Starity

Räikkönen aláírt a Citroënhez, a WRC-ben folytatja

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. december 04. 18:15 #1
Horgi
Horgi
Lady with an attitude
 
Státuszwords like violence, break the silence
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.25.
Hozzászólás: 5416
Csatolások: 41492
Azonosító: 35510
Offline offline
A Citroën pénteken hivatalosan is megerõsítette, hogy a 2010-es rali-világbajnokságban Kimi Räikkönen lesz az egyik pilótájuk. A Forma-1-bõl kiszoruló finn klasszis a francia márka juniorcsapatában kap lehetõséget. A felek egy évre szerzõdtek egymással.



A Forma-1-es világbajnok már napokkal ezelõtt aláírta szerzõdését, de az átigazolás anyagi vonzatát magára vállaló Red Bull (a Citroën gyári csapatának szponzora) kérésére a bejelentésre csak most került sor.

Ahogyan arra a korábbi pletykák alapján számítani lehetett, Räikkönen ugyanolyan C4-est kap majd, mint a gyári csapat két pilótája, Sébastien Loeb (a legutóbbi hat év bajnoka) és Dani Sordo, de hivatalosan õ a juniorcsapat tagja lesz. A "fakó" másik autóját Sébastien Ogier vezeti majd.

Räikkönen - csapattársához hasonlóan - a tizenhárom állomásból álló sorozat tizenkét futamán vesz részt, egyedül az Új-Zéland ralit fogja kihagyni.

"Mindig is arra vágytam, hogy a raliban, lehetõleg a világbajnokságban versenyezzek. A Red Bullnak köszönhetõen most megkaptam a lehetõséget, Citroën C4 WRC-t, a rali-világbajnokság legjobb autóját vezethetem. Új, de nagyon izgalmas kihívás vár rám"- lelkendezett a bejelentést követõen a közleményben Kimi Räikkönen.

A Forma-1 egyik legnépszerûbb pilótája azonban kategorikusan továbbra sem zárja ki annak lehetõségét, hogy 2011-ben visszatérjen abba a sorozatba, ahol 2007-ben világbajnok lett: "Egyéves szerzõdést kötöttünk, azt pedig majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövõ. Már alig várom, hogy tesztelhessem az autót, és rajthoz állhassak az elsõ ralin." Erre nem is kell sokat várnia, a 2010-es WRC-szezon ugyanis február 14-én rajtol Svédországban.

A franciák sportigazgatója, Olivier Quesnel jövõre is a címvédést tûzte ki célul Loebék elé, de tisztában van vele, hogy a juniorcsapat is a figyelem középpontjában lesz: "Óriási öröm számunkra, hogy Kimi Räikkönent a csapatunkban üdvözölhetjük. Büszkék vagyunk rá, hogy a Citroën mellett döntött."

Räikkönen rali iránti szenvedélye sosem volt titok, ám egészen addig semmilyen jel nem utalt a kategóriaváltásra, amíg a Ferrari ki nem rakta a szûrét a Forma-1-es csapattól. A vörösök érvényes szerzõdése ellenére menesztették finn bajnokukat, aki helyére 2010-re Fernando Alonsót ültették.

Az állás nélküli pilóta kikötötte, hogy csak a McLarenhez hajlandó szerzõdni a Forma-1-ben, ám az anyagiakban nem tudtak megegyezni egymással, így Räikkönennek más lehetõség után kellett néznie. A Brawn GP-bõl gyári Mercedesszé alakuló F1-es istálló még mutatott iránta némi érdeklõdést, de a mai bejelentéssel eldõlt, hogy a 30 éves pilóta legkorábban 2011-ben vezet majd újra Forma-1-es futamon.

A ralis szerzõdés anyagi részletei nem ismertek, de Räikkönen biztosan jól fog keresni 2010-ben, mivel a Ferrari végkielégítés gyanánt a hírek szerint 17 millió eurót fog neki átutalni (ez az összeg potom 10 millió lett volna, ha az F1-ben marad egy másik csapatnál), és a Red Bull által szponzorált Citroëntõl is biztosan kap majd fizetést.

Räikkönen átigazolása mindenképpen jót tesz a ralinak, hiszen a médiában a sportág nagyobb figyelmet kap majd jövõre. A finn csak egy évre írt alá, és mivel a Red Bull-lal most szorosabbra fûzi kapcsolatát, egyesek máris arról pletykálnak, hogy 2011-ben a Red Bull Racing színeiben Sebastian Vettel csapattársaként láthatják majd újra a Forma-1-es rajongók.


f1hirek.hu
2009. december 04. 18:36 #2
Boscorelli
Boscorelli
Lost but Won
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 08.08.01.
Hozzászólás: 5985
Csatolások: 136597
Azonosító: 67913
Offline offline
Sok sikert neki!
Mondjuk onnan nem biztos, hogy lesz visszaút,de ahogy õ is fogalmaz,meglátjuk
2009. december 04. 23:03 #3
ZOZO1983
ZOZO1983
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.05.21.
Hozzászólás: 164
Csatolások: 1
Azonosító: 96583
Offline offline
Remélem visszajön!Most egy évig nem nézek forma 1-es futamot! sad.gif
2009. december 05. 02:12 #4
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Sok sikert Kiminek! Legalább feltöltõdik és újult erõvel veti majd bele magát az F1-es VB küzdelmeibe 2011-ben. smileeee.gif
2009. december 05. 10:32 #5
kylie.m
kylie.m
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.20.
Hozzászólás: 400
Csatolások: 301
Azonosító: 41685
Offline offline
Idézet(ZOZO1983 @ 2009. December 4. - 23:03)
Remélem visszajön!Most egy évig nem nézek forma 1-es futamot! sad.gif


Én se sad.gif
2009. december 05. 14:49 #6
Raymond
Raymond
Kristen Bell Addict
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.01.18.
Hozzászólás: 3464
Csatolások: 13704
Azonosító: 12203
Offline offline
Idézet(kylie.m @ 2009. December 5. - 10:32)
Én se sad.gif
Meglesz nélkületek a forma-1. biggrin.gif
2009. december 05. 14:53 #7
Jessy
Jessy
♥F1♥ addict
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.23.
Hozzászólás: 3076
Csatolások: 15340
Azonosító: 37540
Offline offline
Idézet(Raymond @ 2009. December 5. - 15:49)
Meglesz nélkületek a forma-1.  biggrin.gif


hát ez egyáltalán nem biztos...Kiminek volt a legnagyobb rajongótábora és ezek közül az emberek közül nem csak ketten nem fogják nézni többet ill. ereklyéket nem fognak venni,valamint a gyári csapatok kivonulása is sok nézõjébe fog az F1-nek kerülni...arról nem is beszélve,hogy most már kb. havonta vmi jó kis botránytól hangos a sajtó,ez már sajnos nem az a forma-1 ami még pár éve volt sad.gif
2009. december 05. 15:20 #8
Raymond
Raymond
Kristen Bell Addict
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 06.01.18.
Hozzászólás: 3464
Csatolások: 13704
Azonosító: 12203
Offline offline
Idézet(Jessy @ 2009. December 5. - 14:53)
hát ez egyáltalán nem biztos...Kiminek volt a legnagyobb rajongótábora és ezek közül az emberek közül nem csak ketten nem fogják nézni többet ill. ereklyéket nem fognak venni,valamint a gyári csapatok kivonulása is sok nézõjébe fog az F1-nek kerülni...arról nem is beszélve,hogy most már kb. havonta vmi jó kis botránytól hangos a sajtó,ez már sajnos nem az a forma-1 ami még pár éve volt  sad.gif
Ez is egy nézõpont, de szerintem néhány 13-15 éves kislány kiválása, akik azért nézték a forma-1et, mert "hûdecukiezakimi", nem nagy veszteség, a többség tovább fogja nézni, és szurkol a Ferrarinak, vagy a második kedvencének.

Én spec rég vártam ennyire forma-1es szezont, mint a következõt, jó, hogy lesznek új csapatok, az elsõ futam elõtt kiválasztom a legjobb kinézetût és annak szurkolok majd. biggrin.gif
2009. december 05. 17:38 #9
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Ha Danica Patrick beülne a US F1 Team autójába, én biztos neki szurkolnék a legjobban. cool.gif biggrin.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!