Starity

Meghülyült a Twitter?

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. május 19. 19:28 #1
- törölt felhasználó -    
Hát ez kész... laugh.gif Hazajövök, kinyitom az e-mailem, erre látom, hogy 5 privát üzenetet kaptam Thalíától. Mondom magamban, most meg mi a fene baja van (a legrosszabbra számítottam), mert ilyet ő nem szokott. ohmy.gif Gyorsan belépek a Twitterre, aztán látom, hogy mind az öt üzenet ugyanaz, akkor megnyugodtam. Gondolom hibát jelzett, aztán még megnyomta ötször. Ma egyébként egész délután szarakodik a Twitter, biztos túl van terhelve a rendszer.
1 felhasználónak tetszik: Ditty
2010. május 19. 19:36 #2
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
De meg ám! Egész nap cápacity-zik biggrin.gif
2010. május 19. 19:38 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (prézli @ 2010.05.19. 19:36)
De meg ám! Egész nap cápacity-zik biggrin.gif


Ideje lenne beszerezniük egy normális szervert. rohog.gif
2010. május 26. 20:03 #4
- törölt felhasználó -    
Valaki magyarázza már el nekem hogy működik ez a twitter. Én beregisztráltam, de semmit nem értek belőle blush.gif Vagy ez csak azoknak jó akik tudnak angolul? Bocs a tudatlanságomért blush.gif
2010. május 26. 20:14 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (hanita @ 2010.05.26. 20:03)
Valaki magyarázza már el nekem hogy működik ez a twitter. Én beregisztráltam, de semmit nem értek belőle blush.gif  Vagy ez csak azoknak jó akik tudnak angolul? Bocs a tudatlanságomért blush.gif


Ez egy üzenőfal-szolgáltatás (igencsak korlátozott karakterszámmal). A következőképpen működik. Ha beregisztrálsz, követhetsz más felhasználókat, ami annyi jelent, hogy akit követsz, azoknak az üzeneteit ("tweetjeit") látod a saját főoldaladon. Ugyanígy, aki téged követ, az látja a te üzeneteidet a saját főoldalán. Privát üzenetet is tudsz annak küldeni, aki téged követ, de fordítva nem működik (tehát akit te követsz, de ő nem követ téged, annak nem tudsz privát üzetet küldeni). Tudsz nyilvános üzenetet is címezni valakinek, ha elé teszed a @FELHASZNÁLÓNÉV címkét. Ez azt jelenti, ha az adott felhasználó oldalt rákattint a menüjében a @FELHASZNÁLÓNÉV linkre, akkor látni fogja, hogy kik címeztek neki nyilvános üzenetet, és ehhez nem kell őket követniük sem. Na most, a tweetek nyilvánosak. Ezt azt jelenti, hogy bárki rá tud keresni, vagy ha rálép a Twitter-oldaladra, látja őket. Ezt priváttá lehet tenni, és akkor megjelenik egy kis lakat a tweetek mellett, és csak az fogja látni, aki téged követni akar és te jóváhagytad. Aki nem teszi priváttá a tweetjeit, azt bárki elkezdheti követni, nem kell jóváhagynia. Röviden ennyi.

A tweeteket tudod törölni is, de szerkeszteni nem. A rendszer nem tökéletes, mert a számláló időnként meghülyül, pl. törölsz egy üzenetet és kettőt számol vissza, aztán egy nap múlva általában helyreáll.
2010. május 26. 20:27 #6
- törölt felhasználó -    
Oké, ezeket kb. értem is, de pl. hol találok róluk képeket? Mert én azokat sehol nem találom sad.gif Itt meg olyan sokan tesznek fel twitteres képeket.
Ja és köszönöm a részletes magyarázatot meghajolo.gif

És egy kérdés még. Robin Dunne adatlapját én szerkesztem, és megadtam a twitterét de az adatlapon nem mutatja ki, pedig elvileg írtak a twitteroldalára.
Robin Dunne - http://twitter.com/RobinDunne - Sanctuary
és az adatlap: http://starity.hu/sztarok/robin-dunne/

Na bumm, most néztem most meg már kiírja az adatlapon is omg.gif
2010. május 26. 20:30 #7
- törölt felhasználó -    
nem valami kínai üzenget ohmy.gif XD
2010. május 26. 20:38 #8
- törölt felhasználó -    
Idézet (hanita @ 2010.05.26. 20:27)
Oké, ezeket kb. értem is, de pl. hol találok róluk képeket? Mert én azokat sehol nem találom sad.gif  Itt meg olyan sokan tesznek fel twitteres képeket.
Ja és köszönöm a részletes magyarázatot meghajolo.gif
És egy kérdés még. Robin Dunne adatlapját én szerkesztem, és megadtam a twitterét de az adatlapon nem mutatja ki, pedig elvileg írtak a twitteroldalára.
Robin Dunne - http://twitter.com/RobinDunne - Sanctuary
és az adatlap:  http://starity.hu/sztarok/robin-dunne/


Minden felhasználónak van egy saját Twitter-oldala, twitter.com/FELHASZNÁLÓNÉV címen. Ha arra rámész, akkor csak azt látod, amit ő írt. Vannak bizonyos társoldalak, szolgáltatások, amelyek össze vannak kapcsolva a Twetterrel, és rajtuk keresztül tudsz úgy üzenni, hogy egyben képet is küldesz. Ilyen pl. az Yfrog.com, ahova feltölthetsz videót, képet, és ezzel együtt automatikusan küld a nevedben egy üzenetet a Twitteren. Külön be sem kell lépned, hanem bejelentkezel a Twitterre, utána rámész az Yfrog.comra, és rákattintasz a "beléptetés a twitter-fiókkal" gombra, és utána már tölthetsz is fel videót vagy képet.

A másik ilyen népszerű oldal a Twitlonger.com, ahol akármilyen hosszú üzenetet tudsz írni, és ő a twitteren keresztül létrehoz egy rövid bevezető üzenetet egy linkkel a folytatáshoz.
2010. május 26. 20:42 #9
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Vagy ott a http://twitpic.com/ oldal, sokan azt is használják képek feltöltésére.
2010. május 26. 20:43 #10
- törölt felhasználó -    
Idézet (hanita @ 2010.05.26. 20:27)
És egy kérdés még. Robin Dunne adatlapját én szerkesztem, és megadtam a twitterét de az adatlapon nem mutatja ki, pedig elvileg írtak a twitteroldalára.
Robin Dunne - http://twitter.com/RobinDunne - Sanctuary
és az adatlap:  http://starity.hu/sztarok/robin-dunne/
Na bumm, most néztem most meg már kiírja az adatlapon is omg.gif


Előfordul, időnként eltűnik az adatlapról a twitter-doboz, már én is többször tapasztaltam Thalíánál. Nem kaptam választ az admintól, hogy mitől van ez, csak sejtem, hogy olyankor frissít a program (gondolom akkor olvassa be a legutóbbi tweeteket).
2010. május 26. 20:46 #11
- törölt felhasználó -    
Amúgy szerintem nem véletlen, hogy ez a sztárok körében oly népszerű: ugyanis őket követhetik a rajongók, tehát látja az összes rajongójuk, hogy mit írnak, és ha akarnak, tudnak privát üzenetet írni a rajongóknak. Csakhogy a rajongók meg nem tudnak nekik, mert általában a sztárok nem követik a rajongóikat, há-há! laugh.gif
2010. május 26. 20:47 #12
- törölt felhasználó -    
Idézet (El Mexicano @ 2010.05.26. 20:38)
Minden felhasználónak van egy saját Twitter-oldala, twitter.com/FELHASZNÁLÓNÉV címen. Ha arra rámész, akkor csak azt látod, amit ő írt. Vannak bizonyos társoldalak, szolgáltatások, amelyek össze vannak kapcsolva a Twetterrel, és rajtuk keresztül tudsz úgy üzenni, hogy egyben képet is küldesz. Ilyen pl. az Yfrog.com, ahova feltölthetsz videót, képet, és ezzel együtt automatikusan küld a nevedben egy üzenetet  a Twitteren. Külön be sem kell lépned, hanem bejelentkezel a Twitterre, utána rámész az Yfrog.comra, és rákattintasz a "beléptetés a twitter-fiókkal" gombra, és utána már tölthetsz is fel videót vagy képet.
A másik ilyen népszerű oldal a Twitlonger.com, ahol akármilyen hosszú üzenetet tudsz írni, és ő a twitteren keresztül létrehoz egy rövid bevezető üzenetet egy linkkel a folytatáshoz.


köszi köszi köszi thumbsup.gif meghajolo.gif
2010. június 05. 13:04 #13
xBlondie
xBlondie
fashionista
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 09.11.14.
Hozzászólás: 2713
Csatolások: 14045
Azonosító: 112254
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.05.26. 20:46)
és ha akarnak, tudnak privát üzenetet írni a rajongóknak. Csakhogy a rajongók meg nem tudnak nekik, mert általában a sztárok nem követik a rajongóikat, há-há!  laugh.gif


Persze vannak kivételek, pl. Justin Bieber gyakran visszaír a rajongóinak, és követi is őket (azt hiszem több mint 40.000 embert követ). De az idősebb hírességeknek persze gondolom erre nincs idejük. rolleyes.gif
2010. június 05. 13:07 #14
Zsüdi
Zsüdi
 
StátuszBeYoutiful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.11.
Hozzászólás: 5217
Csatolások: 231
Azonosító: 124795
Offline offline
eddig is hülye volt. legalábbis nekem XĐ reklamalo.gif
2010. június 07. 09:04 #15
- törölt felhasználó -    
Idézet (xBlondie @ 2010.06.05. 13:04)
Persze vannak kivételek, pl. Justin Bieber gyakran visszaír a rajongóinak, és követi is őket (azt hiszem több mint 40.000 embert követ). De az idősebb hírességeknek persze gondolom erre nincs idejük. rolleyes.gif


Véleményem szerint ideje mindegyiknek lenne, ha akarná, ez nem korfüggő. Inkább arról van szó, hogy az idősebbeket annyira nem érdeklik a rajongók.
Thalía is egyszer csak gondolt egyet és elkezdett követni rajongókat, aztán 200 körül meg is állt. Persze többnyire nem olyanokat, akikkel már találkozott és ismeri őket, hanem csak úgy találomra, ki tudja milyen elv alapján. (Pl. a magyarok közül nem követ senkit, de a teljesen ismeretlen románt vagy szerbet azt igen...)

Mondjuk ha egy sztár már olyan nagy számú rajongót követ, ugyanúgy semmi jelentősége nincs, mintha egyet sem követne. Ugyanis képzeljétek el, hogy akár egy másodperc alatt is hány százan írhatnak neki a 40.000 rajongó közül. Ráadásul ha amerikai, akkor ott van még az időeltolódás is, mert ők általában akkor tweetelnek, amikor itt hajnal van és mindenki alszik, tehát gyakorlatilag semmi esély arra, hogy elvolvassa vagy észrevegye, amit egy európai rajongó írna neki.
2010. június 07. 14:39 #16
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
Idézet (El Mexicano @ 2010.06.07. 09:04)
gyakorlatilag semmi esély arra, hogy elvolvassa vagy észrevegye, amit egy európai rajongó írna neki


Hát, akkor jön a cáfolat. Van egy internetes ismerősöm, akinek van egy Kat Delunás lapja (Kat egy amerikai R&B sztár, ha valaki nem tudná). Nos, írt neki (van rajongói lapja róla), és vissza is írt neki, nem is egyszer, pedig 2.290 embert követ.
2010. június 07. 14:55 #17
- törölt felhasználó -    
Idézet (prézli @ 2010.06.07. 14:39)
Hát, akkor jön a cáfolat. Van egy internetes ismerősöm, akinek van egy Kat Delunás lapja (Kat egy amerikai R&B sztár, ha valaki nem tudná). Nos, írt neki (van rajongói lapja róla), és vissza is írt neki, nem is egyszer, pedig 2.290 embert követ.


Persze nem kizárt, de állati nagy szerencsének kell lennie. Thalía is írt nekem vissza már háromszor, de akkor is csak vmi véletlen folytán éppen akkor jött fel (elég korán) és éppen nem írt neki senki. Mert egyébként veszett fejsze... Csak azok közül, akiket én követek, és nincsenek még 100-an sem, szinte folyamatosan írnak neki — úgy 20-30 üzenet percenként —, tehát próbálkozni sem érdemes...
2010. június 18. 18:36 #18
zsofeeh
zsofeeh
shadowhunter
 
Státuszmister Bower is mine. sorry, i'm not sorry !
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.25.
Hozzászólás: 4835
Csatolások: 33773
Azonosító: 125792
Offline offline
Ha már a meghülyülésről van szó.. nekem tegnap még 5700 felett volna a csiripeim száma, ma reggelre 900 lett. Egy kicsit ideges lettem rolleyes.gif mad.gif
2010. június 19. 12:14 #19
- törölt felhasználó -    
Már tárgytalan.
2010. június 19. 12:23 #20
delena3
delena3
cuidado con el ángel♥
 
Státuszmaite perroni ..<33
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.03.
Hozzászólás: 1385
Csatolások: 372
Azonosító: 124110
Offline offline
El Mexicano: én is éppen azon gondolkoztam x)
amúgy én imádom a twittert, bár néha kicsit sokat csiripelgetnek ... biggrin.gif
és utálom amikor túl van terhelve!
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!