dianna, Naya- Lovesong ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.18.
Hozzászólás: 1545
Csatolások: 1294
Azonosító: 74401
Offline offline
Mondjátok hogy makacs vagyok de én csütörtökig ( ekkor ad ki a Ferrari hivatalos nyilatkozatot!) reménykedem hogy nem Alonso lesz Ferráris. dry.gif
2009. szeptember 29. 17:49 #26
Gajcsi
Gajcsi
 
StátuszFinland <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.09.18.
Hozzászólás: 5271
Csatolások: 74226
Azonosító: 39575
Offline offline
Idézet(linus04 @ 2009. September 29. - 16:30)
Mondjátok hogy makacs vagyok de én csütörtökig ( ekkor ad ki a Ferrari hivatalos nyilatkozatot!) reménykedem hogy nem Alonso lesz Ferráris.  dry.gif

Nem Alonso lesz Ferraris laugh.gif Írni könnyû, de szerintem ez már kész tény, hogy õ lesz smileeee.gif
Mostmár én úgy vagyok, hogy Kimi tudja, hogy hol lesz neki a legjobb és ha õ úgy érzi, hogy ez a McLaren, akkor a McLarenhez megy. Ennyi. smileeee.gif Akárhová megy Kimi, úgyis kihozza a legtöbbet a kocsiból thumbsup.gif laugh.gif Mellesleg egyre jobban érdekel, milyen lenne az a Hamilton-Räikkönen felállás. smileeee.gif
Ha viszont Massa-Alonso felállás lesz a Ferkánál, akkor tudni kell, hogy bizony Alonso barátunk nem fog segíteni Massának a Vb-cem megszerzéséhez. Újfent Massának kell majd hátvédet játszani. No, de mindegy, ez mástészta. smileeee.gif
2009. szeptember 29. 18:04 #27
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
Mindenesetre az ALO-MAS, és a RAI-HAM páros is kemény lesz, kiváncsi vagyok rá hogy hogyan tudnak majd együttmûködni csapaton belül...
Különösen a két temperamentumos, latin srác lesz érdekes... smileeee.gif
2009. szeptember 29. 18:11 #28
hetfield
hetfield
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.02.16.
Hozzászólás: 14
Csatolások: 1
Azonosító: 3734
Offline offline
Idézet(ventura @ 2009. September 29. - 17:04)
Mindenesetre az ALO-MAS, és a RAI-HAM páros is kemény lesz, kiváncsi vagyok rá hogy hogyan tudnak majd együttmûködni csapaton belül...
Különösen a két temperamentumos, latin srác lesz érdekes... smileeee.gif


nem lesz ott semmi érdekes, alonso alázni fogja a pöszét.
az meg megmarad másod hegedûsnek ahogy eddig is.
2009. szeptember 29. 18:33 #29
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
én is úgy vagyok,mint Linus biggrin.gif
Gajcsi,abban igazad van,hogy nagyon úgy néz ki mindenhol jobb Kiminek,mint a Ferrarinál,de ettõl függetlenül engem rendkívül bánt az az eljárás amit a csapat alkalmazott.Kicsit úgy néz ki,hogy amit lehetett azt kiszedtek Kimibõl (egyéni bajnoki cím,csapat bajnoki címek) és most hogy úgy gondolják mindent megtett,néznek más után.Jövõre simán indulhatott volna megint õ a vb címért,feltéve persze,ha a kocsi is engedi,de akkor Massának mit mondanak?Mert ez már kezd ciki lenni,hogy neki még mindig nincs egyéni címe...Aztán most jön Alonso ugye elvileg,neki majd azt gondolják beszólnak,hogy akkor az elsõ évedbe legyél szíves segíteni Massának?Már amennyire lehet...Na ez az amit Alonso nem fog szerintem soha megtenni,õ elsõ számú pilótának megy oda,ez tuti wink.gif
És még mielõtt vki elkezdené mondani,hogy de nincs sehol csapatsorrend,azért megjegyzem,hogy a Ferrarinál mindig is Massát nyomták,ez elég egyértelmû...Nem azt mondom,hogy Kimi nem kapta meg ugyanazt a kocsit vagy ilyesmi,de elég annyi is,hogy Massa a Ferrari gyereke,Kimit meg "csak" örökbefogadták...Ennyit arról,hogy a Ferrari hogy becsüli meg a pilótáját,aki mellesleg mindent elért nekik 1 év alatt...
2009. szeptember 29. 18:49 #30
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Nem tudom mennyire olvastátok most a legújabb híreket,de elég nevetséges némely dolog dry.gif

Alonso 5+1 évre írt alá a Ferrarihoz! 25 millió euró az elsõ bére!

A neves spanyol 'El Larguero' de la Cadena SER megtudta, a kétszeres spanyol világbajnok öt szezonra (2010-2014) írt alá az olaszokhoz, amit egy évvel még meghosszabbíthat. Alonso elsõ ferraris szezonjában 25 millió eurót tehet zsebre.

Lassan minden kiderül, így a hivatalos bejelentésnél nem lesz nagyon min meglepõdnünk.

Mint azt már megírtuk Önöknek, a Renault kétszeres spanyol világbajnokát a Ferrari csütörtökön Suzukában, az idei Japán Nagydíj helyszínén fogja bejelenteni.

Ha hinni lehet a híreknek, akkor az ezt megelõzõ napon, tehát holnap a McLaren-Mercedes is bejelentésre szánja el magát, és egy hivatalos közleményben tudatja, hogy Kimi Räikkönen 2010-tõl visszatér az „Ezüst-Nyilakhoz”, ezzel az idény végén elhagyván a maranelloiakat.

A neves spanyol 'El Larguero' de la Cadena SER rádió arról számolt be, hogy Alonso 2014-ig írt alá a Scuderia-hoz. A kontraktus értelemszerûen a következõ szezontól lép érvénybe. Az opció adott, tehát a szerzõdés egy évvel meghosszabbítható, ha a felek is úgy akarják.

Alonso elsõ ferraris évében 25 millió eurót fog keresni, mellyel Kimi Räikkönen mögött a második legjobban keresõ pilóta lesz a mezõnyben.

----------------
(van olyan hír is,hogy 2 évre,plusz 4 év hosszabbítási lehetõség)
5+1 évre???????? Mégis mit gondolnak,hogy a 30-as évei közepén is õ lesz még ott az ász?Nekem nincsenek illúzióim,tudom,hogy nagyon kicsi az esélye annak,hogy Kimi 5 évig még részt vesz a száguldó cirkuszban,de szerintem már nem is lenne értelme...Egyre több nagyon fiatal jön,5 év múlva (de már szerintem hamarabb is) Vettel lesz az egyik olyan pilóta,mint most Kimi,Hamilton,Alonso smileeee.gif Nem kell megdönteni Barichello világcsúcsát mellow.gif De persze ha Alo mégse válik be,akkor majd õt is így kidobják....Azért egy kis vígasz,Kiminek több pénzt adtak tongue.gif

Ferrari: Tõlem, neked! Alonso megkapja az új Ferrarit!
A kétszeres spanyol világbajnoknak aranyélete lesz az olaszoknál. A legfrissebb hírek szerint a Ferrari elnöke, Luca di Montezemolo már „félre is tett” neki egy vörös Ferrari 458 Italiát, aminek a kulcsait a spanyol hamarosan át is veheti.

Ez a nap is úgy látszik Fernando Alonso-ról és a Ferrariról fog szólni.

Ha a Ferrari elnöke, Luca di Montezemolo nõ lenne, már biztosan megkérte volna a kétszeres bajnok kezét. Luca legutóbb Madridban szólta el magát Alonso-ról.

Mint azt talán már mindenki tudja, a Ferrari csütörtökön az idei Japán Nagydíj helyszínén, Suzukában fogja bejelenteni Fernando szerzõdtetését. Japán idõ szerint délelõtt 10 óra, ami nekünk hajnali 3 órai kelést jelent.

Egyre több információ lát napvilágot a szerzõdtetésrõl. Újabban az a hír járja, hogy Alonso megkapja a Ferrari legújabb sportautóját, a Ferrari 458 Italiát, ami természetesen vörös színben fog pompázni.

Kimi Räikkönen korábban egy Enzot kapott a maranelloiaktól, ajándékként, amit õ egy világbajnoki címmel hálált meg 2007-ben.

------------------
Hát jó kis kocsit kap Alonso az biztos,de Kimié 3x annyit ér....


A Ferrari mérnöki gárdája kicserélõdhet Alonso érkezésével
A kétszeres spanyol világbajnok a Ferrarinak elmondta, a Renault, a McLaren-Mercedes és a Red Bull-Racing istállótól szeretne mérnököket.

Egyre közelebb és közelebb kerülünk, ahhoz, hogy immáron hivatalosan is megtörténjen az, amit már jó ideje tudni lehet: Fernando Alonso jövõre a Ferrari versenyzõje lesz.

Alonso jelenleg a Renault pilótája, ahol számtalan kiváló szakemberrel dolgozhat együtt. Mivel a Red Bull-Racing autói a francia autógyártó motorjait használják, Alonso jó ismeretséget ápolt a „bikák” mérnöki gárdájával is.

Emellett a spanyol egy esztendõt (2007-2008) lehúzott a McaLaren-Mercedes-nél, ahol ugyancsak komoly szakértelemmel rendelkezõ egyének tevékenykednek.

A spanyol 'El Larguero' de la Cadena SER rádiónak elárulta Fernando egyik közeli barátja, hogy a fent említett három istállóból megnevezett pár mérnököt, akikkel mindenféleképpen együtt szeretne dolgozni a Ferrarinál.

------------------------
Ez azt jelenti,hogy nem csak Kimi megy ha megy,hanem jó pár mérnök is?Biztos nagyon örülnek a spanyolnak...


A McLaren-Mercedes holnap jelenti be Kimi Räikkönen szerzõdtetését!

A legfrissebb hírek szerint a wokingi istálló holnap, azaz egy nappal a Ferrari elõtt hivatalos sajtóközleményt fog kiadni, hogy Kimi Räikkönen 2010-tõl ismét az õ versenyzõjük lesz. A finn „Jégember” honfitársát, Heikki Kovalainen-t váltja a csapatnál.

---------------------------
Na,elvileg Kimi bejelentése holnap,Alonsoé csüt. 10 órakor esedékes...
2009. szeptember 29. 20:48 #31
- törölt felhasználó -    
Idézet(Jessy @ 2009. September 28. - 20:55)

A megbeszéltek szerint a finn „Jégember” megkapja a közel 50 millió dolláros jövõ évi fizetését a Scuderia-tól, emellett a Santander 30 millió eurót utal a McLaren-Mercedes-nek támogatás gyanánt, amit a wokingiak 2007 világbajnokának adnak.




Egy biztos, éhen nem fog halni. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Gajcsi
2009. szeptember 30. 16:42 #32
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
"A Ferrari hivatalosan is megerõsítette, hogy Fernando Alonso a 2010-es idénytõl csatlakozik hozzájuk. A spanyol világbajnok Felipe Massa csapattársa lesz, vagyis Kimi Räikkönennek kell távoznia. Alonso három évre írt alá. "
2009. szeptember 30. 18:04 #33
Gajcsi
Gajcsi
 
StátuszFinland <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.09.18.
Hozzászólás: 5271
Csatolások: 74226
Azonosító: 39575
Offline offline
Kimi Räikkönen
Idézet
Nagyon szomorú vagyok, hogy elhagyom a csapatot, mellyel fantasztikus három évet töltöttem együtt. Együtt nyertük meg életem elsõ világbajnoki címért, mellyel elértem a pályafutásom elõtt kitûzött célomat. Mindig otthon éreztem magam a csapatnál, és sok boldog emléket õrzök róluk.
2009. szeptember 30. 19:05 #34
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Idézet(Gajcsi @ 2009. September 30. - 18:04)
Kimi Räikkönen



rohadjon meg az egész Ferrari cry.gifcry.gifcry.gifcry.gifcry.gifcry.gifcry.gif

Domenicali
Idézet
Alonso-val a Ferrari visszakerülhet oda, ahova való


erre most olyat tudnék mondani amire én magam se lennék büszke,de menjen Domenicali bácsi oda ahova most kívánom,jó lesz ott neki nagyon box2.gif furesz.gif grrr.gif
2009. szeptember 30. 21:56 #35
linus04
linus04
OTH & Glee ♥
 
StátuszLea, Dianna, Naya- Lovesong ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.18.
Hozzászólás: 1545
Csatolások: 1294
Azonosító: 74401
Offline offline
Idézet(Jessy @ 2009. September 29. - 17:33)
én is úgy vagyok,mint Linus biggrin.gif

Örülök hogy nem vagyok egyedül smileeee.gif . Én még mindig nagyon reménykedem hogy kedrül hogy megint csak a sajtó kevert.....

"Idézet:
Alonso-val a Ferrari visszakerülhet oda, ahova való.... "

Persze persze... Alonsoval? ! max a béka segge alá...... (semmit nem tud felmutatni az útobbi pár évbõl....) mad.gif
2009. szeptember 30. 22:13 #36
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
Idézet(linus04 @ 2009. September 30. - 20:56)
semmit nem tud felmutatni az útobbi pár évbõl

_nevet.gif _nevet.gif _nevet.gif
2009. szeptember 30. 22:53 #37
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Alonso egy jó pilóta,én nem vitatom,de mostanában szerintem ez nem kérdés,hogy inkább botrányok vannak körülötte...
2007-ben Hamilton és a box esete,nem volt túl szép,sportszerû...
az oké,hogy nem jöttek ki egymással,nagyon valószínû,hogy Hamilton "kezdte" a dolgot,de milyen sportember az aki szándékosan és ennyire nyilvánvalóan árt egy másik versenyzõnek?Verekedjenek össze,vagy amit akarnak pályán kívül,vagy verje agyon verseny közben,de ez azért szerintem durva volt...
Aztán ugye Szingapúr tavaly,ahhoz sem volt semmi köze,csak mindenki érte fogott össze,hogy mint egy meglepetést átadják neki a segítséget a gyõzelemhez...azért érdekesek ezek kissé,de lehet csak nekem
2009. október 01. 01:11 #38
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
na akkor...

Idézet(Jessy @ 2009. September 30. - 21:53)
Alonso egy jó pilóta,én nem vitatom,de mostanában szerintem ez nem kérdés,hogy inkább botrányok vannak körülötte...


ez legalább akkora általánosítás, mintha én azt mondanám, hogy "Rajkónak állandóan csak a bulikon és a vodkán jár az esze", "nem vigyáz a technikára", "széthajtja az autót" stb... dry.gif ugye neked sem esik jól, ha a kedvencedrõl általánosítanak. akkor légyszives te se tedd meg más kedvencével.

Idézet(Jessy @ 2009. September 30. - 21:53)
2007-ben Hamilton és a box esete,nem volt túl szép,sportszerû...
az oké,hogy nem jöttek ki egymással,nagyon valószínû,hogy Hamilton "kezdte" a dolgot,de milyen sportember az aki szándékosan és ennyire nyilvánvalóan árt egy másik versenyzõnek?Verekedjenek össze,vagy amit akarnak pályán kívül,vagy verje agyon verseny közben,de ez azért szerintem durva volt...


valóban Hamilton kezdte a dolgot, pontosan. kölcsön kenyér visszajár. smileeee.gif Hamilton akkor kapott egy ajándék futamgyõzelmet, pedig õ is legalább olyan ludas volt, mint Alonso. És még a Mekinek állt feljebb utána, pedig ha Alo nem lett volna kénytelen olyan állapotok közt versenyezni, simán világbajnok lehetett volna. blink.gif

Idézet(Jessy @ 2009. September 30. - 21:53)
Aztán ugye Szingapúr tavaly,ahhoz sem volt semmi köze,csak mindenki érte fogott össze,hogy mint egy meglepetést átadják neki a segítséget a gyõzelemhez...azért érdekesek ezek kissé,de lehet csak nekem


tavaly Szingapúrról Alo nem tudott, csak utólag derült ki számára. egyébként meg nem "érte fogott össze mindenki", hanem Kispiké maga ajánlotta fel, hogy odacsapja a 2009-es szerzõdésért. dry.gif és azt is elfelejted, hogy Alo a következõ futamon Japánban önerõbõl nyert. Brazíliában is önerõbõl állt dobogóra azzal a tragaccsal. ilyenekre senki más nem lett volna képes ebben a mezõnyben.
2009. október 01. 13:56 #39
linus04
linus04
OTH & Glee ♥
 
StátuszLea, Dianna, Naya- Lovesong ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.18.
Hozzászólás: 1545
Csatolások: 1294
Azonosító: 74401
Offline offline
mind1..... cray.gif cry.gif

Remélem Alonso télleg nagyot alkot majd a Ferrarival ha már megkapta a lehetõséget. (Tudom h ehez kocsi is kell...)
Viszont hallotátok hogy a Ferrari-tól akar "nyugdíjba" menni? ohmy.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!