Starity

Operációs rendszer telepítése külsõ merevlemezre

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. január 05. 13:39 #1
- törölt felhasználó -    
Ma kaptam egy külsõ merevlemezt amit csatlakoztattam a géphez, fel is ismerte. De hogyan tudnám rátelepíteni az XP-t, hogy ne a belsõ merevlemezrõl induljon el? Lehet hogy most hülyeséget kérdeztem, de nem vagyok ebben gyakorlott.
2010. január 11. 10:43 #2
- törölt felhasználó -    
Látom a témához senki nem tudott hozzászólni, azért én megpróbálkozom a következõ kérdéssel.

Fel akartam telepíteni az XP-t a külsõ merevlemezre, el is indult a telepítés, de újraindításnál bejött a kékhalál (vagy minek hívják). Ezek után csak úgy jött be az XP, hogy a külsõ merevlemez usb-ét kihúztam. Majd amikor bejött az XP akkor visszadugtam az usb-t. A külsõ merevlemezen volt egy olyan mappa, hogy WINDOWS, na én ezt kitöröltem onnan, gondoltam ez majd megoldja a problémát. De sajnos nem így lett. Most az újraindításoknál hiányzó NTLDR-t kér. És szintén csak akkor indul el az Xp ha a külsõ merevlemez usb-je ki van húzva. Viszont ha Xp bejövetelekor visszadugom az usb-t akkor érzékeli az f:/ meghajtót, meg tudok is rá másolni adatokat csak nagyon zavaró, hogy minden indításnál ki-be kell húzkodni az usb-t és félek, hogy így tönkremegy a merevlemez.

Esetleg tudna ebben valaki segíteni, hogyan tudnám pótolni ezt a hiányzó NTLDR-t? Vagy valami beállítást?
2010. január 11. 12:41 #3
- törölt felhasználó -    
Keresgéltem a hiba okát, és annyira jutottam, hogy elképzelhetõ, hogy a külsõ merevlemezrõl akarja indítani az XP-t, mert a BIOS-ban elállítódott. Vissza kéne állítani, hogy a belsõrõl induljon az XP a gép bekapcsolásakor. De azt hogy és hol lehetne visszaállítani. Addig jutottam hogy bekapcsolásnál F2-t kell nyomkodni, de azután mit és hol kell állítani? Ha valaki ezt tudja légyszi segítsen mert már megõrülök.
2010. január 11. 12:59 #4
cintu
cintu
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.02.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 56907
Offline offline
Idézet(hanita @ 2010. January 11. - 12:41)
Keresgéltem a hiba okát, és annyira jutottam, hogy elképzelhetõ, hogy a külsõ merevlemezrõl akarja indítani az XP-t, mert a BIOS-ban elállítódott. Vissza kéne állítani, hogy a belsõrõl induljon az XP a gép bekapcsolásakor. De azt hogy és hol lehetne visszaállítani. Addig jutottam hogy bekapcsolásnál F2-t kell nyomkodni, de azután mit és hol kell állítani? Ha valaki ezt tudja légyszi segítsen mert már megõrülök.


Van a BIOS-ban egy default settings gomb, azzal próbáld, ha nem megy, hívj fel egy szakembert, ha nem értesz a BIOS-hoz, semmiképp ne nyomkodd, mert komoly bajt is lehet csinálni.
2010. január 11. 13:19 #5
- törölt felhasználó -    
Default settings gomb? Hol? Nekem ilyen nincs.
2010. január 11. 14:24 #6
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Azt nem tudom hogy külsõ USB-s lemezre lehet e telepíteni. Amikor volt olyan táram + lemez hozzá, 1-szer én is próbáltam de ha jól emlékszek meg se indult a telepítés. Most már USB-s e satás deckem van, amibe lehet cserélgetni a lemezeket, persze USB-vel használva. Viszont a Windows könyvtár nagyon lényeges, azt nem szabad csak úgy törölni. Helyette a külsõ lemezed XP partícióját kellene leformázni. Ha a rendszered bekapcsolt, sajátgépbe, vagy fájlkezelõbe (pl. total commander), rákattintasz jobb egér gombbal a külsõ lemezed XP partíciójára, és megjelenik a formázás menü is. Ott NTFS fájl rendszer, gyorsformázás, és leformázza. Vagy sajátgépen helyi menü, kezelés, lemezkezelés, aztán ott is lehet formázni, particionálni, meghajtó betûjelet átnevezni. Persze ha a rendszer maradványon kívül, azon a partíción más fontos fájljaid is vannak, azt elõször mentsd le róla, mert formázáskor törlõdnek. A külsõ tárnak nem kellene állandóan bekapcsolva lenni, csak ha szükséges, így talán betöltõdik az xp-d. BIOS: del billentyûvel be lehet lépni, lehet hogy nálad F2. És ott kell lenni valami default settings menünek, akár menün belül is, ez alapbeállításokra állítja vissza a bios-t, de ez nem a legjobb, inkább hagyd. Boot nevet tartalmazó menünek is lenni kell valahol. Valamelyik menün belül akár. ESC billentyûvel lehet BIOS-ba visszalépni a fõmenüig. Ha a bootot megtalálod, oda belépsz, ott olyannak kell lenni, hogy be tudsz állítani sorrendbe pl. 3, 5 meghajtót. Régebbi alaplapomon 5, mostanin 3 hely van sorszámozva. Amelyik meghajtó a legelsõ helyen van arról próbál boot-olni. Érdemes telepítés miatt oda tenni a dvd meghajtódat amivel esetleg rendszert telepítesz, második helyre a rendszert tartalmazó merevlemezedet (ami a gépedbe van), a többi helyre mást, vagy semmit. Nálam F10-zel ment és újraindul. De ezt írja is a BIOS-ban. BOOT menü: ha más meghajtóról akarsz pl telepíteni, rendszert betölteni, akkor gép bekapcsolása után ír olyat is elég hamar még hogy F11 BOOT MENU. Kb. ilyesmit ír. Lehet hogy nálad esetleg más. Ezt kell nyomkodni akkor, és bejön a BOOT menü, a rendszerbetöltés menü (ha több rendszer van 1 merevlemezen), vagy rendszer betöltõdés helyett. Itt is ki lehet választani hogy melyik meghajtóról BOOT-oljon a gép.
2010. január 11. 14:39 #7
- törölt felhasználó -    
Külsõ merevlemez formázása megtörtént sajátgép-helyi lemez f: jobb egérgomb-formázás. De ez nem oldotta meg a problémát. BOOT menüt megtaláltam és a külsõ merevlemez áll az elsõ helyen, másodikon a dvd-író és harmadikon a belsõ merevlemez. Tehát igazam volt abban hogy külsõ merevlemezrõl akar indulni. Viszont nem tudom hogy kell átállítani mert semmire nem reagál.
2010. január 11. 14:50 #8
TYÜTYI2006
TYÜTYI2006
FPS TPS Szimulátor Player
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.11.
Hozzászólás: 5800
Csatolások: 5266
Azonosító: 34400
Offline offline
Idézet(hanita @ 2010. January 11. - 14:39)
Külsõ merevlemez formázása megtörtént sajátgép-helyi lemez f: jobb egérgomb-formázás. De ez nem oldotta meg a problémát. BOOT menüt megtaláltam és a külsõ merevlemez áll az elsõ helyen, másodikon a dvd-író és harmadikon a belsõ merevlemez. Tehát igazam volt abban hogy külsõ merevlemezrõl akar indulni. Viszont nem tudom hogy kell átállítani mert semmire nem reagál.

Az elsõ helynél enter billentyûvel belépsz, aztán nyíl billentyûkkel kiválasztod a dvd meghajtót, esc billentyûvel visszalépsz, másodikra lemész nyíl billentyûvel, ott meg a belsõ merevlemezt, és ha visszaléptél BIOS fõmenübe, akkor ott kell lennie save menünek, save and quit menünek, vagy írja hogy melyik billentyû a save, illetve save and quit.
2010. január 11. 14:58 #9
- törölt felhasználó -    
Igen, így próbáltam én is, de nem reagál az enter-re sad.gif
2010. január 11. 17:06 #10
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet(hanita @ 2010. January 11. - 14:58)
Igen, így próbáltam én is, de nem reagál az enter-re sad.gif


Nem tudsz külsõ merevlemezre telepíteni, mégpedig azon egyszerû oknál fogva, hogy ha azt egy másik gépbe tennéd bele, valószínûleg soha nem indulna el, mert amikor a windows települ, akkor ellenõrzi, hogy milyen elemekbõl épül fel a gép, és ha nem ugyanaz a hardware-környezet fogadja az új helyen, mint a régin, akkor kakukk...

Egyébként valószínûleg az a hiba, hogy az usb port átviteli sebessége közel sem elég ahhoz, amit a Win igényelne. mert ugyebár a ülsõ merevlemez az usb-rõl kapja az áramot is. Nem véletlenül van a belsõ merevlemezeken egy adat, és egy tápcsatlakozó.
2010. január 11. 17:29 #11
- törölt felhasználó -    
De gondolom én hogy a BOOT menüben a sorrendet meg lehetne változtatni, hogy ne a külsõrõl akarjon nekem bebootolni, mert ahogy Tyütyi is írta az elsõ helyen szereplõrõl boot-ol és nekem ott a külsõ merevlemez áll. De hiába nyomok rá Entert ahogy javasolta Tyütyi, mert nekem nem reagál az Enterre, tehát semmit nem tudok rajta átállítani.
2010. január 11. 17:35 #12
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet(hanita @ 2010. January 11. - 17:29)
De gondolom én hogy a BOOT menüben a sorrendet meg lehetne változtatni, hogy ne a külsõrõl akarjon nekem bebootolni, mert ahogy Tyütyi is írta az elsõ helyen szereplõrõl boot-ol és nekem ott a külsõ merevlemez áll. De hiába nyomok rá Entert ahogy javasolta Tyütyi, mert nekem nem reagál az Enterre, tehát semmit nem tudok rajta átállítani.


Ne is Enter-rel próbálj sorrendet állítani, hanem Page Up, Page Down, vagy a numerikus billentyûzeten a + vagy a - gombbal.
2010. január 11. 17:46 #13
- törölt felhasználó -    
Ezekkel is próbáltam de semmire nem reagál, csak a fel-le nyilakra, és az oldalsókra de azokkal meg nem lép be hogy tudjak is valamit módosítani rajta sad.gif
2010. január 11. 17:48 #14
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
...egyébként, halkan: mi a cél ezzel? mert elég barkácsmegoldásnak tûnik így...
2010. január 11. 17:53 #15
- törölt felhasználó -    
Az, hogy vissza tudjam állítani, hogy ne a külsõ merevlemezrõl akarjon bebootolni.
2010. január 11. 18:18 #16
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
najó, én elvesztem. Azt akartam kérdezni, hogy mi az "operáció rendszer telepítése külsõ merevlemezre" célja.
2010. január 11. 18:31 #17
- törölt felhasználó -    
hát igen, azt akartam megcsinálni, csak nem tudtam, hogy nem lehet én meg elkezdtem a telepítést. Bejött a kékhalál, majd a hiányzó NTLDR üzenet mivel a külsõ merevlemezrõl akar bebootolni mert elállítódott a BIOS-ban, ezt szeretném visszaállítani hogy a belsõ merevlemezrõl bootoljon de nem akar sikerülni sad.gif
2010. január 11. 19:11 #18
- törölt felhasználó -    
Sikerült végre megcsinálni blush.gif Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!