Starity

Notebookvásárlás

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. szeptember 30. 23:11 #1
Tuvok
Tuvok
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.19.
Hozzászólás: 945
Csatolások: 822
Azonosító: 4709
Offline offline
Üdv.

Notebook vásárlás elõtt vagyok, de nem tudom eldönteni melyik legyen.
Mindkettõ elég jó árban van, a teljesítményükhöz képest.

1:

ASUS K50IJ-SX025L

CPU: Mobile Intel® Pentium® dual-core T4200 2000Mhz
Chipset: Intel® GL40 + ICH9M
RAM: 4096MB DDR2/800MHz
HDD: 320Gb SATA
VGA: Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD
Akku: 2200 mAh (Lithium-ion)

http://www.notebook.hu/notebook/asus/asus_...us-k50ij-sx025l

2:

ACER Aspire 5536G-643G32MN

CPU: AMD Athlon X2 QL64 2100Mhz
Chipset: AMD M780G Chipset
RAM: 3072MB DDR2
HDD: 320Gb SATA
VGA: ATI Mobility Radeon� HD 4570

http://www.chipland.hu/chipland.php?f=9&te...p=&alkat=&lap=0

Egy szakavatott emberkét kérdeznék hogy melyiket válasszam, vagy ajánljon hasonló árkategóriában jobbat.

Elõre is köszi a segítséget.
2009. október 01. 01:16 #2
- törölt felhasználó -    
hello!
én az ASUS -ra szavazok. már csak az Intel® Pentium® dual-core CPU miatt is smileeee.gif meg a memóriája is nagyobb, ha jól látom smileeee.gif

de javítson ki valaki, ha tévedek smileeee.gif
2009. október 01. 08:47 #3
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet(Tuvok @ 2009. September 30. - 22:11)
Üdv.

Notebook vásárlás elõtt vagyok,  de nem tudom eldönteni melyik legyen.
Mindkettõ elég jó árban van, a teljesítményükhöz képest.

1: ASUS K50IJ-SX025L

2: ACER Aspire 5536G-643G32MN

Elõre is köszi a segítséget.


A kérdés fõleg az, hogy mire akarod használni a gépet. Az ASUS-ban ugyan több a ram, viszont a benne lévõ Intel GMA videochip elég harmatos teljesítményre képes, fõleg úgy, hogy nincs saját memóriája, a rendszermemóriából veszi el a mûködéséhez szükséges mennyiséget.

Ezzel szemben az ATI megoldása saját memóriát használ.

A két chipset közül is az AMD M780G a nyerõbb, köszönhetõen annak hogy frissebb, mint az ICH9, és van benne UVD (Unified video decoder) ami ugyebár hardveres dekóder támogatás a különbözõ videókhoz, médiákohoz mint pl. Blu-Ray, HD-DVD (Mpeg-2, VC-1, H.264)

Az Acer-AMD-ATI hármas nekem jóval meggyõzõbbnek tûnik, bár ez csak magánvélemény...
2009. október 01. 15:55 #4
- törölt felhasználó -    
Mikor én voltam ugyanígy, azt mondták a nagy szakavatottak (pl.: Freeze, FlowM@N biggrin.gif), hogy inkább ne vegyek semmit mint Acert vagy Asust. Csakis Lenovo vagy Dell. Hát én Toshibát vettem, nem hallgattam rájuk. Meg is bántam, fõleg hogy elég drága volt (250 rongy). Elérhetõ áron vannak már jó Dell-ek, úgy tudom, én azt javaslom, sokkal megbízhatóbb mint az Acer vagy az Asus. smileeee.gif
2009. október 01. 19:36 #5
Tuvok
Tuvok
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.03.19.
Hozzászólás: 945
Csatolások: 822
Azonosító: 4709
Offline offline
Idézet(Regina @ 2009. October 1. - 14:55)
Mikor én voltam ugyanígy, azt mondták a nagy szakavatottak (pl.: Freeze, FlowM@N biggrin.gif), hogy inkább ne vegyek semmit mint Acert vagy Asust. Csakis Lenovo vagy Dell. Hát én Toshibát vettem, nem hallgattam rájuk. Meg is bántam, fõleg hogy elég drága volt (250 rongy). Elérhetõ áron vannak már jó Dell-ek, úgy tudom, én azt javaslom, sokkal megbízhatóbb mint az Acer vagy az Asus. smileeee.gif

A Dell -el az a bajom hogy amit még ki tudok fizetni az nem jó:

1,8Ghz Celeron proci
csak 2 giga ram
osztott memóriás vga.
csak 250 gigás hdd

Ami meg jó lenne az már túl drága. Majdnem 200e.

Az ACER-el mi a baj? Mi az ami miatt a Dell jobb? Sajna sehol nem találtam magyar nyelvû tesztet ezekrõl a gépekrõl.

Meg nekem csábító még az ACER-ben az S/PDIF kimenet, mert digitális hangfal rendszerem van, és digi csatlakozással sokkal jobban szól.
Plusz az 512-es HD-s vga, a kártyaolvasó, stb...
2009. október 02. 11:47 #6
- törölt felhasználó -    
Idézet(Tuvok @ 2009. October 1. - 19:36)
A Dell -el az a bajom hogy amit még ki tudok fizetni az nem jó:

1,8Ghz Celeron proci
csak 2 giga ram
osztott memóriás vga.
csak 250 gigás hdd

Ami meg jó lenne az már túl drága.  Majdnem 200e.

Az ACER-el mi a baj?  Mi az ami miatt a Dell jobb?  Sajna sehol nem találtam magyar nyelvû tesztet ezekrõl a gépekrõl.

Meg nekem csábító még az ACER-ben az S/PDIF kimenet,  mert digitális hangfal rendszerem van,  és digi csatlakozással sokkal jobban szól.
Plusz az 512-es HD-s vga, a kártyaolvasó, stb...


Celeron-ost semmiképp ne vegyél... 10 perc míg feláll a rendszer rohog.gif
Hát a Dellben leginkább a 3-4 év garanciát kell megfizetni, illetve azt, hogy nem "papírból" van, mint a legtöbb olcsóbb gép, így nem megy tönkre ha leejted. Mert akárhogy is vigyázol rá, bármi megtörténhet.
A másik meg hogy Asus, Acer és hasonlók esetében, ha csak úgy meghal benne valami (kijelzõ, ilyesmi) 1-2 év után mikor már nincs garija, akkor majdnem annyiba kerül megcsináltatni mintha újat vennél. Na ezért drágább a Dell, viszont gondolom nem 2 évre szeretnél gépet venni...

De nem akarlak ám itt lebeszélni meg rábeszélni meg ilyenek. Csak mondom amit nekem mondtak, hogy tudj mérlegelni, ár-érték arányt, megbízhatóságot figyelembe venni, ne csak a teljesítményt. De persze lehet, hogy kifogsz 1 jó Asust vagy Acert és évekig semmi baja nem lesz, hûséges társad lesz meg minden biggrin.gif

Az általad belinkelt 2 gép közül nem tudnék választani, AMD procihoz nem értek sajna... nekem Intel Core 2 Duo van, ez nagyon szuper, szerintem a Dual Core sem sokkal gyengébb. Amúgy nagy dilemma volt nekem is a vásárlás, ha nem sürgõs nagyon a vétel, akkor ne siesd el, olvass el pár fórumot, keress rájuk, hogy mit írnak róla akiknek ilyen van. wink.gif

Ja és Media Markt meg ilyen helyeken ne vegyél gépet, inkább megbízható netes oldalról rendelj, pl.: usanotebook.hu cool.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!