Starity

Film ajánló

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. október 21. 14:22 #1
kosTa
kosTa
kosTa
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.17.
Hozzászólás: 2564
Csatolások: 10707
Azonosító: 34900
Offline offline
Szeretnék egy jo tippet egy szép romantikus filmre, elõre is kosz. blush.gif
2009. október 21. 14:50 #2
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Elég alkatfüggõ, hogy kinek mi a romantikus film.
Édes november:
Nelson Moss (Keanu Reeves) magának való, munkamániás üzletember. Egy napon összehozza a sors Sara-val (Charlize Theron), aki miatta bukik meg egy autóvezetõi rutinvizsgán. Sara csipkelõdõ modora egyszerre vonzza és taszítja a férfit, aki csak akkor lágyul el végképp, amikor Sara elmondja az igazat magáról. Halálos betegségben szenved, nincs sok ideje hátra. A legfontosabbat viszont elhallgatja Sara: nem akarja, nem tudja lekötni magát. Elcsavarja a férfiak fejét, majd bûntudatot érezve egy hónap után tovább áll. Nelson nem tudja, hogy õ a kiszemelt édes, novemberi áldozat.

Két hét múlva örökké:
George Wade (Hugh Grant) New York egyik vezetõ ingatlanfejlesztési vállalatának felelõs pozícióját tölti be. Bátyja, Howard (David Haig) a cég üzleti sikereinek motorja, és egyáltalán nem nézi jó szemmel testvére hóbortját. George ugyanis minden jogásznõvel kikezd, és amikor meghódított nõ valami hibát vét, Howardra vár, hogy kirúgja a hölgyet. Most azonban betelt a pohár, Howard választás elé állítja öccsét: alkalmaz végre egy komoly ügyvédet, vagy búcsút mondhat a részvényeinek. Így kerül a céghez Lucy (Sandra Bullock), a Harvardon végzett, intelligens, stratégiai elmével megáldott ügyvéd, akinek megvannak a saját elképzelései a fõnökét illetõen.

Két szeretõ:
A romantikus dráma New York-ban játszódik, és Leonard (Joaquin Phoenix), egy jó megjelenésû de elég depressziós férfi történetét meséli el nekünk, aki miután összetörték a szívét, hazaköltözik a családi fészekbe. Szülei mindent megtesznek, hogy egy baráti család lányávál, Sandra-val (Vinessa Shaw) összehozzák. Csakhogy egyik éjszaka a hálószobája ablakából kitekintve Leonárd megpillant egy gyönyörû, még sosem látott lányt, Michelle-t (Gwyneth Paltrow)…

Mindenképpen talán:
Will Hayes, a harmincas manhattani apuka épp egy válás közepén jár, amikor tíz éves kislánya, Maya - egy iskolai felvilágosító óra hatására - faggatni kezdi õt a házassága elõtti életérõl. Maya mindent tudni akar arról, hogy a szülei hogyan ismerkedtek meg, és hogyan szerettek egymásba. Will végül is kötélnek áll, de egy feltétellel: megváltoztatja a neveket a történetben, és Mayának magának kell rájönni a végén, hogy Will szíve hölgyei közül ki is az õ anyukája... Vajon Will egyetemista szerelme, a megbízható, nyílt szívû Emily? Vagy régi barátja és bizalmasa, a vidám és cserfes April? Esetleg a szabad szellemû, bohém, de ambiciózus újságírónõ, Summer? Amint Maya elkezdi összerakni apja románcainak összekeveredett darabjait, lassan rádöbben, hogy a szerelem sem nem egyszerû, sem nem könnyû... Vajon kiderül-e a végén, hogy ki is a nagy szerelem? És vajon lesz-e happy end?
Mindenképpen.

Miss Potter (kedvencem heart.gif)
A huszadik század elején egy ifjú lány szeme elõtt csupán a jó házasság reménye lebegett. Beatrix Potter másképp gondolkodott, szembeszállt a kor elvárásaival. Szülei nem értették, miért utasít el minden kérõt, hogy csak a könyveknek és a képzeletének éljen. Miután Beatrix megismerkedik Norman Warne-nal, a szárnyait próbálgató könyvkiadóval, szenvedélyes szerelem bontakozik ki kettejük között. Elhatározzák, hogy a rosszalló vélemények ellenére publikálják Miss Potter történeteit. Könyvei azóta klasszikusok lettek, generációk sora nõtt fel rajtuk.

Õsz New Yorkban:
A nyüzsgõ, pezsgõ New York-i élet a mindene az ötvenes éveihez közeledõ megrögzött agglegénynek, Will Keane-nek, aki a modern város forgatagában éli elkötelezettségtõl mentes kapcsolatait. A sikeres étteremtulajdonos és szakács úgy válogat a nõk között, mint vendégei az étlapról. Éppen annyi következetességgel és felelõsséggel. A rövid gyönyöröket hajkurászó XX. századi Don Juan újabb gyors és könnyed hódításra indul a zsenge Charlotte Fieldingnél. A második x-et éppen csak átlépõ Charlotte-nak minden vágya, hogy belevesse magát a felnõtt élet izgalmaiba, és kitörjön a tinédzserek gyerekesnek tûnõ játékaiból. A lány õszinte - és gyönyörû. Kapóra jön számára a találkozás Will-lel. A kezdeti szexuális vonzalom a szenvedélyek õszi viharába viszi el a kapcsolatot, ám a korosodó bonviván és az üde, tapasztalatokra vágyó lány viszonyának kibontakozásakor megmagyarázhatatlan erõvel tör elõ mindkettejükbõl a vágy az igaz kapcsolat iránt. Az idõk és korok korlátaitól megszabadulva Charlotte és Will rendhagyó hónapokat élnek át. Will berögzült "téveszméi" nõkrõl, szexrõl, felelõsségrõl megkérdõjelezõdnek, ahogy fokról-fokra megismerkedik Charlotte világával. A kibontakozó szerelemnek van mit megváltoztatnia.

Szakíts, ha bírsz:(inkább vicces, de ha nem vagytok nagy romantikázók akkor jó)
Vince Vaughn és Jennifer Aniston új vígjátéka ott kezdõdik, ahol a romantikus komédiák véget szoktak érni. Miután a fiú és a lány találkoztak és egymásba szerettek, összeköltöznek, hogy boldogan éljenek, amíg el nem kezdenek egymás agyára menni. Akkor az egyik szokásos "Miért vagy képtelen erre a kis apróságra a kedvemért?" mottójú vita szakítással végzõdik, Brooke és Gary praktikus okokból együtt maradnak - mármint egy lakásban -, amely hadszíntérré változik, és különbözõ taktikák, praktikák, kitolások és betartások terepe lesz, ahol az elõzõ pasik és nõk, a jóbarátok és különféle idegenek avanzsálnak taktikai tanácsadókká, és rukkolnak elõ változatos haditervekkel. És mivel egyik ex sem hajlandó kiköltözni, a háború folytatódik, míg valaki meg nem adja magát.

Számomra ezek romantikusak, nem bírom a teljes nyál filmeket (Titanic, Angol beteg nálam nem nyerõk biggrin.gif ).
2009. október 21. 18:07 #3
- törölt felhasználó -    
Igazából szerelem

Büszkeség és balitélet (a 3 részes Colin Firth-el)

Ház a tónál

Don Juan DeMarco

Ha eljön Joe Black

Dirty Dancing

Séta a múltba

Csokoládé

Mindenképpen talán

Titanic

Ízlések és pofonok

A szerelem hullámhosszán

Szerelem a végzeten

Szerelmünk lapjai

Ollókezû Edward

Szerelmes Shakespeare

Szenvedélyek viharában

A tökéletes pasi

Ha igaz volna...

Kegyetlen játékok

Mona Lisa mosolya

Túl a barátságon tongue.gif
2009. október 21. 18:57 #4
- törölt felhasználó -    
Ház a tónál heart.gif

ezt a filmet mindenképpen ajánlom!!
2009. október 21. 19:16 #5
fuge7
fuge7
Dódika
 
StátuszA lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll. :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.23.
Hozzászólás: 1880
Csatolások: 1927
Azonosító: 74746
Offline offline
az Igazából szerelem, a Csokoládé, és az Édes November tényleg nagyon szép filmek. smileeee.gif nem nagyon szeretem a romantikus filmeket, de ezeket látni kell egyszer az életben. smileeee.gif

ezeken kívül ajánlanám:

Angyalok Városa - Nicolas Cage és Meg Ryan nagyon jó párost alkotnak, és szép a film zenéje is (Alanis Morissette - Uninvited)
Aludj csak, én álmodom - a kedvenc Sandra Bullock filmem már nagyon régóta
Az Alvás tudománya - kevésbé ismert, de annál jobb, végtelenül bájos film
10 dolog, amit utálok benned - ez inkább tiniknek szól
Amelie Csodálatos Élete - nem olyan régi film, de már alap a romantikus filmek közül
Flashdance - ez inkább ugye táncos-zenés film, de a fõ cselekményszál nagyon romantikus
Hosszú Jegyesség - van benne történelmi vonulat is, de nagyon szép film
Nem látni és megszeretni - ez egy romantikus vígjáték, rengeteget lehet rajta röhögni laugh.gif Bruce Willis és Kim Basinger játszanak benne
Zeffirelli: Rómeó és Júlia (1968) - örök klasszikus
Step Up 1-2 - ez is inkább tiniknek
2009. október 21. 20:37 #6
kosTa
kosTa
kosTa
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.17.
Hozzászólás: 2564
Csatolások: 10707
Azonosító: 34900
Offline offline
ó nem gondoltam volna hogy ilyen mértékû reakciókat kapok, nagyon szépen köszönöm, néhányat a felsoroltak közül már láttam, most megyek csemegézni a többi közül, koszi szépen még egyszer meghajolo.gif
2009. október 21. 20:40 #7
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
A Ház a tónál-t én is nagyon wub.gif
A Kate és Leopold nagyon jó még sztem wink.gif
2009. október 21. 20:42 #8
Niszrok
Niszrok
 
StátuszMilyen mély lenne az óceán, ha nem volnának benne szivacsok?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.06.27.
Hozzászólás: 507
Csatolások: 576
Azonosító: 64810
Offline offline
Sok jó film fel lett sorolva, de a kedvencem hiányzik: Édes November. rolleyes.gif wink.gif blush.gif biggrin.gif
2009. október 21. 20:44 #9
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117951
Azonosító: 67956
Offline offline
Idézet(Niszrok @ 2009. October 21. - 20:42)
Sok jó film fel lett sorolva, de a kedvencem hiányzik: Édes Novemberrolleyes.gif  wink.gif  blush.gif  biggrin.gif


Nem hiányzik. Nozso13 ezzel kezdte... Én inkább a horrort szeretem.- Ezek közül is a Tükrök a kedvencem.
2009. október 21. 20:45 #10
Niszrok
Niszrok
 
StátuszMilyen mély lenne az óceán, ha nem volnának benne szivacsok?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.06.27.
Hozzászólás: 507
Csatolások: 576
Azonosító: 64810
Offline offline
Bocsi, akkor én vagyok a bamba. blush.gif unsure.gif rohog.gif
2009. október 21. 20:52 #11
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet(Rap4ever8 @ 2009. October 21. - 19:44)
Nem hiányzik. Nozso13 ezzel kezdte... Én inkább a horrort szeretem.- Ezek közül is a Tükrök a kedvencem.

Én is inkább horrort nézek rohog.gif Még randin is _nevet.gif
2009. október 21. 20:55 #12
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Hát ha a Kör-t lehet horrornak nevezni, akkor nekem az jött be a legjobban... azután egy ideig nem aludtam nyugodtan a tévé mellett...(hozzá kell tenni, hogy 13 évesen láttam és elég mély nyomokat hagyott...) laugh.gif
Még a Stay Alive volt olyan hangulatú, hogy kapartam a karfát...
Ha véreset nézünk, akkor meg a Végsõ állomás filmek voltak a legjobbak, meg a Fûrész 1 thumbsup.gif
2009. október 21. 21:02 #13
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Idézet(Niszrok @ 2009. October 21. - 19:45)
Bocsi, akkor én vagyok a bamba.  blush.gif  unsure.gif  rohog.gif

Pont ezt hagytam volna ki?Ne viccelj, imádom heart.gif biggrin.gif
2009. október 21. 21:43 #14
kosTa
kosTa
kosTa
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.17.
Hozzászólás: 2564
Csatolások: 10707
Azonosító: 34900
Offline offline
bár már láttam talán újra megnézem a Édes november, (ilyesmit keresek amiben majd meg szakad a szíved)
2009. október 21. 22:26 #15
- törölt felhasználó -    
Idézet(kosTa @ 2009. October 21. - 21:43)
bár már láttam talán újra megnézem a Édes november, (ilyesmit keresek amiben majd meg szakad a szíved)


A Séta a múltba (Shane West, Mandy Moore) vége elég megható.
Elõször én azt gondoltam ahogy elolvastam a tartalmát, hogy egy "idétlen" tinifilm lesz, de aztán végül nagyon is tetszett.
2009. október 21. 22:27 #16
- törölt felhasználó -    
Na még..

I.Q. - A szerelem relatív

Félénk vagyok, de hódítani akarok

Mamma Mia!

Csak barátok

Casanova

Afrikai szeretõk

Francia csók

Ízlések és pofonok

Sülve-fõve

A kabalapasi

Alfie

Apja lánya

Én, a nõ és plusz egy fõ

Lelkes testcsere

Los Angeles-i tündérmese

Pokolba a szerelemmel!

Szívem érted rapes

Rekviem egy álomért (Mondjuk ez nem tudom, hogy mennyire romantikus)
2009. október 22. 15:05 #17
Niszrok
Niszrok
 
StátuszMilyen mély lenne az óceán, ha nem volnának benne szivacsok?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.06.27.
Hozzászólás: 507
Csatolások: 576
Azonosító: 64810
Offline offline
Idézet(nozso13 @ 2009. October 21. - 21:02)
Pont ezt hagytam volna ki?Ne viccelj, imádom heart.gif biggrin.gif

Nekem is ez áll a legközelebb a szívemhez. rolleyes.gif wub.gif blush.gif heart.gif
2009. október 23. 00:17 #18
- törölt felhasználó -    
Nekem van egy régi kedvenc filmem, mundjuk inkább a kalandfilm kategóriába tartozik, de ott a szerelem is az egyik fõ téma a fõszereplõ férfi és az istennõ között. A férfinek választania kell: vagy beleszeret a nõbe, de akkor a nõ halandó lesz, elveszíti az erejét a szerelem miatt, vagy hagyja hogy maradjon istennõ, de akkor véget kell vetnie a kapcsolatuknak!
A címe: A Sárkány éve (2001)
Néhány szereplõ: Thomas Gibson, Russel Wong, Bai Ling, Kabir Bedi, Ric Young.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!