Starity

Három éve: Nagyon zene!

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. június 01. 20:13 #1
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
http://www.mr2.hu/images/Hirek/3_eves_foto_274_3.jpg

MR2.hu

Hároméves születésnapját ünnepli ma az MR2-Petőfi Rádió. Az adó az elmúlt 36 hónapban a hazai kulturális- és médiapaletta emblematikus elemévé nőtte ki magát, zenei és szociokulturális értelemben egyaránt igazodási ponttá vált. Folyamatosan bővülő, a hazai és a nemzetközi zenei élet változásaira és újdonságára fokozottan érzékeny kínálata sokszínű és izgalmas - a poptól a világzenéig, a rocktól a lounge-on át az urban zenékig ível. Az adó az elmúlt három évben több száz, eddig a hazai rádiós piacon egyáltalán nem, vagy alig játszott hazai és külföldi előadót mutatott be a közönségnek. Ezzel a zenei kínálattal az MR2-Petőfi Rádió továbbra is alternatívája tudott maradni a kereskedelmi rádiókban megszokott zenei kínálatnak.

Az MR2-Petőfi Rádió színes kínálatát a napi dalfolyam mellett közkedvelt, saját gyártású zenei műsorok, többek közt az MR 8-as stúdiójából sugárzott Akusztik, a világzenés Passzport vagy a rádió rezidens DJ-it felvonultató MR2 DJ Set, a zenei tartalom mellett pedig hasonlóan kreatív, filmes, kulturális, és életmód jellegű tematikus műsorok teszik teljessé.

A MR2-Petőfi Rádió a műsorszolgáltatáson kívül is igen aktív. Immár rendszeresnek mondható turnéin mutatja be - határainkon innen és túl - a legkedveltebb hazai koncertzenekarokat és -előadókat, és hasonló tematikával, saját színpadaival a nagyobb nyári fesztiválokon is jelen van. Az MR2 színpadokon idén többek között fellép a Quimby, Péterfy Bori, a Kiscsillag, a Pannonia Allstars Ska Orchestra, Irie Maffia, Heaven Street Seven, 30Y, Vad Fruttik, Barabás Lőrinc Eklektric stb.

Az MR2-Petőfi Rádió harmadik születésnapján csupa különlegességgel kedveskedik hallgatóinak. Június 1-én egész nap az elmúlt három év legjobb, legkedveltebb dalai szólnak. Este héttől a hallgatók szavazatai alapján összeállított Top15-ös lista lesz hallható (a szavazatot leadók közül százan speciális MR2-es rádiókészüléket nyernek - a nyertesek névsora alább látható). Ezen a napon debütál a rádió weboldalán az eddigi összes MR2 Akusztik hanganyagát tartalmazó, a jövőben folyamatosan bővül MR2 Akusztik-lejátszó. S, ha már Akusztik, az MR2-Petőfi Rádió este 22.00-től kétórás születésnapi Akusztik-válogatással idézi fel a sorozat legjobb pillanatait.

Az elmúlt három évben az MR2-Petőfi Rádió hallgatótábora a fiatalabb, iskolázottabb és városiasabb lett. A 18-39 évesek hallgatók száma megduplázódott, a rádió részesedése pedig a 18-39 éves rádiózók között 2,5-szeresére emelkedett.
-----------------------------------

A kedvenc hazai rádióm! meghajolo.gif Gratulálok nekik és még sok jó évet kívánok a szerkesztőknek, hogy további szuper zenékkel szórakoztassanak! beer.gif
2010. június 01. 20:22 #2
Tamás2.0
Tamás2.0
Cpl. "Radar" O'Reilly™
 
StátuszTudod, hogy kik a kistölcsérek™? Nem? Akkor kistölcsér™ vagy...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 06.11.05.
Hozzászólás: 7115
Csatolások: 43451
Azonosító: 19754
Offline offline
Nemcsak Neked a kedvenced! Vagyunk egypáran, s remélem, idővel még többen leszünk! Az egyetlen igényes hazai rádió! Éppen most hallgattam meg a Top15-ös listát, s nem volt olyan szám, amit untam volna az évek alatt! cool.gif

Tekerjetek eMeR-re! -by Kiss Ádám meghajolo.gif
2010. június 01. 20:28 #3
prézli
prézli
Pókasszony
 
StátuszI could do anything to show how much you mean, but I won't.
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 09.09.12.
Hozzászólás: 8044
Csatolások: 25801
Azonosító: 107627
Offline offline
Hát, most szúrjatok le, de én ClassFM-es vagyok mellow.gif Egyszer hallgattunk MR1-et, hát... ott ömlesztve volt a zene dugig, ráadásul volt néhány furcsa dal is... Bár lehet, hogy még "nem vagyok felnőve" hozzá biggrin.gif
2010. június 01. 20:29 #4
Necros
Necros
Cara is my Mistress
 
StátuszCaptivated by Tabrett.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.01.16.
Hozzászólás: 8558
Csatolások: 17675
Azonosító: 12106
Offline offline
Idézet (Tamás2.0 @ 2010.06.01. 20:22)
Az egyetlen igényes hazai rádió!

Így van! meghajolo.gif Rengeteg új, minőségi zenével ismertetett meg, sok olyan zenekart, énekest is felkarolnak, akik másként nem jutnának el nagyobb közönséghez, elismerésem ezért nekik. Ok, a sport hiányzik, de az leszámítva egy rossz szavam sincs rájuk.

Az is tetszik, hogy bemondják, melyik városban pontosan melyik frekvencián fogható az adó. Többször elcsíptem, mikor épp Nádudvart említették. biggrin.gif Azt pedig már nem tudom, melyik adó kezdte, hogy ismert embereket kértek fel, mondjanak valami dicséretet a rádiójukról, de itt ennek adtak egy csavart és sokan csak mindenféle marhaságot mondanak. Például, "Mióta az MR2-t hallgatom, nagyobbat hallok." laugh.gif

A Sláger/Neo hallgatása közben meg néha felidegesítem magam, mikor mondják, hogy ők játsszák a legváltozatosabb zenéket... Egy nagy frászt... dry.gif

Idézet (prézli @ 2010.06.01. 20:28)
Hát, most szúrjatok le, de én ClassFM-es vagyok  mellow.gif Egyszer hallgattunk MR1-et, hát... ott ömlesztve volt a zene dugig, ráadásul volt néhány furcsa dal is... Bár lehet, hogy még "nem vagyok felnőve" hozzá biggrin.gif

Ezt elég ritkán hallgatom, de annyiban igazat adok neked, hogy néha akadnak fura/nem túl jó számok az MR2-n is, de azt hiszem, ennyi belefér. Inkább ez, mint hogy a szokásos tucat popzenét nyomják állandóan.
Az pedig kifejezetten tetszik, hogy "ömlesztve" vannak a zenék, néhány szegmenst leszámítva mindig vegyesen adják a számokat.
2010. június 01. 21:14 #5
ventura
ventura
 
Státuszoffline
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.07.12.
Hozzászólás: 2363
Csatolások: 587
Azonosító: 7500
Offline offline
A Petőfi különösebb, hosszabb magasztalásába nem mennék bele, azt hiszem az mindent elmond, hogy az egyetlen hallgatható rádiónak gondolom. Viszonylag ritkán hallgatok rádiót (inkább magam szerkesztem hallgatnivalómat smileeee.gif), akkor viszont kizárólag az MR2-t vagyok hajlandó bekapcsolni. smileeee.gif

Boldog születésnapot MR2-Petőfi Rádió! beer.gif
2010. június 01. 21:18 #6
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Idézet (ventura @ 2010.06.01. 21:14)
A Petőfi különösebb, hosszabb magasztalásába nem mennék bele, azt hiszem az mindent elmond, hogy az egyetlen hallgatható rádiónak gondolom. Viszonylag ritkán hallgatok rádiót (inkább magam szerkesztem hallgatnivalómat smileeee.gif), akkor viszont kizárólag az MR2-t vagyok hajlandó bekapcsolni. smileeee.gif

beer.gif

A tipikus reggeli műsoroktól vagyok rosszul. Hallgathatom az önmagukat viccesnek gondoló műsorvezetőket és elvétve akad egy zene, amit esetleg félig leadnak.
A többi rádión egyedül Jáksó értékelhető, de ő egy barom, azért. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Zs-anna
2010. június 01. 21:36 #7
- törölt felhasználó -    
Én igazából nem gyakran hallgatok rádiót csak a kocsiban de amikor épp úgy alakul akkor igazából én is Class FM-et hallgatok. A petőfi rádiót egyszer hallotam csak. Véleményem szerint a magyar rádióadók között valóban kimagaslik,habár valszeg bennem van a hiba,de nekem nem minden szám tetszik amit leadnak rajta. Szal tényleg jó,de nem a kedvencem.
Mindenesetre gratula nekik az eddigi munkájukért,és további sok sikert kívánok nekik. biggrin.gif
2010. július 15. 15:20 #8
Zs-anna
Zs-anna
bambi
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.03.22.
Hozzászólás: 1044
Csatolások: 4655
Azonosító: 55645
Offline offline
Idézet (nozso13 @ 2010.06.01. 21:18)
beer.gif 
A tipikus reggeli műsoroktól vagyok rosszul. Hallgathatom az önmagukat viccesnek gondoló műsorvezetőket és elvétve akad egy zene, amit esetleg félig leadnak.
A többi rádión egyedül Jáksó értékelhető, de ő egy barom, azért. biggrin.gif



Egyetértek, azok borzalmasak, a Petőfin legalább nem próbálkozni a viccelődéssel. A zene pedig nagyon igényes. Mindig a Petőfit hallgatom.
2010. július 19. 11:45 #9
- törölt felhasználó -    
tökjó volt suliidőben reggel Horváth Gergely reggeli műsorvezető hangjára kelni, minden reggel meghallgattam és annyira tetszett, hogy mindig elmondta hogy minek a napja van épp meg ilyen tök érdekes dolgokat, és minden mellé odamondta a véleményét, de nem provokáló ostoba módon(egyesekkel ellentétben), és mindig egyetértettem vele. horváth gergely for president : DD

az meg mellékes, hogy jobbnál jobb zenéket adnak, sokszor előfordult már hogy megismertem valami Magyarországon kevésbé ismert bandát, egészen megtetszett és rá pár hétre/hónapra leadták a petőfin. elég sokszor volt ilyen... which is quite nice smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!