Starity

Számítógép konfiguráció

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2010. augusztus 18. 07:55 #1
Okami
Okami
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.14.
Hozzászólás: 189
Csatolások: 90
Azonosító: 284
Offline offline
Sziasztok,

technikai segítségre, illetve tanácsra szorulnék, mert új masinát szeretnék vásárolni, és nem vagyok ennek a témának a szakértője.

Olykor játszom is, de nem a gémezés a fő szempont.

Ezt az ajánlatot kaptam a fő tételekre 100.000-ért:

Asus P7P55 LX alaplap,
Intel Core i3-530 2,93GHz LGA1156 4Mb proci,
Sapphire ATI Radeon HD5450 512Mb DDR2 videókártya,
Kingmax DDR3 2Gb 1333Mhz memória,
Coolermaster Elite 335 Black házikó,
Mtech 450W 12cm táp.

Minden tanácsnak, ötletnek nagyon örülnék, előre is köszi a segítséget! smileeee.gif
2010. augusztus 18. 14:37 #2
Pongee
Pongee
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.04.13.
Hozzászólás: 263
Csatolások: 41
Azonosító: 5304
Offline offline
Idézet (Okami @ 2010.08.18. 07:55)
Sziasztok,
technikai segítségre, illetve tanácsra szorulnék, mert új masinát szeretnék vásárolni, és nem vagyok ennek a témának a szakértője.
Olykor játszom is, de nem a gémezés a fő szempont.
Ezt az ajánlatot kaptam a fő tételekre 100.000-ért:
Asus P7P55 LX alaplap,
Intel Core i3-530 2,93GHz LGA1156 4Mb proci,
Sapphire ATI Radeon HD5450 512Mb DDR2 videókártya,
Kingmax DDR3 2Gb 1333Mhz memória,
Coolermaster Elite 335 Black házikó,
Mtech 450W 12cm táp.
Minden tanácsnak, ötletnek nagyon örülnék, előre is köszi a segítséget!  smileeee.gif


Ez a konfiguracio egy kozepes osszeallitas. Nem eppen jatekra van kitalalva, de ha nem a legujabbakkal nyomod, el fognak futni. Amint valami komolyabbra hasznalnad a geped, valoszinuleg erezhetoen keves lesz. Atlagos felhasznalasra tokeletes.

Itt utanaolvashatsz a procinak, de amugy a Googleben sok erdekesseget talalhatsz a grafikuskartyadrol is.

Tipp: silent vagy supersilent gephazat, tapot es ventiket vegyel! Ugyan megdobjak a koltsegeket, de az elmeny, hogy nem hallod a geped, megfizethetetlen, minden masra pedig ott a MasterCard.
2010. augusztus 18. 21:16 #3
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Pongee @ 2010.08.18. 14:37)
Ez a konfiguracio egy kozepes osszeallitas. Nem eppen jatekra van kitalalva, de ha nem a legujabbakkal nyomod, el fognak futni. Amint valami komolyabbra hasznalnad a geped, valoszinuleg erezhetoen keves lesz. Atlagos felhasznalasra tokeletes.
Itt utanaolvashatsz a procinak, de amugy a Googleben sok erdekesseget talalhatsz a grafikuskartyadrol is.
Tipp: silent vagy supersilent gephazat, tapot es ventiket vegyel! Ugyan megdobjak a koltsegeket, de az elmeny, hogy nem hallod a geped, megfizethetetlen, minden masra pedig ott a MasterCard.


Igen, igazából az is lényeges, hogy melyik bolt adja az ajánlatot, mert ugye nem egyforma árakon dolgoznak. Kezdetnek jó, hely van benne bőven, szóval később bővíthető akár memóriával, akár nagyobb videókártyával.

Viszont én a tápot kicserélném. Ajánlott vételek: FSP, Gigabyte, Corsair. Ezek közül 400W-tól fölfelé bármelyik tökéletesen megfelel, általában mindegyik 12 cm-es ventilátorral van szerelve, de nem egy zajongós darabok.

Videókártyából valószínűleg azért ATI-t ajánlottak, mert árban jelenleg biztos, hogy jobbak, mint a zöldek, bár elvileg 10eFt plusz ráfordítás esetén ATI RADEON PCX HD5570 1 GB DDR3 PCE is jó lehet.

2Gb ram a Win7-nek bőven elég, főleg, hogy nem a játék a lényeg.
2010. augusztus 18. 21:16 #4
Okami
Okami
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.14.
Hozzászólás: 189
Csatolások: 90
Azonosító: 284
Offline offline
Köszi a válaszokat!

Aránylag ritkán játszom, és akkor sem a legújabbakkal, hanem a régi, "imádott" játékokkal, szóval ez csak másodlagos szempont.

Az alaplap és a processzor valószínűleg marad, kétségeim a videókártyával, a memória mennyiségével és a táppal kapcsolatban vannak.
Eddig kizárólag GeForce-os videókártyáim voltak (jelenleg egy 6600 GT fut), az ajánlatban szereplő nekem teljesen sötét ló.
Úgy tűnik, hogy Windows 7 fog dolgozni az új gépen, lehet, hogy a 2Gb ram kevés?
A tápoknál azt hallottam, hogy a Chieftec tápegységek most a legjobbak. A másik háromról még nem hallottam, de utánuk nézek.

A hanghatás alapvető szempont, mert a gép napi 10-15 órát dolgozik most is - köszi az ötletet a házra és a ventillátorra -, szóval kötelező halknak lennie.
2010. augusztus 19. 09:31 #5
Pongee
Pongee
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.04.13.
Hozzászólás: 263
Csatolások: 41
Azonosító: 5304
Offline offline
Idézet (Okami @ 2010.08.18. 21:16)
Köszi a válaszokat!
Aránylag ritkán játszom, és akkor sem a legújabbakkal, hanem a régi, "imádott" játékokkal, szóval ez csak másodlagos szempont.
Az alaplap és a processzor valószínűleg marad, kétségeim a videókártyával, a memória mennyiségével és a táppal kapcsolatban vannak.
Eddig kizárólag GeForce-os videókártyáim voltak (jelenleg egy 6600 GT fut), az ajánlatban szereplő nekem teljesen sötét ló.
Úgy tűnik, hogy Windows 7 fog dolgozni az új gépen, lehet, hogy a 2Gb ram kevés?
A tápoknál azt hallottam, hogy a Chieftec tápegységek most a legjobbak. A másik háromról még nem hallottam, de utánuk nézek.
A hanghatás alapvető szempont, mert a gép napi 10-15 órát dolgozik most is - köszi az ötletet a házra és a ventillátorra -, szóval kötelező halknak lennie.


En alapvetoen GeForce kartyakat partolom, valahogy sosem tudtam megbaratkozni az ATi driverekkel. Ennek ellenere nem hiszem, hogy barmi oriasi kulonbseg lenne a hasonlo arkategoriaju ATi es GeForce kartyak kozott.

En jatszani is szoktam a gepemen, illetve neha egy-egy szimulacio is lefut. Az en gepemben is 2 giga RAM van, es en csak elvetve erzem kevesnek. Ha nem nyuzod meg a dragat, boven eleg lesz Neked a 2 giga.

Alapvetoen (funkcionalitasat tekinve) kabe mindegy, milyen tapot veszel. En megis azt javaslom, hogy vegyel rendes, markas, komoly tapot (vagyis legalabb ne ezen az alkatreszen probalj sporolni). A jobbak vedik a gepedet peldaul tularam ellen, illetve ilyen merteku hasznalat mellett nem adjak be a kulcsot fel ev utan.
2010. augusztus 19. 21:43 #6
Okami
Okami
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.14.
Hozzászólás: 189
Csatolások: 90
Azonosító: 284
Offline offline
Ma délután mellékszálon kaptam ezt a konfigot (90.000), mit szóltok hozzá?

Asus P5QD Turbo alaplap,
Intel Dual Core E6700 3,20GHz proci,
Gigabyte GF9500GT 512Mb videókártya,
2 Gb RAM memória,
Chieftec 450W táp.

Az eddigiek alapján a táp biztosan jobb, mint az eredeti ajánlatban szereplő.

A többi részéről mi a véleményetek?
2010. augusztus 19. 21:56 #7
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Okami @ 2010.08.19. 21:43)
Ma délután mellékszálon kaptam ezt a konfigot (90.000), mit szóltok hozzá?
Asus P5QD Turbo alaplap,
Intel Dual Core E6700 3,20GHz proci,
Gigabyte GF9500GT 512Mb videókártya,
2 Gb RAM memória,
Chieftec 450W táp.
Az eddigiek alapján a táp biztosan jobb, mint az eredeti ajánlatban szereplő. 
A többi részéről mi a véleményetek?


A tápot tedd át az első konfigba, és gyakorlatilag készen is vagy, mert ez az utóbbi konfig igencsak öregecske, az előzőhöz képest.
2010. augusztus 20. 07:39 #8
Okami
Okami
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.14.
Hozzászólás: 189
Csatolások: 90
Azonosító: 284
Offline offline
Találtam egy Xilence 550W tápot kedvezőbb áron, mint a Chieftec táp. Gondolom, ez akkor még jobb választás. biggrin.gif

Figyelmembe ajánlották az Asus egy másik alaplapját, a P7H55-ös deszkákat. Azt mondják, hogy árban nagyjából ugyanott van, mint az eredeti ajánlatban szereplő alaplap.

Tudtok a P7H55-ös verziókról valami közelebbit? Érdemes foglalkozni velük?
2010. augusztus 23. 10:08 #9
Pongee
Pongee
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 05.04.13.
Hozzászólás: 263
Csatolások: 41
Azonosító: 5304
Offline offline
Idézet (Okami @ 2010.08.20. 07:39)
Találtam egy Xilence 550W tápot kedvezőbb áron, mint a Chieftec táp. Gondolom, ez akkor még jobb választás.  biggrin.gif 
Figyelmembe ajánlották az Asus egy másik alaplapját, a P7H55-ös deszkákat. Azt mondják, hogy árban nagyjából ugyanott van, mint az eredeti ajánlatban szereplő alaplap.
Tudtok a P7H55-ös verziókról valami közelebbit? Érdemes foglalkozni velük?


A ket kartya gyakorlatilag ugyanaz, egy kulonbseg van: integralt VGA kivezetes.
A hardver-teszt.hu rol ideznem (a H55os alaplab tesztbol):

"A termék fő ismérve (a meglepően jó ár mellett) a H55 chipset és a full ATX méret kombinációja. Ez önmagában még nem lenne világrengető újdonág, azonban az, hogy a lapon nincs integrált VGA kivezetés, már az. Ezzel a kis trükkel az Asus ügyesen oldotta meg a drága P55 lapka leváltását, egy H55-tel, ami így teljes értékű, nem integrált lapot eredményezett."

Ertsd: a H55hoz mindenkeppen kell venni videokartyat. Na bumm =)

Ezen felul a P55 egy komolyabb nagyobb, kartya, tobb kimenettel, tobbfele extrat tud, jobban tuningolhato, illetve pl van benne IDE vezerlo (regebbi szabvany, ma mar a SATA hasznalatos), valamint tobb fajta memoriatipust tamogat. Ez max 2-3 ezer forint kulonbseget eredmenyezhet a RAM vasarlasakor, de amugy semmi extra.

u.i.: a masodik ajanlatot szerintem is gyorsan felejtsd el =)
2010. augusztus 23. 14:03 #10
Okami
Okami
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.14.
Hozzászólás: 189
Csatolások: 90
Azonosító: 284
Offline offline
Köszi a segítséget srácok, akkor az első konfigurációba beletolom a Chieftec tápot, és ráugrom erre a cuccra. smileeee.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!