Starity

Báthory – A legenda másik arca: 2010. január 20-tól a mozikban

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2009. december 25. 21:15 #1
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
2010. január 20-án kerül a magyar mozikba a „Báthory” c. film, mely a csejtei vár grófnõjének életérõl szól, és egyben bemutatja a Báthory Erzsébet-legenda másik arcát.



A szlovák rendezõ, Juraj Jakubisko tizenötödik nagyjátékfilmje Báthory Erzsébet életét, a híres olasz festõhöz, Caravaggiohoz fûzõdõ szerelmét, továbbá a legbefolyásosabb magyar nemesi családokhoz kapcsolódó házassági kötelékét, valamint Thurzó György nádor intrikáit mutatja be. A „Báthory” c. film a szlovák Jakubisko Film produkciós társaság, az egyesült királysági Film and Music Entertainment, valamint a magyar Eurofilm Stúdió koprodukciójában készült történelmi szuperprodukció.

A fõszerepekre a rendezõ számos nemzetközi hírnevû, illetve neves cseh és szlovák színészt kért fel. Báthory Erzsébetet Anna Friel, brit színésznõ személyesíti meg, férjét Nádasdy Ferencet Vincent Regan alakítja. Caravaggio szerepében Hans Matheson tûnik fel. A történet negyedik fõszereplõjét, Thurzó György nádort Karel Roden játssza. A felsoroltakon kívül további neves színészek is szerephez jutottak a filmben: Franco Nero, II. Mátyás király szerepét kapta.
2009. december 25. 23:02 #2
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Ez most az a film ami 2008-ban jött ki? mellow.gif
Még csak most kerül a magyar mozikba? blink.gif
Oké-oké, örülök, mert már rég kíváncsi voltam rá, csak valahogy nem jutott rá idõ, de hogy 2 év után jut el hozzánk, ez most sokkolt. ohmy.gif
2009. december 26. 17:49 #3
fogyicicu
fogyicicu
 
StátuszCrusH
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.05.11.
Hozzászólás: 1203
Csatolások: 4057
Azonosító: 95666
Offline offline
Idézet(Fuller @ 2009. December 25. - 23:02)
Ez most az a film ami 2008-ban jött ki?  mellow.gif
Még csak most kerül a magyar mozikba?  blink.gif
Oké-oké, örülök, mert már rég kíváncsi voltam rá, csak valahogy nem jutott rá idõ, de hogy 2 év után jut el hozzánk, ez most sokkolt.  ohmy.gif



én is meglepõdtem már tavaly láttam blink.gif
egyébként nagyon jó film smileeee.gif
2009. december 26. 17:51 #4
BunnyGirl
BunnyGirl
Ultraviolence
 
Státuszεїз Shine bright like a diamond εїз
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.12.26.
Hozzászólás: 2262
Csatolások: 850
Azonosító: 115648
Offline offline
én nem csodálkozok "kis hazánkba" minden sokkal késõbb ér ide már ha egyáltalán ideér laugh.gif mad.gif
2009. december 26. 19:13 #5
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Ne is mondjátok. mad.gif A halálos kitérõ 2-3-t csak feliratosan lehet megnézni, mert nem szinkronizálták. reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif reklamalo.gif


(Persze más filmet is lehetne ide írni, de most ez jutott hirtelen eszembe blush.gif )
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!