Starity

Requiem for a Dream / Rekviem egy álomért (2000)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. július 25. 17:24 #1
- törölt felhasználó -    
Ellen Burstyn, Jared Leto, Jennifer Connelly, Marlon Wayans
11 felhasználónak tetszik: Fuller, cocoselly, bajer, raspberry, Eve87, bibicsibi, Zsanó, AdamLambertrulz, janet7, Bogszics, ZoeyRedbird
2010. július 25. 17:38 #2
funny18
funny18
epiphany
 
StátuszApo Bangpo ♡⁷
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 09.09.11.
Hozzászólás: 12096
Csatolások: 196383
Azonosító: 107508
Offline offline
Nem volt rossz film! Jared jól játszotta a drogos szerepét.
2010. július 25. 17:40 #3
Horgi
Horgi
Lady with an attitude
 
Státuszwords like violence, break the silence
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.07.25.
Hozzászólás: 5416
Csatolások: 41492
Azonosító: 35510
Offline offline
Idézet (funny18 @ 2010.07.25. 17:38)
Nem volt rossz film!

Nem volt rossz? A világ egyik legjobb filmje! thumbsup.gif
10 felhasználónak tetszik: Fuller, cocoselly, raspberry, bibicsibi, Zsanó, vvivienne8, AdamLambertrulz, janet7, Bogszics, ZoeyRedbird
2010. július 25. 17:43 #4
- törölt felhasználó -    
Idézet (Horgi @ 2010.07.25. 17:40)
Nem volt rossz? A világ egyik legjobb filmje! thumbsup.gif

Egynél többször nem tudnám megnézni, bőven sok volt, nem azért, mert rossz, csak borzalmasan őszinte. Bár szerintem aki megnézi, eszében sem lesz drog után nyúlni...
5 felhasználónak tetszik: bibicsibi, vvivienne8, AdamLambertrulz, funny18, linus04
2010. július 25. 17:51 #5
Eve87
Eve87
the one; the only
 
StátuszAre you on the list?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.08.
Hozzászólás: 1328
Csatolások: 3515
Azonosító: 122165
Offline offline
Idézet (CanDee Sweet @ 2010.07.25. 17:43)
Egynél többször nem tudnám megnézni, bőven sok volt, nem azért, mert rossz, csak borzalmasan őszinte.

Hát az én lelkivilágomnak nagyon boldognak kell lennie hogy meg tudjam nézni, annyira lehúzós (és tényleg őszinte) hogy ha egy kicsit depis vagyok, akkor már annyira letargiába taszít hogy 'el van rontva' az egész hetem.
Idézet
Bár szerintem aki megnézi, eszében sem lesz drog után nyúlni...

meghajolo.gif meghajolo.gif meghajolo.gif
4 felhasználónak tetszik: Zsanó, AdamLambertrulz, janet7, Bogszics
2010. július 25. 18:57 #6
Domcicc
Domcicc
Dekker's bitch
 
StátuszAnglia :3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.23.
Hozzászólás: 3553
Csatolások: 5834
Azonosító: 123419
Offline offline
Mindenben egyetértek, amit elmondtatok róla. beer.gif Én nem bírom ki sírás nélkül, úgy kiüt az, amit látok. Azt hiszem, hogy évente egy-két alkalomnál többször nem tudnám megnézni, de imádom.
1 felhasználónak tetszik: janet7
2010. július 25. 21:42 #7
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Egyik kedvenc filmem. Ahogy a könyv is. Nagyon megrendítő. A sírás belőlem is kitör minden alkalommal.
Viszont az én lelkivilágomnak szüksége van, hogy ilyen filmeket nézzek, nem tudom miért. mellow.gif
6 felhasználónak tetszik: raspberry, Domcicc, Zsanó, AdamLambertrulz, janet7, Bogszics
2010. július 25. 21:47 #8
Coco Selly
Coco Selly
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 09.08.22.
Hozzászólás: 5345
Csatolások: 158564
Azonosító: 105880
Offline offline
Idézet (Fuller @ 2010.07.25. 21:42)
Egyik kedvenc filmem. Ahogy a könyv is. Nagyon megrendítő. A sírás belőlem is kitör minden alkalommal. 
Viszont az én lelkivilágomnak szüksége van, hogy ilyen filmeket nézzek, nem tudom miért. mellow.gif


Ezzel én is így vagyok. A könyvet viszont még nem sikerült elolvasnom, de tervezem.
Köszönöm CanDee a képeket meghajolo.gif
6 felhasználónak tetszik: Fuller, raspberry, Zsanó, AdamLambertrulz, janet7, Bogszics
2010. július 25. 23:02 #9
bajer
bajer
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.25.
Hozzászólás: 7390
Csatolások: 46079
Azonosító: 61874
Offline offline
Egyik legjobb film az egész világon... Ha százszor nem láttam még, akkor egyszer sem.
Clint Mansell pedig valami hihetetlenül gyönyörű zenét komponált hozzá. heart.gif
Minimum minden iskolában le kellene vetíteni szerintem.
9 felhasználónak tetszik: cocoselly, Fuller, raspberry, Domcicc, vvivienne8, AdamLambertrulz, janet7, Bogszics, Barbi411
2010. július 25. 23:06 #10
- törölt felhasználó -    
Alapmű.

A Summer Overtune és egyéb feldolgozásai pedig örökzöld marad.
4 felhasználónak tetszik: Fuller, raspberry, Domcicc, janet7
2010. július 25. 23:08 #11
klarika
klarika
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.20.
Hozzászólás: 19
Csatolások: 0
Azonosító: 37368
Offline offline
nekem is nagyon tetszett a film,nagyon hatásos
a zenéje máig nagy kedvencem
2010. július 25. 23:38 #12
raspberry
raspberry
eсħelon
 
StátuszProvehito in altum△
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.09.07.
Hozzászólás: 1601
Csatolások: 434
Azonosító: 71013
Offline offline
Pont ma néztem meg újra. Olyan film számomra ami minden egyes alkalommal ugyanazt a hatást váltja ki nálam. A sírás és lehangoltság mindig megvan de inkább nézem ezt és hasonló filmeket, minthogy sablos buta filmeket nézek. (persze időnként azt is kell)
Idézet
Minimum minden iskolában le kellene vetíteni szerintem.

Az biztos. Kiváncsi lennék a reakciókra, sokkal elrententőbb a betanult sablonoknál amivel bombáznak.

A könyvhöz nekem is volt már szerencsém, ajánlom mindnekinek kicsit zavaros tud lenni a párbeszédeknél ha nem figyel oda az ember, de hihetetlenül mutatja be a leépülést és azt mi megy bennük végbe.
6 felhasználónak tetszik: Fuller, Domcicc, vvivienne8, AdamLambertrulz, janet7, Bogszics
2010. július 25. 23:40 #13
- törölt felhasználó -    
A film anno a mozikban megbukott (elvégre egy ilyen téma, így bemutatva mi másra lenne kárhoztatva??) szerencsére mára kultfilm lett belőle, az imdb 8.5/10 -es ráta sem vészes.
Az operátori munka, a vágás zseniális és stílusteremtő.

A legjobb jelenet (avagy a kedvencem) az, mikor Marion távozik Arnold lakásáról/hotelszobájából, és mikor kijut, okádni kezd attól amit tett. Az ajtó záródása visszhangzik, a szemből testre szerelt snorricam végigkíséri az útját, hozzáadva egy jó adag drámát, csak a zene marad, egy szó nélkül. (A liftben meg zseniális ahogy játszik, érdemes figyelni az arcát és a szemét mikor már türelmetlenül várja hogy leérjen,és nézi hogy hanyadikon jár a felvonó,mikor nyílik ki)
7 felhasználónak tetszik: Fuller, cocoselly, raspberry, Domcicc, AdamLambertrulz, janet7, Bogszics
2010. július 25. 23:50 #14
Fuller
Fuller
Gyllenhaalic
 
StátuszI am not here, I'm not listening, I'm in my head and I'm spinning
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.10.07.
Hozzászólás: 7244
Csatolások: 3308
Azonosító: 40785
Offline offline
Idézet (raspberry @ 2010.07.25. 23:38)
Pont ma néztem meg újra. Olyan film számomra ami minden egyes alkalommal ugyanazt a hatást váltja ki nálam. A sírás és lehangoltság mindig megvan de inkább nézem ezt és hasonló filmeket, minthogy sablos buta filmeket nézek. (persze időnként azt is kell)
Az biztos. Kiváncsi lennék a reakciókra, sokkal elrententőbb a  betanult sablonoknál amivel bombáznak.
A könyvhöz nekem is volt már szerencsém, ajánlom mindnekinek kicsit zavaros tud lenni a párbeszédeknél ha nem figyel oda az ember, de hihetetlenül mutatja be a leépülést és azt mi megy bennük végbe.

Az biztos, hogy a könyv nehéz olvasmány, de megéri elolvasni. Ráadásul szinte szóról-szóra ugyanaz hangzik el a filmben, mint amit Hubert Selby megalkotott.
Idézet (Dirthy @ 2010.07.25. 23:40)
A film anno a mozikban megbukott (elvégre egy ilyen téma, így bemutatva mi másra lenne kárhoztatva??) szerencsére mára kultfilm lett belőle, az imdb 8.5/10 -es ráta sem vészes.
Az operátori munka, a vágás zseniális és stílusteremtő.
A legjobb jelenet (avagy a kedvencem) az, mikor Marion távozik Arnold lakásáról/hotelszobájából, és mikor kijut, okádni kezd attól amit tett. Az ajtó záródása visszhangzik, a szemből testre szerelt snorricam végigkíséri az útját, hozzáadva egy jó adag drámát, csak a zene marad, egy szó nélkül. (A liftben meg zseniális ahogy játszik, érdemes figyelni az arcát és a szemét mikor már türelmetlenül várja hogy leérjen,és nézi hogy hanyadikon jár a felvonó,mikor nyílik ki)

Le a kalappal az egész színészi gárda és a készítők előtt. meghajolo.gif
2 felhasználónak tetszik: raspberry, janet7
2010. július 25. 23:57 #15
Christo
Christo
 
StátuszQuot libros, quam breve tempus.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.11.23.
Hozzászólás: 7844
Csatolások: 21645
Azonosító: 77830
Offline offline
Én is a suliban láttam még anno, nem kicsit buktam ki rajta. Tényleg nagyon őszinte mű és iszonyatosan lehangoló. Persze a színész gárda nagyon jó, de mégis a filmet alig tudtam végig nézni...
A Mansell komponálta zene pedig lehengerlő, nem véletlen hogy a Youtubon fellelhető fan-videók többségéhez azt használták fel.
9 felhasználónak tetszik: Fuller, Dirthy, Domcicc, raspberry, vvivienne8, AdamLambertrulz, linus04, janet7, Bogszics
2010. december 09. 22:31 #16
zsofeeh
zsofeeh
shadowhunter
 
Státuszmister Bower is mine. sorry, i'm not sorry !
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.25.
Hozzászólás: 4835
Csatolások: 33773
Azonosító: 125792
Offline offline
Idézet (bajer @ 2010.07.25. 23:02)
Minimum minden iskolában le kellene vetíteni szerintem.

Nálunk megtörtént a dolog még a tavalyi évben, bár csak osztályon belül, de az osztálytársaim is tátott szájjal nézték. Engem megfogott a film, egy igazi remekmű, úgyhogy hatalmas tisztelet érte meghajolo.gif

+2 still kép beer.gif
3 felhasználónak tetszik: raspberry, Eve87, janet7
2010. december 10. 09:52 #17
AdamLambertrulz
AdamLambertrulz
Mrs. Nobody
 
StátuszEzek a rockfüggők. Ezek a csendfóbiások.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.20.
Hozzászólás: 535
Csatolások: 0
Azonosító: 131590
Offline offline
Idézet (bajer @ 2010.07.25. 23:02)

Minimum minden iskolában le kellene vetíteni szerintem.

meghajolo.gif Sokkal nevelőbb hatása lenne, mint mondjuk egy drogról tartott előadás, amiben huszadszorra is csak ugyanazokat a dolgokat tudják elmondani.
Jared Leto alakítása fogott meg ebben a filmben a legjobban, de Ellen Burstyn is remekül játszott. Ebben és az ilyen típusú filmekben talán az lehet a legnehezebb, hogy ráhangolódjanak az embereknek személyiségére, akiket csak egy (néha 2) életcél vezet.
5 felhasználónak tetszik: raspberry, bajer, janet7, RockAngel, Bogszics
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok