Starity

!!! Adatlapok Szerkesztésének Szabályai !!!

19 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2010. augusztus 16. 10:47 #161
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Miah008 @ 2010.08.16. 10:43)
David Caruso adatlapján láttam, hogy az utolsó frissítést Brittany20 végezte, de nem ő szerkeszti. Ez azt jelenti, hogy a szerkesztője elhanyagolja az adatlapot?
http://starity.hu/sztarok/david-caruso/

Írták a téma elején valahol, hogy 3 havonta kell szerkeszteni az adatlapot. (Vagyis frissíteni. biggrin.gif )Igaz, hogy Brit szerkesztette utóljára, de az adatlap azóta másnál van. A 3 hónap még nem telt el. Addig még szerkesztheti. beer.gif Ha utána is Brit neve lesz kint, szerintem akkor szólj. wink.gif
2010. augusztus 16. 10:49 #162
nozso13
nozso13
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.12.30.
Hozzászólás: 7208
Csatolások: 72041
Azonosító: 47795
Offline offline
Idézet (Miah008 @ 2010.08.16. 10:43)
David Caruso adatlapján láttam, hogy az utolsó frissítést Brittany20 végezte, de nem ő szerkeszti. Ez azt jelenti, hogy a szerkesztője elhanyagolja az adatlapot?
http://starity.hu/sztarok/david-caruso/

Sajnos egyre több ilyen lap van, mert van olyan szerkesztő, aki csak azért veszi fel a szabad embereket, hogy később tudjon cserélgetni. Nem tudom mi a bevett eljárás, ez nem volt eddig divat, de szerintem senki nem intézkedjen önkényesen, mert abból csak balhé lesz. A legtisztább az lenne, ha elolvasnák Brittany üzenetét - amiben leírta, hogy miután átvettél egy lapot, szerkeszd is! - (vagy mindenki kapna egy körüzit), de ez nyilván vagy nem történt meg, vagy nem érdekli őket.
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2010. augusztus 16. 10:54 #163
Zsüdi
Zsüdi
 
StátuszBeYoutiful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.11.
Hozzászólás: 5217
Csatolások: 231
Azonosító: 124795
Offline offline
Idézet (Brittany20 @ 2010.08.12. 17:36)
Újabb szerkesztéssel kapcsolatos hiba, amit sokaknál felfedezek
Amennyiben átvesztek egy adatlapot, akkor ha már elvállaltátok szerkesztésre ne az legyen a lap alján, hogy:
Szerkesztette: 2009.. , előző szerkesztő neve
Ha már elvállaltátok és ott tudjátok magatoknál, akkor nyomjatok rá néha arra a SZERKESZTEM gombra és frissítsétek az adatokat. Én pl. jószívvel adtam oda minden adatlapomat életrajzzal együtt, hogy csak javítani kelljen rajta, és ne kelljen újra írni. De természetesen nincs javítva... úgy van elmentve ahogy odaadtam.
Az ilyen adatlapokat el fogom venni és vissza fogom adni a régi tulajdonosának vagy egy új szerkesztőnek aki foglalkozik vele!!
Remélem érthető a dolog  dry.gif


Nekem is adtál adatlapot.
Remélem ezzel nem rám célzol, mert én igyekszem... Ha valami hibát/... veszel észre nyugodtan szólj.
2010. augusztus 16. 10:58 #164
- törölt felhasználó -    
Sajnos ez a helyzet, sokan lecsapnak akár noname sztárok adatlapjaira is, csak hogy cserélgethessenek. Főleg, hogy lelkesen írogassanak pl. nekem is, hogy a legnagyobb kedvenceimet nem cserélem-e el valamelyik noname adatlapjára... unsure.gif dry.gif
Szerintem viszont ha nem szerkesztik az adatlapot, de valaki más igényt tart rá, akkor úgyis átadjuk, ha a szerkesztő valóban nem frissíti azután sem, hogy szóltunk neki. Ha viszont senkinek nem kell az adatlap, akkor mindegy, hogy gazdátlan vagy egy olyan ember kezében van, aki nem szerkeszti. Sajna...
2010. augusztus 16. 11:06 #165
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Regina @ 2010.08.16. 10:58)
Sajnos ez a helyzet, sokan lecsapnak akár noname sztárok adatlapjaira is, csak hogy cserélgethessenek. Főleg, hogy lelkesen írogassanak pl. nekem is, hogy a legnagyobb kedvenceimet nem cserélem-e el valamelyik noname adatlapjára...  unsure.gif  dry.gif 
Szerintem viszont ha nem szerkesztik az adatlapot, de valaki más igényt tart rá, akkor úgyis átadjuk, ha a szerkesztő valóban nem frissíti azután sem, hogy szóltunk neki. Ha viszont senkinek nem kell az adatlap, akkor mindegy, hogy gazdátlan vagy egy olyan ember kezében van, aki nem szerkeszti. Sajna...

Látod az egészben a legrosszabb! Én nem egy olyan adatlapot átvettem/felvettem, aminek még biója sem volt. Megírtam, leadtam. Azóta csere tárgya, vagy azóta is úgy áll. unsure.gif
Én nem kritizálom a zöldiket, azt csinálnak amit akarnak. Csak kicsit sajnálom ezt a 60-as limitet, mert én szeretek az adatlapokkal foglalkozni, és még ha 100 lenne (vagy több) a limit, szerintem azt is simán lehetne frissíteni.
Az adatlapok kitöltése is elég siralmas. Van, hogy elmagyaráztam az illetőnek, hogyan találhat adatokat, még linket is adtam, erre nem csinált vele semmit, inkább leadja. Erre mit mondjak? blink.gif
Egyébként az ilyen divat-adatlapcserélés miatt írtam azt az ötletdobozba, hogy ha valaki felvesz egy adatlapot, határidőhöz kéne kötni a megtartását.
2010. augusztus 16. 11:46 #166
- törölt felhasználó -    
Idézet (nozso13 @ 2010.08.16. 10:49)
Sajnos egyre több ilyen lap van, mert van olyan szerkesztő, aki csak azért veszi fel a szabad embereket, hogy később tudjon cserélgetni. Nem tudom mi a bevett eljárás, ez nem volt eddig divat, de szerintem senki nem intézkedjen önkényesen, mert abból csak balhé lesz. A legtisztább az lenne, ha elolvasnák Brittany üzenetét - amiben leírta, hogy miután átvettél egy lapot, szerkeszd is! -  (vagy mindenki kapna egy körüzit), de ez nyilván vagy nem történt meg, vagy nem érdekli őket.

Azonban, ha továbbra sem szerkeszti én szívesen átveszem tőle David adatlapját. smileeee.gif

Ill. Bessie ezt a határidős dolgot hogy érted?
2010. augusztus 16. 12:25 #167
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Ha nem reagálnak a levelemre az illetékesek 2-3 napon belül akkor az adatlapokat átadom másnak szerkesztésre. Akik legalább foglalkoznak vele.

ZSÜDI! Nem konkrétan rád gondoltam, hanem nagyon sok emberre, akinél tényleg úgy áll az adatlap hónapok óta, hogy nem is nyúlt hozzá.
2010. augusztus 16. 12:32 #168
- törölt felhasználó -    
Idézet (Brittany20 @ 2010.08.16. 12:25)
Ha nem reagálnak a levelemre az illetékesek 2-3 napon belül akkor az adatlapokat átadom másnak szerkesztésre. Akik legalább foglalkoznak vele.
ZSÜDI! Nem konkrétan rád gondoltam, hanem nagyon sok emberre, akinél tényleg úgy áll az adatlap hónapok óta, hogy nem is nyúlt hozzá.

Ha esetleg nem válaszolna, értesítenél róla, ugyanis én szívesen szerkeszteném David Carusot?
2010. augusztus 16. 12:44 #169
dijja
dijja
night elf™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.20.
Hozzászólás: 2384
Csatolások: 5685
Azonosító: 58643
Offline offline
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ugye írtátok itt, hogy 3 havonta kell frissíteni az adatlapokat. Na most, az is frissítésnek számít, ha az ember csak rányom a Szerkesztem gombra, utána pedig mintha végzett volna a Szerkesztés gombra?
Mert hát nagyon egyszerűen előfordulhat, hogy az adott sztárral éppenséggel nem történt semmi firssítenivaló... unsure.gif
2010. augusztus 16. 12:46 #170
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Idézet (dijja @ 2010.08.16. 12:44)
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ugye írtátok itt, hogy 3 havonta kell frissíteni az adatlapokat. Na most, az is frissítésnek számít, ha az ember csak rányom a Szerkesztem gombra, utána pedig mintha végzett volna a Szerkesztés gombra?
Mert hát nagyon egyszerűen előfordulhat, hogy az adott sztárral éppenséggel nem történt semmi firssítenivaló... unsure.gif


Kérlek olvassátok el figyelmesen ezt a három hónapos dolgot. MI AZT KÉRTÜK, hogy mondjuk fél évente legyenek frissítve az adatlapok! És nem nem elég ha rányomsz csak a szerkesztem gombra...

A Három hónapos szabály ara vonatkozik, hogy a szerkesztő 3 hónapig inaktív + 3 hónapja nem szerkeszti a lapjait, akkor adhatóak át másnak...
2010. augusztus 16. 12:47 #171
- törölt felhasználó -    
Idézet (dijja @ 2010.08.16. 12:44)
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ugye írtátok itt, hogy 3 havonta kell frissíteni az adatlapokat. Na most, az is frissítésnek számít, ha az ember csak rányom a Szerkesztem gombra, utána pedig mintha végzett volna a Szerkesztés gombra?
Mert hát nagyon egyszerűen előfordulhat, hogy az adott sztárral éppenséggel nem történt semmi firssítenivaló... unsure.gif

De nem csak ez a lényeg, hanem hogy lesznek olyanok akik csak ennyit fognak tenni az adatlappal, de közben semmi változás nem történik az adatlapon akár évekig.
2010. augusztus 16. 12:48 #172
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Idézet (Miah008 @ 2010.08.16. 12:47)
De nem csak ez a lényeg, hanem hogy lesznek olyanok akik csak ennyit fognak tenni az adatlappal, de közben semmi változás nem történik az adatlapon akár évekig.


Az azért szemet szúr valakinek wink.gif
1 felhasználónak tetszik: EszterLondon
2010. augusztus 16. 12:53 #173
dijja
dijja
night elf™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.20.
Hozzászólás: 2384
Csatolások: 5685
Azonosító: 58643
Offline offline
Idézet (Brittany20 @ 2010.08.16. 12:46)
Kérlek olvassátok el figyelmesen ezt a három hónapos dolgot. MI AZT KÉRTÜK, hogy mondjuk fél évente legyenek frissítve az adatlapok! És nem nem elég ha rányomsz csak a szerkesztem gombra...
A Három hónapos szabály ara vonatkozik, hogy a szerkesztő 3 hónapig inaktív + 3 hónapja nem szerkeszti a lapjait, akkor adhatóak át másnak...



Ja bocsi-bocsi sorry.gif laugh.gif Én csak ebből az utolsó pár oldalból tájékozódtam biggrin.gif (ajj már megint nem figyelek...ezért kapok matekból is mindig hármast rohog.gif )
2010. augusztus 16. 13:35 #174
Rap4ever8
Rap4ever8
Queen of the Rap
 
Státusz"A rap az életem, és a zene nekem a levegő."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.08.02.
Hozzászólás: 9537
Csatolások: 117949
Azonosító: 67956
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.08.16. 11:06)
Látod az egészben a legrosszabb! Én nem egy olyan adatlapot átvettem/felvettem, aminek még biója sem volt. Megírtam, leadtam. Azóta csere tárgya, vagy azóta is úgy áll.  unsure.gif 
Én nem kritizálom a zöldiket, azt csinálnak amit akarnak. Csak kicsit sajnálom ezt a 60-as limitet, mert én szeretek az adatlapokkal foglalkozni, és még ha 100 lenne (vagy több) a limit, szerintem azt is simán lehetne frissíteni. 
Az adatlapok kitöltése is elég siralmas. Van, hogy elmagyaráztam az illetőnek, hogyan találhat adatokat, még linket is adtam, erre nem csinált vele semmit, inkább leadja. Erre mit mondjak?  blink.gif 
Egyébként az ilyen divat-adatlapcserélés miatt írtam azt az ötletdobozba, hogy ha valaki felvesz egy adatlapot, határidőhöz kéne kötni a megtartását.


Igen én is sajnálom a limitet. Most is szerkesztem néha a régi adatlapjaimat amikről a limit miatt kellett lemondanom. A biot minden esetben benne hagytam. Szörnyű látni mikor valaki elvállalja és az egész biot kitörli amivel dolgoztam és pár sort ír a helyére vagy éppen üresen hagyja. Sajnos ilyet is láttam. Ennél az is jobb, ha hozzá se nyúl és az én régi biomat hagyja meg. Ilyen is akad rengeteg, de ez nem annyira zavar, mert legalább nem veszik el amivel dolgoztam. A legjobb az lenne, ha legalább vennék a fáradtságot és frissítenék azt, amit megírtam vagy írnának egy teljesen újat és részleteset. Ilyet viszont nem igazán tapasztaltam még...
2010. augusztus 16. 14:40 #175
dijja
dijja
night elf™
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.04.20.
Hozzászólás: 2384
Csatolások: 5685
Azonosító: 58643
Offline offline
Idézet (Rap4ever8 @ 2010.08.16. 13:35)
Igen én is sajnálom a limitet. Most is szerkesztem néha a régi adatlapjaimat amikről a limit miatt kellett lemondanom. A biot minden esetben benne hagytam. Szörnyű látni mikor valaki elvállalja és az egész biot kitörli amivel dolgoztam és pár sort ír a helyére vagy éppen üresen hagyja. Sajnos ilyet is láttam. Ennél az is jobb, ha hozzá se nyúl és az én régi biomat hagyja meg. Ilyen is akad rengeteg, de ez nem annyira zavar, mert legalább nem veszik el amivel dolgoztam. A legjobb az lenne, ha legalább vennék a fáradtságot és frissítenék azt, amit megírtam vagy írnának egy teljesen újat és részleteset. Ilyet viszont nem igazán tapasztaltam még...



Ezt nem értem...mármint azt a részt, hogy valaki kap egy kész bioval rendelkező adatlapot és akkor kitörli... blink.gif miért? Inkább örüljön neki, hogy neki már nem kell ezzel bajlódni (mondjuk nem mintha olyan nagy fáradság lenne rolleyes.gif )
3 felhasználónak tetszik: xBlondie, cocoselly, EszterLondon
2010. augusztus 16. 14:48 #176
- törölt felhasználó -    
Idézet (dijja @ 2010.08.16. 14:40)
Ezt nem értem...mármint azt a részt, hogy valaki kap egy kész bioval rendelkező adatlapot és akkor kitörli... blink.gif miért? Inkább örüljön neki, hogy neki már nem kell ezzel bajlódni (mondjuk nem mintha olyan nagy fáradság lenne rolleyes.gif )


Én mindig átnézem azoknak a személyeknek az adatlapját akiket átveszek. Csak abban az esetben törlöm ki, ha használhatatlan, bár ilyen még nem fordult elő. Mindig megnézem, hogy mit tudom még használni a többi kuka és ezután írom hozzá a sajátomat. Esetleg ha régen frissített akkor hozzáírom az újabb eseményeket.
2 felhasználónak tetszik: amira17, EszterLondon
2010. augusztus 16. 14:50 #177
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Idézet (dijja @ 2010.08.16. 14:40)
Ezt nem értem...mármint azt a részt, hogy valaki kap egy kész bioval rendelkező adatlapot és akkor kitörli... blink.gif miért? Inkább örüljön neki, hogy neki már nem kell ezzel bajlódni (mondjuk nem mintha olyan nagy fáradság lenne rolleyes.gif )


Sokan úgy törlik ki, hogy na majd ők megírják a tuti jó új biot... aztán nem lesz belőle semmi.

Ha átveszek egy adatlapot akkor én is mindig kitörlöm az életrajzot és újat írok... az a lényege az adatlapnak hoyg foglalkozol vele.
2010. augusztus 16. 14:51 #178
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Nekem is vannak/voltak olyan sztáradatlapjaim, akik inaktívak. Mármint a sztár. biggrin.gif Előfordul, hogy nem szerződtetik munkára. Én legelőször az imdb-t nézem meg, de azért tudni kell, hogy az sem teljesen megbízható. Szóval lehetnek benne hibák, hiányosságok. Éppen ezért kell még több helyen is megnézni.

Engem az bír felhúzni, hogy sokan még a fáradtságot sem veszik, hogy életrajzot írjanak. Főleg akkor idegesítő, mikor megkapják a segítséget, de lusták megírni. mad.gif
3 felhasználónak tetszik: Brittany20, Rap4ever8, EszterLondon
2010. augusztus 16. 14:55 #179
Bessie
Bessie
Jung Kook
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15796
Csatolások: 67786
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (Brittany20 @ 2010.08.16. 14:50)
Sokan úgy törlik ki, hogy na majd ők megírják a tuti jó új biot... aztán nem lesz belőle semmi. 

... az a lényege az adatlapnak hoyg foglalkozol vele.

Persze, eleinte könnyűnek tűnik, mikor olvassák, aztán rájönnek, hogy mégsem. biggrin.gif

Egyébként elméletileg ez kéne hogy legyen a lényeg. Kár, hogy ez már elveszett. Persze tisztelet a kivételeknek. meghajolo.gif
2010. augusztus 16. 14:57 #180
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2010.08.16. 14:55)
Persze, eleinte könnyűnek tűnik, mikor olvassák, aztán rájönnek, hogy mégsem. biggrin.gif 
Egyébként elméletileg ez kéne hogy legyen a lényeg. Kár, hogy ez már elveszett. Persze tisztelet a kivételeknek. meghajolo.gif


Most az a lényeg, hogy kinek van több belőle. Sajnos... szerintem ha 1 adatlapod van, de azzal tényleg úgy foglalkozol ahogy kell, az sokkal többet ér mintha van 50-60 de rájuk se nézel.
19 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!